Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.12.18, 21:07   #6
Cimcimecik
Uzman Üye

Cimcimecik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 57
Ettiği Teşekkür: 812
Aldığı Teşekkür: 2896
Rep Derecesi : Cimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Poşet | Yılmaz Özdil

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu açıdan aynı fikirdeyiz ama en azından kendi açımızdan muhalefet yaparken daha dikkatli olmalıyız diye düşünüyorum.

En azıdan muhalif yazarlar hala ve her şeye rağmen toplumun muhalif kesimlerini yılgınlıktan kurtarmak için ellerinden geleni yapıyor ve en son Emin Çölaşan ve Necati Doğru gibi bedeller ödüyorlar.

Ben bu yazarların hepsinin CHP' den çok daha tutarlı bir muhalefet yaptığına inanıyorum ve bu nedenle de bu yürekli insanlara daha fazla cesaret vermemiz gerekir diye düşünüyorum.
Bu kişiler bence chp kadar kötü muhalefet yapıyorlar. Bu kişiler akp'ye hizmet ediyorlar aslında. Bunların aşırı negatif yazıları karşı tarafın işine yarıyor. Mesela Emin Çölaşan yıllar yılı bu tür kutuplaştırıcı ve negatif yazılarla akp'nin değirmenine su taşıdı. Akp hep onu ve onun gibi kutuplaştırıcı yazarları örnek göstererek mağduru ve mazlumu oynadı.

bu kişileri toplumu yılgınlıktan kurtarmaya çalışmıyorlar. Aksine, yılgınlığa sürüklüyorlar. Baksanıza, naylon poşet konusunu bile getirip olmayacak bir yere bağlıyorlar. Ne gerek var efendim buna şimdi? Sonuçta toplumun yarısının oyunu almış bir parti akp ve onu torbaya bağlamaktan söz ediyor yazar.

E, bağlasın o zaman, ne duruyor? Bağlasa ya... Ama olmayacak bir şey. Bunu o da biliyor ve mahsus bunu önümüze getiriyor. Oysa ne güzel işte, naylon poşet yasası çıkmış ve belki uygulanmayacak ve yine biz onu bize benzeteceğiz, benzetiyoruz da muhtemelen ve kadük hâle gtiriyoruz. Ama yine de böyle bir yasa çıkmış işte. Güzel bir şey sonuçta. Ama bunu da getirip aşırı nitelikte olan ve gerçekçi olmayan bir yere bağlamak karşı tarafa hizmet etmektir efendim.

Bertrand Russell
Cimcimecik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.