Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.01.18, 01:14   #7
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1449
Ettiği Teşekkür: 29632
Aldığı Teşekkür: 32726
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: AMD; Spectre Açığı İşlemcilerimizi Savunmasız Bırakıyor

@Aristo

Her zamanki gibi dalgaya alıyorsun..

Öncelikle gizlilik denilince en iyi korunmayı biliyorum bu konuda bilgiliyim.

Diyorum ya boşveriyorsun. Yahu bu açığı kullanacak adamın yetkin biri olmasına yada james bond olmasına bile gerek yok diyorum. Bunun için özel bir çabaya bile gerek yok, bir exploit yazmazlar ne bileyim virüs felan..

Yani kullandığın en güvenli yazılım bile bu açıktan yararlanabilir.(Hatta programa bile gerek yok. Herhangi bir websitesine girdiğin anda çalışan bir javascript bile bunu yapabilir) Bunun lamı cimi yok. Ha önlem alırsın almazsın o sana kalmış. Bende önlem almayacağım açıkçası çünkü bu yayınlanacak yamaların bir işe yaramayacağını adım gibi biliyorum. Donanımsal bir açığı, yazılımsal birşeyle kapatabilmek imkansız.. Bu benim kendi kişisel fikrim..

Ha bu yamayı zorla dayatırlar mı burda iş Microsoft'a düşüyor. Güncelleme yoluyla bu açıklara yama verecekler çünkü.

Sen ben boşverebiliriz ama öbür tarafta bu açıktan etkilenecek milyonlarca server ağları sunucular var, işlerini tamamen sanal ticaretle sürdüren şahıslar var.. var oğlu var. Bu wifi şifresi kırıldı haberi gibi sanma yani. Oldukça çok ciddi birşey. Ve çok su kaldıracak..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.