Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.01.19, 08:49   #10
Cimcimecik
Uzman Üye

Cimcimecik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 57
Ettiği Teşekkür: 812
Aldığı Teşekkür: 2893
Rep Derecesi : Cimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Bira… | Yılmaz Özdil

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Biz ağzımızdan çıkan her lafı ''dinci kesim suistimal eder'' ya da ''dindarlar ne der'' diye ölçüp biçerek gerici ve totaliter bir rejimin tepkilerine endeksleyerek söyleyecek veya yazacaksak, tamamen susalım daha iyi...
...

Yani senin aklına göre Gezi Direnişi' nde ''camide bira içtiler'' veya ''başörtülü bacımızın üzerine işediler'' yalanları gibi yalanlar atılacak diye Gezi Direnişi yapılmasa mıydı?
...

Ve sen de bize her alanda bunların kabul edebildiği bir tarzı tasfiye ederek bunların yelkenine kendi çapında üflemeye devam ediyorsun.
Rosebud mantık bilimi açısından hatalı önermeler kuruyor. Sen ise mantık biliminin uzağından geçip gidiyorsun. Mantıkla bir yakınlığın yok.

Benim yukarıda yazdıklarımla senin verdiğin cevap hiç örtüşmüyor. Tam "dam üstünde saksağan" bir durum olmuş bu cevabın.

Ben size susun demiyorum, mantık biliminin kapsamı içinde birkaç hususa değindim. Hem sen karşı tarafa malzeme vermek ister misin? Kabataş yalanı ve camide içki yalanı nasıl ellerinde patladı ve o konulara pek girmiyorlar artık. Ama Yılmaz Özdil, Bekir Coşkun gibilerin AKP'ye oy veren halkımız için "bidon kafalı", "göbeğini kaşıyan adam" gibi aşağılayıcı laflarını hâlâ kullanıyorlar.

Ayrıca Aristo; bir tartışmada karşındakinin laflarını hep abartılı biçimde en olmadık yere çekerek cevap verme tarzı etik değil. Ben bunu umursamam, ama sen kendi saygınlığın için böye yapmamalısın. Ben ne demişsem, ona cevap ver. Tabii gerçekten itirazın varsa. Bunun için önce biraz düşün, gerçekten yanlış mı, yoksa doğru olabilir mi diye.

Bertrand Russell
Cimcimecik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti