Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.09.20, 19:13   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 3011
Ettiği Teşekkür: 39727
Aldığı Teşekkür: 60297
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Takılar Damada mı Gidecek Geline mi?

Düğünden sonra takıların elden çıkarılmaması ender rastlanabilecek birşey. Kadına düğünde takılan ziynet eşyalarının çoğu, ya erkek ailesine düğün masrafları için geri veriliyor, ya da gelin ve damat ortak eşya almışlarsa, o takılarla borçlarını kapatıyor. Yargıtayın kararına göre artık evlenecek kişiler, boşanma olursa diye erkek tarafı takıları sadece damada asmaya başlayacaktır.

Hukuk artık erkeğin haklarını da koruyor. Mesela; kadının kendi evi ve arabası varsa, boşandıktan sonra evin ve arabanın yarısı erkeğin oluyor. Eşler nikah defterine imza attıktan hemen sonra satın alınan tüm mallar, boşanma sırasında kural olarak yarı yarıya paylaşılıyor.

Alıntı:
”‘Eski sevgilimle evlenseydim' demek boşanma sebebi mi?

İstanbul’dan yazan erkek okur T.T.S. ise iki yıllık eşinin her tartışmaları sonrasında eski sevgilisinden bahsederek, “Doktor sevgilimle evlenseydim daha mutlu olurdum” dediğini, bu durumdan çok rahatsız olduğunu ve gerekçeyle boşanıp boşanamayacağını soruyor. Yanıtı evet.

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nin 7 Şubat 2018 tarihli emsal kararına göre bir eşin, diğerine sürekli bu ifadeleri kullanması “duygusal şiddet” sayılıyor. Daire kararına göre de “Eski sevgilimle evlenmiş olsaydım, daha mutlu olurdum” demek boşanma sebebi.

Yargıtayın aldığı en doğru karar. Etik açıdan da çok yanlış, mide bulandırıcı bence..
Daha önce bu nedenden mahkemeye başvuranları boşamamışlar mı?