Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.12.18, 18:54   #1
Aquila
Üye

Aquila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Yaş: 45
Konular: 36
Mesajlar: 119
Ettiği Teşekkür: 167
Aldığı Teşekkür: 354
Rep Derecesi : Aquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardırAquila şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Askeri Okullar Neden Kapatıldı?

Askeri Okullar Neden Kapatıldı?Her ülke, ordusunun dünyadaki diğer ülkelerin ordularından çok daha iyi olsun ister. Bunu için bilimsel ve teknolojik araştırmalar yapar, günümüzde silahların birçoğu (İnsansız araçlar dışında) insanlar tarafından kontrol edilmektedir. İnsanlar tarafından yönetilmektedir. Silahı ateşleyecek olan askerler insanlardır. Yeri geldiğinde ülkeler başka ülkelere, ordularının gücüne güvenerek bile kafa tutmaktadır. Bu binlerce yıl önce de böyleydi, günümüzde de böyle.

Askeri okullar bu amaca uygun olarak kurulmuş ve bu amaç doğrultusunda eğitim veriyordu.

Darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hâl kapsamında, 31 Temmuz'da Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile harp okulları, askeri liseler ve astsubay hazırlama okulları kapatıldı.

Askeri okulların kapatılması Türk ordusunun damarının kesilmesi demektir.

Askeri okulların kapatılması tüm birikimi yok edecektir. Ordu içinde yüz yıllardır süre gelen dengeyi ve kültürü bozacaktır. Bu ülkemiz için çok büyük bir kayıp olacaktır.

Yöneticiler kolay olanı, 'Herkesi tasfiye edelim' yolunu seçtiler. TSK'nın geleceği ve vatanın savunulması için bu okullara girmiş olan Atatürkçü gençleri de tasfiye edip bütün umutlarını kırdılar.

Darbe girişiminden dört gün önce (11 Temmuz) Ankara-Etimesgut'a paraşüt eğitimine götürülen ve hiç bir şeyden haberleri olmayan bazı öğrenciler, eğitim veren subayların darbeci olduğu gerekçesiyle şu an Sincan Cezaevi'ndedirler.

Darbeci oldukları söylenen bazı öğrenciler ve erler ise 15 Temmuz gecesi "tatbikat" yapılacağı söylenerek birlikten çıkarılıp İstanbul'da Boğaziçi Köprüsü'ne götürülmüşlerdir.

Bu yapı okullara sızarken, bu kadar yerleşmişken MİT neredeydi?

MİT ve diğer istihbarat birimleri bu kadar güçsüz olduğu için çözüm bütün okulları kapatmak mı oluyor?

Eğer bu yapıyı çözmeyecek kadar güçsüz bir istihbaratımız varsa, neden sorumlular hala görevde?
Mesele demokratik bir ordu kurmak değil, bunların demokratlıkla, demokrasi ile bir ilgileri yok.

Bu zamana kadar askeri okullar Atatürk ilke ve ınkılaplarına göre asker yetiştiriyordu alınan kararlarla ordu mensuplarının beyni yıkanıp AKP'nin gerici ve şeriatçı siyasi anlayışa göre şekillendirilecek, Başkanın emir eri ve şakşakçısı niteliğindeki subaylar tarafından yönetilecek.

Netice olarak bu okulların kapatılması Türkiye'ye ve Türk ordusuna karşı yapılmış bir sivil darbedir.
__________________
Aquila isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aquila'in Mesajına Teşekkür Etti