Konu: Ohkay
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.11.18, 19:28   #7
Supernatural
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 936
Ettiği Teşekkür: 18660
Aldığı Teşekkür: 26414
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ohkay

Yıllar önce Atatürk'ün bir nutuk versiyonunu almıştım, sadeleştirilmiş diyerek üzerine bastıkları için ama elime alınca gördüm ki sadeleştirmenin ötesinde bir şeydi çünkü hiç bir şey anlamamıştım, inan Atatürk'ün orijinal eski Türkçe kelimelerini daha iyi anlıyorum hatta ne demek olduğunu bilmesem bile bazı kelimelerin kullanıldığı yere göre ne anlama geldiğini çözebiliyorum, daha önce söylemiştim babaannemden dolayı eski Türkçeye yatkınlığım var diye ama o nutukta öyle bir ''Türkçe'' kullanmışlardı ki hayatımda duymadığım, ambalâjından yeni çıkmış üstelik de manâsız, kulak tırmalayan kelimelerdi...
Yani sözün özü herşey dozunda güzel, asansöre indirgeçli bindirgeç denilmediği sürece benim için bir sorun yok.

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti