Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.05.20, 11:03   #17
Ekrem Sencer
Tam Üye

Ekrem Sencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 30
Ettiği Teşekkür: 1646
Aldığı Teşekkür: 1139
Rep Derecesi : Ekrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkrem Sencer şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Camileri Genelev Yaptılar" Terbiyesizliği

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster

Lozana siyasal islam neden takılır?
750 metre karelik süleyman şah türbesine sahip çıkamadık, ege de Eşek Adası üç misli, Bulamaç Adası gibi 18 ada ve 1 kayalığın Yunanistan tarafından işgaline de ses çıkaramadık.
Peki neden Lozan'a takıntı?
Öncelikle Lozan derken, Sevr’i de hatırlayalım. Lozan Antlaşması, Sevr Antlaşması’nı tarihe gömdü. Lozan Antlaşması, Sevr Antlaşması’nın yerine geçti. Evet, Lozan’a Sevr’den geldik. Bunu akıldan çıkarmayalım. Geri sevri mi istiyorlar???
Unutmayalım ki, sevr'de 480 bin km2'ye inmiş toprağımızı Lozan ile 736 bine çıkardık. Lozan, türklerin 1699 da Karlofça da başlayan gerilemesine karşı ilk defa dur diyen bir anlaşmaydı.
Ayrıca bir de palavra türettiler, "Lozan'da gizli bir madde var, süresi 100 yıllık, 2023'te bitiyor" Ulen didik ettiniz lozan'ı bir şeyler çıkaralım diye ama olmadı. ZatenSekiz ülkenin imzaladığı bir antlaşmanın gizli bir süresi olsa bugüne kadar ortaya çıkardı.

Belki de asıl sorun Lozanın mimarlarına saldırabilmek, başarılarını küçük düşürebilmek..
Benim yorumumu alıntılamışsınız. Yorumumu eleştirdiniz mi yoksa katıldığınızı mı anlatmaya çalıştınız anlayamadım. Lozan Antlaşması'nı eleştirmenin, eleştirmenin de ötesinde tam bağımsızlık sağlayan kıymetini gözden düşürmeye çalışmanın din ile dinin özü ile ne alâkası var, sorusunu sordum. Her siyâsi söylemi yanlışlığına rağmen dine dayandırmak ne kadar hatalı bir yaklaşımsa, bu açıklamaların nedenini de dine bağlamak o denli büyük bir mantık hatasıdır. Yorumumda ben, bu hususu vurgulamaya çalıştım.