Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Anketler

Anketler Her konuda anketler


Anket Sonucunu Göster: bizler doğuyamı aitiz,batıyamı?
Doğuya aitiz 11 24.44%
Batıya aitiz 3 6.67%
Ne doğuya,ne batıya aitiz 31 68.89%
Katılımcı sayısı: 45. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 13.10.17, 07:37   #51
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2635
Mesajlar: 30,920
Ettiği Teşekkür: 167422
Aldığı Teşekkür: 182043
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Bizler Doğuya mı Aitiz Batıya mı Aitiz?

15 yıl önce Batı derdik.

Şimdi ise ne olduğu meçhul. Sadece "şimdi." Geçici durum bunlar. Zaman kaybediyoruz hepsi bu.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.10.17, 16:09   #52
Tam Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 156
Mesajlar: 368
Ettiği Teşekkür: 628
Aldığı Teşekkür: 1161
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizler Doğuya mı Aitiz Batıya mı Aitiz?
Bu o kadar eski bir tartışma ki, çoktan sonuçlanmış olması gerekirdi. Osmanlının Batı karşısındaki güçsüzlüğünün farkına vararak, kendini bir şeyler yapmak zorunda hissettiği 18. yüzyılın ikinci yarısından bu yana, yani iki buçuk yüzyılı aşan bir süreden beri, bu konu bu ülkenin hiç değişmeyen ana tartışma maddesi olmuştur. Tartışmanın hâlâ sürüyor olması, Türkiye’nin yerini belirleyemediğinin işaretidir ve yeryüzünde bu konumda başka hiçbir ülke yoktur.

Doğulu veya Osmanlı olmak, olanaksızı talep etmektir. Zaten Osmanlının kendisi, tarih içinde yerini şaşırmış antik bir imparatorluktu, bir başkent imparatorluğuydu, bütün taşrasını başkenti İstanbul uğuruna geriliğe mahkûm etmekten hiç çekinmemişti. Savaş üzerine kurulu bir sistemdi ve savaşlarla göçtü. Geri getirmek olanaksızdır, getirilse dahi bir gün bile yaşama şansı yoktur. Bunun üzerinde durmanın hiçbir anlamı yoktur. Yeni-Osmanlıcılar masal dünyasında yaşıyorlar.

O halde, Türkiye’nin Batılılaşması demek, eğer bu gerçekten isteniyorsa, bireyin önündeki engellerin temizlenmesi demektir. Bunun için gereken kurumların oluşturulması demektir. Aynı zamanda dini de devletin içinde yer alan bir kurum olmaktan çıkartmak demektir. Bireyi sadece oy veren bir varlık olarak görmek değil, aynı zamanda tek bir tanesinin bile ziyanının bütün toplumu yaralaması gereken bir değer olarak görülmesini sağlayacak kurumların da oluşturulması demektir.

Bu ülkede yurttaşlar arasında hâlâ cinsiyetten, etnik kökenden, mensup olunan din ve mezhepten… kaynaklanan eşitsizliklerin bulunması, yurttaşlık oluşumunu baltalamakta ve siyaset bir yanaşmalar ile ekip başları gruplaşması halinde, demokratik olmanın çok uzağında, bir mafya ve suç örgütü görüntüsü vermektedir. Siyasetin lider sultasından kurtarılması şarttır. Ama bu tek başına yetmez, insanların kafasına eğitim sürecinde sokulmuş saçma sapan hiyerarşilerin de yıkılması gerekir.

Taşradan yükselen ve iktidarı ele geçiren esnaf, eşraf, rantiyeci sınıfı, Batı’dan koparak devlete ve topluma İslamî bir rejim dayatıyor. Bunun antiemperlalizmle bir ilgisi yoktur. Daha çok, El Kaide, El Nusra, IŞİD ve Boko Haram gibi anlayışlarla ilgisi vardır. Türkiye’de öyle bir düzen kurmanın imkânsız olmasınınn nedeni, 150 yıllık Batılılaşma ve aydınlanma hareketinin toplum katmanlarında bıraktığı kültürdür. Fakat bunun bile güvencede olmadığını son Fetullahçı darbe girişimi kanıtlıyor.

Tayyip Erdoğan’ın Batı’yı tehdit etmesine ve doğuda yeni müttefikler aramasına bakıp bunda antiemperyalizm aranması ham bir hayaldir. O, ortadoğudaki şeyhlikler gibi kimseye hesap vermeyen bir dikta rejimi kurmak istiyor. Onun zihnindeki sözlükte demokrasi, aydınlanma, insan hakları, adalet ve eşitlik kavramları yoktur. Batı kamuoyunda hiç bir itibarının kalmayışının asıl nedeni de budur.

Doğru olan yol, Türkiye için siyasi ve askeri bağımlılıkları kabul etmeyen demokratik bir devlet inşa etmektir.

Türkiye Doğu’ya mı, Batı’ya mı aittir? Coğrafi olarak her ikisi arasındadır ve bunlar arasında bir köprüdür. Doğulu olmak, Körfez şeyhliklerine benzemeyi gerektirmez. Batılı olmak, emperyalizme bağımlılık demek değildir. Çözüm, bağımsız, demokratik, çağdaş, halkçı bir Türkiye devleti inşa etmektir.

Reis nihayet baklayı ağzından çıkarttı.

AKP iktidarı, aynen demokrasi örneğinde olduğu gibi, Avrupa Birliğine tam üyelik müzakerelerini hiç bir zaman içine sindirmedi. Bunlar tamamen halkın gözünü boyamak ve yollarına devam etmek için kullandıkları araçlardı. Şimdi sıra bunlardan kurtulmaya geldi.
Kuşkusuz AKP giller, Türkiyeyi Avrupa’dan kopararak kendi lehlerine bir takım siyasi hesaplar yapmaktadırlar.

Türkiye sistemli bir şekilde her çıkartılan yeni bir KHK ile Ortaçağ karanlığına doğru gidiyor. Artık laik bir yaşam gittikçe daraltıldı. Bundan dolayı umut veren iç açıcı şeyler söyleyemeyiz.


Mecut iktidara şunu sormak lazm:

-Hangi yüzünüz daha doğru?

-Doğu mu? Batı mı?

Her ne iseniz ya da kendinizi nasıl görüyor ve tanımlıyorsanız tanımlayın artık bu milletin yakasından ellerinizi çekiniz. Öyle taban tabana zıt söylem ve eylemlerin tavır ve davranışların bir arada bulunması muhaldir. Bunları ancak ‘’ iki yüzlülük’’ kelimesini kendinde toplar. Onun için artık bu tilki siyasetinden vazgeçip biraz dürüst olun.
__________________
Koyunlardan oluşan bir ulus, kurtlardan oluşan bir hükümete yol açar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.11.17, 02:20   #53
Tam Üye

Coolumsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2017
Yaş: 21
Konular: 19
Mesajlar: 253
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 299
Rep Derecesi : Coolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: Bizler Doğuya mı Aitiz Batıya mı Aitiz?

Ne doğuya ne batıya aitiz. Bizler Tanrının Egemenliğine aitiz..
__________________
Coolumsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 10.11.17, 10:42   #54
Tam Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 156
Mesajlar: 368
Ettiği Teşekkür: 628
Aldığı Teşekkür: 1161
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizler Doğuya mı Aitiz Batıya mı Aitiz?
Atatürk, Türk Milleti'nin tarihsel bir gerçeğini de çok özlü biçimde açıklamıştır: "Türkler'in yüzlerce yıldan beri izlediği hareket devamlı bir yön muhafaza etti. "Biz her zaman Doğu'dan Batı'ya yürüdük."

Akılı ve bilimi kendine öncü yapan Atatürk çok gerçekçi idi. Madem ki Türk milleti modernleşecek, yenileşecekti, o halde, yapılması gereken şey, yaşanılan çağda en gelişmiş kurumlan hiç çekinmeden benimsemekti. Çağdaş kurumlar Batı'da idi. Öyleyse Batı'ya yönelmeliydi.

Atatürk bir Batı hayranı değildir. Uzun yıllar Batı'lı devletlerle çarpışmış, onların emperyalist oyunlarını bozmak için uğraşmış, bir büyük asker, kuşkusuz gözü kapalı bir Batı taklitçisi olamazdı. Ama, ger?ekleri görmesini bilen Atatürk en ileri kurumların Batı'da olduğunu görmezlikten gelemezdi. Bunun için Batı'ya yöneldi. Çağdaş kurumlar söz gelişi Afrika'da olsaydı elbet oraya yönelecekti. Şu sözleri ne kadar ilgi çekicidir: "Memleketimizi modernleştirmek istiyoruz. Bütün çalışmamız Türkiye'de modern yani Batı'lı bir hükümet vücuda getirmektir. Uygarlığa girmeyi isteyip de Batı'ya yönetmeyen millet hangisidir?". Özellikle son cümle çok dikkate değer ve Atatürk'ün gerçekçiliğini bir kez daha kanıtlar. Batı'ya bizden çok daha uzak olan Japonlar, Türkler'den önce Batı kurumlarını olduğu gibi almış ve bugünkü durumlarına erişmişlerdir.

Öyle ise Türk milliyetçiliği ruhu içinde cağdaşlasılacaktır. Çağdaş
kurumlar Türk'ün elinde kendi kişiliğini kazanacaktır. Akıl ve bilim yolunun buyruğu budur.

Çağdaşlaşma her şeyden önce, çağdaş bilime dayalı bir medeniyeti gerçekleştirmektir. Çağdaşlaşma, Türk Milleti’nin her konuda, çağın şartlarına, göre donanımını ve medenî anlamda çağı yakalamayı ifade eder. Başka bir deyişle; milletin kalkınması ve mutluluğu için çağdaş uygarlıktaki kurumların aynen benimsenmesidir.
__________________
Koyunlardan oluşan bir ulus, kurtlardan oluşan bir hükümete yol açar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.11.17, 10:53   #55
Tam Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 156
Mesajlar: 368
Ettiği Teşekkür: 628
Aldığı Teşekkür: 1161
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizler Doğuya mı Aitiz Batıya mı Aitiz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Coolumsu Mesajı göster
Ne doğuya ne batıya aitiz. Bizler Tanrının Egemenliğine aitiz..
AKP'liler ilk zamanlarda arabalarının arkasına " Egemenlik kayıtsız şartsız Allaha aittir" yazıyorlardı.

Şimdi "Egemenlik millete aittir" yazıyorlar.

Allah ile aldatanların, Allahı siyasete alet edenlerin sonu budur.

Hiç bir konuda yeterli bilgisi olmayanlar, her konuda sıkışınca tanrıya sığınıp, karşısındakini susturmak isterler.
__________________
Koyunlardan oluşan bir ulus, kurtlardan oluşan bir hükümete yol açar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.11.17, 11:04   #56
Tam Üye

Coolumsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2017
Yaş: 21
Konular: 19
Mesajlar: 253
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 299
Rep Derecesi : Coolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Bulutlarda
Çözüldü Cevap: Bizler Doğuya mı Aitiz Batıya mı Aitiz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kel ali Mesajı göster
AKP'liler ilk zamanlarda arabalarının arkasına " Egemenlik kayıtsız şartsız Allaha aittir" yazıyorlardı.

Şimdi "Egemenlik millete aittir" yazıyorlar.

Allah ile aldatanların, Allahı siyasete alet edenlerin sonu budur.

Hiç bir konuda yeterli bilgisi olmayanlar, her konuda sıkışınca tanrıya sığınıp, karşısındakini susturmak isterler.
Din denilince neden aklınıza direkt siyaset ve Akp geliyor?

Dini siyasete alet etmek kötüdür. Güzel olan din, elbette kirli her türlü siyasetin üzerindedir. Buradaki dinden kasıt yalnız İslam'da değil..

Tanrı Egemenliği ne oradadır, ne burada? Kimse onu tarif edemez. Çünkü o içimizdedir..
__________________
Coolumsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 20.11.17, 11:07   #57
Tam Üye

Coolumsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2017
Yaş: 21
Konular: 19
Mesajlar: 253
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 299
Rep Derecesi : Coolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevherCoolumsu işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: Bizler Doğuya mı Aitiz Batıya mı Aitiz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kel ali Mesajı göster
AKP'liler ilk zamanlarda arabalarının arkasına " Egemenlik kayıtsız şartsız Allaha aittir" yazıyorlardı.

Şimdi "Egemenlik millete aittir" yazıyorlar.

Allah ile aldatanların, Allahı siyasete alet edenlerin sonu budur.

Hiç bir konuda yeterli bilgisi olmayanlar, her konuda sıkışınca tanrıya sığınıp, karşısındakini susturmak isterler.
Akpnin şunun bunun aptıkları beni bağlamaz. Bir problemin varsa git meclise tepkini dile getir. Beni sadece benim söylediklerim başlar nokta.

Şu forumda bu tarz ön yargılı, bağnazlıklar ile şu şöyle bu böyle diye suçlamalardan cidden sıkıldım. Akl biraz da sizin yüzünden bu hale geldi. Gözünüzde fazla büyütüyorsunuz, iktidar dediğin nedir ki? Bugün var, yarın yok..

Çağdaş insan karşısındakinin fikrini önce anlamaya çalışır, kategorize etmez..
__________________
Coolumsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 22.12.17, 18:25   #58
Tam Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 156
Mesajlar: 368
Ettiği Teşekkür: 628
Aldığı Teşekkür: 1161
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizler Doğuya mı Aitiz Batıya mı Aitiz?Avrupa bizi hiç anlamadı. Oraya gönderdiğimiz işçiler gibi olduğumuzu sandı. Oysa onlar burada da öyleydiler. Neymiş, karılarının kızlarını dövüyorlarmış, öfkelerini alamazlarsa parçalayıp tren yollarına atıyorlarmış, banyo küvetinde kurban kesiyorlarmış.( halbuki bizim kapı önlerimiz var, cadde ve sokaklarımız var; niye kurbanlarımızı görgüsüzce banyo küvetinde keselim? )

Hâlâ kadınlarımızın çarşaf giyip peçe taktığını, erkeklerimizin cübbeli sarıklı, sokaklarda dolaştığını sanıyorlar.

Avrupa birliğine girmek için önce Avrupalıların hakkımızdaki bu yanlış düşüncelerini ortadan kaldırıp, istisnalar dışında bizim de en az bir Avrupalı kadar medeni ve kültürlü olduğumuzu kanıtlamalıyız.

Biz Avrupa değerlerinin parçasıyız. Ne Rusya, ne Arap cemiyetleri ne de Afrika cemiyetleri.

İKV’nin son araştırmasında Türk halkının % 78’inin “Türkiye, AB’ye üye olmalı” diyor.

Türkiye'nin menfaati ve güvenliği, insanlarının menfaati ve güvenliği, çocuklarımızın geleceği, için Avrupalı olmaya mecburuz.

Almanya’da kurulacak yeni hükümetin yumuşama sürecine katkı vermesi olasılığı vardır, bunu iyi değerlendirip, eeeeyyyyyyy Almanya gibi mafya reisi söylemlerinden vazgeçmeliyiz.

Mevcut hükümetin şeriat devleti hesaplarına ters düşse de, Avrupayı bir hıristiyan kulübü olarak görseler de, Türkiye, eninde sonunda yeniden Avrupa’ya dönmek mecburiyetindedir.

Bu konuda 22 Kasım 2017 tarihinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlunun, Rusya'nın Soçi kentinde yapılan Suriye zirvesinde, Türkiye’nin Avrupa’da yer aldığını belirterek, "Bizim Güvenliğimiz Avrupa'nın güvenliği aslında. Göç sorunu, terörle mücadele gibi zorlukların üzerinden birlikte gelmeliyiz. Kültürel birçok farklılığa rağmen, biz bu ailenin bir parçasıyız" tarzındaki sözleri bizi umutlandırmaktadır.

Bir laf vardır, "Komşu, komşunun tuzuna muhtaçtır" derler Ortadoğuda komşumuz olan İslam ülkeleri arasında Katar dışında normal siyasi ilişkimiz olan bir tek devlet varmıdır? Katar ile olan ilişkimiz de karşılıklı çıkar ilişkisine dayanmakta olup pamuk ipliğine bağlıdır, aslında bu ilişki bu gün için çıkarlarımıza uygun görülse de ileride Türkiyenin "Terörist Devlet" damgası yemesine ve Tüm dünya devletleri tarafından dışlanmasına sebep olabilir.

Türkiye’de yaşananlar, bir uygarlığın donmuş, kireçlenmiş, hayatiyetini kaybetmiş unsurlarını gelenek adına korumak isteyenlerle, bu uygarlığı mantıki düzleminde yeniden canlandırmak isteyenler arasındaki mücadelelerin safhalarından başka bir şey değildir. Türkiye, Batılı olmamayı istemeyecek kadar Batılıdır, çünkü Doğu uygarlığının kendisi Batı uygarlığını doğurmuştur. Türkiye’nin batılılaşması, Batı’nınkiyle tamamen aynı olacaktır. Yani biz de Doğulu dinimizi laisiteye razı edeceğiz, biz de cemaatlerin cenderesinden bireyi çekip çıkaracağız ve nihayet biz de iktisadı keşfederek her şeye egemen devleti evcilleştireceğiz, bunun için önümüzde tek bir engel var, Topluma ‘Ben olmazsam bu ülke ayakta kalamaz’ inancı ile yaklaşan, ama yönetim anlayışıyla ülkeyi daha da büyük yıkıma sürükleyen Erdoğan, Yani “Ben olmazsam ülke yok olur” anlayışındaki Erdoğan, tam tersine ülkemizi yok oluşa sürüklüyor.

Dünyada geri kalmış, ekonomik olarak zayıflamış, iç barışını sağlayamamış, herhangi bir alanda kalıcı bir başarı gösterememiş ülkelerin neredeyse tamamının ortak bir yönü vardır : Kişisel iktidarını sürdürmek için demokrasiden, özgürlükten, hukuktan uzaklaşan, bütün suçu dış güçlerin üzerine atan, kendilerini ülkeleri için vazgeçilmez sanan liderler.

Bu tür liderlerin diğer bir ortak özelliği ise yönettikleri ülkelerde insanlar yoksullukla boğuşurken, kendilerinin “İtibardan tasarruf olmaz” diyerek olabildiğince lüks ve şatafatlı bir yaşam sürmesi.

Turkiye bu gün çağdaş medeniyet seviyesine çıkmak için hazırdır, bunu ateşlemek için ise sadece bir tek kıvılcım kafidir, bu kıvılcım insanlar arasında ayırım yapmayan, laik, demokratik. sosyal devlet anlayışı içerisinde sadece devletinin ve milletinin refahı için çalışan, Atatürk ilke ve ınkılaplarına harfiyyen riayet eden adam gibi bir liderdir.

Türkiye yedi bin yıllık şanlı tarihini devam ettirebilmek için böyle bir lider beklemektedir.
__________________
Koyunlardan oluşan bir ulus, kurtlardan oluşan bir hükümete yol açar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.01.18, 19:35   #59
Tam Üye

KülRenkliYele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2017
Yaş: 24
Konular: 8
Mesajlar: 214
Ettiği Teşekkür: 335
Aldığı Teşekkür: 830
Rep Derecesi : KülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardırKülRenkliYele şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bizler Doğuya mı Aitiz Batıya mı Aitiz?

Bence bizim ülkemizde batılılaşma konusu biraz yanlış anlaşılıyor gibi. Atamızın batılılaşma sürecinden kastı 'Batıya benzemek' değil 'Batı gibi medeni olmak'. Batıya baktığımız zaman; Fransızlar, İtalyanlar, Almanlar, Amerikalılar, Kuzey Avrupa, İskandinav ülkeleri vs. buraları batılılar olarak adlandırırken gözden kaçan şey herkesin kendine ait kültürleri olduğu ve onları yaşatmaya çalışma çabasıdır. Ancak biz genel olarak medeni olmak değil onların birer karbon kopyası olmak istiyoruz.

Amerikalılar her konuyla dalga geçiyor diye geçmişimiz ve kahramanlarımızla dalga geçmeye çalışan insanlar var. Onlar gibi dalga geçmeye çalışmamız bizi medeni yapmaz Amerikan özentisi yapar sadece. Örnek olarak bugün bütün Orta Doğu ülkelerine baktığımız zaman; İran, Suriye, Afganistan, Pakistan, Suudi Arabistan gibi ülkeler birbirinin birebir kopyasıdır. Bize öyle geldiği için değil gerçekten öyle olduğu için. Eğer biz bu ülkelere benzemeye çalışan insanlara tepkimizi kendimizi tamamen batıya dönüşerek gösterirsek bu sadece yüzümüzü oraya dönmek ve ona değil buna benzemek olur.

Bizim ait olmamız gereken yer modern, medeni, hukukun üstünlüğünü savunan, Atatürk ilke ve inkılaplarına sonuna kadar bağlı, kendi kültürünü ve vatandaşını yaşatan, kadın-erkek eşitliğini savunan Türkiye Cumhuriyeti olmalıdır.
Son olarak Arap kültürünü kendi kültürü zannedip kadınları aşağılayan insanları ise ciddiye almayıp zamanla toplum içinden izole ederek kendi içlerinde medeni olmayı öğreterek topluma muhakkak ve kati suretle kazandırmalıyız. Kadınların aşağılandığı, yok sayıldığı bir toplum asla medeni olamaz. Nitekim medeniyet kadınlarla var olur.
__________________
KülRenkliYele isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz KülRenkliYele'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aitiz, batıyamı, bizler, doğuyamı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 03:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.