Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.08.18, 15:12   #4
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9338
Mesajlar: 32,075
Ettiği Teşekkür: 106879
Aldığı Teşekkür: 165627
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Golestanpalast (Gülistan Sarayı) - Tahran / İran


Mirror Hall (Ayna Salonu)

Sarayın en güzel bölümlerinden birisi Ayna Sarayıdır. Bu bölümün en seçkin eserleri Kemal-ül Mülk’ün çizdiği Aynalar ve Nasrettin Şah resimleridir. Nispeten küçük olan bu bölüm, olağanüstü ayna çalışmasıyla ünlüdür. Salon, tasarımcıya danışmanlık yapan Mimari Bakanı Yahya Han Moetamed-ol-Mülk’ün işbirliği ile Hacı Abdul Hüseyin Mimar Başı tarafından tasarlanmıştır.Containers Hall (Konteynerler Salonu)

Bu bina, Ivory Hall'un (Talar e Adj) kuzeyindeki Narenjestan binasının yerini almıştır. Avrupalı Kralların Qajar Krallarına adanan tüm porselen eşyaların burada toplanması amacı ile inşa edildi.

Bu salondaki porselenlerin en sıra dışı olanları şunlardır:

  • Napoleon Bonaparte tarafından gönderilen Napolyon Savaşlarını gösteren çiniler.
  • Rusya Nicholas I tarafından adanan porselen.
  • Kraliçe Victoria tarafından adanmış kıymetli taşlarla bezeli porselen
  • Wilhelm II'nin İran Veliahtı'na adanmış porselen eşyası
  • Rusya imparatoru Alexander III tarafından adanmış malakit taşından yapılan bir set.
Diamond Hall ( Elmas Salonu)


Diamond Hall, Windcatchers binasının yanında, Golestan Sarayı'nın güney kanadında yer almaktadır. Binanın içindeki olağanüstü ayna çalışması nedeniyle Talar e Almas ("Diamond Hall") denir.


Bu salonun inşası, Baba Ali Şah'ın zamanına kadar uzanmaktadır. Nasser ed Din Şah, bu salonun görünümünü değiştirdi ve salonun orjinal kemiklerini Roma olanlarla değiştirdi. Ayrıca, Avrupa'dan ithal edilen duvar kağıtları ile kaplı duvarları da sipariş etti.

Building of Windcatchers (Emarat e Badgir)


Windcatchers Binası, Fath Ali Şah'ın saltanatı sırasında inşa edildi. Nasser ed Din Shah döneminde bina, yapısal değişiklikler de dahil olmak üzere büyük çaplı tadilatlardan geçmiştir.


Gushvar ("köşe benzeri") olarak bilinen iki oda ile çevrili. Burada, Golestan Sarayı'ndaki en iyi vitray penceresine sahip merkezi bir oda bulunmaktadır. Dışarıda, dört rüzgar kulesi mavi, sarı ve siyah sırlı çini ve altın kubbe vardır. Rüzgar tutucular, soğutma rüzgârının yapı boyunca hareket etmesini sağlamak için inşa edilmiştir.

Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.