Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Astroloji | Mitoloji

Astroloji | Mitoloji Burçlar, fallar ve rüya tabirleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 08.06.16, 01:26   #1
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,426
Ettiği Teşekkür: 18660
Aldığı Teşekkür: 26414
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Ve İnsan Yaratıldı

Tarih sahnesinde insanın yaratılışı ile ilgili ilk kayıtlar Sümer metinlerinde bulunur.Sümer kayıtlarında bulunan insanın Nefilimler tarafından yaratılışı ilk bakışta hem evrim teorisine hemde kutsal kitaplara uymaz ama dikkatli incelenirse bu kayıtların hem evrim teorisini hem de Ahit hikayelerinin doğruluğunu onaylayabilir ve ikisi arasında çatışma olmadığını gösterebilir.
Tanrıların insanları, belirli metinlerde insanı bilinçli bir şekilde yarattığı ve hem de tarif edilen göksel olaylar ile başlayan evrimsel zincirdeki bir halka olarak tarif eder.
Sümer metinlerinde insanın henüz yaratılmamış olduğu nippurda sadece tanrıların oturduğu sırada meydana gelen olaylarla dolu örneklemeleri kaydeder.Aynı zamanda dünyanın yaradılışı ve üstündeki bitki ve hayvan yaşamının gelişimini, geçerli olan evrim teorisine göre açıklar.
Sümer metinleri Nefilimler dünyaya ilk kez geldiğinde tahıl ekme,meyve ağacı dikme ve davar güdme işlerinin henüz yayılmadığını belirtir.Aynı anlatımlar Tevrat da anlatılanla aynı şekil de altıncı gün ve evrim sürecine yerleştirilir.

Ve henüz yerde bir kır fidanı yoktu,

ve bir kır otu henüz bitmemişti.

Ve toprağı işlemek için adam yoktu.


Tüm Sümer metinleri, tanrıların işlerini yapmak için insanı yarattığını yazar, Marduk tarafından söylenen yaradılış destanında;

Aşağı bir ilkel yaratacağım ;

İnsan olacak adı Bir ilkel işci (lulu amelu [amele]) yaratacağım ;

Tanrılara hizmet etmekle yükümlü olacak Onlar rahat edebilsin diye.


Sümerlilerin ve akadların insan ‘ı adlandırdıkları terimler,onun statüsü ve bizzat amacını anlatır; lulu (ilkel), lulu amelu ( ilkel işci),
Eski ahit çağlarında nefilim ilah, rab, hükümdar, efendi, yönetici dir.Genellikle daha sonra ibadet diye çevrilen terim avod (calışma) dır.Kadim insan tanrısına ibadet etmez sadece onun için çalışır.
Ahitteki ilah, Sümer anlatıları gibi insanı yaratır yaratmaz bir bahçe dikti ve insanı çalışma ya atadı.

- RAB Tanrı doğuda, Aden’de bir bahçe dikti. Yarattığı Adem’i oraya koydu. Tekvin 2:8

Sümer yazılarında insanı yaratma kararı bir meclis tarafından alınmıştır. Eski ahitte bu anlatım Tanrı (Elohim); çogul olarak ilahların kullanılması dikkatten kaçmamalıdır.

Tanrı(Elohim), “İnsanı kendi suretimizde, kendimize benzer yaratalım” dedi . Tekvin 1:26

Elohim, yani tanrılar adem ve havvanın bilgi ağacının meyvesini yediklerinde yine seslenirler,

Sonra, “Adem iyiyle kötüyü bilmekle bizlerden biri gibi oldu” dedi, Tekvin 3:22

Kutsal kitaplardaki yaradılış hikayelerinin Sümer kökeninden çıktığı açıktır.Eski ahit insanın tanrı olmadığını ve göklerden gelmediğini netleştirmek için epey uğraş verir. Gökler, göklerin efendisinindir ve insanoğluna dünyayı vermiştir.
Sadece belirli bir biliş ve ilahi bir ömür süresi eksiği olan Adam, diğer her açıdan yaratıcılarının suretinden (selem) ve benzeyişinde (dmut) yaratılmıştır.Metinde dmut ve selem terimleri insanın tanrılara hem fiziksel hemde içsel benzerliği konusunda şüpheye yer bırakmaz.Tanrı lar ve insanların tüm kadim resimsel betimlemelerinde, bu fiziksel benzerlikleri açıktır.
Eski Ahitte , İbranilerin Tanrısı yüzyüze görülebilir,görüşülebilir,işitile bilir ve konuşulurdu. Tanrıların elçileride insana benzer ve tanrılar gibi davransın diye yaratılmıştır.
Nefilimlerin fiziksel ve duygusal kopyası olması gerçekte mümkünmüdür? İnsan gerçekte nedir?

İnsan nedir ?

Sorusuna batı dünyası uzunca bir süre dünyada yaşayan tüm canlıların hakimi ol sun diye yaratıldığını fikri verilirken 1859 da Darwin adlı İngiliz doğa bilimci “Doğal seçme yoluyla türlerin kökeni veya hayat mücadelesinde istenen ırkların korunması“ adlı eserinde doğal evrim hakkındaki daha eski düşüncelere; bitki, hayvan ve tüm türlerin hayatta kalma mücadelesinin sonucu olarak doğal seleksiyon kavramını eklemiştir.Darwinden daha önce önemli jeologlar 1788 de İbrani takviminin öne sürdüğü insanlık tarihinin gerçekle uyuşmadığını öne sürmüş ve kilisenin oldukça yopun tepkisini çekmiştir.Bu tepki Darwinin aldığı tepkiden oldukça fazladır. Darwinin patlattığı bomba; insan da dahil olmak üzere tüm canlı varlıkların evrimin bir ürünü olduğu sonucudur. Süreç içinde ortaya çıkan kanıtlar kilisenin düşünceye karşı eleştirisini azaltmıştır. Eski Ahiti tümüyle geçersiz kılan; bedensel olmayan bir yaradanın kendi suretin den canlı yaratmasıdır.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 08.06.16, 01:31   #2
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,426
Ettiği Teşekkür: 18660
Aldığı Teşekkür: 26414
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ve insan yaratıldı.

Bizler süreç içinde evrimleşmiş maymunlarmıydık ?

Bilim adamları basit teorileri sorgulamaları sonucunda evrim; yaşam ve en basit tek hücreli yarattıktan sonra insana dek yaşam biçimlerinin dünya üzerindeki gelişmelerine sebep olan olayların genel rotasını açıklayabilir.Ama evrim, evrimin gerektirdiği milyonlarca yıl açısından Homo Sapiens' in bir gecede oldu denebilecek ve Homo Erectus dan aşamalı bir değişi mi belirtecek daha eski safhalara ait kanıt olmadan ortaya çıkışını açıklayamaz.
Homo cinsinin hominid’i evrimin bir ürünüdür.Ama Homo Sapiens ani ve devrimci bir üründür.Bilim tarafından açıklanamaz 300.000 yıl önce ortaya çıkmıştır.Bilim cevap veremez ama Sümer ve Babil metinlerinde insanın yaradılış zamanlarıyla ilgili zaman dahi ortaya konur.


- 10 dönem boyunca işin zorluğundan ıstırap çektiler

- 20 dönem boyunca işin zorluğundan ıstırap çektiler

- 30 dönem boyunca işin zorluğundan ıstırap çektiler

- 40 dönem boyunca işin zorluğundan ıstırap çektiler


Nefilim yörüngesi bir şar’a yani 3.600 dünya yılına eşittir.İnişlerinden 40 şar yılı sonra sümer kayıtlarına göre nefilimler isyan ederlerler.Eğer çıkan sonuca göre nefilimler ilk inişlerini 450.000 yıl kadar önce yapmışlarsa o zaman insanın yaradılışı 300.000 yıl kadar önce olmalıdır. Nefilimler memelileri, primatları veya hominidleri yaratmadı , nefilimler modern insanı yarattı.Bir Sümer metni;
Adamuyu yaratmak için uykusundan uyandırılan EN.Kİ (Dünyanın Prensi) nin hikayesinde ;


“Adını söylediğiniz yaratık MEVCUTTUR “

Mevcut bir canlının üzerinde oynayarak kendi özelliklerini vermişlerdir.Maymun adam alınır (homo erectus) ve üzerinde kendi benzeyişleri verilir. (Genetik Değişim Teknolojisi)
Evrim ile insanlığın serüvenini anlatan Sümer metinleri birbiriyle çalişmez tam aksine bir birini destekler.


İnsanoğlu yaratıldığında Ekmek yemeyi bilmiyordu

Giysiler giymeyi bilmiyorlardı

Bitkileri koyunlar gibi ağzıyla yerler

Suyu bir çukurdan içerlerdi.


Böyle hayvana benzeyen insanlar gılgamış destanındada tarif edilmektedir. Metinde stepler de Endikunun uygarlaşmasından önce nasıl olduğunu anlatır.

Tüm bedeni kıllarla kaplıydı

Kafasındaki saçlar bir kadınınki gibi uzundu

Ne halkı ne diyarı bilirdi

Yeşil otlaklardanmış gibi giyinirdi

Ceylanla birlikte otlarSu çukurunda

Vahşi hayvanla itişip kakışırdı

Sudaki kıpır kıpır oynaşan yaratıklarla

Kalbi neşe dolardı


Akadça metinlerde hayvana benzeyen insanı tarif etmekle kalmaz onunla karşılaşmayı dahi anlatır.

Şimdi tuzak kuran bir avcı

Onunla su çukurunda karşılaştı

Avcı onu gördüğünde

Yüzü hareketsizleşti

Yüreği daraldı yüzü bulutlandı

Karnı üzüntüden büzüldü


Bu kabarık tüylü maymun-insanlar hayvan dostları ile gösteren bir çok silindir mühür bulunmuştur.Derken, insan gücü ihtiyacı ile yüzyüze gelen ve ilkel işci elde etmeye karar veren nefilimler için en uygun çözüm hayvanı evcilleştirmektir. Homo erectus sürekli sorun çıkarmaktadır, zeki, vahşi ve fiziği iş için uygun değildir.Nefilimlerin araç ve gereçlerini kullanabilmeli, emirleri algılayabilmeli yararlı bir "emulu" olmalılardır.
Bir canlı organizmanın kendi benzerini üretmesinin genetik kodlarla olduğu artık bilinmektedir.Yapay döllenmenin yanı sıra farklı türler arasındaki çapraz döllenme konularındada bilim oldukça yol almıştır.
Klonlama denilen işlem ;(Grekçe dal anlamına gelen klon kelimesinden) bir bitkiden alınan bir dalın yüzlerce aynı bitkiden üretilmesini sağlayan yöntemin hayvanlara uygulanmasıdır.
New York’ta bulunan Hastings-on-Hudson da yapılan deneyler, insan klonlama veya kopya lama tekniklerinin çoktan beri mevcut olduğunu gösterir.İşlem için insanın üreme organından hücre şart değildir.İnsanın yapısını oluşturan herhangi bir hücreden örnek yeterlidir.Normal döllenme anne ve baba kromozomlarının birbirinin üzerine yapışarak daha sonra yine 23 kro mozom çifti olarak ayrılmasıdır, bu da DNA larda bazı değişikliklere sebep olur. Ama klonlamada , döl, ayrılmamış kromozom takımlarının tam bir kopyasıdır.İnsanın birebir kopyasını yapmak sayısız sayıda Hitlerler, Bushlar üretilmesi demektir.
Bir diğer konu hücre füzyonu denilen işlemin genetik mühendisleri tarafından artık mükemmelleştirilmesidir.Bu işleme göre farklı kaynaktan alınan hücreler ile her biri genetik açıdan tam ama ata hücreler açısından bakıldığında tamamen yepyeni bir genetik kod taşıyan iki yeni hücre olmaktadır.Yani birbiriyle uyuşmayan canlı organizmalarının ,mesela bir fare ve tavuk hücrelerinin, genetik karıştırma ile yeni bir canlı, ne fare ne de tavuk, yaratılabilir. Bu insan ve hayvan içinde yapılabilir.
450.000 yıl önce uzay yolculuğu yapan Nefilimler için genetik mühendislik alanında ileri olduklarını düşünmek pekte yanlış bir kanı olmaz. İster genetik klonlama ,isterse füzyon, genetik nakil veya bilmediğimiz bir yöntem olsun bunları biliyorlardı ve bunları sadece labaratuar ortamında değil canlı ortamındada yürütüyorlardı.
İki yaşam kaynağının karıştırılmasına yönelik kadim metinleri Berossus tapınağında görmekteyiz. Berossus a göre; ayrıca Deus (tanrı) diye de adlandırılan ilah Belus (efendi) çeşitli ürkütücü varlık belgeleri ortaya çıkmıştır.
Bazıları çift ve dört suratlı olan kanatlı erkeler, tek bedende biri erkek diğeri dişi iki kafalı canlılar, keçibacaklı ve boynuzlu, insan başlı boğalar köpek başlı atlar gibi canlıların resimleri Babildeki Belus tapınağı duvarlarında korunmaktadır.
Nefilimler kendi suretlerinden önce diğer alternatifleri denemişler ve bunlarla ilgili deney ler yapmışlardır.Bu yapay yaratıklar yaşayabilmekte fakat üreyememektedir.Kadim yakın do-ğuda tapınak alanlarında bulunan boğa-insan ,aslan-insan bir sanatçının hayal gücünden öte başarısız deneylerin bir göstergesidir.
Sümer metinlerinde mükemmel işci biçimlendirilmesi gayretlerinde EN.Ki ve ana tanrıça (Ninhursag) tarafından deforme edilen insanlardan bahsedilir.
Ninhursag’ın sarhoş olup EN:Kİ yi çağırdığı anlatıda;


“insanın bedeni ne kadar iyi , ne kadar kötü ?

kalbim öyle diyor ki, onun kaderini iyi veya kötü yapabilirim.”


Deneme çalışmaları sonucunda çişini tutamayan bir erkek, çocuk doğurmayan bir kadın, cinsel organı olmayan insan üretilmiştir. Yapılan denemelerden sonra mükemmel insan başarılmıştır. EN:Kİ onu Adapa diye adlandırdı.Eski ahit ise Adem.Bizim bildiğimiz Sapiens.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 08.06.16, 01:41   #3
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,426
Ettiği Teşekkür: 18660
Aldığı Teşekkür: 26414
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ve insan yaratıldı.

Bu son ürünle nefilimler,insan kızlar ile uyuşmakta, onlarla evlenip çocuk edinebileceklerdir. Bu kaynaşma sadece nefilimler ile aynı yaşam tohumundan oluşturulanlar için geçerlidir ve kadim metinlerde vurgulanan budur. Metinlerde bulunan lulu terimi ilkel anlamına gelsede karıştırılmış anlamına gelir. Mezapotamya kavramında insan ahitlerde olduğu gibi bir tanrının kanı ve kilin karışımından olmuştur.EN.Ki erectusu teknik bir olayla dönüştürmüştür bu olay
“dünyanın bodrumundan tam abzu nun üstünden bir yuvarlak olana dek kili karıştır ve bir yuvarlak şekil verkili doğru hale getirecek olan iyi, bilen genç tanrılar sağlayacağım “
Bu yazının Eski ahit karşılığı,


RAB Tanrı Adem’i topraktan Yarattı ve burnuna yaşam soluğunu üfledi. Böylece Adem yaşayan varlık oldu. Tekvin 2:7

Genelde varlık diye çevrilen ibranice terim nefeştir.canlı bir yaratığı canlandıran ve öldü ğünde onu terk eden, elle tutulamaz o ruhtur. İnsanın yaratışının ahit versiyonunda nefeş (ruh , can) ve kanı eşdeğer tutar. Eski ahitteki eksiklikler mezapotamya metinlerinde açıktır.İnsanın biçimlendirileceği karışım için kanın gerekliliğini belirtmekle kalmaz, bunun bir tanrının kanı, ilahi kan olması gerektiğinide açıklar.
Tanrılar insanı yaratmaya karar verdiği zaman liderleri açıklar “Kan toplayacağım, kemikleri var edeceğim” Kanın belirli bir tanrıdan alınmasını öneren Ea, “ilkeller onun modeli ardınca biçimlensinler.” Ve tanrıyı seçtiler,
Onun kanından, insanoğlunu biçimlendirdiler Üstüne hizmeti yüklediler, tanrılar serbest kalsın diye. Bu idrakin ötesinde bir işti.

Tanrılar insanlar gibi….destanına göre, tanrılar daha sonra doğum tanrıçasını (ana tanrıça ninhursag) çağırdılar ve görevi yerine getirmesini istediler.


Doğum tanrıçası buradayken

Doğum tanrıçası döller biçimlendirsin

Tanrıların anası buradayken

Doğum tanrıçası bir lulu biçimlendirsin

İşciler ,tanrıların yükünü taşısın

Bir lulu amelu yaratsın

Boyunduruğu o taksın.


Bilim adamlarının incelemeleri sonucunda varmış olukları kanı eski, ahit metinlerinin orjinalinin sümer tabletleri olduğudur.Sümerce tabletlerde yukarıdakine ilişkin yüzlerce metin ve resim bulunur.Bu metinlerin bize anlattığı; maymun adamları hayvanlarla karıştırarak
Bir ilkel işçi yaratmaya calışan tanrılar işe yarayacak tek karışımın maymun adamlar ile Nefilimler arasında olabileceği sonucuna varırlar. Bir kaç başarısız denemeden sonra Adapa/Adem yapılır. Başalangıçta sadece Adem yaratılmıştır.Adapa/Adem Sümer metinlerinin anlatımları na göre genetik model ve kalıptır. Bu kopya hem erkek hemde dişidir. Kadının biçimlendirilmesine yönelik eski ahitteki “ kaburga “ , sümerce Tİ (kaburga ve yaşam) üstünde bir kelime oyunudur. Havvanın ,Ademin yaşam özünden yapıldığı budur.
İnsanın yaradılışı ve yaradılış sürecinde yaşanan süreçleri yansıtan bir çok tablet ve resimin yanında, Tanrılar insanlar gibi….metninde geçen pasaj insanın davranış ve genel özellikleri hakkında önemli bilgi sunar. Gereken “ilahi “ unsur sadece tanrının damlayan kanı değildir.

Çok daha temel ve kalıcı olan bir şeydir, seçilen tanrının TE.E.MA sının olduğu belirtilir bu kelimeyi çeviren, Oxford üniv prof. W.G.Lambert ve A.R.Millard, kişilik olarak çevirmişlerdir.Yanlız bu terim çok daha spesifik olarak hafızayı yerinde tutan anlamına da gelmektedir. Aynı terim akadça versiyorda “ruh” olarak çevrilen etemu olarak yer alır.Her iki durumdada tanrıların kanında kişiliği saklayan şey, Ea nın bu kan üzerinde çalışma yaptığı gen dir.
Kil içinde, tanrı ve insan bağlanacak, bir araya getirilmiş bir birlik içinde Öyle ki son günlere kadar Bir tanrıdan olgunlaşan Et ve can O can bir kan bağında bağlanacak Onun işaretini yaşam ilan edecek.
Ki bu unutulmasın can bir kan bağında bağlansın.
Metin tanrının kanının, tanrı ve insanın genetik olarak son günlere bağlanması için kile karıştırıldığını belirtir; böylece tanrıların hem eti (suret) hemde canı (benzeyiş) insan üstüne asla koparılamayacak bir kan bağı ile basılacaktır. “Gılgamış destanı” tanrılar yarı ilahi olan gılgamışlar için bir kopya yaratmaya karar verdiklerinde ana tanrıçanın “kil” i tanrı ninurta özü ile karıştırdığı bilinmektedir.
Mezapotamyanın yada ahitin metinlerinin kanıtları, biri tanrı diğeri homo erectus un olan iki gen takımını kaynaştırmak için benimsenen işlemin ,ilahi unsur olarak erkek genleri ve dünyasal unsur olarak dişi genlerini kullanmayı içerdiği önermektedir.
İlahın , Adem’i kendi suretinden ve benzeyişinde yarattığını tekrar tekrar iddia eden Tekvin kitabı daha sonra Ademin oğlu Şit in doğumunu şu sözlerle ifade eder.


Adem 130 yaşındayken kendi suretinde, kendisine benzer bir oğlu oldu. Ona Şit (Ingilizce Shit gibi adını verdi.

Tekvin 5:2


Adem süreçte Nefilim tarafından yaratılmışken, şit tamamen biyolojik bir süreçtir. Ademin spermi dişi yumurtası ile döllenerek oluşmuştur. Adem ise bir dişi yumurtanın nefilim tarafından döllenmesi ile ortaya çıkmıştır.Tanrısal unsurların karıştırıldığı kil tüm metin- lerin ısrar ettiği gibi dünyasal bir unsur olarak maymun kadının yumurtasına sokulmuştur.
Kil yada kalıplanan kil için akadça terim tit’tir. Orjinali Tİ.İT (yaşamla olan) ,ibranice tit, çamur anlamına gelir, ama eş anlamlısı bişa (bataklık) ve beşa (yumurta) ile bir kök paylaşı lan boş ‘ tur.
Yaratılış metinleri kelime oyunlarıyla doludur ,


Adem_____ adama – adamtudam ; boş – bişa – beşa ___(kil-çamur-yumurta)

Efsaneler ve mitler ,eski ahit bilgileri ve modern bilim farklı bir açıdan daha uyum içinde dir. Modern antropologlar insanın güneydoğu Afrika da evrimleştiği bulguları için , mezapotamya metinlerinde insanın yaratılışının APSU da olan “kutsal Amama” dünya kadınından bahseder.
İnsanın yaratılışı metninde, enki ana tanrıçaya şu talimatı verir : dünyanın bodrumundan tam absunun üstünden, kili bir yuvarlak olana dek karıştır. Mekanı olarak Apsuyu biçimlendiren Ea nın yaratılışına yakınan bir ilahi şunu belirterek başlar ,


Apsu daki ilahi Ea

Bir kil parçasını kopardı

Tapınakları tamir için kulla yarattı.


Metinler son derece açık biçimde belirtilirlerki Ea Eridu da su kenarında tuğladan bir ev kurmuşken Abzu da değerli taşlar ve gümüşle süslü bir ev inşa etmiştir.Yaratığı olan insan oradan çıkmadır.

AB.ZU nun efendisi ,kral Enki

Evini gümüş ve lapis-lazuliden inşa etti

Gümüşü ve lapis-lazulisi ,parıldayan ışık gibi,

Baba, AB.ZU da uygun biçimde şekillendirdi.

Parlak simalı yaratıklar

AB.ZU dan hasıl oluyorlar,

Efendi nudimmud un çevresinde duruyorlardı.


Çeşitli metinlerde İlk yaratılan bu ilkel işcilerle çalışan diğer anunnakiler arasında sorunlar olduğunu gösterir.
Efendiye karşı isyan eden ev Efendiye boyun eğmeyen ev AL.A.Nİ onu efendiye boyun eğdirtti.Kötünün bitkisinin başını ezerKöklerini söker başını koparır.


İnsan yaratıldığı zaman Anunnakiler işlerini onlara devrederler ,

Anunnakiler ona doğru seyirtti

Ellerini selamlayarak kaldırdılar

Enlil in kalbini dualarla yumuşattılar

Ondan istedikleri kara başlı olanlar idi

Kara başlı halkaTutmaları için kazmaları verdiler.


Tekvin kitabında benzer biçimde Adem in mezapotamya nın batısında bir yerlerde yaratıldı ğı ve aden bahçesinde çalışmak üzere doğuya doğru mezapotamya ya getirildiği bilgisini verir.

RAB Tanrı Aden bahçesine bakması, onu işlemesi için Adem’i oraya koydu. Tekvin 2:15

Örnekleri çoğaltmak mümkündür.Sonuç olarak dünya tarihini, bilimleri, dinlerin anlatıldığı gibi olduğunu söyleyenler sadece anlatanlardır.

Kaynakça/Sitchin
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 08.06.16, 02:29   #4
Üye

Dila Hanım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2016
Yaş: 53
Konular: 2
Mesajlar: 84
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 173
Rep Derecesi : Dila Hanım Karimasını arttırmak için doğru yerdeDila Hanım Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ve İnsan Yaratıldı


Mobil Sürüm ile Gönderildi

Paylaşım için çok tşk ediyorum.
Emeğinize, ellerinize sağlık.
Dila Hanım isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Dila Hanım'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
insan, yaratıldı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 10:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.