Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Anketler

Anketler Her konuda anketler


Anket Sonucunu Göster: Referandumda;
Evet diyeceğim 2 5.26%
Hayır diyeceğim 35 92.11%
Araştırmadım bilmiyorum.| Kararsızım.| Sana ne? 0 0%
Oy kullanmayacağım. 1 2.63%
Katılımcı sayısı: 38. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 13.03.17, 19:06   #151
Yasaklı Üye

trenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2012
Konular: 40
Mesajlar: 148
Ettiği Teşekkür: 90
Aldığı Teşekkür: 578
Rep Derecesi : trenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevhertrenci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 2017 | Forum Gerçek Büyük Referandum Anketi

AKP iktidarının yenilgisi kaçınılmaz.

Eğer muhalefet tarafından çok büyük bir hata yapılmaz, bugünkü koşullarda dramatik ve sert bir değişim meydana gelmezse Erdoğan-AKP iktidarının yenilgiye uğraması kaçınılmaz görünüyor.

Bugün saflaşma cumhuriyetçilerle saltanatçılar, dincilerle aydınlanmacılar, gericilerle ilericiler, yobazlarla laik dindarlar, siyasal islamcılarla modernleşmeciler, ümmetçilerle ulusalcılar, işbirlikçilerle yurtseverler ve faşistlerle demokratlar arasındadır.

Bu nedenle topluma dayatılan yeni başkanlık anayasasına ‘hayır’ diyen cephe, kendi içinde bütünlüğü olmayan bir genişliğe sahiptir. Sınıfsal değil ulusal ve felsefi bir karaktere sahiptir. Öyle ki, ülkücülerden Kürt siyasal hareketine, solun her kesiminden bazı merkez sağ ve islami gruplara kadar uzanan hayli geniş bir “hayır cephesi” söz konusudur.

Erdoğan-AKP iktidarının temsil ettiği gerici-faşizan cephe bu kavgayı kaybedecek gibi görünmesine karşın, böyle mutlak bir kesinliğin bulunduğunu söyleyemeyiz. Mücadelenin bıçak sırtında ilerlediği açıktır. İktidar, referandumu kaybetmemek için elinden geleni yapacak, hiçbir hukuk ve ahlak sınırını tanımayacaktır.

Çünkü AKP’nin kaybetmesi, sadece dinci bir iktidarın devrilmesine değil, 70 yıldır süren pasif karşı devrim dalgasında köklü bir kırılma anlamına gelecektir. Gerici cephe ve iktidarın çözülmesine yol açacaktır.

Bu referandumu kazanmak, dinci-faşist bir diktatörlük girişimini bozguna uğratacaktır. Toplumun ve insan aklının bir önceki çağa iade edilmesini önleyecektir. Daha da önemlisi, ülkenin kendisini yeniden kurması için taze bir başlangıç oluşturacaktır. Bu da sandığa gitmek ve ‘hayır’ demek için yeterli bir gerekçedir.

Kamuoyu araştırmalarına göre kararsızların sayısı halen çok yüksek ve sandığa gitmeyeceklerini söyleyenlerin oranı da her geçen gün artıyor. Böyle bir gelişme “diktatörlüğe evet” cephesinin kazanması demek. Çünkü yine bu araştırmalara göre, sandığa gitmeyeceklerini belirtenlerin yaklaşık yüzde 80’i başkanlık anayasasına ‘hayır’ deme eğiliminde. Kararsız olan ve sandığa gitmeyeceğini belirten kesimler, “nasıl olsa sonuç değişmeyecek, iktidar bir yolunu bulacak ve yine ‘evet’ diyenlerin kazanmasını sağlayacak” diye düşünüyor. En büyük yanlış budur. Çünkü bu tutum, hileyi ve sandık sahtekarlığını önlemek için çalışmak ve mücadele etmek yerine yenilgiyi baştan kabul etmek demektir.

İktidar kaybedeceğini anlayınca referandumu iptal etme ve fiili durumu sürdürmenin yollarını arayacaktır. Bu nedenle tehdit, şantaj, her türden kirli provokasyon ve polis-adliye baskısı gibi araç ve yöntemleri kullanacaktır. Örneğin, toplumu “şok” edecek bir katliam, sabotaj ya da suikast referandumun iptal edilmesi için kullanılabilecektir. Bu nedenle, referandum sürecinde meydana gelecek her tür terör eyleminden hükümet sorumlu olacaktır. Muhalefet çevreleri bu durumu ilan etmeli ve halka açıklamalıdır.

Yaygınlık kazanan başka bir yargı da, AKP iktidarının her halükarda hile yapacağına olan inançtır. Anlaşılır bir tutumdur. AKP’nin daha önceki seçimlerde hile yaptığına inanan yurttaşlar, yine aynı şeyin tekrarlanacağına inanıyor. Bu inançta olanların bir kesimi bu nedenle sandığa gitmenin gereksiz olduğunu belirtiyor. Oysa bu referandumda hile yapılması çok zor. Basılı tek oy pusulası bulunacak ve seçmenler bunlardan "Evet" ya da "Hayır" sayfasına "Tercih" mühürünü basıp zarfa koyup sandığa atacak. Ayrıca bu kez toplumsal duyarlılık çok daha yükselmiş durumda ve sandık denetimi öncekilere göre daha etkin bir şekilde yapılacak. Örneğin CHP paralel bir sayım merkezi kurmuş durumda.

İktidar baskı ve tehditle ‘hayırcı’ toplum kesimlerini sindirmeyi deneyecektir. Bu baskılara karşı direnmek ve geri püskürtmek gereklidir. AKP iktidarı, referandumu kaybederse dağılarak çökecektir. Öncelikle gündelik ve basit çıkarları nedeniyle iktidar partisinin çevresinde bulunanlar onu terk edecektir. İktidar için güven oylaması niteliğini kazanan referandumdan çıkacak olumsuz bir sonuç karşısında AKP iktidarı direnecek gücü bulamayacaktır. Referandumun “burun farkıyla” bile kazanılması, bütün taşların yeniden dizilmesine yol açacak bir alt-üst oluşla sonuçlanacaktır. Bu da ülke için “hayırlı” bir durumdur.

Çünkü Erdoğan-AKP iktidarı, normal şartlar altında dönüşü olmayan bir çözülme sürecine girmiş görünüyor. Bütün servetini AKP iktidarının yanaşması olmaya borçlu olan, çağrıldığı bazı etkinliklerde başarı öyküsü olarak yaptığı sahtekarlıkları anlatan medya esnafı Acun Ilıcalı’nın bile “evet” demekten kaçındığı bir ortamda, bu iş bitmiş görünüyor.

Çünkü Erdoğan-AKP iktidarı, normal şartlar altında dönüşü olmayan bir çözülme sürecine girmiş görünüyor. Bütün servetini AKP iktidarının yanaşması olmaya borçlu olan, çağrıldığı bazı etkinliklerde başarı öyküsü olarak yaptığı sahtekarlıkları anlatan medya esnafı Acun Ilıcalı’nın bile “evet” demekten kaçındığı bir ortamda, bu iş bitmiş görünüyor.

AKP Bir ABD projesi olarak kuruldu ve bitti.

Hadise budur.
trenci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz trenci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.03.17, 19:21   #152
Gerçek Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 50
Konular: 1
Mesajlar: 941
Ettiği Teşekkür: 802
Aldığı Teşekkür: 3528
Rep Derecesi : Livan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 2017 | Forum Gerçek Büyük Referandum Anketi

Eline aklına sağlık trenci. Ağzından bal akıyo valla. Her ağacın kurdu kendi içindedir derler.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.03.17, 20:55   #153
Yeni Üye
Recep UYSALERLER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2010
Yaş: 78
Konular: 0
Mesajlar: 3
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 14
Rep Derecesi : Recep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerdeRecep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerdeRecep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerdeRecep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerdeRecep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerdeRecep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerdeRecep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerdeRecep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerdeRecep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerdeRecep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerdeRecep UYSALERLER Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: 2017 | Forum Gerçek Büyük Referandum Anketi

Ben, referandum oylamasından kesin olarak HAYIR çıkacağına inanıyor ve bu inançla mücadeleye devam ediyorum.
__________________
Forum Gerçek Türkiye'nin Forumu
Recep UYSALERLER isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Recep UYSALERLER'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.11.17, 02:21   #154
Tam Üye

Coolumsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2017
Konular: 20
Mesajlar: 229
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 296
Rep Derecesi : Coolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: 2017 | Forum Gerçek Büyük Referandum Anketi

Oy kullanmadım.
__________________
Coolumsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
2017, anketi, büyük, forum, gerçek, referandum


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 12:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.