Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.07.17, 04:48   #28
Dilaver
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 431
Ettiği Teşekkür: 18076
Aldığı Teşekkür: 20375
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Muğla Yöresel Şivesi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Zeynep Sappho Mesajı göster
Çeçen bir arkadaşıma bizim oranın (Fethiyeliyim) şivesini göstermek için internete girdim birde baktım ki FG ellerinize sağlık çok güzel olmuş babamın halası geldi aklıma bir şeye şaşırdımı "hi' gaç ayyy akaaan gız ende naal şey" der

Bu arada ökünmek sadece dert yakınmak anlamına gelmiyor, bir konunu bir şeyi anlatmak içinde kullanılır.

Birde -telemek kelimesi vardır izlemek, bakmak, gözetlemek analmına gelir..
Forumda bir yanlış anlama sonucu, durum izahı için konuşmak istemiştim Zeynep ile..

İstanbul Türkçesi diye isimlendirilen, son derece doğru ve temiz bir konuşması vardı.

Ama ne zaman işi şamataya vurdukk, gel de anla Zeynep'i..
....

Tanıdığım en has Muğla şivesini konuşabilen biri..

Hayır, ben Muğla şivesini hiç duymamıştım, Zeynep'in konuşmasını duyana kadar..

Ve evet, Tanıdık ağabeye katılıyorum, ilk anda insan hiç bir şey anlamıyor..
...

Böyle yani.

Yurdum insanı Egesi ile, Akdenizi ile, Anadolusu ile, Trakyası- Marmarası ile, Doğusu ile
her köşesi ile candır..

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla