Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk > Atatürk Kimdir?

Atatürk Kimdir? Ulu önderimizin hayatı, ilkeleri, devrimleri ve hakkında söylenilenler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 30.07.11, 12:06   #1
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,430
Ettiği Teşekkür: 87856
Aldığı Teşekkür: 126330
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Atatürk'ün 31 Temmuz 1920 tarihinde Subaylara hitaben yaptığı konuşma
Mustafa Kemal Atatürk'ün, 31 Temmuz 1920 tarihinde, Afyonkarahisar Kolordu Dairesi'nde subaylara hitaben yaptığı konuşma'Millet, bağımsızlığını ordudan bekler'

Millet, bağımsızlığının muhafazasından ibaret olan hayati gayesinin teminini ordudan, ordunun ruhunu teşkil Eden subaylardan bekler. Işte subayların yüce olan vazifesi budur.

Allah göstermesin milletin bağımsızlığı ihlal edilirse bunun vebali subaylara ait olacaktır.

Efendiler !

Eski silah arkadaşlarımla böyle yakından ve samimi temasta bulunmaktan büyük vicdani zevk hissediyorum. Sizinle oturup uzun hasbıhal etmek isterdim. Fakat çoksunuz; müsait yer de yok. Bu sebeple hissiyatımı birkaç cümle İle mülahaza etmekle yetineceğim.

Arkadaşlar!

İngilizler ve yardımcıları, milletimizin bağımsızlığını imhaya karar vermişlerdir. Milletler bağımsızlıklarınıhiç kimsenin lütuf ve atıfetine borçlu değildir.

Hiç kimse kimseye, hiçbir millet diğer millete, hürriyet ve bağımsızlık vermez. Milletlerin tabiatında en yaratılıştan mevcut olan bu hak, milletlerce kuvvede, mücadele ile mahfuz bulundurulur. Kuvveti olmayan, dolayısıyla mücadele edemeyen bir millet, mahkûm ve esir vaziyettedir. Böyle bir milletin bağımsızlığı gasp olunur.

Dünyada hayat için, insanca yaşamak için, bağımsızlık lâzımdır. Bağımsızlık sahibi olmak için, kuvvet sahibi olmak ve bunun için mevcudiyetini ispat etmek icap eder. Kuvvet ordudur.

Ordunun hayat ve saadet kaynağı, bağımsızlığı takdir Eden milletin, kuvvetin lüzumuna olan vicdanıimanıdır.

İngilizler, milletimizi bağımsızlıktan mahrum etmek için, pek tabii olarak evvela onu ordudan mahrum etmek çarelerine giriştiler. Mütareke şartlarının tatbikatı ile silahlarımızı, cephanelerimizi, bütün müdafaa vasıtalarımızıelimizden almaya çalıştılar. Sonra kumandanlarımıza ve subaylarımıza tecavüz ve taarruza başladılar. Askerlik izzeti nefsini yok etmeye gayret ettiler.

Ordumuzu tamamen lağvederek, milleti, bağımsızlığını muhafaza için muhtaç olduğu dayanak noktasından mahrum etmeye teşebbüs ettiler. Bir taraftan da müdafaasız, ordusuz bıraktıklarını zannettikleri milletin de, izzetinefsine, her türlü haklarına ve mukaddesatına taarruzla, milleti alçaklığa, boyun eğmeye alıştırmak planını takip ettiler ve ediyorlar. Her halde ordu, düşmanlarımızın birinci taarruz hedefi oldu.

Orduyu imha etmek için mutlaka subayları mahvetmek, aşağılamak lazımdır.

Buna da teşebbüs ettiler. Bundan sonra milleti koyun sürüsü gibi boğazlamakta, engeller ve müşkülat kalmaz.

Bu hakikat karşısında ve içinde bulunduğumuz vaziyete göre subaylar heyetimize düşen vazifenin mahiyeti, ehemmiyeti ve kıymeti kendiliğinden meydana çıkar.

Milletimiz hür ve bağımsız yaşamak lüzumuna tam bir iman ile kani olmuş ve buna kati azim ile karar vermiştir. Zaman zaman, şurada burada üzüntü verici karaktersizliklerin görülmüş olması, hiçbir vakit milletimizin genel kanaatine, hakiki imanına sekte vurmamıştır ve vurmayacaktır. Dolayısıyla kuvvetin, ordunun vücudu için lazım olduğunu söylediğim kaynak ki, milletin vicdanı-imanıdır, mevcuttur.

Ordu ise, arkadaşlar, ancak subaylar heyeti sayesinde vücut bulur. Malum bir askeri hakikat, felsefi hakikattir; "ordunun ruhu subaylardadır."

O halde subaylarımız, düşmanlarımız tarafından yıkılmak istenilen ordumuzu tamir edecek ve canlandıracak ve, ordu ve milletimizin bağımsızlığını muhafaza edecektir.

Millet, bağımsızlığının muhafazasından ibaret olan hayati gayesinin teminini ordudan, ordunun ruhunu teşkil Eden subaylardan bekler. İşte subayların yüce olan vazifesi budur.

Allah göstermesin milletin bağımsızlığı ihlal edilirse bunun vebali subaylara ait olacaktır.

Subaylar, izah ettiğim yüce, mukaddes ve bütün açılardan üzerlerine düşen vazife itibariyle, bütün mevcudiyetleriyle ve bütün dikkat ve ferasetleriyle, giriştiğimiz Bağımsızlık mücadelesinde birinci derecede faal ve fedakâr olmak mecburiyetindedirler.

Şahsi ve özel hayatları itibariyle de subaylar, fedakârlar sınıfının en önünde bulunmak mecburiyetindedirler. Çünkü düşmanlarımız herkesten evvel onları öldürür. Onları aşağılar ve hor görürler.

Hayatında bir an olsa bile subaylık yapmış, subaylık izzetinefsini, şerefini duymuş, ölümü küçümsemiş bir insan, hayatta iken, düşmanın tasarladığı ve reva gördüğü bu muamelelere katlanamaz.

Onun yaşamak için bir çaresi vardır. Şerefini korumak!
Halbuki düşmanlarımızın da kastettiği, o şerefi ayaklar altına atmaktır.

Fakat arkadaşlar ölmeyeceğiz, bağımsızlığımızı muhafaza ederek yaşayacağız ve milletimizi daima bağımsız görmekle bahtiyar olacağız!'
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.11, 13:04   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2663
Mesajlar: 31,269
Ettiği Teşekkür: 172149
Aldığı Teşekkür: 185909
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Atatürk'ün 31 Temmuz 1920 tarihinde Subaylara hitaben yaptığı konuşm

Sanki bugünler için konuşmuş gibi..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.11, 13:18   #3
Gerçek Üye

Derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2010
Konular: 149
Mesajlar: 855
Ettiği Teşekkür: 9159
Aldığı Teşekkür: 4789
Rep Derecesi : Derin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Mutlu
Standart Cevap: Atatürk'ün 31 Temmuz 1920 tarihinde Subaylara hitaben yaptığı konuşm

__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
Derin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Derin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.11, 14:23   #4
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,810
Ettiği Teşekkür: 26447
Aldığı Teşekkür: 23116
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Atatürk'ün 31 Temmuz 1920 tarihinde Subaylara hitaben yaptığı konuşm

Eşsiz yetenekleri arasında geleceği görmekte vardı, belki de gördü kimbilir
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.11, 18:12   #5
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,622
Ettiği Teşekkür: 44012
Aldığı Teşekkür: 75461
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürk'ün 31 Temmuz 1920 tarihinde Subaylara hitaben yaptığı konuşm

Alıntı:
İngilizler, milletimizi bağımsızlıktan mahrum etmek için, pek tabii olarak evvela onu ordudan mahrum etmek çarelerine giriştiler. Mütareke şartlarının tatbikatı ile silahlarımızı, cephanelerimizi, bütün müdafaa vasıtalarımızıelimizden almaya çalıştılar. Sonra kumandanlarımıza ve subaylarımıza tecavüz ve taarruza başladılar. Askerlik izzeti nefsini yok etmeye gayret ettiler.
Alıntı:
Orduyu imha etmek için mutlaka subayları mahvetmek, aşağılamak lazımdır.

İngilizler başaramamıştı...
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.11, 18:36   #6
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,430
Ettiği Teşekkür: 87856
Aldığı Teşekkür: 126330
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Atatürk'ün 31 Temmuz 1920 tarihinde Subaylara hitaben yaptığı konuşm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
İngilizler başaramamıştı...

Kendi başaramadıklarını içerden yaptırıyorlar Banemin.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.03.12, 11:45   #7
Yeni Üye
bulutoguzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2012
Yaş: 62
Konular: 0
Mesajlar: 2
Ettiği Teşekkür: 5
Aldığı Teşekkür: 13
Rep Derecesi : bulutoguzhan Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürk'ün 31 Temmuz 1920 tarihinde Subaylara hitaben yaptığı konuşm

Atatürk düşmanları bu yazıyı okumamışlar ki ingilize kulluk ettiklerinin farkında değiller. Eğer bu yazıyı okuduktan sonra, tabii okurlarsa, hala Atatürk' e düşmanlıkta yarış ediyorlarsa, ingilizin gerçek sadık kulları olduklarının ispatı olacaktır. Fakat bu tür yazıları okumalarına liderleri sait nursi müsade etmediği için okumayacaklarına garanti verebilirim. İlkokullarda Atatürk düşmanlığı çocukların beynine işlendiği için sonradan tedavi fayda vermiyor. Malesef Atatürkçü zannettiğimiz ilerici aydınlar da bunların ekmeklerine sadece yağ sürmüşler ve Atatürk düşmanlığını körüklemişler. Neden bu tür yazılar ilk okul kitaplarına konulmadı, o kadar fırsatlar ele geçtiği zamanlar ?
__________________
Forum Gerçek Türkiyeli'nin Resmi Forumu
bulutoguzhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz bulutoguzhan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.03.12, 11:58   #8
Yeni Üye
bulutoguzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2012
Yaş: 62
Konular: 0
Mesajlar: 2
Ettiği Teşekkür: 5
Aldığı Teşekkür: 13
Rep Derecesi : bulutoguzhan Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürk'ün 31 Temmuz 1920 tarihinde Subaylara hitaben yaptığı konuşm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi kardelen26 Mesajı göster
Eşsiz yetenekleri arasında geleceği görmekte vardı, belki de gördü kimbilir
Geleceği tahmin etmesi çok zor değildi, çünkü ingiliz tehlikesi ve tehdidi her devirde mevcuttu, Osmanlıyı yıkan, Hindistan'ı, Avustralya'yı ve daha sayısız ülke ve adayı sömürge altına alan ingiliz, Atatürk zamanında yok muydu! Atamız ülkemizi ingilizden kurtarırken kimbilir ne tehditler almıştı, ve nitekim nasıl öldüğü hala bir meçhul. Atatürk düşmanları ne hikmetse hep ingiliz hayranları ! İngiliz Lawrence yıllarca müslüman salaklara namaz kıldırmış ! Bugün de feto denen neydüğü belli olmayan nesne nerede yaşıyor? İngiliz bizi ne zaman bırakır biliyor musunuz? Ülkemizin tamamını aldığı zaman. Cemaatler sayesinde, münafıklar sayeseinde başarabilir demek istemiyorum, inşallah başaramayacaklar. Çünkü "Her Türk Asker Doğar". Bütün Türk Ordusunu yok etse bile bütün Türk Milletini de mi yok edecek ? Bunu da iyi bilen ingiliz Türk Milletinin içine cemaat fesat ve fitnelerini sokarak Türk neslini yok etmeye çalışıyor. Bugünkü durum bu.
__________________
Forum Gerçek Türkiyeli'nin Resmi Forumu
bulutoguzhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz bulutoguzhan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.03.12, 13:04   #9
Yasaklı Üye

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,656
Ettiği Teşekkür: 79416
Aldığı Teşekkür: 37509
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Atatürk'ün 31 Temmuz 1920 tarihinde Subaylara hitaben yaptığı konuşm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
İngilizler başaramamıştı...
İngiliz'lerin başaramadığını içimizden başarıyorlar.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi bulutoguzhan Mesajı göster
Atatürk düşmanları bu yazıyı okumamışlar ki ingilize kulluk ettiklerinin farkında değiller. Eğer bu yazıyı okuduktan sonra, tabii okurlarsa, hala Atatürk' e düşmanlıkta yarış ediyorlarsa, ingilizin gerçek sadık kulları olduklarının ispatı olacaktır. Fakat bu tür yazıları okumalarına liderleri sait nursi müsade etmediği için okumayacaklarına garanti verebilirim. İlkokullarda Atatürk düşmanlığı çocukların beynine işlendiği için sonradan tedavi fayda vermiyor. Malesef Atatürkçü zannettiğimiz ilerici aydınlar da bunların ekmeklerine sadece yağ sürmüşler ve Atatürk düşmanlığını körüklemişler. Neden bu tür yazılar ilk okul kitaplarına konulmadı, o kadar fırsatlar ele geçtiği zamanlar ?
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi bulutoguzhan Mesajı göster
Geleceği tahmin etmesi çok zor değildi, çünkü ingiliz tehlikesi ve tehdidi her devirde mevcuttu, Osmanlıyı yıkan, Hindistan'ı, Avustralya'yı ve daha sayısız ülke ve adayı sömürge altına alan ingiliz, Atatürk zamanında yok muydu! Atamız ülkemizi ingilizden kurtarırken kimbilir ne tehditler almıştı, ve nitekim nasıl öldüğü hala bir meçhul. Atatürk düşmanları ne hikmetse hep ingiliz hayranları ! İngiliz Lawrence yıllarca müslüman salaklara namaz kıldırmış ! Bugün de feto denen neydüğü belli olmayan nesne nerede yaşıyor? İngiliz bizi ne zaman bırakır biliyor musunuz? Ülkemizin tamamını aldığı zaman. Cemaatler sayesinde, münafıklar sayeseinde başarabilir demek istemiyorum, inşallah başaramayacaklar. Çünkü "Her Türk Asker Doğar". Bütün Türk Ordusunu yok etse bile bütün Türk Milletini de mi yok edecek ? Bunu da iyi bilen ingiliz Türk Milletinin içine cemaat fesat ve fitnelerini sokarak Türk neslini yok etmeye çalışıyor. Bugünkü durum bu.
Aynen dediğinize katılıyorum. Bugünkü durum açık açık ortada hiç tarife gerek yok, tüm yorumlar için hepinize çok teşekkürler...
CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.03.12, 13:34   #10
Tam Üye

Dalgakıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 5
Mesajlar: 254
Ettiği Teşekkür: 2750
Aldığı Teşekkür: 1753
Rep Derecesi : Dalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürk'ün 31 Temmuz 1920 tarihinde Subaylara hitaben yaptığı konuşm

Yüzyıl içerisinde Sovyetlerin dağılacağını ve ortaya bir çok bağımsız devletin çıkacağını o günlerden öngören zeka, bugün içinde bulunduğumuz ve düşeceğimiz muhtemel sorunları da elbet tahmin ve tetkik etmişti. Bu yüzden o bizim büyük önderimiz..
Kendisinin de dediği gibi sayfalar dolusu övgüye gerek yok. Bilinci daima açık tutarak, kendimize güvenerek, birbirimizi şımartmadan severek, büyük millet anlayışını abidik gubidik filmlere yüklemek yerine tarihçilerimizle barışarak, onlara kulak vererek Atatürk öngörülerini anladığımızı göstermeliyiz.
Bugün askerin ve ordunun içinde bulunduğu durum bu hitabın değerini de ortaya çıkarıyor zaten. Gençliğe hitabede yaptığı uyarılar gibi.
__________________

Dalgakıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Dalgakıran'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
onuşma, subaylara


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Atatürk'ün Fikir ve Düşünceleri Kartal Atatürk Kimdir? 25 30.06.16 02:22
Kıbrıs'la İlgili Bütün Belgeler, Bütün Gerçekler Kartal Türk Tarihi 8 03.02.14 13:03
Dil ve Konuşma Özürlü Birey ve Ailelerine Yönelik Eğitim Seti Kartal Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 0 31.01.09 05:07
Ermeni Sorunu, İddialar, Gerçekler Kartal Türk Tarihi 29 26.01.09 04:21


WEZ Format +3. Şuan Saat: 15:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.