Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.02.18, 21:13   #5
hasbelkader
Tam Üye

hasbelkader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 60
Ettiği Teşekkür: 4
Aldığı Teşekkür: 1081
Rep Derecesi : hasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CHP Hâlâ Umuttur! | Rahmi Turan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Yalancı Rahmi Turan. Fesatçı Rahmi Turan.

Bunları neden yazmıyorsun Rahmi Turan?

Bu Rahmi Turangiller' den nefret ediyorum.

Rahmi Turan' ın tokmağını kafasına bir kere daha vuruyorum.
Tebrikler @Aristo, yine bam teline basmışsın.
Rahmi Turan'ın Sözcü gazetesinde yazıyor olması, onun Atatürkçü ve CHP'li (Solcu) olduğunu göstermez.
Rahmi Turan, Osmanlı hayranı, sağ görüşlü bir kişiliktir.
CHP'ye oyvermez ve günümüzde MHP çizgisini beğenmediği için Meral Akşener'in İYİ Partisine oy vereceğine eminim.
Sözcü gazetesinin okuyucu kitlesinin sol tabanlı olduğunu bildiği için bunu açıkça belli etmese de, satır aralarından bunu farkedebilmek mümkündür.
Bu nedenle de CHP'nin başına Muharrem İnce gibi bir yeni (deli) kanın gelmesini, CHP'nin ivme yapmasını candan isteyeceğine inanmam.

Bu Rahmi Turan'dır ki, Deniz Gezmişlerin devrimci gençlik patlaması yaptırdığı 1970'li yıllarda, (Osmanlıyı öven ve fetih fikrini yücelten) Fatih'in Fedaisi Kara Murat karakterini yaratmış ve yeni yetme gençlerin çoğunluğunu bu hayali kahramanın peşine takarak, devrimci düşmanı Osmanlı hayranı faşist gençler yetişmesine ve devrimci gençliğin engellenmesine, katledilmesine (dolaylı olarak ) yardımcı olmuştur.
Rahmi Turan, Sözcü Gazetesinde yayınlanan, 15 Ocak 2015 tarihli makalesinde şöyle demektedir:

Alıntı:
“Kara Murat” bir döneme damgasını vuran bir efsanedir.
1971 sonunda yazmaya başladığım “Fatih'in Fedaisi Kara Murat” dizisi o tarihte Türkiye'nin en çok okunan romanı oldu.
Dönemin yüksek tirajlı gazetesi Günaydın'da tefrika edilen Kara Murat'ın serüvenlerini okurlar heyecanla izlerken, Yeşilçam'dan film teklifleri yağdı.
Ben, aynı zamanda arkadaşım olan Erler Film'in sahibi, ünlü sinemacı Türker İnanoğlu ile anlaşmayı tercih ettim.

* * * *
Sonra, Kara Murat karakterini kimin canlandıracağını düşünmeye başladık. Türker İnanoğlu:
“Türk sinemasının en şöhretli iki aktörü Cüneyt Arkın ve Yılmaz Güney'le anlaşmam var. Kara Murat rolünü bu ikisinden hangisine teklif edelim sence?” diye sordu.
Biz bunu tartışırken bir olay patlak verdi. Yılmaz Güney, o günlerde İstanbul'un İsrail Başkonsolosu Elrom'u kaçırıp öldüren terör lideri Mahir Çayan'a yardım ettiği gerekçesiyle tutuklanıp hapse atıldı.

* * * *
Böylece elimizde tek Kara Murat adayı kaldı. İyi ki de öyle oldu. Çünkü Cüneyt Arkın bu rolde büyük başarı kazandı.

Kara Murat efsanesi Geri Döndü
Türker İnanoğlu, Cüneyt Arkın ve Rahmi Turan acaba kaç bin gencin beynini yedi?
Elbette ki, CHP'nin başında bilmem kaç kez seçim kaybetmiş, Kılıçdaroğu'nun kalmasını isteyecektir.