Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk > Atatürk'e Ait Fotoğraf, Resim ve Özel Eşyalar

Atatürk'e Ait Fotoğraf, Resim ve Özel Eşyalar Ata'mıza ait fotoğraflar, resimler, yaşadığı yerler ile ilgili konular


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 25.01.09, 10:39   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2712
Mesajlar: 28,708
Ettiği Teşekkür: 160590
Aldığı Teşekkür: 176487
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Arrow Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor

Evler, Gazi Mustafa Kemal'i AnlatıyorSelanik Atatürk Evi

Atatürk’ün doğduğu evdir. Babası Ali Rıza Efendi’nin 1888 yılında vefatına kadar Annesi ve kız kardeşleriyle beraber bu evde yaşamıştır. Selanik’in Koca Kasım Paşa mahallesinde ve Selanik Başkonsolosluğumuzun arazisi içindedir. Eski Türk evleri tipinde, klasik, çıkartmalı ve zeminle beraber üç katlı bir binadır.
Günümüzde ziyarete açıktır.

«o»-«o»-«o»


Manastır Askerî İdadîsi


Atatürk’ün askerî idadîyi okuduğu (lise tahsilini yapmış olduğu) Askerî İdadî binasıdır. Makedonya’nın Manastır şehrindedir. Yatılı eğitim verilen okulda matematik, edebiyat ve hitabet dersleri ağırlıklı olarak veriliyordu. Atatürk 1898 yılında Manastır Askeri İdadîsinden mezun olduktan sonra İstanbul’da Harbiye Mektebi’ne yazıldı.

«o»-«o»-«o»


Havza - Atatürk Evi Müzesi (Mesudiye Oteli)
Atatürk Samsun’a çıktıktan sonra Ordu Müfettişliği Karargâhını naklettiği Havza’da, 25 Mayıs 1919’dan 13 Haziran 1919’a kadar arkadaşlarıyla beraber Mesudiye Oteli’nde kalmışlar, çalışmalarını bu binada sürdürmüşlerdir. Uzun süre Belediye Binası olarak kullanılan yapı, günümüzde Atatürk Müzesi olarak ziyarete açıktır.


«o»-«o»-«o»


İstanbul - Pangaltı Harbiye Mektebi (Askerî Müze)

Atatürk’ün 1899-1905 yılları arasında tahsil gördüğü Harbiye Mektebi binasıdır. Atatürk, 14 Mart 1899’da Mekteb-i Harbiyye’ye girmiş, 1902’de Erkân-ı Harbiyye (Harp Akademisi) sınıfına seçilmiştir. Üç yıllık Kurmay eğitiminin ardından 1905 yılında Kurmay Yüzbaşı olarak mezun olmuştur. Günümüzde Askerî Müze olarak ziyarete açıktır.


«o»-«o»-«o»


Eceabat - Bigali (Çamyayla) Atatürk Karargâh Müzesi
Çanakkale Savaşlarının başlangıç yıllarında 19. Tümen Komutanlığı’nın kurulması için görevlendirilen Atatürk, kısa sürede bu tümeni kurmuş, 25 Şubat 1915’te savaşlara katılmak üzere Eceabat’a gelmişti. Atatürk burada ikmal yaptıktan sonra 18 Nisan 1915’te Bigalı Köyü’ne gelerek bu köy evini karargâh olarak kullandı.

8 Ağustos 1915’te Anafartalar Grubu Komutanlığı’na getirildikten sonra Conkbayırı’nda düşmanı denize dökmüş olan Atatürk, bu ünlü Çanakkale Zaferi’nden sonra 10 Aralık 1915'te bir kahraman olarak İstanbul’a döndü.
Bugün Çamyayla adındaki eski Bigalı Köyü’nde bulunan Karargâh binası, müze olarak düzenlenmiştir.


«o»-«o»-«o»


Diyarbakır - Atatürk Köşkü (Semanoğlu) Köşkü

Atatürk 16. Kolordu Komutanı olarak 14 Mart 1916’da Diyarbakır’a gelmiş, “Mardin Kapı” dışındaki, Semanoğlu Köşkü adıyla anılan bu köşkte 27 Mart 1917 tarihine kadar kalmıştır.

Bina, Diyarbakır Belediyesi tarafından onarılmış ve Müze olarak ziyarete açılmıştır.


«o»-«o»-«o»


Silvan Atatürk Evi

Doğu cephesinde görevlendirilen 16. Kolordu Komutanı Mustafa Kemal Atatürk, 15 Nisan 1916’da Karargâhı ile Silvan’a gelmiş ve bu bölgedeki sorumluluğu devralarak, Rusların Diyarbakır’a ilerlemelerini durdurmuş, Bitlis ve Muş’u düşman işgalinden kurtarmıştır. Bu başarılarından dolayı kendisine Altın Kılıçlı İmtiyaz Madalyası verilmiştir.
Atatürk’ün kalmış olduğu Silvan Atatürk Evi, surların dış bölümünde ırmak kenarında yer almaktadır. Günümüzde Müze olarak kullanılmaktadır.


«o»-«o»-«o»


İstanbul - Pera Palas Oteli

Bina İstanbul’un Tepebaşı semtindedir, 1894 yılında yapılmıştır; Osmanlı dönemindeki ilk çağdaş otel olması özelliğine sahiptir.

Atatürk, Doğu Cephesinde 7. Kolordu Komutanı iken, 1917 yılının Ekim ayı sonunda İstanbul’a dönmüş ve Pera Palas’ta kalmıştır. Atatürk’ün kaldığı oda, Atatürk Odası olarak düzenlenmiştir.


«o»-«o»-«o»


İstanbul- Akaretler Atatürk Evi

Atatürk’ün Annesi Zübeyde Hanım ile Kızkardeşi Makbule Hanım’ın, Selanik’ten İstanbul’a taşındıkları zaman kaldıkları ilk evdir. İstanbul’un Beşiktaş semtinin Akaretler mahallesinde bulunmaktadır.


«o»-«o»-«o»


İstanbul - Şişli Atatürk Müzesi

Atatürk 1. Dünya Savaşının sona ermesi üzerine, Suriye cephesinden ayrılarak İstanbul’a geldi; Şişli’de Halâskârgazi caddesindeki evi kiraladı. Annesi Zübeyde Hanım ile Kızkardeşi Makbule Hanım’ı Beşiktaş’taki evden alarak bu eve yerleşti.

Atatürk, İstanbul’un işgal altında bulunduğu günlerde arkadaşlarıyla beraber bu evde sık sık toplantılar yapardı. Samsun’a hareket ettiği 16 Mayıs 1919 tarihine kadar bu evde oturdu.
Bina, Müze olarak ziyarete açık bulunmaktadır.


«o»-«o»-«o»

Samsun Atatürk Evi ve 19 Mayıs Müzesi
(Mıntıka Palas Oteli)

Atatürk, 9. Ordu Müfettişi olarak görevli iken 19 Mayıs 1919’da Samsun’a geldiğinde kendisi ve Müfettişlik Karargâhının 18 Subayı için hazırlanan Mıntıka Palas Oteli’ne yerleşmiş ve çalışmalarını bu binada sürdürmüştür. Atatürk, Samsun’a üçüncü gelişi olan 16 Eylül 1928 yılında da bu binada kalmıştır.


«o»-«o»-«o»


Amasya - Saraydüzü Kışlası

12 Haziran 1919 Perşembe günü, Mustafa Kemal Paşa’yı bütün Anadolu gibi, Amasya halkının da coşkuyla karşıladığı bir gündü. Mustafa Kemal Paşa, Hükûmet Konağı’nda yaptığı konuşmanın ardından, arkadaşlarıyla beraber Milli Mücadeleyi başlatmak üzere 5. Kafkas Fırkası’nın Karargâhı olan Saraydüzü Kışlasına geçti. Rauf Orbay, Ali Fuat Paşa ve Refet Bele ile toplantılar yaptı.

“Milletin istiklalini yine Milletin azim ve kararının kurtaracağını” ilan eden Amasya Genelgesi bu binada kaleme alınmıştır.
Bina günümüze ulaşmamış olup, binanın bulunduğu yerde Atatürk Anıtı vardır.


«o»-«o»-«o»

Erzurum - Eski Vilayet Binası

Atatürk, 3 Temmuz 1919 günü Erzurum’a geldiğinde, 9 Temmuz’a kadar Mevkî Komutanlığı binası olan bu konakta Erzurum Kongresi’nin hazırlıkları ile uğraşmış, binanın yanındaki Gözübüyükler’in evinde kalmıştı.
Erzurumlular Cumhuriyet’in ilanından sonra 30 Eylül 1924’te Erzurum’a ikinci kez gelen Atatürk’e, bu evi hediye etmişlerdir.


«o»-«o»-«o»

Erzurum - Atatürk Evi Müzesi (Vali Münir Bey Konağı)
Atatürk, Hüseyin Rauf Bey ve arkadaşlarıyla beraber Vali Münir Akkaya’nın boşalttığı konakta 9 Temmuz 1919’dan 29 Ağustos 1919’a, yani Sivas’a gidinceye kadar bu binada misafir edilmiştir.

Erzurumlular Cumhuriyet’in ilanından sonra 30 Eylül 1924’te Erzurum’a ikinci kez gelen Atatürk’e bu evi hediye etmişlerdir.


«o»-«o»-«o»

Erzurum - Kongre Binası ve Atatürk Müzesi
(Yapı Sanat Okulu)

3 Temmuz 1919’da Erzurum’a gelen Atatürk, Erzurum halkı tarafından büyük bir millî heyecanla karşılandıktan sonra, Müstahkem Mevki Komutanlığı’na gitmiş, görüşmelere ve Erzurum Kongresi’nin hazırlıklarına başlamıştır. Erzurum Kongresi bu binanın yerinde bulunan eski bir ortaokul binasının salonlarında toplanmış, 6 Ağustos 1919’a kadar devam etmiştir; bina, 1924’te yanmıştır.
Yerine yapılan Yapı Sanat Okulu’nun bir salonu 23 Temmuz 1960 yılında “Atatürk ve Erzurum Kongre Müzesi” olarak düzenlenmiş ve ziyarete açılmıştır.


«o»-«o»-«o»

Sivas - 4 Eylül Atatürk Müzesi (Sivas Kongre Binası)
Sivas Kongresi’ni açmak üzere Sivas’a gelen Atatürk ve arkadaşları, Sivas’tan ayrılıncaya kadar (18 Aralık 1919) bu binada (Mekteb-i Sultani’de) kalmışlardır. Sivas Kongresi, 4 Eylül 1919 - 11 Eylül 1919 arasında bu binada yapılmıştır. Atatürk, Kongre’den sonra Sivas’ta Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Temsil Heyeti Başkanı olarak 18 Aralık 1919’a kadar çalışmalarını sürdürmüştür.
Günümüzde Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi olarak ziyarete açıktır.


«o»-«o»-«o»

Sivas - Şekeroğlu (Şekercizade) İsmail Efendi Konağı
Mustafa Kemal Paşa ile beraber Erzurum’dan Sivas Kongresi’ne katılmak üzere birçok zorlukları aşarak Sivas’a ulaşmış olan 28 delegenin misafir edildiği Şekeroğlu İsmail Efendi’ye ait binadır.


«o»-«o»-«o»


Kayseri - Atatürk Evi (İmamzade Raşitağa Konağı)

Heyet-i Temsiliyye Reisi Mustafa Kemal, Sivas Kongresi’nden sonra 19 Aralık 1919 tarihinde Kayseri’ye geldiğinde İmamzade Raşit Ağa’nın evinde misafir edilmiştir. Atatürk iki gece bu binada kalmıştır.
Bina, Atatürk Evi ve Müzesi olarak ziyarete açıktır.


«o»-«o»-«o»

Hacıbektaş Atatürk Evi (Çelebi Cemalettin Efendi Sarayı)
Atatürk 23 Aralık 1919 sabahı Hacıbektaş Dergâhı ve Türbesi’ni ziyaret etmiş, Alevî-Bektaşî Dedesi olan Cemalettin Efendi'nin evinde dinlenmiştir.

Bina günümüzde Müze olarak ziyarete açıktır. Hacı Bektaş Dergahı’nın üçüncü avlusunun girişinde bir Atatürk büstü bulunmaktadır.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.01.09, 10:40   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2712
Mesajlar: 28,708
Ettiği Teşekkür: 160590
Aldığı Teşekkür: 176487
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Thumbs up Cevap: Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor

Ankara - Beynam Ormanlarındaki Atatürk Evi
Atatürk ve arkadaşlarının 26 Aralık 1919 gecesi Bâlâ ilçesinin Beynam köyünde konaklamış olduğu Veli Çavuş’a ait evdir. Ertesi sabah Ankara’ya doğru, Milli Mücadele yoluna, istiklalimize doğru yollarına devam etmişlerdir...

«o»-«o»-«o»Ankara Ziraat Mektebi
Heyeti Temsiliye Reisi Mustafa Kemal Atatürk, arkadaşlarıyla beraber 27 Aralık 1919’da Ankara’ya ulaşmışlardı. O gün Atatürk ve Heyeti Temsiliye üyeleri Valilikçe karargâh olarak ayrılan Ankara Ziraat Mektebine yerleştiler. TBMM’nin hazırlıklarının yapıldığı ve pek çok tarihî kararın verildiği bu bina, Kurtuluş Savaşı yıllarında Genelkurmay Başkanlığı olarak kullanılmış, 1925 yılında Meteoroloji Dairesi olarak hizmete girmiştir.
Bugün Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü binası olarak kullanılmakta olup, Atatürk’ün çalışma odası “Atatürk Odası” olarak düzenlenmiştir.

«o»-«o»-«o»Ankara - Kurtuluş Savaşı Müzesi
(T. B.M.M.’nin 1. Çalışma Binası)
Binanın mimarı, Askerî Mimar Şehit Hasip Bey’dir. 1915 yılında İttihat ve Terakki Fırkası kulüp binası olarak inşaatına başlanmış, 1920 yılında tamamlanmıştır. Genel karakteri ile Türk mimarisi stilindedir. Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920’de bu binada açılmıştır.

8 Ekim 1924 tarihine kadar hizmet vermiştir. İstiklal Savaşı’nın kazanılmasını, Cumhuriyetimizin kurulmasını sağlayan kararların alındığı, büyük tarihî önemi olan bir binadır.

«o»-«o»-«o»Ankara - Milli Mücadele’de Atatürk Konutu
(Direksiyon Binası)
Atatürk, Büyük Millet Meclisi’nin açılışından kısa bir süre önce, karargâhını 1920 yılında Ankara Garındaki eski istasyon binasının üst katına nakletmiş, çalışmalarını burada sürdürmüştür. Üst katta Atatürk’ün yatak odası, çalışma odası, bir toplantı salonu ve bir de yazıhane vardır. Atatürk, Çankaya’daki Eski Köşke geçinceye kadar burada kalmış, birçok tarihî kararı bu binada almıştır.
Günümüzde Atatürk Konutu Müzesi olarak ziyarete açıktır.


«o»-«o»-«o»

Eskişehir - Osmanlı Evi Müzesi (Yeşil Efendi - Halil İbrahim Konağı)

Atatürk, 27 Ağustos 1920’de Batı Cephesi’ni denetlemek ve Askerle bayramlaşmak üzere Mareşal Fevzi Çakmak ve İsmet İnönü ile beraber Eskişehir’e geldiğinde, Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Eskişehir Şubesi Üyesi Halil İbrahim Efendi’ye (Sipahioğlu) ait olan ve Yeşil Efendi Konağı adıyla da tanınan bu konakta misafir edilmiştir.

19. yüzyıl ev yaşantısını aksettirecek şekilde tanzim edilen ve 19. yüzyıl ahşap sivil mimarî örneği olan bina, yöresel etnografik eserlerin de sergilendiği Müze olarak hizmet vermektedir.

«o»-«o»-«o»


Ankara - Çankaya Atatürk Köşkü (Eski Köşk - Ordu Köşkü)
Çankaya’daki Bulgurzade Tevfik Efendi’nin bağ evi Ankaralılarca satın alınarak Ordu Köşkü adıyla Millî Savunma Bakanlığına devredilmiş, Bakanlık da, Başkumandan Atatürk’e tahsis etmişti. Ankara Garı’ndaki Atatürk Karargâhı yetersiz olduğu için Atatürk, ilk Cumhurbaşkanlığı Köşkü olan bu köşke taşınmış, 1932 yılında yeni köşk binası yapılıncaya kadar burada ikamet etmişti. Günümüzde bina, Atatürk Müzesi ismiyle ziyarete açıktır.

«o»-«o»-«o»Konya Atatürk Müzesi
Konya Belediyesi’nin Atatürk’e hediye ettiği ve halen Atatürk Müzesi olan evdir; 1912 yılında inşa edilmiştir.
Atatürk 20 Mart 1923 tarihinde Eşi Latife Hanım ile beraber Konya’ya geldiği zaman 4 gün, 3 Ocak 1925’te de 11 gün bu binada konuk olmuşlardır.


«o»-«o»-«o»

Polatlı - Alagöz Atatürk Karargâh Müzesi
Kurtuluş Savaşı günlerinde Polatlı Alagöz köyündeki Türkoğlu Ali Ağa Konağı, Batı Cephesi Komutanlığının Cephe Karargâhı olarak kullanılmıştır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sakarya Meydan Savaşı’nı bu binadan idare etmiş, tarihî kararlarını burada vermiştir. Bina günümüzde ziyarete açıktır.

«o»-«o»-«o»Akşehir - Atatürk ve Batı Cephesi Karargâhı Müzesi
Atatürk, Millî Mücadele Karargâhını Akşehir’de bu binada kurmuştur. Bina, 18 Kasım 1921 tarihinden itibaren dokuz ay süreyle Batı Cephesi Karargâhı olarak kullanılmıştır.
Atatürk’ün 20 Ağustos 1922’de, tarihî Büyük Taarruz kararını vermiş olduğu binadır.

«o»-«o»-«o»Afyon - Bolvadin Çakmaklı Evi
(Kılıçoğlu İbrahim Konağı – 2. Ordu Karargâhı)
Çakmaklı Konağı Kurtuluş Savaşı’nda 2. Ordu Komutanlığınca karargâh binası olarak kullanılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ile beraber İsmet İnönü, Fahrettin Belen ve Fevzi Çakmak, bu binada kalmışlardır. Atatürk, Büyük Zafere kadar, çalışmalarını Başkomutanlık ve Garp Cephesi Karargâhı olan bu binadan idare etmiştir.
Kılıçoğlu İbrahimağa Konağı (Çakmaklı Konağı) Bolvadin ilçe merkezinde 5 mahalleyi kapsayan kentsel sit alanı içinde korunmaya alınmış evlerden biridir.Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu kararıyla anıt eser olarak tescil edilmiştir. 19 yy. mimari üslubunu yansıtan özgün bir yapıdır.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.01.09, 10:41   #3
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2712
Mesajlar: 28,708
Ettiği Teşekkür: 160590
Aldığı Teşekkür: 176487
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Arrow Cevap: Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor

Sivrihisar - İhsan Erdemgil Evi
Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Başkomutan Mustafa Kemal Paşa, 7 Mart 1922 Salı günü Sivrihisar'a gelmiş, karargâh olarak kullandığı İhsan Erdemgil'in evinde kalmıştır. Cepheyi denetlemiş, çalışmalar yapmış, İsmet Paşa ve Ali İhsan Sabis Paşa ile görüşmelerde bulunmuştur.

Bina günümüzde İhsan Erdemgil'in oğlu Hayati Erdemgil'e ait olup, Atatürk'ün kaldığı oda muhafaza edilmektedir.

«o»-«o»-«o»


Sivrihisar - Zaimoğlu Konağı
Mustafa Kemal Atatürk, 24 Mart 1922'de Bakanlar Kurulunu Kütahya-Eskişehir savaşları sırasında karargâh olarak kullandığı bu binada toplamış, Kolordu Mensuplarıyla bu binada kalmıştır.

Atatürk, 29 Mart'ta Çay Birinci Ordu Karargâhı'na gitmek üzere konaktan ayrıldı.

«o»-«o»-«o»


Çay - 1. Ordu Karargâhı (Hacı Bekirlerin Evi)
Mustafa Kemal Atatürk, Çay’daki Birinci Ordu Karargâhı ve İkinci Ordunun 4. Kolordu mıntıkasını teftiş etmek amacıyla 28 Mart 1922 günü yanında İsmet Paşa, yaverler ve kâtiplerle birlikte Çay'a geldi, askerî bir törenle karşılandı.
ustafa Kemal Atatürk, 30 Mart 1922'de İlçede bulunan I. Ordu Karargâhı Merkezi’nde geceyi geçirmiş ve 31 Mart 1922 Salı günü Akşehir'e dönmüştür.

«o»-«o»-«o»


Sakarya (Adapazarı) Atatürk Evi Müzesi
Atatürk’ün 14 Haziran 1922’de işgal altındaki İstanbul’dan gizlice gelen Annesi Zübeyde Hanım ile buluştuğu ve kaldığı evdir. Bina Adapazarı Askerlik Şubesi Reisi Binbaşı Baha Bey’e aitti.

Birkaç gününü Kocaeli bölgesinde incelemelerle geçiren Atatürk, Annesi Zübeyde Hanım’la birlikte otomobil ile 24 Haziran 1922 günü Ankara’ya döndüler.

«o»-«o»-«o»


Geyve - Karaçam Karargâhı
13 Haziran 1922 tarihinde Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa, otomobil ile Kocaeli Askerî Grubu’nu denetlemek üzere Geyve’ye gelmiş ve burada Halit Paşa’nın Karargâhını ziyaret etmiştir.

«o»-«o»-«o»


İzmit Müzesi (Av Köşkü)

Atatürk 18 Haziran 1922 günü Fransız yazar Claude Farrére ile görüşmek üzere İzmit’e gelmiş ve 1874 yılında Av Köşkü olarak yaptırılan binada İzmitliler tarafından misafir edilmiştir.
Bina, günümüzde Müze olarak ziyarete açıktır.

«o»-«o»-«o»


Şuhut - Büyük Ordu Karargâhı
Atatürk, 24 Ağustos 1922 günü Akşehir'den Afyon ili Şuhut ilçesine gelmiş, Hacıvelioğulları'na ait evi geçici karargâh olarak kullanmıştır.

Arkadaşlarıyla beraber Büyük Taarruz'un planlarını gözden geçirmiş, sabaha karşı Kocatepe'ye hareket etmiş, 26 Ağustos 1922 günü sabah saat 05.30'da topçu ateşiyle Büyük Taarruzu başlatmıştır.

«o»-«o»-«o»


Afyon - Atatürk Karargâh Müzesi
1913 yılında Belediye Binası olarak yaptırılmıştır. Atatürk, Batı Cephesi Komutanlığı'nı denetlemek üzere bir heyetle 6 Ağustos 1920'de ve 20 Ağustos 1922'de Afyon'a uğramıştır. Kurtuluş Savaşı'nda Büyük Zafer'den önce 28 Ağustos 1922'de Afyon'daki Karargâh'a gelmiş, Büyük Zafer'e kadar çalışmaları buradan yönetmiştir.

«o»-«o»-«o»Uşak - Dumlupınar Büyük Taarruz Ordu Karargâhı
Atatürk ünlü “ Ordular! İlk hedefiniz Akdenizdir, ileri! ” komutunu 1 Eylül 1922 tarihinde Dumlupınar’da vermiştir.
Büyük Taarruz’un son safhası, askerî tarihimize Başkomutan Meydan Muharebesi olarak geçmiş, harekât, şanlı Türk Ordusu’nun kesin zaferiyle sonuçlanmıştır. Düşman ordusu, Dumlupınar’daki Ordu Karargâhında Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın ateş hatları arasında bizzat idare ettiği savaşta tamamen mağlup edilmiştir.

1922 tarihinde Kurtuluş Savaşımızda Karargâh Binası olarak kullanılan ev, aslına uygun olarak 1999 yılında yeniden yapılmıştır.

«o»-«o»-«o»Uşak - Atatürk ve Etnografya Müzesi (Kaftancı Evi)
Uşaklı Kaftancı ailesine ait olan konak, Büyük Zafer’in ardından 2 Eylül 1922 günü Uşak’a giren Başkomutan Mustafa Kemal ve İsmet İnönü, Asım Gündüz, Kemalettin Sami ve Nurettin Paşalar tarafından geçici Karargâh Binası olarak kullanılmıştır.

Çıkartmalı üst katın sağındaki geniş oda, Atatürk’ün Uşak’ta bulunduğu 2-4 Eylül 1922 günlerinde Atatürk’ün yatak odası olarak kullanılmıştır.
Bina 1973 yılında kamulaştırılmış ve Müze haline getirilmiştir.

«o»-«o»-«o»


İzmir - Hükûmet Konağı
Atatürk, yanında Mareşal Fevzi Çakmak, İsmet İnönü, Asım Gündüz ve diğer komutanlarla birlikte 10 Eylül 1922 Pazar günü İzmir’e girmiş, büyük bir karşılama töreniyle saat 14.00’da, Konak Meydanı’na adını veren İzmir Hükûmet Konağına gelmiştir.

1970'lerin ortalarında tümüyle yıkılan Konak, 1980'den sonra cepheleri orijinaline çok yakın bir şekilde, yeniden inşa edilmiştir.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.01.09, 10:41   #4
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2712
Mesajlar: 28,708
Ettiği Teşekkür: 160590
Aldığı Teşekkür: 176487
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Arrow Cevap: Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor

İzmir - Karşıyaka Alatini Köşkü
(İplikçizade İsmail Bey Konağı)

Atatürk, kahraman Türk Ordusu’nun İzmir’e girmesinden bir gün sonra, 10 Eylül 1922’de İplikçizade İsmail Bey’e ait ve günümüze ulaşmamış olan bu köşkte misafir edilmiştir.
ynı köşkte 30 Mayıs 1921’de İzmir’e gelen işgalci Yunan Kralı Konstantin de kalmış, Türk Bayrağı’na, basmak suretiyle hakaret ederek binaya girmişti.

Fakat Atatürk, köşke girerken düşmanın yaptığı hakarete karşılık olması için yere serilen Yunan bayrağına basmamış ve “O, geçmişte hata etmiş; bir milletin istiklalinin timsali olan bayrak çiğnenemez; ben O’nun hatasını tekrar edemem.” demiştir.

«o»-«o»-«o»


İzmir - Göztepe Muammer Uşakizade Konağı
Atatürk, İzmir'e ilk gelişinde 12-29 Eylül 1922 arası Göztepe'deki Muammer Bey'in (Uşaklıgil) evinde konuk olmuştu. 29 Ocak 1923 yılında köşkün sahibi olan Muammer Bey'in kızı Latife Hanım'la bu köşkte evlenmiştir; Atatürk 27 Temmuz 1923 ve 1 Ocak 1924 tarihli İzmir gezilerinde yine bu köşkte kalmıştır.

«o»-«o»-«o»


Bursa - Mudanya Mütareke Evi Müzesi
TBMM Hükûmetinin siyasî alanda kazandığı ilk başarının göstergesi olan Mudanya Mütarekesi bu binada imzalanmıştır.

Mütareke dönemine ait eşyaların korunduğu müzede, o döneme ait fotoğraflar ve belgeler de sergilenmektedir.

«o»-«o»-«o»


Bursa - Hünkâr (Cumhuriyet) Köşkü
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Zafer’den hemen sonra 16 Ekim 1922’de Bursa’ya ilk gelişinde İsmet İnönü, Fevzi Çakmak ve Kazım Özalp Paşalarla beraber Hünkâr Köşkü’nde misafir edilmiştir.

«o»-«o»-«o»


Bursa - Atatürk Evi Müzesi (Miralay Mehmet Bey Köşkü)
Bina 19. yüzyıl sonlarında yapılmıştır. Atatürk 20 Ocak 1923'te ve daha sonraki Bursa ziyaretlerinde Miralay Mehmet Bey'e ait olan bu binada misafir edilmiştir. Bursa Belediyesi bu köşkü sahibinden satın alarak Atatürk'e hediye etmiştir.

1973 yılında Atatürk Müzesi adıyla ziyarete açılmıştır.

«o»-«o»-«o»


Balıkesir - Sacitzade Mahmut Bey Konağı
Atatürk, 6 Şubat 1923 tarihinde Eşi Latife Hanım ve Kâzım Karabekir Paşa ile beraber Balıkesir'e geldiğinde büyük bir sevgi ve coşku ile karşılandı ve iki gece bu evde misafir edildi.

«o»-«o»-«o»-


Edremit Atatürk Evi
9 Şubat 1923 Cuma günü eşi Latife Hanım ile beraber Edremit'e gelen Atatürk, halkın yoğun sevgi gösterileriyle karşılanmış ve geceyi Evliyazade Tevfik Bey'in evinde geçirmiştir.

«o»-«o»-«o»


Adana Atatürk Müzesi
Atatürk 15 Mart 1923’te Adana’ya ikinci gelişinde Eşi Latife Hanım, bazı milletvekilleri ve yaverleriyle beraber misafir edilmişlerdir. Atatürk 13 Ocak 1925 tarihinde Adana’ya tekrar geldiği zaman yine bu evde kalmıştır.
Bina, günümüzde Atatürk ve Kültür Müzesi olarak kullanılmaktadır.

«o»-«o»-«o»


Mersin Atatürk Müzesi
Atatürk, Eşi Latife Hanım ile beraber, 20 Ocak 1925'te Mersin'e geldikleri zaman, 1897 yılında Tahinci Ailesi tarafından inşa edilmiş olan bu konakta kalmışlardır.
Bina, Kültür Bakanlığı tarafından kamulaştırılmış, tamir edilmiş ve "Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi" olarak hizmete açılmıştır.

«o»-«o»-«o»


Trabzon Müzesi (Kostaki Konağı)
20. yüzyıl başlarında Banker Kostaki Teophylaktos tarafından İtalyan mimarlara yaptırılan konak, Avrupa mimarisinin üslup açısından Türkiye'deki sayılı örneklerindendir. Nemlioğlu ailesi tarafından satın alınmıştır. Milli Mücadele yıllarında Karargâh Binası olarak kullanılan yapı, 1924 yılında Atatürk'ün Trabzon'u ilk ziyaretlerinde konaklaması için düzenlenmiştir. Atatürk, 15-17 Eylül 1924 tarihleri arasında Eşi Latife Hanım ve beraberindekilerle bu konakta kalmıştır.
22 Nisan 2001 yılında Trabzon Müzesi olarak ziyarete açılmıştır.

«o»-«o»-«o»

Rize Atatürk Müzesi (Mehmet Mataracı Evi)
Atatürk 17 Eylül 1924 günü beraberinde Eşi Latife Hanım ve birkaç milletvekiliyle beraber sonbahar gezisi münasebetiyle Rize’ye gelmiş, her yerde olduğu gibi, burada da halkın coşkun sevgi gösterileriyle karşılanmıştır. O gece, Mataracı Mehmet Bey’e ait olan bu evde misafir edilmişlerdir.

Bina Rize İl Özel İdaresine bağışlanmış olup, Atatürk Müzesi ve Kültür Merkezi olarak ziyarete açıktır.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.01.09, 10:42   #5
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2712
Mesajlar: 28,708
Ettiği Teşekkür: 160590
Aldığı Teşekkür: 176487
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Arrow Cevap: Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor

Samsun - Şahinzade Remzi Bey Konağı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 20 Eylül 1924 tarihinde Eşi Latife Hanımla beraber Samsun’a ikinci gelişlerinde kaldıkları Şahinzade Remzi Bey’e ait konaktır.

«o»-«o»-«o»


Tokat Atatürk Evi
Atatürk, Eşi Latife Hanım ile beraber çıktığı yurt gezisi çerçevesinde 25-26 Eylül 1924 günlerinde Tokat'ta, Tokat Milletvekili Mustafa Süsoy'un evinde misafir edilmişlerdir.
Atatürk, 21 Ekim 1930 tarihinde Tokat'a geldiği zaman yine bu evde kalmıştır.

«o»-«o»-«o»Ankara Cumhuriyet Müzesi (TBMM'nin 2. Çalışma Binası)
Mimar Vedat Tek Bey tarafından Cumhuriyet Halk Fırkası için tasarlanan bu bina birtakım değişme ve eklemelerle 18 Ekim 1924 tarihinde İkinci Büyük Millet Meclisi olarak kullanıma açıldı.

İkinci Büyük Millet Meclisi, 27 Mayıs 1960 tarihine kadar faaliyetini bu binada sürdürmüştür.

«o»-«o»-«o»


Silifke Atatürk Evi
Atatürk 27 Ocak 1925 gününün akşamı İçel il merkezi olan Silifke’yi ziyaret etmiş, burada Hacı Hulusi Bey’e ait olan konakta misafir edilmiştir.

Bina günümüzde Atatürk Evi olarak halkın ziyaretine açıktır.

«o»-«o»-«o»


Kastamonu - Terzi Mehmet Emin Ağa Konağı
23 Ağustos 1925 günü, başında geniş kenarlı şapkasıyla önce Çankırı'ya, ardından Kastamonu'ya gelen Atatürk, 27 Ağustos 1925'te Kastamonu'da Şapka ve Kıyafet Devrimi üzerinde konuşmalar yapmış, 23, 24, 28, 29 ve 30 Ağustos 1925 tarihlerinde Terzi Mehmet Emin Ağa'nın evinde misafir olmuştur.
«o»-«o»-«o»


İnebolu Türk Ocağı
Atatürk 25-28 Ağustos 1925 tarihleri arasında, destansı mücadelesinin T.B.M.M. tarafından Beyaz Şeritli İstiklal Madalyasıyla ödüllendirildiği İnebolu'yu ziyaret etmiştir.
27 Ağustos 1925 tarihinde Atatürk'ün Şapka ve Kıyafet Devrimi'nin ilk nutkunu söylemiş olduğu İnebolu Türk Ocağı'nda her yıl 25-28 Ağustos tarihleri arasında törenler yapılmaktadır.

«o»-«o»-«o»


İnebolu - Hüseyin Kâşif Karagülleoğlu Evi
Atatürk 25 Ağustos 1925 tarihinde sivil elbisesi ve Panama şapkasıyla sevgi dolu, coşkun bir kalabalıkla karşılandığı İnebolu’da, Belediye Başkanı Hüseyin Karagülle’nin konağında üç gece misafir olmuştur.

«o»-«o»-«o»Kastamonu - Daday / Seydibeyzade Abdullah Efendi Konağı
Atatürk 29 Ağustos 1925 Pazar günü, geldiği Daday Belediye Binasında, halkın aydın ve taassuptan uzak oluşuna dair memnuniyetini belirten bir konuşma yaptıktan sonra Seydibeyzade Abdullah Efendi’nin konağında dinlenmiştir.
Bina 1914 yılında inşa edilmiştir.

«o»-«o»-«o»


Balıkesir - Türk Ocağı
Mustafa Kemal Atatürk, 9 Ekim 1925 ve 7 Şubat 1931 tarihlerindeki yurt gezilerinde diğer illerimizdeki Türk Ocaklarının yanı sıra Balıkesir Türk Ocağı Şubesini de ziyaret etmiş ve burada, Türk Ocaklarının çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

«o»-«o»-«o»


İzmir Atatürk Evi ve Müzesi (Naim Palas Oteli)
İzmir'in Gündoğdu semtindedir; 1862 yılında konak olarak yaptırılmıştır. Atatürk 11 Ekim 1925'ten sonra yedi defa İzmir'e gelmiş ve her seferinde bu binada kalmıştır. İzmir Belediyesi evi 1927'de Atatürk'e hediye etmiştir.

«o»-«o»-«o»


Söğütözü - Atatürk'ün Kulübesi
Atatürk, 1926 yılında Atatürk Orman Çiftliği'ni kurarken Söğütözü koruluğunu beğenerek, zaman zaman gelip dinlenmek üzere bir kulübe yaptırmıştır. Evin çevresine kendi eliyle söğüt ve çam ağaçları dikmiştir.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.01.09, 10:43   #6
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2712
Mesajlar: 28,708
Ettiği Teşekkür: 160590
Aldığı Teşekkür: 176487
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Arrow Cevap: Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor

Ankara - Marmara Köşkü

Çeşitli tarım alanlarında faaliyet göstermek ve bir örnek oluşturmak amacıyla Atatürk'ün emriyle kurulan ve masrafı Atatürk tarafından karşılanan "Atatürk Orman Çiftliği" arazisi içindedir.

Atatürk 11 Mayıs 1977'de Marmara Köşkü'nde, Atatürk Orman Çiftliği ile birlikte Silifke ve Yalova çiftliklerini de Türk Milleti'ne hediye etmiştir.

«o»-«o»-«o»


Bozüyük - İnegöllü Çolak İbrahim Efendi Konağı
Atatürk, Kuva-yı Seyyare Kumandanı iken İzmir Seferihisar'ı kurtaran ve Cumhuriyet döneminde de Bilecik mebusu olan Çolak İbrahim Bey Konağı'nda 20 Mayıs 1926 tarihinde misafir edilmiştir.

«o»-«o»-«o»


Yalova - Atatürk Köşkü
Tarihî Yalova kaplıcalarının bulunduğu yerdedir. 1928 yılında Denizyolları İdaresi’nce Cumhurbaşkanlığı Köşkü olarak yaptırılmıştır. Atatürk, dinlendiği ve kaplıcalarda banyo aldığı günlerde çok defa bu köşkte kalmıştır. Atatürk’ün yatak odası, banyosu ve tüm eşyaları, mobilyalarla birlikte muhafaza edilmektedir.

«o»-«o»-«o»


Yalova - Yürüyen Köşk
Köşk, Atatürk adına kurulan ve sonradan Türk Milleti’ne maledilen Yalova Millet Çiftliği’nde 1929 yılında Atatürk için yaptırılmıştır. Atatürk, büyük bir çınar ağacının binaya engel olduğu için kestirilmesini önlemek amacıyla binanın yerini değiştirmiştir; bundan dolayı bina, halk arasında Yürüyen Köşk adıyla anılmaktadır.

Köşk, Atatürk’ün kullandığı eşyalarla birlikte Müze olarak düzenlenmiştir.

«o»-«o»-«o»Yalova - Av Köşkü (Baltacı Çiftliği - Yaverlik Köşkü)
Bina, 19. yüzyıl sonlarında yaptırılmıştır. Atatürk Yalova gezileri sırasında sık sık bu köşkte misafir olmuştur. Köşkte, Atatürk’ün kalmış olduğu oda, Atatürk’ün hatıralarını taşıyan eşyalarla beraber korunmakta olup, ziyarete açıktır.

«o»-«o»-«o»


Antalya Atatürk Müzesi
Atatürk 6 Mart 1930 tarihindeki Antalya ziyaretinde, Antalyalılarca kendisine armağan edilmiş olan köşkün balkonunda halkın coşkun alkışları arasında kısa bir konuşma yapmış ve bu köşkte bir hafta kalmıştır.
Atatürk, 18 Şubat 1935’te kız kardeşi Makbule Atadan ve beraberindekilerle yine bu köşkte kalmışlardır. Bina Kültür Bakanlığınca onarılmış ve Atatürk Müzesi olarak hizmete açılmıştır.

«o»-«o»-«o»


Trabzon - Atatürk Köşkü
Atatürk, 1937 yılında Trabzon’u ziyaret ettiği zaman bu binada misafir edilmiştir. Köşk, günümüzde Atatürk Müzesi ismiyle halkın ziyaretine açıktır.


«o»-«o»-«o»


Bu çalışma, Kurtuluş Savaşımıza, Ulusal Bağımsızlık ve Egemenlik Mücadelemize, Cumhuriyetimizin kuruluşuna, Atatürk Devrimlerine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 57 yıllık, bir benzeri daha olmayan yaşam öyküsüne tanıklık etmiş taşınmaz kültür varlıklarımızın tanıtılması, bu mekânlarda yaşananlar hakkında toplum hafızasının tazelenmesi ve bu yapıların kalıcılaştırılarak, gelecek nesillere aktarılması çabalarına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilmiştir.

Çalışma kapsamında yer alan mekânlarla ilgili araştırma ve incelemeler Şefika Şafak Gören tarafından titizlikle yürütülmüş, bu yapıların ulaşılabilen en eski fotoğrafları esas alınarak suluboya tekniği ile resimleri Sanat Tarihçisi-Ressam Işık Ungan Okşan tarafından özenle yapılmıştır.

Araştırmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşımızda ve Türkiye Cumhuriyeti’nin şekillendirilmesinde kullandıkları yapıların, yüce Atamızın yaşamındaki önemli olayların yaşandığı mekânların ve yurt içi gezilerinde kaldığı evlerin tespiti hedeflenmiştir.

Yapılan çalışmada bu yapıların büyük bir kısmının, aynı zamanda, Anadolu kültür mirasımızın sivil mimarlık örneklerinden olduğu görülmüştür.

Bahse konu taşınmaz kültür varlıklarımızı Sayın Işık Ungan Okşan’ın resimleriyle sizlere sunduğumuz bu koleksiyon, bu mekanlarda yaşanan tarihi ve sosyal olayların kronolojik sıralaması esas alınarak, sergilenmektedir.

Bu koleksiyon Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 80. Yılı anısına ve de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e duyulan derin minnet ve şükran borcunun bir ifadesi olarak 23 Nisan 2003’te Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne armağan edilmiştir.

Ressam ve Sanat Tarihçisi : Işık Ungan Okşan
Araştırmacı : Şefika Şafak Gören
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.03.09, 00:54   #7
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 19,662
Ettiği Teşekkür: 80423
Aldığı Teşekkür: 119039
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor

Cok. cok güzelll...

Hem sunum, hem de sulu boya calismalar.... Harika

Tesekkürler paylasim icin...
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.10.10, 11:28   #8
Öykü
Müdavim

Öykü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2010
Konular: 20
Mesajlar: 3,182
Ettiği Teşekkür: 44124
Aldığı Teşekkür: 14922
Rep Derecesi : Öykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor

Çok değerli bir paylaşım olmuş. Teşekkürler Real.
__________________
Öykü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Öykü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.12.11, 01:30   #9
Gece
Uzman Üye

Gece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 71
Mesajlar: 1,001
Ettiği Teşekkür: 4895
Aldığı Teşekkür: 6401
Rep Derecesi : Gece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor

Çok güzel bir paylaşım olmuş...
Emeğinize sağlık Real
__________________
"Aşk nasıl da kırılgan, sus dedim ama olmadı
Kalbimden ismin geçti , kimseler duymadı"
Gece isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Gece'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.07.12, 12:22   #10
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 11525
Mesajlar: 35,290
Ettiği Teşekkür: 108872
Aldığı Teşekkür: 170026
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor

Resimler suluboya çalışılmış harika. Her birine bakarken ve de okurken burnumun direği sızladı; Atamızın anıları yüklü her birinde.

Teşekkürler ReaL.
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
anlatıyor, evler, gazi, kemali, mustafa


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
100 Yıllık Şanlı Tarihiyle Fenerbahçe uur Fenerbahçe 22 30.06.16 02:10
Atatürk Albümü | Kronolojik Sıraya Göre Atatürk Fotoğrafları - Resimleri ReaL Atatürk'e Ait Fotoğraf, Resim ve Özel Eşyalar 37 05.05.16 16:03
Harbiyeli 1283 Mustafa Kemal Kartal Atatürk Kimdir? 4 08.11.15 14:35
Mustafa Kemal Paşa Esir Olmuş... ReaL Atatürk Kimdir? 2 11.10.15 16:12
Suikastler Tarihi Kartal Dünya Tarihi 15 01.02.09 00:32


WEZ Format +3. Şuan Saat: 22:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.