Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Astroloji | Mitoloji

Astroloji | Mitoloji Burçlar, fallar ve rüya tabirleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.07.17, 22:09   #1
Moderator

Gülümsün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2014
Konular: 1759
Mesajlar: 10,157
Ettiği Teşekkür: 54834
Aldığı Teşekkür: 38473
Rep Derecesi : Gülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Rüya Hakkında Bilmediğiniz Şaşırtıcı Gerçekler

Rüya Hakkında Bilmediğiniz Şaşırtıcı Gerçekler

Rüyalar, insanların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Bazen gizemli, şaşırtıcı, bazen de bir kâbusa dönüşebiliyor. Peki rüya hakkında ne biliyoruz? İşte rüyalarla ilgili şimdiye kadar duymadığınız şaşırtıcı gerçekler.


Rüya görürken okuyamazsınız ve zamanı söyleyemezsiniz

İnsanların büyük çoğunluğu rüyalarında okuma yeteneğine sahip değildir. Aynı şey saatler için de geçerlidir. Bir saate baktığınızda her saat farklı olur ve bildiğiniz şekilde çalışmazlar.

Rüyalar denetlenebilir

İnsanlar çeşitli teknikler kullanarak rüyalarını denetleyebilirler.


Rüyalarımızın yüzde 90′ı unutulur

Uyandıktan sonraki 5 dakika içinde gece gördüğümüz rüyaların yüzde 50′sini unutuyoruz. 10 dakika içindeyse yüzde 90′ını!
Körler de rüya görür

Özellikle görme yeteneği ile doğup sonradan bu yeteneği kaybedenler aynı görebilen insanlar gibi rüya görür. Ancak doğuştan kör olanlar imajlar içeren rüyalar göremezler. Onların rüyaları ses, koku ve his üzerine kuruludur ve en az görenlerinki kadar çarpıcıdır.

Rüyada sadece bilinen yüzler görünür
Bazen rüyalarımızda bir sürü yabancı insan görebiliriz ancak bunlar aklımızın bir uydurması değildir. Zihnimiz yüzler yaratmaz. Rüyada gördüğümüz yüzler hayatımızda karşılaştığımız ama hatırlamadığımız ya da kime ait olduğunu bilmediğimiz yüzlerdir. Hepimiz hayatımız boyunca binlerce yüz gördüğümüz için, rüyalarımızda da limitsiz yüz görme yeteneğine sahibiz.

Cinsel rüyalar

Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki fiziksel olarak hiç bir aktiviteniz olmasa bile rüyanızda gerçek yaşamda olduğu gibi orgazm olabilirsiniz.


Uyku esnasında insan felç geçirir

Uyku felcinin iki özelliği, hareket edememek ve kötü bir varlığın hissidir. Rüya gibi değil, gerçek gibi yaşanır.


Herkes rüyalarını renkli görmez

Gözleri gören insanların yüzde 12′si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa renkli. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmalara göre rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960′lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların sadece yüzde 4.4′ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz film ve televizyondan renkli görüntülere geçmemize bağlıyor.


Rüyalardan esinlenen buluşlar

Rüyalar, insanlığın en büyük buluşlarında ön plandadır. Örneğin;
Google'ın Konusu -Larry Page
Alternatif akım üreteci -Tesla
DNA'nın çift sarmal spiral formu -James Watson
Dikiş makinesi -Elias Howe
Periyodik tablo -Dimitri Mendeleyev


Rüyalar semboliktir

Bir konu üzerine gördüğünüz rüya tam olarak da o konu hakkında değildir. Rüyaların derin sembolik bir dili vardır. Uyku halindeki bilinçsiz akıl rüyanızı daha bilindik hale çevirmeye çalışır. Aklımız rüyadaki nesneleri daha bilindik sembollerle anlatmaya veya çözmeye çalışır.


En çok hissedilen duygu endişe

Rüyalarda en çok hissedilen duygu endişedir. Negatif duygular pozitif duygulardan daha sık görülür.


Bir gecede maksimum 7 rüya görülebilir

Ortalama bir gecede göreceğiniz rüya sayısı 4 ile 7 arasında değişir. Ve her gece bir veya iki saat arası süreyle rüya görürüz.


Rüyanın gerçek hayatla birleşmesi

Zihnimiz, bedenimizin o sırada gerçekten duyduğu ya da hissettiği şeyleri rüyalarımızla birleştirebilir. Örneğin rüyamızda kendimizi bir konserde müzik dinlerken görüyoruzdur, ancak o sırada radyoda bir müzik çalıyor olabilir.

Gelecekten haber veren rüyalar

Yapılan araştırmalar insanların yüzde 18 ile yüzde 38′nin rüyalarında 'geleceğe ilişkin' veriler taşıyan imgeler gördüğünü, yüzde 70′ininse 'déjàvu' yaşadığını gösteriyor. Rüyalarda geleceğin görülebileceğine inanan insanların oranıysa araştırmaya bağlı olarak yüzde 63 ile yüzde 98 arasında değişiyor.

Hayvanlar da rüya görür

Bir çok hayvan üzerinde yapılan araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini ortaya koymuştur. Bir köpeği uyurken izlerseniz, birini takip eder gibi ayaklarını ve ya patilerini oynattığını görebilirsiniz.


Kadınlar ve erkekler farklı şekillerde rüya görür

Erkekler daha çok erkekler hakkında rüya görür. Yani bir erkeğin rüyasında gördüğü kişilerin %70′ini erkekler oluşturur. Kadınlarda ise bu oran eşittir. Erkekler daha agresif rüyalar görürken kadınların rüyaları daha sakindir.


Horlarken rüya görülmez

Bilimsel olarak kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda, daha kısa ve genellikle unutulan rüyalar gördüğü sonucuna varmış.Kaynak


__________________
Gülümsün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Gülümsün'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.17, 23:20   #2
Ne Mutlu Türküm Diyene

NaNaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2016
Yaş: 53
Konular: 1569
Mesajlar: 11,003
Ettiği Teşekkür: 35265
Aldığı Teşekkür: 34621
Rep Derecesi : NaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Rüya Hakkında Bilmediğiniz Şaşırtıcı Gerçekler

Rüya ilginç bir konu
Gençken istediğim herşeyi rüyada görebilme kabiliyetim vardı sonra zamanla azaldı.Genelde rüyalarda bana bazı şeyler malum olurdu oda azaldı.

Mesela evleneceğim kişiyi görmek istemiştim, eşim ile evlendikten 10 sene sonraki halini görmüştüm.camdan bakıyorum eşim takım elbiseyle eli de sarılı olarak eve doğru geliyordu tabii o zaman tanımıyordum.daha sonra çalıştığı işten lacivert takım elbiseyle eve gelirken eli sarılı olarak gördüğümde hemen aklıma o rüyam gelmişti ilginçti.
Bunun gibi sonradan çıkan rüyalarım çoktur.
Babamın tam ölüm saatinide görmüştüm.
Ben istatisliklere pek uymuyorum galba

Teşekkürler canım
__________________

NaNaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.07.17, 15:06   #3
Moderator

Gülümsün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2014
Konular: 1759
Mesajlar: 10,157
Ettiği Teşekkür: 54834
Aldığı Teşekkür: 38473
Rep Derecesi : Gülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Rüya Hakkında Bilmediğiniz Şaşırtıcı Gerçekler

Rüyalarımız bazen bize gelecekten haber veriyor. Benim şahsen başıma birkaç kez geldi. Gördüğüm rüyalarımı geçek hayatımda yaşadım.
__________________
Gülümsün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Gülümsün'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bilmediğiniz, gerçekler, hakkında, rüya, şaşırtıcı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 23:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.