Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.12.18, 12:37   #1
Supernatural
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,426
Ettiği Teşekkür: 18660
Aldığı Teşekkür: 26414
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Hükümet Medyasında Abdullah Gül Sıkıntısı11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir süre önce görüştüğü gündeme gelmişti.
Hükümet medyasında Gül ile Kılıçdaroğlu görüşmesi tartışma yarattı.
Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç “Kimden ne kaçırıyorsunuz Abdullah Bey?” başlıklı yazısında “Başlıktaki ifadeyi, ‘Abdullah Bey, siz kimsiniz? Ne adına muhalefet liderleriyle gizli kapaklı görüşmeler yapıyorsunuz?’ sorusuyla da değiştirebilirsiniz. Maksat hâsıl olur... Eski Cumhurbaşkanlarımızdan Abdullah Gül, bundan yaklaşık bir ay kadar önce, ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılçdaroğlu’yla görüşmüş. Görüşme tam 3.5 saat sürmüş. Bu durum, geçenlerde bir gazeteci tarafından faş edildi... Bugüne kadar tekzip edilmediğine göre, demek ki ‘Görüştüler. Görüşme tam 3.5 saat sürdü...’ iddiası doğruyu yansıtıyor” İfadelerini kullandı.“ABDULLAH BEY, NEDENSE HEP DE SEÇİM ÖNCELERİNDE HAREKETLENİYOR”

“Peki, görüşme talebi kimden geldi? Bence bunun bir önemi yok...” diyen Ahmet Kekeç şöyle devam etti:
“Kimden gelmiş olursa olsun, görüşmenin ‘problem’ niteliği değişmiyor. Dava arkadaşlarının çağrılarına ‘olumlu’ cevap vermeyen, hatta yemek davetlerini bile kaba bir müdanasızlıkla reddeden Gül’ün, Kılıçdaroğlu’nun görüşme talebine ‘olumlu’ cevap vermesi ve bu boş beleş adama tam 3.5 saatini ayırması problem... Talep Abdullah Bey’den gelmişse, daha da büyük problem... Niçin problem? Şu yüzden: Değerli Abdullah Bey, nedense (neden acaba?) hep de seçim öncelerinde hareketleniyor... ‘Siyasi’ nitelik taşıyan görüşme ve temaslarını bu aralığa (seçim öncelerine) sıkıştırıyor.”


“NİÇİN BUNU GİZLİYOR? BİZDEN NE KAÇIRIYOR?”


Ahmet Kekeç, “Gül’ün, mensubu ve kurucusu olduğu AK Parti’yle arasına mesafe koyduğunu biliyoruz... Bu tavrını (artık) gizlemiyor” diyerek eleştirilerini sürdürdü:
“Mesafesini (ve gayrı memnun pozisyonunu) bugüne kadar tavırlarına yansıtarak açıklamayı tercih etti ve bir tür ‘işaret diliyle’ konuştu: Toplantılara icabet etmemek, çağrılı olduğu davetlere gitmemek, zor duruma düşen arkadaşlarının yanında yer almamak, aynı fotoğraf karesinde görünmemek gibi...
Mesafesini, ‘parti meselesi’ olmaktan çıkıp ‘Türkiye meselesine’ dönüşmüş konularda da (mesela 17/25 Aralık ve 15 Temmuz’da da) korudu.
Sustu...
Hep sustu...
Konuşma gereği duyduğunda da, ‘dava arkadaşlarını’ töhmet altında bırakacak açıklamalar yaptı.
Bununla da yetinmedi, ‘İçişlerinizi düzenlemezseniz, darbe ve dış müdahale kaçınılmaz hale gelir...’ diyerek, olası bir darbeye ve dış müdahaleye meşruiyet atfetti.
Sürekli dava arkadaşlarını refüze eden (refüze eden ve hiç de hak etmediği halde ‘gadredilmiş küskün adam’ rolü oynayan) Gül, muhalefet partilerinin davetlerine ‘koşa koşa’ gidiyor.
Hadi gitsin...
Niçin bunu gizliyor?
Bizden (yani kamuoyundan) ne kaçırıyor?
Bu soru, ittifak görüşmelerini kapalı kapılar arkasında yürüten muhalefet partileri için de geçerlidir...”


“YENİ SÖYLEM VE BÜYÜK ‘SAVRULMA”

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül ise bugünkü yazısında, AKP içindeki tartışmalara değindi.
İbrahim Karagül “Birileri yeniden etnik ve mezhep kimliğini sokağa sürüp, bu sefer muhafazakârlık örtüsü altına gizlenen etnik milliyetçiliği hortlatıp, CHP ve marjinal çevrelerle aynı çatı altına sokup, AK Parti küskünlerinin bir kısmını yanlarına alıp yeni bir öfke mi inşa etmek istiyor?” diye sordu.
“Hiçbiri birbirinden bağımsız değil, hepsi aynı merkezin tek bir projesinin değişik aşamaları gibi. Fotoğraf aynen böyle..” diyen Karagül şöyle devam etti:
“Ama şahsen, bütün bunların içinde en çok muhafazakâr, ‘İslâmcı’ çevrelerin kimlerle iş tuttuğu, ürettikleri yeni söylem ve büyük ‘savrulma’ dikkatimi çekiyor. Çünkü bu ‘savrulma’ daha iyi bir siyasi arayıştan çok, ‘Türkiye tasarımı’ üzerine yoğunlaşıyor ve hiç de yerli bir görüntü vermiyor.”


Odatv.com
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti