Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk > Atatürk'ün Anıları | Atatürk Şiirleri

Atatürk'ün Anıları | Atatürk Şiirleri Beni hatırlayınız


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 20.08.13, 18:29   #1
MyStery
Gerçek Üye

MyStery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2011
Konular: 180
Mesajlar: 664
Ettiği Teşekkür: 2827
Aldığı Teşekkür: 3678
Rep Derecesi : MyStery muhteşem bir gelişmedeMyStery muhteşem bir gelişmedeMyStery muhteşem bir gelişmedeMyStery muhteşem bir gelişmedeMyStery muhteşem bir gelişmedeMyStery muhteşem bir gelişmedeMyStery muhteşem bir gelişmedeMyStery muhteşem bir gelişmedeMyStery muhteşem bir gelişmedeMyStery muhteşem bir gelişmedeMyStery muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina Kovaçev


Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina KovaçevBulgar Dimitrina Kovaçeva (Miti) Sofya'ya askeri ataşe olarak atanan Mustafa Kemal'le 1914'te tanıştı. Strauss'un 'Güzel Mavi Tuna' valsiyle başlayan ilişkileri, Miti'nin general babasının itirazı yüzünden sona erdi. Fakat Sofya'nın en güzel kızı, öldüğü güne kadar Mustafa Kemal'i sevdi.Atatürk'ün İlk Büyük Aşkı.. Bulgar Kızı Dimitrina KovacevaMustafa Kemal’in Sofya’da Ateşemiliter İken Tanıştığı Dimitrina Kovaçev Dimitrina Resmin Altına Kısaltılmış İmzasını Atmış Ve O Günün Tarihini Koymuştur.
(20 Haziran 1917)

Bulgar Dimitrina Kovaçeva (Miti) Sofya'ya askeri ataşe olarak atanan Mustafa Kemal'le 1914'te tanıştı. Strauss'un 'Güzel Mavi Tuna' valsiyle başlayan ilişkileri, Miti'nin general babasının itirazı yüzünden sona erdi. Fakat Sofya'nın en güzel kızı, öldüğü güne kadar Mustafa Kemal'i sevdi.İlk Tanışma

Türk asıllı Bulgar Milletvekili Şakir Zümre Sofya'ya alışamayan Mustafa Kemal'i bir gece Verdi'nin ünlü Aida operasının prömiyerine götürdü. Antrakta Bulgar Çarı Ferdinand'la tanışan Mustafa Kemal, opera bittiğinde büyülenmiş bir halde salonu terk etti. Aida'nın büyüsüne kapılanlar arasında eski Savunma Bakanı General Kovaçev ve kızı Miti de vardı. Genç bekâr erkekler ise Aida'dan çok General Kovaçev'in öğrenimini İsviçre'de tamamlamış olan güzel kızı Miti'nin dikkatini çekmeye çalışıyorlardı. Mustafa Kemal ve Miti o gece birbirlerini fark etmediler ama Aida operası yaklaşık bir ay sonra yollarını kesiştirecekti....

Sofya'ya alışan ve çevresi giderek genişleyen Mustafa Kemal 1914 Şubat'ının ilk Cumartesi günü Şehir Kulübü'nde General Kovaçev ve ailesiyle tanıştı. Miti ve Mustafa Kemal'in "Güzel Mavi Tuna" valsı da işte bu tanışma gününde yaşandı. O gecenin hemen ertesinde Mustafa Kemal, General Kovaçev'in evine davet edildi. Türk zabitinin aileyle yakınlaşması, Miti ile daha fazla zaman geçirmesini sağladı. İkili sık sık Boris Parkı'ndaki buz pateni pistine, Çar Osvobodidov Bulvarı üzerindeki Bulgarya pastanesinegitmeye başladılar.

Ancak kısa bir süre sonra bir tatsızlık yaşandı. Halk tiyatrosuna bilet almaya giden Miti'nin yolu gazi bir yüzbaşı tarafından çevrildi. Yüzbaşı babasıyla beraber Türklere karşı savaştıklarını hatırlatarak, Sofya'daki birçok kimsenin genç Türk zabitiyle yaşadığı ilişkiden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Olayın ardından eve kapanan Miti ve yaşananları duyan Mustafa Kemal, birkaç gün hiç konuşmadılar. Sonra ortak dostları devreye girdi ve Bulgarya pastanesinde yine buluştular. Sorunu konuşmadan çözmüşlerdi. 24 Mayıs'ta bir bayramı kutlaması için Askeri Kulüp'te düzenlenen balo, ikilinin tüm Sofya'ya meydan okudukları gece olarak akıllarda kaldı. Geceye yeniçeri kıyafetiyle katılan Mustafa Kemal, "en özgün kıyafet sahibi" seçildi. Mustafa Kemal, onuruna çalınan vals başlayınca tüm salonun bakışları arasında Miti'ye doğru ilerledi ve birlikte piste çıktılar.

Başta Bulgar Çarı olmak bütün kalabalığın önünde herkese meydan okuyorlardı. Kısa bir süre sonra Miti ve Mustafa Kemal her zaman gittikleri Boris Parkı'nda bu defa gelecekleri üzerine konuşuyorlardı. Mustafa Kemal, Miti'ye klasik bir evlenme teklifinde bulunmadı. Aksine yaklaşan savaşlardan, Türkiye'nin gelenekleri ve diniyle farklı bir ülke olduğundan söz etti. Miti hepsini dinledi ve "Evet diyorum, ne olacaksa birlikte olsun" dedi. Miti evine gidip haberi annesine verdi. General Kovaçev'in bu işe hazırlanması gerekiyordu. Miti ve annesi mutfakta plan yaparken Mustafa Kemal'in geldiğini duydular. Klasik selamlaşmanın ardından ikierkek baş başa kaldılar. Mustafa Kemal Miti'yle evlenmek istediğini açıkladı.

General Kovaçev biraz daha beklemenin hepsi için daha iyi olacağı yanıtını verdi. Mustafa Kemal Miti ile görüşmeye devam etmelerine izin verilmesini istedi, General de bunu onayladı. General Kovaçev kararı ertelemişti ama Sofya'da belirli bir çevrenin tek dedikodusu Miti-Mustafa Kemal ilişkisi olmuştu. Rahatsızlığı artan General Kovaçev, Mustafa Kemal'e "Bu evlilik olmayacak ve artık Miti ile görüşmezseniz iyi olur" mesajını iletti. Mustafa Kemal derin bir sessizliğe gömüldü. Miti ve ailesiyle zaman zaman şehir kulübünde karşılaştılar ama birbirlerini görmezden geldiler.
Mustafa Kemal Sofya'da Baloya Gittiği Yeniçeri KıyafetiyleSon Buluşma

General Kovaçev kızını avukat Gergi Haciyordanov ile nişanlamaya karar verdi. Mustafa Kemal ise o günlerde Sofya'dan ayrılmaya ve cepheye gitmeye için hazırlanıyordu. Miti nişanlanırken Mustafa Kemal de bavullarını toplayıp İstanbul'a döndü... Bir yıl sonra Mustafa Kemal Çanakkale Zaferi ile tüm dünyanın tanıdığı bir isim olmuş, Miti ise zorla evet dediği nişanlısından ayrılmıştı. Sofya'ya dönen Mustafa Kemal General Kovaçev'e kararında bir değişiklik olup olmadığını sordu. Yanıt yine olumsuzdu ama general bu kez vedalaşmalarına izin vermişti. Miti ve Mustafa Kemal Bulgarya pastanesinde son kez buluştular. O bir saate bir yılın hasretini ve bundan sonra ayrı geçirecekleri yılların özlemini sığdırmaya çalıştılar. Mustafa Kemal'in Miti'ye son sözleri "Sana karşı hissettiklerim yaşamım boyu değişmeyecek" oldu.
52 Yıl Boyunca Türk Zabitini HUnutamadı

Kahkaha sesleri ve hararetli konuşmalar nedeniyle Şehir Gazinosu'nun büyük salonunda yoğun bir uğultu vardı. Orkestra yeniden çalmaya başlamadan önce sunucu salondakilerden sessiz olmalarını istedi ve devam etti: "Sayın konuklar sürekli müşterilerimizin arasında yapılan son anket, birçoğunun Strauss müziğini tercih ettiğini göstermiştir. Ölümsüz Viyanalı müzisyenin hayranları için orkestramız zevkle bundan sonraki valsı çalacaktır. Evet sayın bayanlar ve baylar, hazır mısınız? Johann Strauss'un 'Güzel Mavi Tuna' valsı..." Bu anonsu alkışlarla karşılayıp piste doğru yürüyenler arasında Mustafa Kemal ve Dimitrina Kovaçeva ya da ailesinin seslendiği şekliyle "Miti" de vardı. O ilk göz göze geldikleri cumartesi günü başlayan öyküleri Miti'nin son nefesini verdiği 9 Ağustos 1966 gününe kadar yani tam 52 yıl sürdü... Bu 52 yılın büyük bir bölümünü de birbirlerini görmeden geçirdiler. Görmeden, konuşmadan, yazışmadılar ama birbirlerini hep merak ettiler.

Bulgaristan 6 Eylül 1915'de I. Dünya Savaşı'na katıldı ve 1918'de mağlup olarak mütareke imzaladı. Miti Sofya'da bir okulda Fransızca dersleri veriyor, Mustafa Kemal ise ülkesini kurtarmak için yeni bir savaşa başlıyordu... Miti ve ailesinin "Rokovska Sokağı 134" numaradaki evlerine Mustafa Kemal imzalı tek bir satır bile gelmedi. Buna karşın Mustafa Kemal'den söz eden gazeteler eve geliyor ve Miti bunların hepsini okuyordu. Türkiye 11 Ekim 1922'de Mudanya Mütarekesini imzaladı. Bundan bir ay sonra Miti, bir avukatla evlendi. Mustafa Kemal 29 Ekim 1923'de Cumhurbaşkanı oldu. Miti ise ikiz bebeklerini doğum sırasında kaybetti. 1925'e gelindiğinde Mustafa Kemal, Latife Hanım'la evlenmişti.

Miti ise oldukça kötü bir yıl geçiriyordu; Çar'a yönelik suikastta yaralanmış, birkaç ay sonra da annesini kaybetmişti. 1930 yılında önce İstanbul sonra Atatürk'ün davetiyle Ankara'ya giden Sofya Kooperatif Tiyatrosu oyuncuları Mustafa Kemal'den duyduklarıyla hayrete düştüler. Cumhurbaşkanı, "Gençliğimin bir parçasını bıraktım Sofya'da. Bir kız sevdim ama bana vermediler" diyordu. Atatürk'ün bu sözleri Bulgar basınında geniş yankı buldu. Bu sözleri okuyanlar arasında Miti ile babası General Kovaçev de vardı. Çevresine her zaman Mustafa Kemal'e büyük saygı duyduğunu söyleyen General Kovaçev yine de kızının bu Türk zabitiyle evlenmesine izin vermeyeceğini söyledi.

Yıllar sonra, Filibeli bir Türk kadının kızına yardım ricasını kıramayan Miti, Mustafa Kemal'e bir mektup yazdı. Fakat, "Sayın majesteleri" diye başlayan Haziran 1938 tarihli bu mektuba cevap gelmedi. Çünkü Mustafa Kemal, ömrünün son aylarını yaşıyordu. Miti, Mustafa Kemal'in ölüm haberini 11 Kasım'da radyodan öğrendi. Ömrü boyunca Mustafa Kemal'den neredeyse hiç söz etmedi. Sessizliği 7 Ağustos 1966'ya kadar sürdü. O sabah uyandığında, hasta yatağının başında bekleyen kardeşi Olga'ya rüyasında Mustafa Kemal'i gördüğünü anlattı. Birkaç saat sonra derin bir komaya girdi ve iki gün sonra Mustafa Kemal'in yanına gitti
.
Bu İlişki Ne Kadar Gerçek?

* H.C. Armstong 1932'de yayımlanan ve Türkiye'de yasaklanan "Bozkurt" adlı kitabında, Mustafa Kemal'in Dimitrina Kovaçeva'ya âşık olduğunu ama yüz bulamadığını iddia eder.

* Vamık D. Volkan ve Norman Itzowitz "Ölümsüz Atatürk" adlı kitapta Mustafa Kemal'in Miti Kovaçeva ile ilişki yaşadığını ve evlenme teklif ettiğini yazarlar.

* Bulgar yazar Miti Kovaçeva'nın kızları ve yakınlarıyla konuştuktan sonra kaleme aldığı "Umutsuz Bir Aşkın Öyküsü" adlı kitapta hem ilişki hem de Miti Kovaçeva'nın ölümüne kadar yaşananları anlatır.

* İngiliz yazar Lord Kinross "Atatürk" adlı kitabında Mustafa Kemal-Miti Kovaçeva ilişkini ve evlenme teklifini gerçek olarak kabul eder. Diğerlerinden tek farkı Mustafa Kemal'in 1915'de ikinci kez Sofya'ya gidişi bu kitapta yer almaz.

* Andrew Mango, "Modern Türkiye'nin kurucusu Atatürk" kitabında, Şevket Süreyya Aydemir'in "Tek Adam" kitabından yola çıkarak "Miti'ye evlenme teklifi hikayesinin uydurulmuş olabileceğini" belirtir.

* Süleyman Yeşilyurt'un kaleme aldığı "Ata'nın Hayatındaki 19 Kadın" adlı kitapta ise, Mustafa Kemal'in Miti Kovaçeva'nın dışında Savunma Bakanı'nın kızı Mora, Başbakanın kızı Nikolina ve bir milletvekilinin kızı Elana ile ilişki yaşadığı ileri sürülüyor. Ayrıca bu kitapta Miti'nin 1925'de İstanbul'da Mustafa Kemal ile buluştuğu da iddia edilir.

* Hıfzı Topuz "Gazi ve Fikriye" adlı kitabında Mustafa Kemal'in Bulgaristan'dan gizlice geldiği İzmir'de, arkadaşı Doktor Fikret'e hem Miti hem de Nikolina ile hakkında çıkan söylentilerin uydurma olduğunu söylediğini yazar.

* Şemsi Belli "Fikriye" adlı kitabında Mustafa Kemal'in Miti dışında, istihbarat toplamak için Savunma Bakanı'nın kızı Mora, Başbakanın kızı Nikolina ve bir milletvekilinin kızı Elana ile flört ettiği belirtilir.

Kaynak__________________
MyStery isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 20.08.13, 23:22   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2701
Mesajlar: 31,169
Ettiği Teşekkür: 167557
Aldığı Teşekkür: 186523
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina Kovaçev

Atamız Miti ile tanıştığında 33 yaşında en güzel çağındaymış.. Miti de güzelmiş ama..

* * *

Ellerine sağlık, teşekkürler Mystery..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
15 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.08.13, 23:28   #3
Kardelen26
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,706
Ettiği Teşekkür: 25390
Aldığı Teşekkür: 22736
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina Kovaçev

Teşekkürler..
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.08.13, 09:56   #4
Türkü
...> Ata'm İzindeyiz <...

Türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 16
Mesajlar: 3,140
Ettiği Teşekkür: 29387
Aldığı Teşekkür: 18603
Rep Derecesi : Türkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina Kovaçev

Bu aşkın gerçek olmadığını okumuştum bir yerde. Gerçek ya da değil eşşiz liderimiz Atatürk kesinlikle her bayanı etkileyecek kadar karizmatik ve yakışıklı. Evlenmiş olsalardı belki tarih farklı yazılacaktı.


Teşekkürler MyStery
__________________
Türkü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Türkü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.08.13, 12:10   #5
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 10044
Mesajlar: 33,206
Ettiği Teşekkür: 108152
Aldığı Teşekkür: 167859
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina Kovaçev

Atamızın dış görünüşü dışında, asilliği ve iç güzelliği, düşünce tarzı yeter aşık olmak için.

Ellerine sağlık, teşekkürler Mystery.
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.08.13, 17:11   #6
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Cliff Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 108
Mesajlar: 1,250
Ettiği Teşekkür: 900
Aldığı Teşekkür: 5850
Rep Derecesi : Cliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina Kovaçev

Mustafa Kemal ile ilgili neden böyle bir kaynak kullanılıp da film çekilmez ki?

Neden M.Kemal ile ilgili film çekilirken taaa 1881den başlayıp paso savaş savaş savaş savaş... savaş gösterip 1938de öldürürler?!

Neden sürekli askeri veya siyasi tarafını göstermek zorunda hisseder film ya da belgesel yapımcıları?

İşte harika bir konu.. adam gibi film çekilmesi için müthiş bir kaynak
__________________
Yerli dizilerle ilk tanışmam TV'de değildi. 12 yaşındaydım, bir ilçede arkadaşlarla geyik yapıyorduk. Arkadaş bir diziden bahsetmişti:

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.08.13, 13:21   #7
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 95
Mesajlar: 1,237
Ettiği Teşekkür: 975
Aldığı Teşekkür: 4904
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina Kovaçev

Yanlış hatırlamıyorsam ve karıştırmıyorsam eğer Can Dündar'ın Mustafa filminde Atatürk'ün ayrıldığı yabancı bir sevgilisi (İstanbul'da) hakkında bir bölüm vardı. Mustafa Kemal sanırım ayrılık mektubu yazmıştı, onu filmde göstermişlerdi.
İzleyeli çok oldu, acaba o kız bu kız mı?
__________________

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.08.13, 15:14   #8
Yunus Emre
Ölümüne özgür, ölümüne demokrat..

Yunus Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Konular: 1
Mesajlar: 138
Ettiği Teşekkür: 453
Aldığı Teşekkür: 721
Rep Derecesi : Yunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina Kovaçev

Dimitrina Kovaçev...İsme bak,aşık olduğu adama bak
garanti kökü dışrda Ergenekonculardan birinin kızıdır.
ihvandan olsaydı muhakkak fetulla hocafendi hazretlerine aşık olurdu.
eset de Sisi de bitti artık.bunların da Dimitra aşkının da arkasında İsrail var.
__________________
İyi insanlar, o güzel atlara binip gittiler.
Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.

Yaşar KEMAL
Yunus Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Yunus Emre'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.02.14, 11:41   #9
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 4,865
Ettiği Teşekkür: 16863
Aldığı Teşekkür: 25991
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina Kovaçev

Bugün Yılmaz Özdil de köşesinde yazdı bu aşkı. Paylaşım için teşekkürler...
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.02.14, 15:36   #10
SoRGeNTe
Gerçek Üye

SoRGeNTe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2014
Konular: 12
Mesajlar: 810
Ettiği Teşekkür: 4185
Aldığı Teşekkür: 3750
Rep Derecesi : SoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Atatürk’e Aşık Olan Bulgar Kızı Dimitrina Kovaçev

Sabah gazetede okuyup çok etkilenmiştim. Burada daha kapsamlısını okumak daha da etkileyici oldu. Paylaşım için teşekkürler. @CadII iyi ki konuyu gündeme taşımışsın
SoRGeNTe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SoRGeNTe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
atatürk’e, aşık, bulgar, dimitrina, kovaçev, kızı, olan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bulgar Kahin'in Kehanetleri Gerçek Olabilir mi? DarkAngeL İlginç Haberler 6 18.07.14 23:28


WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.