Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.08.19, 02:51   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8711
Ettiği Teşekkür: 104305
Aldığı Teşekkür: 160955
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Kendi Objektifimden Joan Miró'nun Heykel Sergisi

Ressam, grafik sanatçısı, heykeltıraş ve seramik ustası olan Joan Miró, 1893 yılında İspanya - Barselona'da dünyaya geldi.

Kendisi, Gerçeküstücülük akımına mensuptur. Dadaizm, Fovizm ve Kübizm'den etkilenmiştir. Miro’nun heykelleri ve montajları kendisini sürrealizmin en resimsel yönünde Picasso’nun yanına getirip koymaktaydı. Sanatçı aslında sürrealist değildi. Lakin, onun figürleri insanlara sürrealizmi anımsatmıştır.

Joan Miró'yu kısa tanıtıyorum çünkü, ileriki günlerde, geniş biyografisi ile birlikte, resimlerini tanıtmayı düşünüyorum sizlere

Arkadaşlar, cumartesi sabahı radyodan, Wuppertal'de, (bize çok yakın) Joan Miró'nun eserlerinden oluşan küçük bir serginin olduğunu duydum. Barselona'ya gittiğimde, onun resim sergisini de görmüştüm. Buraya da gitmesem olmazdı ve gittim gördüm, eserierini sizlere de getirdim

Yerin adı, Skulpturenpark (heykel parkı). Yüksek bir tepede, Frieden Ormanının içindeydi. Arabayı park ettikten sonra, yokuşlu bir yoldan sonra, merdivenlerden çıkıp, hoş bir restoranı geçtikten sonra, dört tarafı camdan inşa edilmiş, bir salonun içerisinde Joan Miró'nun eserleri olan ilginç heykelleri izledim.

Daha sonra, 14 hektarlık orman içerisinde, çokca yollara ayrılmış ve yaklaşık 40 kadar sanat eserleri heykeller... Bunlar, ziyaretcilerin kolay bir şekilde görmesini sağlayacak şekilde düzenlenmiş ve çeşitli heykeltıraşlara ait olan sanat eserleri. Daha çok Tony Cragg'a ait olan heykellere ilaveten, Jonathan Monk, Erwin Wurm, Henry Moore, Wilhelm Mundt, Jaume Plensa, Hubert Kiecol, Richard Deacon, Hede Bühl, Per Kirkeby, Eva Hild, Thomas Virnich, Markus Lüpertz, Bernhard Luginbühl, William Tucker, ve Bogomir Ecker'e ait birbirinden ilginç heykellerdi. Bu kadar ismi aklımda tutamayacağım malum Girişte elimize tutuşturulan rehber broşürden yazıyorum bunları

Heykellerin yan taraflarındaki yerlere yerleştirilmiş Heykeltıraş ve heykel adlarını, yapılış tarihleri ve yapılan materyal isimlerini okudum kaydettim.
Sizlere iyi seyirler

Joan Miró'ya ait heykeller bu kadar. Bundan sonrası, Farklı farklı Heykeltıraşlara ait olan, Heykel Parkı içerisine yerleştirilmiş heykeller.

Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.