Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.11.19, 00:50   #4
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9307
Mesajlar: 32,001
Ettiği Teşekkür: 106805
Aldığı Teşekkür: 165505
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Residenz (Rezidans) Würzburg | Würzburg - Almanya


Spiegelkabinet (Ayna Kabini)
Yapı, II. Dünya Savaşı'nda %98 zarar görmüş. Fakat, aslına uygun olarak yenilenmiştir. İmparatorun geçit odalarından biri olan 1979 - 1987 yılları arasında yeniden inşa edilen ''Ayna kabini'' Rokoko'nun en mükemmel mekansal eseridir.

Orijinal Ayna Salonu, 1740-1745 yılları arasında kuruldu. Oda, aslen Johann Rudolf Byss öğrencileri tarafından boyanmış, Antonio Bossi tarafından yaldızlı sıva ile birbirine bağlanmış aynalar boyunca donatılmıştır.Ayna Kabini

Ayna Kabini (Detay)Büyük salonları, geniş merdivenleri, tabloları, altın yaldızlı heykelleriyle göz alan yapının en çok ilgi çeken bölümlerinden biri de içinde barındırdığı çok büyük mahzenidir.

(Bahçe Salonu)


Giriş salonunun doğu tarafında yer alan bahçe salonu, Kaisersaal'ın büyüklüğüne ve düzenine sahiptir: eğimli köşeleri olan bir dikdörtgen şeklindedir. Son on yılda Merdivenlerdeki devasa tavan resimleri, İmparatorluk Salonu ve Hofkirche tamamen yenilendi. 2013 yılının sonundan 2016 yılına kadar, bahçe salonu temel olarak yaklaşık 1 milyon euro karşılığında restore edildi. Salon, 50 yıl önce konutun yeniden inşası sırasında restore edilmişti.
Tavan tonozları yalnızca duvarla değil, sıralardaki on iki mermer sütunla desteklenmektedir.
Alıntı:
Tonoz; mimarlıkta kemerlerin bir araya gelmesiyle oluşturulan, genellikle tavan örtüsü olarak işlev gören yapı parçasıdır. Çoğunlukla tuğla ve harçla örülür ve alttan obruk, yarım silindir biçiminde görünür.
Sıva işleri, 1749'un başında Antonio Bossi tarafından, tavan resimleri, 1749/50 yıllarında Johannes Zick tarafından yapılmıştır. Doğu tarafında „Göttermahl“ (Tanrıların Ziyafeti) ve batı tarafında ''Rast der Jagdgöttin Diana'' (Av tanrıçası Diana) bulunmaktadır.


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.