Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.01.18, 18:10   #3
hasbelkader
Tam Üye

hasbelkader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2017
Konular: 60
Mesajlar: 278
Ettiği Teşekkür: 4
Aldığı Teşekkür: 1081
Rep Derecesi : hasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP’nin Tarz-ı Muhalefeti

Harika saptamalar yapmış Merdan Yanardağ
Tüm saptamaları (eleştirileri) yerli yerinde ve doğru.
Bu eleştirileri, sadece CHP'ye yönelik saymamak gerekir, tüm kendini demokrat ve solcu olarak görenlerinde, tuttukları yolun nereye gittiğini oturup düşünmeleri gerekir.
@Aristo'nun da sıkça eleştirdiği gibi, dinden uzak demokrat (işine geldiğince dindar (!) solcu tayfası) Kur'an'ı aklamaya çalışmayı ve ne kadar dindar olduğunu kanıtlama yarışını bırakmalı.
Bilmediği İslam konusunda, bilgiçlik (ukalalık) yapıp , tereciye tere satmayı bırakmalıdır.
Bu eleştirime en güzel örneklerden birisi de, Uğur DÜNDAR'ın dünkü KUR'AN'A GÖRE EVLENME YAŞI, 18 VE ÜZERİDİR başlıklı makalesidir.
Bu makalesinde belirttiği 18 yaş ve üzeri konusunun doğru olmadığını bilen Dündar, topu Ressam arkadaşına atıyor.
İslam'da evlilik yaşının 18 ve üzeri olduğu fetvasını, (islamda resim yapmak yasaktır) RESSAM arkadaşı söylemiş.
Hazret (ressam) din konusunda öylesine bilgili ki,
Kızlarını 6-8 yaşlarında evlendiren, kendisi de 8-10 yaşlarındaki Hz. Ayşe ile evlenen Hz. Muhammet, 18 yaş üzeri evlenileceğini bilmiyor.
Bu ressam ulema (!) biliyor.

Uğur Bey, İslamiyet'i kendi kafana (dünya görüşüne) göre değiştiremezsiniz.
Ya Kur'an'da belirtilen şartları benimser ve uyarsın veyahut da, karşı çıkarsın ve doğr bildiğin dünya görüşünü savunursun.
Yoksa, İslama uygun olan küçük yaşta evliliği İslama uymuyor fetvasını vermek, kendi kendini (demokrat kesimi) aldatmaktan öte gitmez, çünkü dindar kesim, İslamiyet'in küçük yaşta evliliğe izin verdiğini zaten biliyor ve senin ve arkadaşlarının , İslam içinde çağdaş yaşama uymayan (küçük yaşta evlilik gibi) çağdışı davranışlara İslam iizin vermez diyerek islam'ı (dolaylı olarak) yüceltmeniz, yobaz irtica tayfasının ekmeğine yağ sürmekten farkı yoktur.
Ülkemizin önünde, tüm Kadın ve insan haklarını yok sayan ,din devleti tehlikesi vardır.
Bunu önlemenin yolu ''İslam bu değildir!'' fetvasını, İslamı bilmeyen (hayatında bir kez bile) Kur'an'ı alıp okumamış, araştırmamış kişilerin Kur'anı aklamaya çalışmaları değildir.
Lütfen, bu ülkenin yarınlarına daha fazla zarar vereyin ve;
Ya yaşantınızı savunun, veya savunduğunuz gibi yaşayın...
__________________
hasbelkader isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz hasbelkader'in Mesajına Teşekkür Etti.