Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.06.18, 02:09   #6
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1560
Ettiği Teşekkür: 62268
Aldığı Teşekkür: 52800
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Dertleşme… | Yılmaz Özdil

@hasbelkader

Şunu biliyoruz. Şayet iş Kılıçdaroğlu' na kalsa daha önce Ekmelettin vukuatında olduğu gibi karşımıza bu sefer de Gül' ü çıkaracaktı. Bir kere şu gerçeği kutuya koyup bir kenara iliştirelim. Kemal Kılıçdaroğlu siyasi öngörü sahibi değil. Fikri Sağlar ne demişti? ''Biz parti yönetimi olarak tartışıp bir karar alıyoruz ama bir bakıyorsun Kemal Kılıçdaroğlu başka yerlerde alınan kararları kendi başına partiye dayatıyor!''

Ben bu Kılıçdaroğlu' na zerre kadar güvenmiyorum ve daha önce yazdığım bir şeyi bir kere daha tekrarlıyorum: ''Kılıçdaroğlu CHP' yi yüzde 25' e çakmak üzere etnisite ve mezhepi nedeniyle CHP' nin başına gökten zembille indirilmiştir.

Meral Akşener ise siyasete ''ben İyi Parti' nin cumhurbaşkanı adayı olacağım, kazanamazsam siyaseti bırakırım'' diye atıldı. Bizzat kendisi ''her parti kendi cumhurbaşkanı adayını çıkarsın'' diye de dayatmacılık yaptı. Bu kararlılıktaydı ve geri adım da atmayınca mecburen muhalif partiler bir ortak aday olarak Meral Akşener üzerinde anlaşamadı.

Daha sonra ne oldu? Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'na gidip mecliste grup kurup cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılabilmeleri için 15 milletvekili dilendi. CHP' de şak diye 15 milletvekilini aynı gün Akşener' in emrine verdi. Meral Akşener çatı adayı olmayı kabul etse CHP buna dünden razıydı ama Akşener kendini aç tavuk gibi darı ambarında görüverdi. Yaptığı hesaba göre AKP' ye kayan merkez sağ oyları ve MHP tabanının oylarını alıp hem meclis çoğunluğunu sağlayacak hem de kendisi cumhurbaşkanı olacaktı.

Bu hesap tutmadı.

Meral Akşener' in çatı adayı olması CHP' nin de gündemindydi.

Bak bu söz bizzat Meral Akşener' in kendi sözleridir:

Alıntı:
Gazetesi İsmail Küçükkaya ise, paylaşımda bulunarak, Akşener'in şöyle konuştuğunu aktardı:

"Hiçbir koşulda ve kimse için adaylıktan çekilmeyeceğim. 20 milletvekili ile grup kurmamıza rağmen 100 bin imza ile aday olacağım. Bana Gül için çekil derlerse çekilmem. Kendim de çatı aday olmam. Herkes kendi adayı ile çıksın. İttifak, Saadet ve DP ile milletvekilliği için olacak"
Bu noktada CHP' nin kendi adayını çıkarmaktan başka çaresi kalmamıştır.

Ne oldu? Kendini darı ambarında gören Akşener kurşunu kendi dizine sıktı.

Ve hem Meral Akşener, hem de İyi Parti, öngörüsüzlük ve politik cehaletleri nedeniyle ezildiler.

CHP bunların elinden tutup Millet İttifakı' na sokmasa baraj altında kalacaklardı.

Ben yukarıda yaptığım ''çatı adayı olmam'' lafını televizyonlarda izlemiştim ama buraya alıntıyı medyadan yaptım.

O lafları duyduğum anda içimden geçen de şuydu: ''Beyinsiz ve salak kadın. Bir çuval inciri batırdın!''

Ama artık gerçek kabak gibi ortda. Performansı ve faaliyetleriyle bırakın çatı adayı olmasını, kendi partisinden cumhurbaşkanı adayı olmasını bile beceremedi.

Ve partisi baraj altında kaldı. Tek başlarına seçime girseler mecliste bile yer alamayacaklardı.

Ve partisi milletvekili seçimlerinde barajı aşamayan hiç bir partinin cumhurbaşkanı adayının en ufak bir kazanma şansı yoktur.

Meral Akşener ne ektiyse onu biçti.

Ona çatı adayı olması önerildi ama kendisi reddetti ki işte tam da bu konu kendisine önerildiği için ''ben çatı adayı olmayı kabul etmiyorum'' dedi...

Önerilmese zaten bunu söylemez...

Kendi etti kendi buldu...

Meral Akşener' e hiç acımıyorum.

Türkiye siyasetinin en acemi elemanıdır kendisi...