Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.04.19, 16:30   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1530
Ettiği Teşekkür: 60770
Aldığı Teşekkür: 51761
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Fibromiyalji için hangi bölüme/doktora gidilir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
5 Aydır uğraşıyorum ne ilaç vediler ise faydası olmadı çok ağrılı bir hastalık
Fibrominelji doktorun ilk söylediği son zamanlarda bir şeye üzülüp sıkıldın mı?

Sitresli durumlar tetikliyormuş bu hastalığı.
Son gittiğim doktor mr çektirdi boyun ve bel fıtıklarının durumunada bakmak için.
24 üne randevü aldım bakalım sonuçlar hakkında ne söyleyecek.
Çak ağrılı ve uykusuz gecelerin çok olduğu her sabah sanki bir araba dayak yemiş gibi kalktığın yorgun ve halsizlik yapan bir hastalık.
Özellikle boyun omuz sırt kollar ve bacak arkası.Spora gittiğim günler rahatlıyorum hareket yaptıkça açılıyorum.

MSM diye bir toz var. Beyaz bir toz. Brokoli, karnabahar, lahana gibi çok değerli besinlerde bulunur. Metil sülfonil metan maddesi yani. Tarım sanayileştiği için (suni gübreler, hormonlu tohumlar falan) biz bu maddeyi gıda ile yeterli derecede alamıyoruz.

Bir de bildiğimiz karbonat var. Hani pasta, kek falan yapılan karbonat. Yine aynı nedenden dolayı bunu da doğal yollardan alamıyoruz.

İşte bu MSM ve karbonat eksikliği kaslarda oluşan hastalıkların en önemli nedenlerinden birisidir.

Kas ağrılarının en önemli nedenlerinden biri de B vitamini eksikliğidir.

Bana kalırsa o zehirli ağrı kesici ilaçlardan kullanıyorsan derhal o ilaçları bırak.

Karbonatı her yerde bulabilirsin. Meyve suyuna karıştırıp içebilirsin.
MSM sağlık sitelerinde satılıyor. Kalitelisini bulmaya çalış. MSM' yi de karbonat ile birlikte meyva suyu ya da ayrana karıştırıp içebilirsin.
B vitaminini ise eczanelerde bulabilirsin.

Bu üçünü bir arada kullanırsan kas sistemin yeniden doğal yapısına kavuşacak ve ağrılarından kurtulabileceksin. Sanırım bu kür seni iki haftada rahatsızlığından kurtarmaya başlar.

Şunu da ekleyim; karbonat ve MSM' i öğlenden sonra alma. Vücudu dinçleştirdiği için gece uyumakta zorluk çekersin. Sabahları kahvaltı ile birlikte al.

Ayrıca bu kür sadece kas sistemi için değil, bünyenin her organının enfeksiyon ve iltahaplardan kurtulması için bire bir bir kürdür.

Denemeni tavsiye ederim.

...

Konuya ilişkin de bir yorum yapmalıyım:

Fibramiyolji kemiklerle ilgili değil, esas olarak kaslarla ilgili bir sağlık sorunudur.