Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.04.19, 19:02   #9
Ekin
Yorgun Mod

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1206
Ettiği Teşekkür: 33141
Aldığı Teşekkür: 44044
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bamya Tohumunun Faydaları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Rica ederim @Ekin
Halk pazarı derken şimdi alıcaksın körpecik bamyayı bol soğan kıymalı yemeğini yapıcaksın yanınada az pirinç pilavı oh mis.

Tohumu ayıklayıp kurutmak heralde meşakketli olur şimdiki evlerde o biraz zor.
Benim ürünlerine güvendiğim bir aktarım var oradan tedarik ediyorum.Biraz pahalı ama az gramla alıyorum taze taze.
Pazarlarda semt pazarları var ya oralarda yaşlı teyzeler çok satıyor. Bizim pazarda çok oluyor... Şimdi bamya ekim zamanı... Onun için bol bol bulunur. Çok gördüm ama hiç almadım. Fiyatınıda hiç bilmiyorum. Aktarlardakilerden daha tazedir.
Oturduğun semtin haftalık bir alışveriş pazarı vardır mutlaka.

Bamyalar dalında kurutulur. İlkbaharda toprağa ekilir. Dalında kuruyan tohumlu bamya kuru ortamda saklanır. Çok kuruyunca kendisi açılıp tohumları düşüyor. Ama bamya alıp kurutmak farklı birşey. Tohumluk bamyalar neredeyse bütün yaz dalında duruyor. Kopartmıyorsun

Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.