Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.02.19, 18:42   #34
Cimcimecik
Uzman Üye

Cimcimecik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 57
Ettiği Teşekkür: 752
Aldığı Teşekkür: 2837
Rep Derecesi : Cimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kelime; Nerden Nereye...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Cümleyi iki şekilde kurabilirdin.

Birincisi

Söz: Nerden nereye...

İkincisi

Deyiş: Nereden nereye...
Öncelikle, bana yanlışımın gösterilmesi beni üzmez ve germez; aksine beni memnun eder. Çünkü ben kendi egomu başkalarının saldıları ve kuşatması altında görmüyorum ve savuma refleksiyle hareket etmiyorum.

O nedenle bana böyle hançeri saplar gibi, yanlışımı gözüme sokarcasına söyemene gerek yok.

Ben yanlışımı görürsem, buna ikna olursam bunu hemen kabul ederim.

Ama bu konuda neden yanlış yaptığımı anlayamadım. "Nereden nereye" şeklinde yazmalıydım; bunu kabul ediyorum. Ama bu çok çok ufak bir yanlış. Bunu siz de biliyorsunuz.

Neden "kelime" yerine "söz" veya "deyiş" demeliyim, bunu anlamadım. Noktalı virgül kullanmam hatalı mı, emin değilim. Ama iki nokta üstüste işaretini kullanmak iyice yanlış olurdu.

Bertrand Russell
Cimcimecik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla