Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Alternatif Tıp

Alternatif Tıp Şifalı Bitkiler ve Besinler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 04.11.14, 16:03   #1
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 6,257
Ettiği Teşekkür: 18575
Aldığı Teşekkür: 30880
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Hangi Hastalığa Hangi Kaplıca

Hangi Hastalığa Hangi Kaplıca

Türkiye'nin bazı bölgelerinde bulunan kaplıca suları, birçok hastalığa iyi geliyor. Hastalıklara iyi gelen kaplıcalar ve yerleri:

Ankara Beypazarı Kaplıcası : Bu kaplıcada Kemik,Solunum hastalıkları, Kalp-Damar Tıkanıklığı, Kadın hastalıkları, Kas hastalıkları gibi bir çok hastalığa bu kaplıca iyi gelmektedir.

Ankara Haymana Kaplıcası : Bu kaplıacada özellikle romatizma, böbrek, sindirim, kalp-damar ve çocuk hastalıklarına iyi gelen bir kaplıcadır.

Ankara Kızılcahamam Kaplıcası : Bu kaplıcada sinir hastalıkları, kas ve kemik hastalıkları, kadın hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, kan değerlerindeki yüksek yağ ve obezlik ile şişmanlığa iyi geldiği bilinmektedir.

Afyon Gazlı Gol Kaplıcası : Bu kaplıcada romatizma hastalığı, solunum, sindirim, şeker gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Afyon Sandıklı Kaplıcası : Bu kaplıcada cilt, karaciğer, safra kesesi, sindirim, kas, kemik, şeker hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Aydın Burhaniye-Ortakçı Kaplıcası : Bu kaplıcada böbrek, üroloji, şeker, şişmanlık, kas, kemik, karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Aydın Germencik-Alangulu Kaplıcası : Bu kaplıcada romatizma, göz, kalp-damar, solunum, şişmanlık, kanda yüksek yağ, sindirim rahatsızlığı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Aydın Kızıldere Ilıcası : Bu ılıcada şeker, şişmanlık, karaciğer, safra kesesi, sindirim, böbrek, üroloji rahatsızlıkları gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Balıkesir Gönen Kaplıcası : Bu kaplıcada romatizma, sindirim, solunum, karaciğer, safra kesesi, şeker rahatsızlığı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Balıkesir Susurluk-Kepekler Kaplıcası : Bu kaplıcada solunum, kas ve kemik, kadın ve çocuk hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Bolu Termal : Bu termal’de kalp-damar, kanda yüksek yağ, şişmanlık, sindirim, kas ve kemik hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Bursa Gemlik-Armutlu Kaplıcası : Bursa’ait bu kaplıcada romatizma, karaciğer, safra kesesi, sindirim, solunum rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Bursa İnegöl-Oylat Kaplıcası: Bu kaplıcanın özellikle romatizma, böbrek, üroloji rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Bursa Vakıfbahçe Kaplıcası: Bu kaplıcanın özellikle romatizma, böbrek, üroloji rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Denizli Pamukkale Kaplıcası: Bu kaplıcanın özellikle kalp-damar, şeker, şişmanlık, üroloji, karaciğer, safra kesesi, sindirim, solunum, kas ve kemik rahatsızlıkları ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Diyarbakır Çermik Kaplıcası: Bu kaplıcanın romatizma, solunum, cilt rahatsızlıkları ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

İstanbul Yalova Termal: Bu termal’de karaciğer, safra kesesi, sindirim, romatizma, şeker hastalıkların tedavisinin en bilindik termal yeri olduğu bilinmektedir.

İzmir Balçova Kaplıcası: Bu kaplıcanın solunum, cilt, şeker, sindirim, kas ve kemik hastalıklarına, ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

İzmir Çeşme Kaplıcası : Bu kaplıcanın solunum, cilt ve kadın hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kayseri Bayramhacı Kaplıcası: Bu kaplıcanın solunum, kas ve kemik, sindirim ve çocuk hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kırşehir Terme Kaplıcası: Bu kaplıcanın romatizma, sindirim, solunum, kalp-damar ve kadın hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Konya Ilgın Kaplıcası: Bu kaplıcanın şeker, sindirim, böbrek, üroloji, solunum yolları rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kütahya Gediz Kaplıcası: Bu kaplıcanın karaciğer, safra kesesi, cilt, sindirim, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kütahya Simav Kaplıcası : Bu kaplıcanın safra kesesi, cilt, sindirim, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kütahya Yoncalı Kaplıcası : Bu kaplıcanın şeker, kas ve kemik, böbrek rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Manisa Salihli-Kurşunlu-Kükürtlü Kaplıcaları : Bu kaplıcanın cilt, solunum, sindirim rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Mardin Germiab Kaplıcası: Bu kaplıcanın cilt, solunum, kas ve kemik, sinir sistemi rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Muğla Bodrum-Karaada Kaplıcası: Bu kaplıcanın solunum, cilt, kadın ve çocuk hastalıkları, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Muğla Köyceğiz-Sultaniye Kaplıcaları: Bu kaplıcanın kadın hastalıkları, kalp-damar rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Nevşehir Kozaklı Kaplıcası: Bu kaplıcanın romatizma, kadın hastalıkları, kalp-damar rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Niğde Çiftehan Kaplıcası : Bu kaplıcanın solunum, sindirim, cilt, kas ve kemik rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Niğde Ziga Çelikli Kaynak Kaplıcası: Bu kaplıcanın solunum, romatizma, çocuk rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Ordu Ilıca Kaplıcası: Bu kaplıcanın karaciğer, safra kesesi, sindirim, romatizma, kanda yüksek yağ oranı gibi rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Rize Çamlıhemşin Kaplıcası: Bu kaplıcanın sinir sistemi, kas ve kemik, böbrek, üroloji, cilt hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Samsun Havza Kaplıcası: Bu kaplıcanın romatizma, böbrek, üroloji sinir sistemi rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Sivas Kangal-Balıklı Çermik Kaplıcası: Bu kaplıcanın cilt, romatizma, sinir sistemi hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Sivas Sıcak Çermik Kaplıcası: Bu kaplıcanın şeker, sindirim, romatizma rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Yozgat Boğazyılan Kaplıcası: solunum, kas ve kemik, sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.


kaynak

__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..
”


Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.11.14, 16:05   #2
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,777
Ettiği Teşekkür: 14286
Aldığı Teşekkür: 15549
Rep Derecesi : Deniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hangi Hastalığa Hangi Kaplıca

Nevşehir Kozaklı Kaplıcası:
Suyun sıcaklığı derecesi 90 otellerin yatak sayısı.7500 adet
her imkanlarıyla halkın hizmetinde dir

Bir çok hastalık tedavisi yapılabiliniyor..

bilgi paylaşımınız için teşekkürler..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.11.14, 16:49   #3
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,777
Ettiği Teşekkür: 14286
Aldığı Teşekkür: 15549
Rep Derecesi : Deniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hangi Hastalığa Hangi Kaplıca

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Orhan-38 Mesajı göster
bende gidecem bir gün amaa ne zaman deniz hemşerim
Sıcak suyun çıktığı yeri iyi bilirim...

Çok faydalı orası sağlık açısında önemli bir yer..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bilinmektedir, geldiği, hangi, hastalığa, kaplıca


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Hangi Bitki Hangi Hastalığa İyi Gelir? marco Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 7 25.09.18 23:40
Hangi Hastalığa Hangi Yiyecek İyi Gelir ? OkyanusunKalbi Alternatif Tıp 5 06.04.14 14:22
Hangi Hastalığa Hangi Bölüm Doktoru Bakar Cansuyu İnsan Sağlığı ve Hastalıklar 3 06.12.13 20:49
Hangi Çorba Hangi Hastalığa İyi Geliyor? OkyanusunKalbi Alternatif Tıp 7 12.10.12 21:06
Hangi Bitki Suyu, Hangi Hastalığa İyi Gelir? Canan Alternatif Tıp 0 28.09.12 20:02


WEZ Format +3. Şuan Saat: 23:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.