Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.05.18, 00:00   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 10253
Mesajlar: 32,585
Ettiği Teşekkür: 105932
Aldığı Teşekkür: 164509
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Sen Seni Bil Sen Seni… | Yılmaz Özdil

Sen Seni Bil Sen Seni…


Mustafa Kemal 23 Nisan 1920'de Hacı Bayram Camisi'nde cuma namazı kıldıktan sonra TBMM'nin açılışını yapmıştı.
Meral Akşener, İyi Parti'yi kurar kurmaz ilk iş Hacı Bayram Camisi'ne gitmişti.
Muharrem İnce de Chp'nin cumhurbaşkanı adayı olur olmaz, en önce Hacı Bayram Camisi'ne gitti.

*

TBMM'nin bir anlamda temel taşı olan Hacı Bayram Camisi, İstanbul'un fethinden çook önce 1427'de inşa edildi. Adını, hemen bahçesindeki Hacı Bayram türbesinden alıyor.
Hacı Bayram-ı Veli, Ankara'da dünyaya gelmişti, tasavvuf felsefesinin en önemli temsilcilerinden biri olmuştu. Eserlerini daima Türkçe yazmış, Anadolu'da Türkçe'nin yaygınlaşmasına büyük katkı sağlamıştı. Akşemseddin'in hocasıydı.

*

Sanki bugün söylenmiş gibi taptaze yaşayan, yüzyıllardır insanlığı derinden etkileyen nasihatları vardı.

*

* Kin, gerçekleri gören gözleri bile kör eder. * İnsanlığınızı koruyunuz. * Kötülükten uzaklaşınız. * İyilerle beraber olunuz. * Güzel huylu olunuz. * Merhametli olunuz. * Sakin olunuz. * Ağırbaşlı olunuz. * Konuşurken gürlemeyiniz, bağırıp çağırmayınız. * Cahillerden sakınınız. * Dikkat ediniz, cahiller sizden ilerde bulunmasın. * İlim tahsil ediniz. * İlim sahiplerine hürmet ediniz. * Nefsinizi daima kontrol altında tutunuz. * Size teklif edilecek işlerde dikkatli olunuz, size ait olmayan bir görüşü savunmak zorunda kalmayınız. * Hakikati söylemekten korkmayınız. * Laubali konuşulan meclislere girmeyiniz. * Çok çalışınız. * Parayı, dünyalığınızı çalışarak, helal kazanınız. * Düşününüz. * Öfke ve hiddet, düşünmeyi daraltır, insanı yanıltır. * Adalet güzeldir. * Adalet, yöneticide olursa daha güzeldir. * Kıymet biliniz. * Emanete hıyanet çirkindir, emaneti koruyunuz.

*

Akp 16 senedir ne yapıyorsa, Hacı Bayram-ı Veli tee 600 sene önceden uyarıyor, tam tersini söylüyordu.

*

Şairdi.
Şu melodik efsane ona aitti.
Bilmek istersen seni
can içinde ara canı
geç canından bul anı
sen seni bil, sen seni…

*

Bana sorarsanız, kindar nesiller yetiştirilen, öfkeyle hiddetle bağıra bağıra hakaret edilen, cehaletin yüceltildiği, yolsuzlukların ayyuka çıktığı, adaletin yerle bir olduğu, Cumhuriyet emanetine hıyanet edilen Türkiye'de… Cumhurbaşkanı olmak isteyen muhalefet adaylarının vaatlerden projelerden bahsetmelerine hiç gerek yok.

*

Memleketin ihtiyacı…
TBMM'nin temel taşı Hacı Bayram'ın öğütlerinde saklı.

*

Vatandaşın karşısına çıkıp açık açık söylemeli.
Kula kulluk etme kardeşim.
Sen seni bil, sen seni.__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.