Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.12.18, 18:36   #59
Supernatural
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 936
Ettiği Teşekkür: 18660
Aldığı Teşekkür: 26415
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TDK Yeni Sözcükler Üretti

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Efendim verdiğim bir bilgiydi, kendi fikrim değil. Atatürk'ün "yanlış yapmışız çocuk, dilimizi bir çıkmaza sokmuşuzdur" sözünü Falih Rıfkı Atay söylüyor. Kaynağı sağlam yani.

Güneş Dil Tezi Atatürk öldükten sonra kaldırılıyor. Yani üniversitede okutulmamaya başlıyor, gündeme getirilmiyor artık.

Ben "Atatürk saçmaladı" gibi bir söz etmem. Bu ayıp olurdu. Ancak o tür tezler ve uygulamalar bilim dışı işlerdi.
Orada hatalı anlamaya meyil verecek bir ifade kullanmışım, Güneş dil teorisi Atatürk'e ait değil derken sürttürgeç, indirgeçli bindirgeç gibi üretimlerin bir proje olmadığını kastetmiştim. o yazımda güneş dili projesi'ni kullandığım yerleri o şekilde değerlndir, insanda akıl bırakmıyorsun ki vıdı vıdı.
Dediğim gibi o muhataplarına indirgeçli bindirgeç gibi sözler uydurun demiyor "Türk kültürünü ve tarihini araştırın, tarihimizdeki ihtişamlı şeyleri ortaya çıkartın" diyor, anafikir bu.
Güneş dil teorisi Atatürk'ün Türk Tarih tezinin bir parçasıdır ve gurur duyulası bir baş kaldırıdır, o nedenle bu projeyi sadece Atatürk'ün yanlışı imgesi çevresinde döndürdüğünden, konunun özü hakkında bir bilgiye sahip olmadığını düşünüyorum nedense.
Bu konunun yeri olmadığını düşündüğümden, Atatürk'ün Türk tarih tezi bağlamında Güneş Teorisinin ne olduğunu, fırsatını bulduğumda bir başka konuda ele alacağım, şimdilik benden bu kadar.

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla