Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Alternatif Tıp

Alternatif Tıp Şifalı Bitkiler ve Besinler


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 05.06.09, 22:10   #1
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1447
Mesajlar: 5,795
Ettiği Teşekkür: 17989
Aldığı Teşekkür: 25571
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Sihirli İğneler Ve Akupunktur...
Akapunkturun en çok sigarayı bırakmada ve zayıflamada yaygın bir şekilde kullanıldığı düşünülür. Aslında çok daha yaygın bir kullanım alanı var akupunkturun. Solunum yolu hastalıkları (astım, bronşit, sinüzit vs), kalp-damar hastalıkları (hipertansiyon, hipotansiyon), sindirim sistemi hastalıkları (gastrit, ülser, diş ağrısı, aft), üro-genital sistem hastalıkları (sistit, kısırlık), romatizmal hastalıklar, alerjiler, alışkanlıklar (sigar, alkol vs), selülit, obezite, kronik yorgunluk, stres, depresyon gibi. Listeyi daha da uzatabiliriz. Birçok hastalığın tamamlayıcı tedavisinde uygulanıyor akupunktur. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) raporuna göre yan etkisi olmayan bir tedavi şekli. Türkiye’de 1991’den beri yasal olarak uygulanıyor.
M.Ö. 200 yılında konuyla ilgili kaynak kitaplara rastlıyoruz. Brezilya'da yamyam bir kabilenin kamış yardımıyla akupunktur noktalarına iri okçuklar üflediği kaynaklarda yer alıyor. Ancak akupunkturu ilk sistematize edenler Çinliler. Akupunktur Çincede 'chen- chin' (iğne ve ısı) olarak adlandırılıyor. Batıda ise akus (iğne) ve punctura (batırmak) sözcüklerinin birleşimiden oluşuyor. Evrende birbirine zıt iki enerji olduğundan bahsedilir Çin’de. Yin ve Yang adı verilen bu zıt enerjiler aynı zamanda birbiriyle uyumludur da. Yin siyahı, Yang ise beyazı temsil eder. Ancak Yang ve Yin iç içedir. Birbirinin içindedir. Yang’ın içinde Yin, Yin’in içinde ise Yang vardır. Yin ve Yang devamlı dengesizlik içindedir ve dengeyi bulmaya çalışır. İşte vücudumuzda da yin ve yang karşıtlığı vardır. Örneğin vücudumuzun sol tarafı Yang, sağ tarafı Yin'dir. Yin ve Yang’ın dengesizliği vücutta bazı anormalliklere (hastalıklara) yol açmaktadır. İşte akupunktur denilen iğne tedavisi ile uyarı noktalarının uyarılması sonucu bu denge sağlanmaktadır.


5000 yıllık bir şifa yöntemi olan akupunktur, saç teli kalınlığındaki metalik özel iğnelerle yapılıyor. Her hasta için mutlaka hastaya özel bir program uygulanıyor. Akupunktur tedavisinde, iğne batırılması sonucu oluşan ağrıyı ‘sinek ısırması’na benzetebiliriz. Tedavi sonrasında hastalar sakinleşmekte ve canlanmakta. Akupunktur tedavisinde kullanılan iğneler steril çelik iğneler. Bunlar tek kullanımlık. Altın veya gümüş iğneler de sterilize edilerek kullanılmakta. Southhampton ve Londra Üniversitesilerinde akupunkturla ilgili yapılan araştırmalarda akupunktur iğnelerinin acıyı ortadan kaldırdığı ve enerji dengesini sağladığı ortaya konulmuştur. Bilindiği gibi insan vücudunun kendi kendini onarım gücü çok yüksek. Onarım gücünü harekete geçiren belli bazı uyarı noktaları var. Vücudumuzda 1000 kadar uyarı noktası var. Akupunktur tedavisinde önemli olan hangi noktaya nasıl bir uyarı yapılacağı. Tedavide kulak, boyun, el ve diğer vücut bölgeleri kullanılıyor.

En çok uyarı noktası ellerde ve kulakta bulunuyor. Kulak şematik olarak çeninin ana rahmindeki duruşuyla aynıdır. Kulak üzerindeki tüm akupunktur noktaları bu esasa göre yer alır. Akupunktur noktalarına yapılan iğnelerle yapılan uyarılar organizmanın her yerine ulaşacak haberler iletiyor. İletişim, akupunktur noktasını oluşturan hücrelerden başlıyor. Lokal hücresel uyarıları sinir terminallerine ulaşıyor, ordan da son olarak beyne. Beyin gerekli organa uyaranı iletiyor. Böylece enerji dengesi sağlanıyor ve hastalık ortadan kalkıyor. Başlıca akupunktur çeşitleri lazer akupunktur, vücut akupunkturu, corpus line, Tuine Çin Masajı, Manyetik alan tedavisi ve singlet Oxygen Energy'dir. Lazer Akapunktur iğne batırmak yerine lazerle uyarı noktası uyarılıyor. Bu yöntem daha çok vücutta çeşitli nedenlerle oluşan izlerin tedavisinde kullanılıyor. Vücut akupunkturunda özel iğnelerle vücuttaki uyarı noktalarının uyarılması sonucu enerji dengesi sağlanıyor ve tedavi yapılıyor. Corpus line, selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama amacıyla kullanılıyor. Manyetik Alan tedavisi strese bağlı hastalıkların (uyku bozukluğu, konsantrasyon yitimi, unutkanlık vs.) düzeltilmesinde uygulanıyor. Bir nevi sanayileşme ile birlikte bozulan manyetik alanımızın dengesini yeniden sağlıyor. Singlet Oxygen Energy (SOE) ile oksijen vücudumuzun kullanabileceği en iyi formda üretiliyor. Romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, solunum yolu hastalıkları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.


AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA
Beynimizde bulunan endorfin ve serotonin maddeleri rahatlık ve keyifle ilgili maddeler. Mutlu olduğumuzda ya da bir yerimiz acıdığında endrorfin ve serotonin düzeyi artıyor. Yine çikolata yenilmesi veya kahkaha atılması bu maddelerin düzeyini artırıyor. Sigara kullananlarda ise endorfin ve serotonin salgılama işini sigara yapıyor. Denge bozuluyor yani. Sevinince de üzülünce de sigara içilmesinin nedeni bu. Sigarayı bıraktığınız ilk günlerde bozulan denge sonucu sigaranın endorfin serotonin maddelerini salgılaması nedeniyle, vücut endorfin ve serotonin salgılamayacaktır. Endişeye mahal yok zira 72 saat sonra beyin eski görevini yapmaya başlayacak. 72 saatlik bekleme sürecinde vücudun yoksunluk hissini ortadan kaldırmak için akupunktur ile uyarı noktalarının uyarılması sonucu beyin endorfin ve serotonin salgılayacak, bozulan denge yeniden sağlanacaktır. Tabii akupunktur tedavisine sigarayı bırakma kararı alınmış olarak gidilmeli. Tedaviye başlamadan önce en az 12 saat sigara içilmemiş olmalı. Çünkü vücudun göstereceği reaksiyonlar doğrultusunda tedavi uygulanacak. Tedavi süresince sigara içilmemesi gerekiyor. Sigara bırakma tedavisinde akupunktura yardımcı olarak lazer, SOE vb birkaç yöntem daha kullanılıyor.

AKUPUNKTUR İLE ZAYIFLAMA
Kulak kepçesinde bulunan hassas noktalar tespit edilerek bu noktalara metal iğneler batırılıyor. Seans sonunda kalıcı iğneler takılıyor. Metabolizmanın artması ve sinir sisteminin gevşemesi organizmaya kontrol imkanını veriyor. İğnelerle verilen uyarı neticesinde açlık ve iştah hissi kontrol altına alınıyor.
AKUPUNKTUR SEANSLARI


Genellikle 5-6 seans yeterli. Bir seans genelde 20 dakika. 10-15 seanslık akupunktur tedavisine kür deniliyor. Seans sayısı hastalığa ve hastanın yaşına göre de değişiyor. Her seansta deriye yaklaşık 15 iğne hızlıca batırılıyor, 10 dakika bekletiliyor. Bazen yerinde döndürülüyor. İğne boyu 2 cm kadar, derinliği ise birkaç cm kadar olabilmekte. Doku boyunca ilerleme nedeniyle herhangi bir kanama veya tahribat olmuyor. İğnenin batırıldığı yerdeki hücre tarafından ATP üretiliyor. Böylelikle hücrede elektriksel değişim başlıyor. Elektiriksel değişim beyne ulaşıyor. Beyin uyarıları yorumlayarak tedaviye ihtiyaç duyan organ için gerekli iyileştirici mekanizmaları harekete geçiriyor. Akupunktur tedavisinde psikolojik etki çok az. Organik bir tedavi. Akupunkturda en başarılı olunan tedaviler eklem ve romatizma ağrıları, uykusuzluk, kas kasılması tedavileri. Mide ve sinir sistemine yönelik tedaviler de çok başarılı.


__________________
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.09.15, 19:55   #2
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 8,529
Ettiği Teşekkür: 29953
Aldığı Teşekkür: 29772
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Sihirli İğneler Ve Akupunktur...

Arkadaşım Akupunktur ile zayıfladı,ancak gıdasına pek dikkat etmez,çok abur çubur yer.

Tekrar kilo almaya başladı.

Sonrasında gıdaya dikkat etmek gerekiyor.

Teşekkürler,emeklerine sağlık.
Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akupunktur, iğneler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Burcunun Kelimesi Ne Cansuyu Astroloji | Mitoloji 10 26.03.15 22:36
Amatör Oltacılık Hakkında Herşey Kartal Balık Avcılığı 6 02.11.14 10:17
sihirli elmalar DAMLA Komik, İlginç Resim ve Fotoğraflar 6 25.03.11 02:09
Sihirli Kazak Umutgüneşi Örgü | Tığ İşleri 0 26.01.09 00:40


WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.