Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Astroloji | Mitoloji

Astroloji | Mitoloji Burçlar, fallar ve rüya tabirleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 11.10.13, 16:16   #1
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 2,125
Ettiği Teşekkür: 7629
Aldığı Teşekkür: 11674
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Burçların Olmazsa Olmazları

Koç

Koç burcu için olmazsa olmaz diyebileceğimiz şey; benlik ve var olmaktır. Mars tarafından yönetilen Koç burcu dünyaya, hayatı doyasıya yaşamak için gelmiştir. Dolasıyla onun için istediğini yapmak çok önemlidir. Koç burcunun sembolü koçtur ve bu koç zirveye tırmanır, sürekli olarak yaptığı şey de budur. Eğer sonunda bir ödül varsa, bu tırmanışta karşısına çıkacak olan engellerle savaşmasını iyi bilir. Gerçek hayatta da Koç, kendisine karışılmasını asla istemez. Her konuda ön planda olmak en büyük amacıdır. Mesleki hayatında lider bir konumda olsun; parası olmasın ona yeter. Hırsı para kazanmak için değil, kendisinden söz edilmesi içindir. Temel felsefesi ‘anı yaşamak’ dır. Gelecek kaygısıyla kendisini yiyip bitirmez. Rahattır, her şeyin olacağına varacağını düşünür.

Mars’ın çocukları için hayat eğlenceli ve macera dolu olmalıdır. Çember ve bir ok ile sembolize edilen Mars, iyimser biçimde yukarıyı işaret eder. Bu durum da, dünyaya hayat veren istekleri ispatlama ihtiyacını belirtir. Koçların, içlerindeki coşkuyu biraz olsun dindirmek için spora yönelmesi muhtemeldir. Adrenalin dolu sporlar yapmak, tehlikeli aktivitelere katılmak tam onlara göredir. Hareketsiz kalmak, belli bir rutini yaşamak onların hayat enerjisini bitirir, çekilmez bir insan haline gelirler. İçi içine sığmayan Koçlar için hareketli ve aktif bir yaşam olmazsa olmazdır.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Spor aletleri, aksiyon filmleri seti


Boğa

Boğa burcunun olmazsa olmazı; keyif ve huzurdur. Keyifli ve huzurlu olduğu zamanlar yaşam enerjisi yükselir. Karmaşadan hoşlanmaz. Yeri geldiğinde dünyanın en hareketli ve eğlenceli insanına dönüşebilir. Fakat amacı huzuru yakalamaktır. Sakin yapılarıyla bilinen Boğalar’ın hayatlarında müziğin yeri de oldukça fazladır. Boğa’nın yöneticisi Venüs’ün, vücutta boğaz bölgesini simgelemesi, bu burcun insanlarının seslerinin de güzel olmasını sağlar.

Sakin ve huzurlu bir hayata sahip olmak için elinden geleni yapan Boğalar için para, araç değil amaçtır. Finansal konularda oldukça başarılı olan Boğalar, para kazanmakta da zorlanmazlar. Cepleri dolu olduğu sürece onlardan keyiflisi yoktur. Para kazanmak kadar, o parayı kendi zevklerine harcamak da olmazsa olmazları arasındadır. Venüs’ün astrolojik glifinde, simgesi bir tür el aynasını andırır. Bir çember ve altında bir artı işareti bulunur. Artı işareti maddeyi simgelerken, çember ise ruhu simgeler. Bu görüntü bize “ruhani güzelliğin” gücünü göstermektedir. Boğalar da gezegenlerinin etkisiyle, çok fazla çaba sarf etmeden cazibesini kullanmayı ve insanları kendisine çekmeyi çok iyi başarır.


Olmazsa Olmaz Eşyalar: Para dolu Cüzdanı, mücevherleriİkizler

İkizler burcunun olmazsa olmazı; merak etmek ve öğrenmektir. Onun için keşfetmek sonsuz bir okyanustur. Öğrendikçe ve kendini geliştirdikçe o an sahip olduğu şeylerden sıkılması kolaylaşır. İkizler’in sembolü Roma rakamıyla II’dir. Bu da, çift kimliği simgeler. İçlerinde hem erkek, hem dişi enerji bulunmaktadır. Fikirleri çabuk değişir. Hayatı deneyimlerle öğrenmekten yanadır. Karşısındaki insandan ne kadar çok şey öğrenip, onu ne kadar çok keşfedebiliyorsa hayranlığı da o kadar artarak devam eder.

Meraklı yapısı onu her konuda bilgi sahibi yapar. Telefonu, cep bilgisayarı kısaca dünyayla bağlantı kuracağı her türlü teknolojik alet yanı başındadır. Lükste gözü yoktur ama yeni çıkan teknolojik ürünleri alıp denemek ister. Nerede olursa olsun eline geçen broşür, kitap, dergi vb. onlar için yeni bir bilgi kaynağıdır. İllaki göz atar. Yönetici gezegeni Merkür’ün sembolü gerçeğin çemberi ve ruhun hilal biçimidir. Akıl, gerçek, ruh ve beden birbirine bağlıdır. Böylece sezgilerini ve zekalarını aynı derecede, etkili kullanabilirler. İletişim ve iletişim araçları onların olmazsa olmazlarıdır.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Telefonu, bilgisayarıYengeç

Yengeç burcu için olmazsa olmaz; ailesi ve duygularıdır. Çevresindeki herkesi düşünür ve empati yeteneği çok gelişmiştir. Hassasiyeti onu tamamlar. Günümüzde Yengeç, her zaman yengeç ile sembolize edilir. Yengeçler, sırtındaki sert kabuğun altında yumuşak bir karın taşır. Korktukları vakit kabuklarına sığınırlar. Yengeç, yolunu zigzag biçimde çizer, önce bir tehlike var mı diye bakar, tereddütlü yola devam eder. Aynı şekilde Yengeç burçları da sembolleri yengeç gibi önce güven duygusu ararlar. Ama yola çıktıkları andan itibaren de hedeflerinden vazgeçmez, sağlam adımlarla ilerlerler.

Yoğun duygularını şiirle veya yazıya dökerek anlattıkları da görülebilir. Yazmak, onları motive eder; içlerini dökmelerini sağlar. Sadece kendi yazdıkları ile yetinmez, başka yerde gördüğü güzel sözler de ona ilham verir. Ailesine, evine özellikle annesine çok düşkün olan Yengeç ev ortamında bulunmaktan hoşlanır. Ailesi olmadan hep bir yanı eksik gibidir. Mabetleri olarak gördükleri evleri onların olmazsa olmazları arasında ilk sıradadır. Astrolojide Yengeç’in sembolü Yin ve yang işaretine benzer. Yakından bakıldığında iki dolunayın hilal ile birleştiği görülür. Bu sembol aynı zamanda, burcun duygusal bakış açısını da vurgulamaktadır.


Olmazsa Olmaz Eşyaları: Kâğıdı, kalemi, yıllıkları, günlükleri


Aslan

Aslan’ın olmazsa olmazı başarı ve kendini ifade etmektir. O, kendini ne kadar net ifade ederse, o kadar hayata bağlı hisseder. İç dünyasını somut işler yaparak ortaya koymak ister, lafta bir şeyler başarmak değildir amacı. Seçtiği alanda ilerlememesi düşünülemez. Çünkü ‘yapacağım’ dediğinde, yapar. Bunların dışında Aslan çevresindeki insanları memnun etmekten keyif alır, fedakârlık onu yormaz, mutlu eder. Aslan’ın işareti bir aslanın kuyruğunu ya da kuyruk ile yelenin bir karışımını andırır. Ezoterik astrolojide bu sembol yaşam gücünü simgeler. Aslan burçları yaşlansa bile içindeki gençlik tutkusu hiçbir zaman sönmeyecektir. Onlar hep genç kalacaklardır.

Egosuyla başı dertte olan Aslanlar, kişisel bakımlarına oldukça özen gösterirler. Dışarı çıkmadan önce saatlerle ayna karşısında hazırlanmaları insanı çileden çıkarsa da, onlar kendileriyle ilgilenmekten gayet mutludurlar. Lüks bir yaşam sürmek için para kazanma hırsları gelişmiştir. Her şeyin pahalısını almaya alışmış olan Aslanlar için para ve akabinde pahalı eşyalar onların olmazsa olmazıdır. Yönetici gezegeni Güneş’in sembolü; bir çember ve ortasındaki noktadan oluşur. Çember, güneşin şeklini simgelerken içindeki nokta sonsuzluğu tanrısal enerjiyi ve dinamikliği simgeler. Aslan farkındalığın ve yaratıcılığın sembolüdür.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Aynası, vücut losyonları


Başak

Başak burcu için olmazsa olmaz; her şeyin eksiksiz olması yani kusursuzluktur. Elbette hiçbir insanın mükemmel olmasını beklemez fakat ona göre mükemmele yakın olmak zor değildir. Her zaman, yaptığı işinde çevresindeki insanlarında potansiyellerinin en üst seviyesinde olmasını bekler. Kılı kırk yarar diyebiliriz. Üretici ve güçlü zekasıyla Başaklar, hedef odaklı çalışmayı severler. Astrolojide Başak’ın sembolü içeri doğru kıvrılır ve kişisel gelişimi simgeler. Meslek edinmek önemlidir onlar için. Evlerinde tüm günü televizyon karşısında geçirmek gibi huyları yoktur.

Mükemmeliyetçilik isteği sağlık konusunda da geçerlidir. Etraf ne kadar temizse, mikroplar o kadar uzaktadır. Sağlıklı olmak için temizliği abartabilirler. Her türlü olumsuzluğa hazırdırlar, tabiri caizse ilk yardım çantaları sürekli yanlarındadır. Merkür tarafından yönetilen Başak, bir çember (ruh) ve üzerinde bir artı (olay) işareti ile sembolize edilir. Çemberin üstünde de küçük bir hilal (duygular) vardır. Bu sembol Başak burcunun zihin ve beden ilişkisinin ne kadar güçlü olduğunun vurgular. Sıkıcı gibi bir görüntü çizseler de espri anlayışları gelişmiştir. Alaycı tavırları, eleştirel sözleri olmazsa olmazlarıdır.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: İlaç dolabı, kişisel gelişim kitapları


Terazi

Terazi’nin olmazsa olmazı uyum ve dengedir. Hayatının her alanında sakinliği arar ve gerginliklerden uzak durur. Ortayı bulmak istendiğinde gözler Terazi’yi arar. Olayları her açıdan tartan kimliği sayesinde tolerans gösterme becerisi gelişmiştir. Terazinin sembolü bir terazi üzerinde ufuk çizgisidir. Bazı uzmanlar bu şeklin Dünya’nın ufuk çizgisi ve ortasında Güneş’in doğuşunu simgelediğini söyler. Terazi’nin olduğu ortamda olaylar hiçbir zaman alevlenmez ve sakince konuşarak halledilir. Açık görüşlü olmaktan vazgeçmez, bir başkasının fikrini de benimseyebilir.

Gezegenleri Venüs’ün etkisiyle güzellik anlayışları en üst seviyede olan Teraziler, her konuda estetik ararlar. Zaten Venüs’ün astrolojik simgesi bir çember ve altında bir artı işareti ile gösterilir. Bu imge, ruhun maddeyi bir güzelliğe dönüştürebilme yeteneğinin altını çizer. Teraziler de çevresini güzelleştirmek için elinden geleni yapar. Gözüne hoş gelmeyen yerde asla duramaz. Teraziler. sevmek ve sevilmek için yaratılmıştır adeta. Tek başına kalmak en büyük fobileridir. Cazibeleri zaten yalnız kalmalarını engeller. Pahalı parfümleri ve modaya uygun kıyafetleri de onların olmazsa olmazıdır.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Parfümü, şalları


Akrep

Akrep burcu için olmazsa olmaz; iyiyle kötüyü ayırt etmektir. Sahteciliği yok etmek ve samimiyetsiz insanlardan uzak durmak onun için büyük anlam taşır. Hayal dünyasında yaşamaz ve gerçekçidir. Tutkulu kişilikleri kıyafetlerine de yansır. Hiçbir şey yapamıyorsa bile mutlaka elinde, kolunda, boynunda ilgi çekici bir aksesuar vardır. Evlerinde ise mumlar ve büyük tablolar mutlaka yer bulacaktır. Akrep burcunun sembolü bir M harfidir. Akrepler hafızalarıyla ünlenmişlerdir. Bir haksızlığı asla unutmazlar. Tehlike anında iğnelerini kullanırlar, kendi türlerinin güvenliği için hayatını feda etmeye hazırdır. Akrep burcu insanı da aynı şekilde, ya hep ya hiç mantığını kavramıştır. Ya karşısındakine zarar verir ya da kendine…

İrdelemek, insanların sırlarını keşfetmek onlar için eğlenceli bir oyuna dönüşebilir. Bazen hiç tanımadığı insanlara bakıp onların nasıl bir ev hayatı olduğu, neler yapmaktan hoşlandığı, ne iş yaptığı gibi konularda çıkarımlarda bulunur. Kendisi gizemli olduğu için, karşılarındakinin gizemini çözmek onları heyecanlandırır. Gezegenleri Plüton’un astrolojik sembolü, bir artı ve üzerinde hilal şeklidir. Astrolojide, artı her zaman “madde”yi, hilal ise “duygu”yu simgeler. Madde Plüton’un temelini oluşturmaktadır; üzerine tünemiş olan da maneviyattır. Akrepler, var olan kaynakları kullanmanın farklı yollarını keşfetme yeteneğine sahiptir. Sezgileri ve ihtirasları onların olmazsa olmazlarıdır.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Göz kalemi/kol saati, gece lambası


Yay

Yay burcu için olmazsa olmaz diyebileceğimiz şeyler; farklı keşifler ve arzulardır. O, yaşamdaki her şeyin bir düzeni olduğuna ve bu düzene bağlı hareket edildiğine inanır. Bir şeyleri değiştirmek için çabalayıp kendini yormaz fakat beşeri olayların yansımalarını merak eder. Jüpiter’in etkisiyle yeni şeyler keşfetmek ve yeni bağlantılar kurmak onlar için kolaydır. Büyük düşünürler; arzuları ve istekleri kuvvetlidir. Jüpiter ruhun büyüme, gelişme ve deneyim kazanma ihtiyacı ile birlikte insanoğlunun başarı ihtiyacını temsil eder.

Şen şakrak tavırları etrafının da kalabalık olmasını sağlar. Arkadaşları, dostları kimi zaman ailesinden bile önce gelir. Evde olmak hoşlarına gitmez, sürekli gezme ve yeni yerler keşfetme derdindedir. Bu neşeli burcun kişiliği ile ilgili diğer bir gerçek, kendi kendine yetebilme özelliğidir. Astrolojik simgesindeki ok ve altındaki artı işareti; rüyalar ve gerçekler arasında hiç bitmeyen mücadeleyi temsil etmektedir. Yaylar, hareketleri ve özgürlükleri kısıtlandırılırsa isyan eder, bu duruma şiddetle karşı çıkarlar. Yabancı kültürlere olan ilgisi yurt dışında yaşama arzularına neden olur. Bir gün önce tanışmış olsa da “yakın” arkadaşları ve gezip gördüğü her yer onun olmazsa olmazıdır.


Olmazsa Olmaz Eşyaları: Gezi kitapları, spor ayakkabısı


Oğlak

Oğlak burcunun olmazsa olmazı; bütün olmak ve kontrol etmektir. Toplum içindeki duruşu ve tavrı nettir. Yer edinmek ve iyi kazanç sağlamak onun için önemlidir. Otoriter yapısı onu soğuk biri gibi gösterir, aşırı kontrolcü tavrı ise baskıcı biri olarak algılanmasına sebep olabilir. Fakat o, her şeyi daha iyi yaşam standardına sahip olmak için yapar. Etrafında gelişen olaylara kayıtsız kalamaz. Kendisi gibi azimli insanlarla mutlu olur. Eskiler, Oğlak burcunu, dağa tırmanan ve insanlığa bilgelik dağıtan bir oğlak olarak biçimlendirilmiştir. Ayrıca bir diğer özelliği ise, toprak verimsizleştiğinde ve işler kötüye gittiğinde oğlakların hayatta kalmayı başarabilmesidir. Oğlak burcu kişiler de aynı bu şekilde, yalnız kalmayı severler. Zorlukları tek başına göğüslerler.

Sorumluluk sahibi Oğlakların hayatının büyük bir bölümünü işi oluşturur. Yönetmek ve öğretmen en büyük zevkleridir. Onlar bu şekilde mutlu olurlar. Evde de aynı şekilde yönetmeyi, disipline etmeyi sever. Yönetici gezegeni Satürn, hilal ve ayın üzerinde bir artı işareti ile sembolize edilir. Bunun anlamı, madde ve gerçeklik maneviyatın üstündedir. Oğlaklar, detaylara önem verdiği için kıyafetlerini özenle seçer. Pazar alışverişi değil, marka ürünler tercihidir. Prestij ve kalite onların olmazsa olmazlarıdır.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Ajandası, deri çantası


Kova

Kova burcu için olmazsa olmaz; kişisel gelişimdir. Fikirleri çok sık değişir ve sürekli başka başka konularda kendini geliştirmek ister. Yani; bir gün istediğini ertesi gün bırakıp başka bir alana devam edebilir. Bu özellik onun vazgeçilmezidir. En büyük isteği kimsenin desteğine ihtiyacı olmadan kendi ayaklarının üzerinde durmaktır. Savunduğu düşünceyi etrafındakilere benimsetmek için uğraşır. Bu konuda en büyük destekçisi inadı ve taviz vermeyen kişiliğidir. Kovanın sembolü iki adet dalgalanan çizgiye benzemektedir, çoğunlukla suya benzetilse de aslında hava akışını temsil eder. Kova burcunda fikirler asla tükenmez. Uranüs’teki zekanın sembolü (yarım daireler ya da ay) yüksek bilincin, günlük zeka ile birlikte uyum içinde olduğunu işaret eder.

Mucit Kovalar, belki de burçların en bilgesidir. Yönetici gezegeni Uranüs elektriği yönetir. Bu güç Kova’lara çok uygundur çünkü bu enerji ışık kadar hızlıdır ve hava elementi gibi güçlü ve görünmezdir. Uranüs her zaman icatlar ve ilham ile özdeşleşir. Proje üretme, farklı ve insanlığa yararlı buluşlar yapma onların DNA’larına işlemiştir sanki. Çılgın fikirleri ile arkadaşları arasında oldukça popüler olan Kovalar, herkesin baktığı ama göremediği ile ilgilenir. Orijinallik ve teknoloji onların olmazsa olmazlarıdır.


Olmazsa Olmaz Eşyaları: Kitapları, bilgisayar oyunları


Balık

Balık burcunun olmazsa olmazı kendi sınırlarını genişletmek ve farkındalık duygusuna erişmektir. Hayatın en zor anlarından en az yarayla çıkmayı amaç edinmiştir. Çünkü olumsuzluklardan etkilenir ve çöküntü yaşamaya meyillidir. Farkındalık duygusunu geliştirdikçe hayatın Balık’ı üzme şansı azalır. Çünkü Balık, önlemini almıştır. Onu mutlu etmek basittir aslında; duygularına karşı hassas davranmak. Balık burcunun sembolünde, iki balık beynin ilk bölümünü temsil etmektedir ve ortadan geçen bağlantı ise psişik anlamda “üçüncü gözü” temsil eder. Bu da Balık burcuna önsezi özelliğini vermektedir.

Müziğe ve sanata oldukça duyarlı olmaları bu dallarda meslek edinmelerini sağlar. Hassas ve naif yapıları, sevmekten çok sevilmek ister. Sevgi açlığı onu sürekli romantik ilişkilere sürükleyecektir. Maneviyatı güçlü Balıkların, parayla pulla pek işi yoktur. Dünyanın bir ucunda da yaşasa, sevdiği kişi yanındaysa ona yeter. Gezegeni Neptün, maneviyat, rüyalar ve kader ile birlikte sezme, yaratıcılık ve ilham öğelerinin de gezegenidir. Sis gezegeni olarak da anılan Neptün, dokunduğu her şeyle bütünleşebilir, çünkü bu gezegenin suları sakin değildir. Balık burçları anlaşılmak ister, dile getiremediği duygularını hissettirerek karşı tarafa aktarır. Sevgilisi, hayat arkadaşı onun için olmazsa olmazları arasındadır.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Bibloları, rahat eşofmanlarıAstrolog Zeynep Turan
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.13, 16:20   #2
Ne Mutlu Türk'üm Diyene
Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 1,965
Ettiği Teşekkür: 15479
Aldığı Teşekkür: 11426
Rep Derecesi : Damon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzel
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Burçların Olmazsa Olmazları

Oğlak

Oğlak burcunun olmazsa olmazı; bütün olmak ve kontrol etmektir. Toplum içindeki duruşu ve tavrı nettir. Yer edinmek ve iyi kazanç sağlamak onun için önemlidir. Otoriter yapısı onu soğuk biri gibi gösterir, aşırı kontrolcü tavrı ise baskıcı biri olarak algılanmasına sebep olabilir. Fakat o, her şeyi daha iyi yaşam standardına sahip olmak için yapar. Etrafında gelişen olaylara kayıtsız kalamaz. Kendisi gibi azimli insanlarla mutlu olur. Eskiler, Oğlak burcunu, dağa tırmanan ve insanlığa bilgelik dağıtan bir oğlak olarak biçimlendirilmiştir. Ayrıca bir diğer özelliği ise, toprak verimsizleştiğinde ve işler kötüye gittiğinde oğlakların hayatta kalmayı başarabilmesidir. Oğlak burcu kişiler de aynı bu şekilde, yalnız kalmayı severler. Zorlukları tek başına göğüslerler.

Sorumluluk sahibi Oğlakların hayatının büyük bir bölümünü işi oluşturur. Yönetmek ve öğretmen en büyük zevkleridir. Onlar bu şekilde mutlu olurlar. Evde de aynı şekilde yönetmeyi, disipline etmeyi sever. Yönetici gezegeni Satürn, hilal ve ayın üzerinde bir artı işareti ile sembolize edilir. Bunun anlamı, madde ve gerçeklik maneviyatın üstündedir. Oğlaklar, detaylara önem verdiği için kıyafetlerini özenle seçer. Pazar alışverişi değil, marka ürünler tercihidir. ( bunu abartmışlar benim için )

Prestij ve kalite onların olmazsa olmazlarıdır.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Ajandası, deri çantası ( ajanda evet ama benim hiç deri çantam olmadıııı )
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.13, 16:34   #3
Üye

Gatri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 8
Mesajlar: 81
Ettiği Teşekkür: 219
Aldığı Teşekkür: 525
Rep Derecesi : Gatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerdeGatri Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Burçların Olmazsa Olmazları

Yengeç

Yengeç burcu için olmazsa olmaz; ailesi ve duygularıdır. Çevresindeki herkesi düşünür ve empati yeteneği çok gelişmiştir. Hassasiyeti onu tamamlar. Günümüzde Yengeç, her zaman yengeç ile sembolize edilir. Yengeçler, sırtındaki sert kabuğun altında yumuşak bir karın taşır. Korktukları vakit kabuklarına sığınırlar. Yengeç, yolunu zigzag biçimde çizer, önce bir tehlike var mı diye bakar, tereddütlü yola devam eder. Aynı şekilde Yengeç burçları da sembolleri yengeç gibi önce güven duygusu ararlar. Ama yola çıktıkları andan itibaren de hedeflerinden vazgeçmez, sağlam adımlarla ilerlerler.
Yoğun duygularını şiirle veya yazıya dökerek anlattıkları da görülebilir. Yazmak, onları motive eder; içlerini dökmelerini sağlar. Sadece kendi yazdıkları ile yetinmez, başka yerde gördüğü güzel sözler de ona ilham verir. Ailesine, evine özellikle annesine çok düşkün olan Yengeç ev ortamında bulunmaktan hoşlanır. Ailesi olmadan hep bir yanı eksik gibidir. Mabetleri olarak gördükleri evleri onların olmazsa olmazları arasında ilk sıradadır. Astrolojide Yengeç’in sembolü Yin ve yang işaretine benzer. Yakından bakıldığında iki dolunayın hilal ile birleştiği görülür. Bu sembol aynı zamanda, burcun duygusal bakış açısını da vurgulamaktadır.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Kâğıdı, kalemi, yıllıkları, günlükleri


yüzde yetmiş beş doğru
__________________
yalnızlık paylaşılmaz
paylaşılırsa yalnızlık
olmaz
Gatri isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Gatri'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.13, 16:40   #4
« viva la vida »

Işıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 43
Mesajlar: 524
Ettiği Teşekkür: 2373
Aldığı Teşekkür: 2656
Rep Derecesi : Işıl muhteşem bir gelişmedeIşıl muhteşem bir gelişmedeIşıl muhteşem bir gelişmedeIşıl muhteşem bir gelişmedeIşıl muhteşem bir gelişmedeIşıl muhteşem bir gelişmedeIşıl muhteşem bir gelişmedeIşıl muhteşem bir gelişmedeIşıl muhteşem bir gelişmedeIşıl muhteşem bir gelişmedeIşıl muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Burçların Olmazsa Olmazları

Göz kalemi doğru da gece lambası olmamış, karanlık olmalı, hiç ışık olmamalı...
__________________
"Bir düşün içinde bir düş mü ?
Bütün gördüğümüz ve göründüğümüz .."
Işıl isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Işıl'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.13, 16:49   #5
Üye

Buketçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 2
Mesajlar: 161
Ettiği Teşekkür: 761
Aldığı Teşekkür: 852
Rep Derecesi : Buketçe Karimasını arttırmak için doğru yerdeBuketçe Karimasını arttırmak için doğru yerdeBuketçe Karimasını arttırmak için doğru yerdeBuketçe Karimasını arttırmak için doğru yerdeBuketçe Karimasını arttırmak için doğru yerdeBuketçe Karimasını arttırmak için doğru yerdeBuketçe Karimasını arttırmak için doğru yerdeBuketçe Karimasını arttırmak için doğru yerdeBuketçe Karimasını arttırmak için doğru yerdeBuketçe Karimasını arttırmak için doğru yerdeBuketçe Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Burçların Olmazsa Olmazları

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Telefonu, bilgisayarı hakikaten doğru...
__________________
Buketçe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Buketçe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.13, 17:26   #6
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 5,810
Ettiği Teşekkür: 17659
Aldığı Teşekkür: 28960
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Burçların Olmazsa Olmazları

Yay

Yay burcu için olmazsa olmaz diyebileceğimiz şeyler; farklı keşifler ve arzulardır. O, yaşamdaki her şeyin bir düzeni olduğuna ve bu düzene bağlı hareket edildiğine inanır. Bir şeyleri değiştirmek için çabalayıp kendini yormaz fakat beşeri olayların yansımalarını merak eder. Jüpiter’in etkisiyle yeni şeyler keşfetmek ve yeni bağlantılar kurmak onlar için kolaydır. Büyük düşünürler; arzuları ve istekleri kuvvetlidir. Jüpiter ruhun büyüme, gelişme ve deneyim kazanma ihtiyacı ile birlikte insanoğlunun başarı ihtiyacını temsil eder.
Şen şakrak tavırları etrafının da kalabalık olmasını sağlar. Arkadaşları, dostları kimi zaman ailesinden bile önce gelir. Evde olmak hoşlarına gitmez, sürekli gezme ve yeni yerler keşfetme derdindedir. Bu neşeli burcun kişiliği ile ilgili diğer bir gerçek, kendi kendine yetebilme özelliğidir. Astrolojik simgesindeki ok ve altındaki artı işareti; rüyalar ve gerçekler arasında hiç bitmeyen mücadeleyi temsil etmektedir. Yaylar, hareketleri ve özgürlükleri kısıtlandırılırsa isyan eder, bu duruma şiddetle karşı çıkarlar. Yabancı kültürlere olan ilgisi yurt dışında yaşama arzularına neden olur. Bir gün önce tanışmış olsa da “yakın” arkadaşları ve gezip gördüğü her yer onun olmazsa olmazıdır.

Olmazsa Olmaz Eşyaları: Gezi kitapları, spor ayakkabısı


Biz yaylar herşeyden vazgeçeriz ama özgürlüğümüzden asla
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..
”


Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.13, 20:08   #7
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 126
Mesajlar: 2,227
Ettiği Teşekkür: 7278
Aldığı Teşekkür: 12017
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Burçların Olmazsa Olmazları

Hm kişisel geişim malzemesi,kitaplar eh olsun bakalım.İlaç dolabı oda kabulüm ne yapalım madem başakın olmazsa olmazlarıymış,iyisi de kötüsü de bizim olsun
__________________
Inatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Inatci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.13, 20:24   #8
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9679
Mesajlar: 32,707
Ettiği Teşekkür: 107659
Aldığı Teşekkür: 166938
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Burçların Olmazsa Olmazları

Benim burcum yine tutmadı. Yükselen burcumu da bulamam, doğduğum saati bilmiyorum çünkü
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.13, 20:49   #9
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 126
Mesajlar: 2,227
Ettiği Teşekkür: 7278
Aldığı Teşekkür: 12017
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Burçların Olmazsa Olmazları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Benim burcum yine tutmadı. Yükselen burcumu da bulamam, doğduğum saati bilmiyorum çünkü
Bana kalırsa terazi ile bir yakınlığın var gibi. Estetik sevmen ki bahçende bile var,denge sağlaman hm şöyle baktımda epey yönün uyuyor gibi ne dersin Canan
__________________
Inatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Inatci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.13, 21:06   #10
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9679
Mesajlar: 32,707
Ettiği Teşekkür: 107659
Aldığı Teşekkür: 166938
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Burçların Olmazsa Olmazları

İnatçım,
annem babam olsa, sorgulardım onları, ben hangi ayın kaçında doğdum diye. Sağlıklarındaki dedikleri şey, güya ben doğar doğmaz amcam, kız oldum diye sevincinden, koşa koşa nüfusa gitmiş yazdırmaya

Ama, hiç bir zaman benim özelliklerime uymaz bu yazılanlar

Sevdim bana yakıştırdığın nitelikleri. Terazi olmayı kabul mü etsem acaba
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
burçların, eşyaları, için, olmaz, olmazları, olmazsa


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tatilde Valizin Olmazsa Olmazları Canan Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 15 07.05.14 14:23
Makarnanın Olmazsa Olmazları Nazlı Makarna | Pilav 15 27.01.13 17:46
Standart Burçların Romantik Sırları Canan Astroloji | Mitoloji 5 10.02.12 03:35
Burçların Şifalı Bitkileri saya35 Astroloji | Mitoloji 3 09.02.11 11:59
Kadınların olmazsa olmaz 10 ayakkabısı saya35 Bayan Modası 4 11.11.10 15:05


WEZ Format +3. Şuan Saat: 18:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.