Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.01.18, 00:52   #8
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1312
Ettiği Teşekkür: 54312
Aldığı Teşekkür: 47315
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: AMD; Spectre Açığı İşlemcilerimizi Savunmasız Bırakıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Aristo

Her zamanki gibi dalgaya alıyorsun..

Öncelikle gizlilik denilince en iyi korunmayı biliyorum bu konuda bilgiliyim.

Diyorum ya boşveriyorsun. Yahu bu açığı kullanacak adamın yetkin biri olmasına yada james bond olmasına bile gerek yok diyorum. Bunun için özel bir çabaya bile gerek yok, bir exploit yazmazlar ne bileyim virüs felan..

Yani kullandığın en güvenli yazılım bile bu açıktan yararlanabilir.(Hatta programa bile gerek yok. Herhangi bir websitesine girdiğin anda çalışan bir javascript bile bunu yapabilir) Bunun lamı cimi yok. Ha önlem alırsın almazsın o sana kalmış. Bende önlem almayacağım açıkçası çünkü bu yayınlanacak yamaların bir işe yaramayacağını adım gibi biliyorum. Donanımsal bir açığı, yazılımsal birşeyle kapatabilmek imkansız.. Bu benim kendi kişisel fikrim..

Ha bu yamayı zorla dayatırlar mı burda iş Microsoft'a düşüyor. Güncelleme yoluyla bu açıklara yama verecekler çünkü.

Sen ben boşverebiliriz ama öbür tarafta bu açıktan etkilenecek milyonlarca server ağları sunucular var, işlerini tamamen sanal ticaretle sürdüren şahıslar var.. var oğlu var. Bu wifi şifresi kırıldı haberi gibi sanma yani. Oldukça çok ciddi birşey. Ve çok su kaldıracak..
Yazdıklarının olabilitesi var. Ama bu olabilite oranı son derece düşük. Bugün vasat bir hackerin bir bilgisayara girip ordan bilgisayar sahibinin tüm bilgilerini ele geçirme ihtimali belki on milyonda bir sayılabilir ki o bile değildir...

Ben 25 küsür yıldır en muhalif alanlarda ve bunun 10 yılı tamamen korumasız olarak var oldum.

Virüs geldi tabi bu süreçte bir kaç defa... Nerden geldi? Dandik sitelerden bazı programları indirirken geldi. O virüslerde bilgi elde etmek için değil bazı salakların bilgisayarları tahrip etmek için yaratılmış yazılımlardı...

Java belli durumlarda bilgisayarı dışa açar ama onu da kullanacak süper hackerler olmadan beceremez...

Süper hackerler ise normal bir vatandaşın bilgisayarına girerecek kadar düşmez...

Herif AMD, İntel işlemcilerinin zaaflarını bulmuş.... Ne bileyim windowsun açıklarını bulmuş... Bu tür hackerler inan senin bilgisayarına 1 saniye ayırmazlar...

Adam İntel' in, AMD' nin, Windows' un açığını bulmuşken ve Pentagon, CIA, KGB falan ile uğraşmak varken neden senin dandik bilgisayarını hacklesin?

Durum abarttığın gibi değil.

Bak git en süper-düper hack programını bilgisayarına yükle.

Ben sana IP adresimi vereceğim. Ve yangın duvarı ve antivirüs programını kaldıracağım. Windows önlemlerini de devre dışı bırakacağım...

Bu durumda bile benim bilgisayarımı hackleyemezsin!

Router' e gelir orda takılır kalırsın... Hatta routeri misafirlere açsam bile yine ordan giremezsin...

Mümkün değil...

Sana Odatv davasını anlattım.

ODATV serverleri korumasız!

Yahu korumasız olmaları bile sorun değil...

Odatv' ye exploitli mail yolluyorlar...

Exploit ne?

Bilgisayara sokulunca o bilgisayarın yönetimini exploiti yollayana açan bir program...

Odatv yöneticilerinden biri gelen bir maile tıklıyor!

Neyse uzatmayacağım...

Hiç bir sıradışı hacker Ali' nin Veli' nin, Ayşe' nin Fatma' nın bilgisayarına zaman harcamaz...

Kendi paranoyaklığınla başkalarını korkutarak muhalefet yapmalarına engel olma bari...

Bu yazdıkların insanların internet üzerinden muhalefet yapmamalarını sağlamaya yönelik korkutucu haberler...

Sen ne yapıyorsun?

''Eyyy internet kullanıcıları, hepiniz tehdit altındasınızzz!!!''

Ama böyle bir şey yok!

Olması da mümkün değil...

Ha kendin korkuyorsan girmezsin; olur biter de,,, Bari başkalarını korkutma.