Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk > Atatürk'ün Anıları | Atatürk Şiirleri

Atatürk'ün Anıları | Atatürk Şiirleri Beni hatırlayınız


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 16.09.13, 10:52   #1
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,776
Ettiği Teşekkür: 14281
Aldığı Teşekkür: 15536
Rep Derecesi : Deniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Türklük, Müslümanlığın Öncüsü ve Kılavuzudur

Değerli okurlarım, bugünkü yazımızda Falih Rıfkı Atay'ın Atatürk ile ilgili ilginç bir anısına yer veriyoruz. Şöyle anlatıyor Falih Rıfkı Atay: "Atatürk sağ iken, büyük İslam kongrelerinden birine biz de çağrılmıştık. Kongre Mekke'de toplanacaktı. Atatürk'ün bir delege göndermeye razı olup olmayacağını merak ediyorduk.

Hiç tereddütsüz karar verdi. Türklüğünden kibir denecek kadar gurur duyan büyük adam, milleti ile aynı dinden olanları da gerilik ve kölelikten kurtulmuş görmek için elinden geleni yapmak istemiştir. Müslümanlık yeniden şereflendikçe nasıl bunda Türklerin manevi hissesi olacaksa, on milyonlarca Müslüman ya geri ya köle kaldıkça bundan Türklere de bir utanç payı düşmemek ihtimali var mıydı?

Biliyordu ki Mekke'ye şapka ile gidilemez. Ama daha iyi biliyordu ki başlık ve kıyafet değiştirmekle din değiştirileceğini sanan bir toplum da ne gerilik, ne de kölelikten sıyrılabilir. Milletvekillerinden Edip Servet Tör'ü çağırdı:

- Mekke'ye gidip beni temsil edeceksin dedi. Türksün ve Müslümansın. Türklük, Müslümanlığın öncüsü ve kılavuzudur. Mekke'ye şapka ile gideceksin. Kara taassup sana karşı bile gelse eğilmeyeceksin!

Edip Servet Tör, Mekke'ye şapka ile girdi. Müslüman delegelerin en itibarlısı o idi. Kongrenin sonuna kadar, Mustafa Kemal mucizesine hayranlık duyan heyetler arasında, Kemalist Türkiye'yi o temsil etti."

Değerli okurlarım, Falih Rıfkı Atay'ın anlattığı bu olay, Atatürk'ün yapmış olduğu devrimlere ne denli kararlılıkla sahip çıktığının bir göstergesi değil mi?

Atatürk, "Müslümanlık yeniden şereflendikçe nasıl bunda Türklerin manevi hissesi olacaksa, on milyonlarca Müslüman ya geri ya köle kaldıkça bundan Türklere de bir utanç payı düşmemek ihtimali var mıydı?" demekle Müslüman ülkelerin de çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmasını arzuladığını ve bununla gurur duyacağını aksi halde utanç duyup üzüleceğini ifade etmemiş miydi?


Şimdi gelinen noktada siyasal iktidarın, karşı devrimci uygulamalarla aydınlık bir ülkeyi, kara taassubun hakim olduğu ülkelerin seviyesine götürme arzusu içinde olduğu görülüyor.

Bu yaklaşımın demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Türk milletine yapılacak en büyük kötülük olduğu ortada. Peki, bu yaklaşım aynı zamanda, çağdaşlaşmak isteyen Müslüman ülkelerin halklarına da yapılacak bir kötülük değil midir?

O ülkelere tarihte olduğu gibi bugün de örnek olacağımıza, onların çağdaşlaşması için elimizden geleni yapacağımıza, emperyalizmin BOP tuzağına düşerek, onlar gibi olma, onlar gibi yaşama, onlar gibi yönetme arzusuna kapılıp laik düzenden vazgeçmeye yönelik adımlar atanlar tarafından yönetiliyoruz.

Bu adımlar Türk milleti için utanç duyulacak adımlar oysa...

Mekke'de yapılan toplantıya katılan Edip Servet Tör çağdaş giysisi, şapkası ve Kemalist düşüncesi ile tüm Arap delegelerinin takdirini toplayıp, saygısını kazanmıştı. Çağdaşlaşma mücadelesine emperyalizmle savaşarak başlayan bir milletin bilinci Türk temsilcisinde görülüyordu.

Ne yazık ki bugün geriliğe hayran olanlar tutmuşlar köşeleri. Geriliğe hayran olanlar, emperyalizmin de ortakları aynı zamanda.

Bugün "beyaz çarşaf" giymekle gerici Arap şeyhlerini memnun edip kendi yandaşlarını militanlığa davet edenler, Kemalistlere gözdağı vererek asıl amaçlarının rejimi değiştirmek olduğunu açıkça söylemeye başlıyorlar...

Bugün Türkiye, Kemalist devrimiyle Ortadoğu coğrafyasına örnek olarak sunulmuyor artık. Çünkü tarikatçılarla Türk İslam sentezciler (!) kol kola yönetiyor ülkeyi...
Bugün Arap kültürü, emperyalist ortağı bir yönetimle Türkiye'yi dönüştürüyor...

Kritik dönemeçteyiz. Bundan sonra:
Örnek mi olacağız? Örnek mi alacağız?
Çağdaş mı olacağız? Çağdışı mı kalacağız?
Şeref mi duyacağız? Utanç mı?
Millet mi olacağız? Ümmet mi?
Bağımsız mı olacağız? Bağımlı mı?
Bu sorulara vereceğimiz cevaplar ülkemizin kaderini belirleyecek. Sadece ülkemizin değil, tüm Müslüman coğrafyanın kaderini...

Kimileri kararlarını çoktan verdiler. Hatta "beyaz çarşaftan" bile söz etmeye başladılar. Türk milleti; sıra sende. Ya Kemalist devrimleri koruyarak çağdaşlığı laiklik üzerine inşa edeceksin. Yeniden ışık, yeniden örnek olacaksın. Ya da "beyaz çarşaflıdan" korkarak ortaçağ karanlığına gömüleceksin...

Zafer YAPICI
zyapici1@mynet.com__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.09.13, 01:19   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1508
Mesajlar: 14,461
Ettiği Teşekkür: 59956
Aldığı Teşekkür: 51389
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türklük, Müslümanlığın öncüsü ve kılavuzudur

Konuyu okuyunca her nedense (!) aklıma bu İslam aleminin 4 halifesinden 3 tanesinin yine müslümanlar tarafından öldürüldüğü, yanlış hatırlamıyorsam 2 tanesinin de namaz sırasında öldürüldüğü geldi.

Aslında 1300 küsür yılda değişen fazla bir şey yok. Kendine müslüman diyenler 1300 yıldır birbirlerinin boğazını kesiyor acımadan ve bir müslüman başka bir müslümanın ciğerini yiyor çiğ çiğ...

Türkler zaten İslam dinini gönüllü olarak kabul etmemişler. Kim ne derse desin, kim ne kadar kızarsa kızsın; biz bu İslam dünyası denilen dünyanın dışında olmalıydık.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.10.13, 12:43   #3
Uzman Üye

K-Pax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 80
Mesajlar: 966
Ettiği Teşekkür: 4536
Aldığı Teşekkür: 3921
Rep Derecesi : K-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Türklük, Müslümanlığın Öncüsü ve Kılavuzudur

Ortadoğu kaynayan kazan oldu yüzyıllardır,arkadaşımızın dediği gibi türk ve ortadoğu dünyası birbirine zıt karakterdedir.

Sadece ortadoğu mu?hayır avrupa da türk dünyasının dışındadır.
Türkleri kalıba sığdıramazsınız,türklerin büyüklerine saygı duyup,kücüklerine sevgi duyması,annelerine değer vermesi,yigitlikte dünyaya nam salması,cesurluğu ve mertliği,islamdan kaynaklı olmayıp,kendi iç dünyasında saklıdır.
Türklerin kimseden alacağı birşey olmamakla beraber,başkaların türkten alacağı cok sey vardır
Türkiyenin ortadoğuyla yakınlaşması,ateşi eline almakla es anlamlıdır,eğerki ümmet algısıyla bu bölgeye yakınlaşılırsa,anadolu ve anadolu kültürü,yerini,mısır,iran,ırak karışımı bir emevi kültürü alacaktır.
Türkler,aklını,haremlik,selamlıkla bozmadı,analarına,kadınlarına değer verdi ve onları hep baş tacı etti,onlar mücadelelerinde öncü oldu.
Mısırı izliyoruz hepimiz,ordaki tartışmaları biliyoruz,eğerki "karılarınızı,çarşıya pazara yanlız yollamayın,hıyar,patlıcan gibi meyveleri kendileri almasınlar,olaki siz alsanızda,onlar kendi başlarına kesip hazırlamaya çalışmasınlar" gibi garabet tartışmaların içinde olmak istemiyorsak,ciddi anlamda birliğimizi sağlamalıyız

Türk evladı,sen anadolusun,senin varlığın,orda burda değil bu topraklardadır,silkin,sen hiçbir zaman boyun eğmedin.
__________________
Dinle.... kendini, bak... görebildiğin ve uzanabildiğin kadar uzat elini, şu sınırsız olasılıklar düzleminde, seçim yapmadığın sürece herşey mümkün.
K-Pax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz K-Pax'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.10.13, 01:36   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1508
Mesajlar: 14,461
Ettiği Teşekkür: 59956
Aldığı Teşekkür: 51389
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türklük, Müslümanlığın Öncüsü ve Kılavuzudur

Teşekkürler Anonymous. Güzel açıklamışın.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.11.13, 17:43   #5
Yeni Üye
AliG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Yaş: 27
Konular: 1
Mesajlar: 7
Ettiği Teşekkür: 1
Aldığı Teşekkür: 37
Rep Derecesi : AliG Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türklük, Müslümanlığın öncüsü ve kılavuzudur

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Konuyu okuyunca her nedense (!) aklıma bu İslam aleminin 4 halifesinden 3 tanesinin yine müslümanlar tarafından öldürüldüğü, yanlış hatırlamıyorsam 2 tanesinin de namaz sırasında öldürüldüğü geldi.

Aslında 1300 küsür yılda değişen fazla bir şey yok. Kendine müslüman diyenler 1300 yıldır birbirlerinin boğazını kesiyor acımadan ve bir müslüman başka bir müslümanın ciğerini yiyor çiğ çiğ...

Türkler zaten İslam dinini gönüllü olarak kabul etmemişler. Kim ne derse desin, kim ne kadar kızarsa kızsın; biz bu İslam dünyası denilen dünyanın dışında olmalıydık.
Karsit goruse acikmisiniz bilmiyorum ama Biz Turkler islamiyetle birlikte butun olduk.

Gecmisimizde ki basarilarin sirri inancimizdir.

Muslumanlarin birbirini katletme konusunda ise haklisiniz.
Malesef musluman dunyasi gericilik icerisinden siyrilamamistir.
Bununla alakali Nurettin Aydin'in bir yazisi var Araplar lanetli toplum mu diye

Musluman ulkeler degisime surekli kapali kalmistir. Bunun sebebi islamiyet degildir.

Bunun sebebi gerici zihinlerdir.
__________________
AliG isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz AliG'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.11.13, 00:46   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1508
Mesajlar: 14,461
Ettiği Teşekkür: 59956
Aldığı Teşekkür: 51389
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türklük, Müslümanlığın öncüsü ve kılavuzudur

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi AliG Mesajı göster
Karsit goruse acikmisiniz bilmiyorum ama Biz Turkler islamiyetle birlikte butun olduk.

Gecmisimizde ki basarilarin sirri inancimizdir.

Muslumanlarin birbirini katletme konusunda ise haklisiniz.
Malesef musluman dunyasi gericilik icerisinden siyrilamamistir.
Bununla alakali Nurettin Aydin'in bir yazisi var Araplar lanetli toplum mu diye

Musluman ulkeler degisime surekli kapali kalmistir. Bunun sebebi islamiyet degildir.

Bunun sebebi gerici zihinlerdir.
Tamamıyla yanlışsınız.

Biz İslam diniyle birlikte bütün olmadık; tam tersine parça parça olduk. Mezhepler, tarikatler ve cemaatlerle din üzerinden bölünmekle kalmadık, aynı zamanda kadın-erkek olarak da bölünme sürecine girdik...

Türkler İslam dinini ''aman da aman; bi yeni din çıkmış, adı İslam' mış, biz de inceledik, doğru bulduk ve müslüman olma kararı aldık'' diyerek İslam' a geçmediler... Yüz bin türk öldü arap ganimetçilerinin kılıçlarıyla... Kızlarımız, oğlanlarımız, erkeklerimiz, kadınlarımız arap pazarlarında köle olarak satıldı...

Hiç bir din insanlığı birleştirip, bütünleştirmemiştir. Dinler insanlığı etnisite ile beraber ve ondan daha da etkili bir şekilde parça parça etmiştir.

İşte Türkiye örneği... 4 mezhep, binlerce tarikat ve cemaat... Hepsi kendini doğru sanarak toplumu zerrelerine kadar parça parça etmişler ve etmeye de devam ediyorlar.

Maalesef arkadaşım; dinler insanlığa huzur ve barış değil, tam tersine bölünme, parçalanma, birbirlerinin boğazını kesmekten başka bir şey getirmemiştir.

Bak İslam alemine... Emperyalizmin köpeği olmuş hepsi ve ayda 1000 US dolarına dindaşının ciğerini çıkarıp çiğ çiğ yiyor...

Din olmasa bu vahşeti kimse yapamazdı!

Yamyamlar bile adam oldu da bu İslam alemi olamadı... Bu saatten sonra da olmaz maalesef.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.11.13, 01:58   #7
Yeni Üye
AliG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Yaş: 27
Konular: 1
Mesajlar: 7
Ettiği Teşekkür: 1
Aldığı Teşekkür: 37
Rep Derecesi : AliG Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türklük, Müslümanlığın öncüsü ve kılavuzudur

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Tamamıyla yanlışsınız.

Biz İslam diniyle birlikte bütün olmadık; tam tersine parça parça olduk. Mezhepler, tarikatler ve cemaatlerle din üzerinden bölünmekle kalmadık, aynı zamanda kadın-erkek olarak da bölünme sürecine girdik...

Türkler İslam dinini ''aman da aman; bi yeni din çıkmış, adı İslam' mış, biz de inceledik, doğru bulduk ve müslüman olma kararı aldık'' diyerek İslam' a geçmediler... Yüz bin türk öldü arap ganimetçilerinin kılıçlarıyla... Kızlarımız, oğlanlarımız, erkeklerimiz, kadınlarımız arap pazarlarında köle olarak satıldı...

Hiç bir din insanlığı birleştirip, bütünleştirmemiştir. Dinler insanlığı etnisite ile beraber ve ondan daha da etkili bir şekilde parça parça etmiştir.

İşte Türkiye örneği... 4 mezhep, binlerce tarikat ve cemaat... Hepsi kendini doğru sanarak toplumu zerrelerine kadar parça parça etmişler ve etmeye de devam ediyorlar.

Maalesef arkadaşım; dinler insanlığa huzur ve barış değil, tam tersine bölünme, parçalanma, birbirlerinin boğazını kesmekten başka bir şey getirmemiştir.

Bak İslam alemine... Emperyalizmin köpeği olmuş hepsi ve ayda 1000 US dolarına dindaşının ciğerini çıkarıp çiğ çiğ yiyor...


Din olmasa bu vahşeti kimse yapamazdı!

Yamyamlar bile adam oldu da bu İslam alemi olamadı... Bu saatten sonra da olmaz maalesef.
Efendim ne yazik ki dunya uzerinde her Allahuekber diyeni musluman saniyosunuz

İslam ulkeleri gericilikren kurtulamamistir.
İslama gore 4 mezhep cennetliktir.
Onlarin arasindada bi anlasmazlik ve ayrisma yoktur.
Zekeriya beyaz gibi adnan oktar gibi sozde hocalarin
İtibar gordugu bi ulkede yasiyoruz
Kaldi ki cagdas bi ulkeyiz biz buna ragmen boyle
Varin siz bide arap ulkeleribi dusunun.
Ben ciksam sakal birakip karsilarina bana biat ederler 3 kurusa
Dediginiz gibi diger dinlerdede olmustur bu.
Bi dunya dusunun hic bir dine inanmayan
7 milyar insan.
Yine aralarinda bu tip problemler olacaktir.
Yani sorun islamiyette degil sorun insanoglundadir.
__________________
AliG isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz AliG'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.11.13, 11:22   #8
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,566
Ettiği Teşekkür: 20683
Aldığı Teşekkür: 11138
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Türklük, Müslümanlığın Öncüsü ve Kılavuzudur

Rahmetli Atatürk'ü İslamiyet düşmanı olarak göstermekten, yaptıklarını hafife almaktan ve öyle göstermekren keyif alan zındıklar, dinsizler ve dinciler var. Atatürk'ün din ve İslamiyet adına söylediği yüzlerce altın değerinde söz var. Diyanet Başkanlığını, halk dinini yobazlardan değil dini iyi bilenlerden öğrensin diye kurdurmuş, Elmalılı Hamdi Hocaya talimat vererek ilk Türkçe Kur'an tefsirini 8 yıllık çalışmadan sonra Türk milletinin istifadesine sunulmuştur.

Atatürk her devrimi her düşüncesi her yeniliği ve Türk milletine kazandırdığı değerler ile tektir. Hiç kimse ile mukayese edilemez.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.11.13, 22:22   #9
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1508
Mesajlar: 14,461
Ettiği Teşekkür: 59956
Aldığı Teşekkür: 51389
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türklük, Müslümanlığın öncüsü ve kılavuzudur

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi AliG Mesajı göster
Efendim ne yazik ki dunya uzerinde her Allahuekber diyeni musluman saniyosunuz

İslam ulkeleri gericilikren kurtulamamistir.
İslama gore 4 mezhep cennetliktir.
Onlarin arasindada bi anlasmazlik ve ayrisma yoktur.
Zekeriya beyaz gibi adnan oktar gibi sozde hocalarin
İtibar gordugu bi ulkede yasiyoruz
Kaldi ki cagdas bi ulkeyiz biz buna ragmen boyle
Varin siz bide arap ulkeleribi dusunun.
Ben ciksam sakal birakip karsilarina bana biat ederler 3 kurusa
Dediginiz gibi diger dinlerdede olmustur bu.
Bi dunya dusunun hic bir dine inanmayan
7 milyar insan.
Yine aralarinda bu tip problemler olacaktir.
Yani sorun islamiyette degil sorun insanoglundadir.
İslam dininde mezhep yoktur!

Alıntı:
"Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra parçalanıp ayrılığa düşenler gibi olmayın. İşte bunlar için büyük bir azap vardır" (Ali Imran, 105) [3].
Alıntı:
"Rabbinizden size indirilene uyun. Onu bırakıp başka dostlara uymayın. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!" (A'raf, 3) [1].
İslam dinini ve ümmetini mezheplere, cemaatlere ve tarikatlere bölenler için Kuran açık açık bunlara ''büyük bir azap vardır'' diyor, siz kalkıp 4 mezhebin cennetlik olduğunu söylüyorsunuz.

Peygamber' in en büyük korkusuydu ümmetin parça parça olması. Çünkü Allah emretmişti ''parçalanıp, ayrılığa düşmeyin'' diye...

Siz biraz Kuran ı okuyup öğrenmek durumundasınız. Çünkü bizzat siz yazmışsınız ''Yani sorun islamiyette degil sorun insanoglundadir'' diye...

Evet sorun Allah ve Kuran' a ve onun elçisine rağmen ümmeti ayrıştırıp, parçalara bölen azaplık (!) insanoğlundadır!

Bu nedenle insanoğlunun Allah, Kuran ve Paygamber' e kaşı uydurduğu mezhep ve mezhepçiliği İslam açısından merşruymuş gibi göstermeyin!. Ha gösterirsiniz elbette de; öbür dünyada Kuran size cennet değil yukarıda da okuduğunuz gibi ''büyük bir azap'' vaad ediyor!

Ben tebliğimi yaptım, gerisi size kalmış!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 10.11.13, 14:04   #10
Yeni Üye
AliG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Yaş: 27
Konular: 1
Mesajlar: 7
Ettiği Teşekkür: 1
Aldığı Teşekkür: 37
Rep Derecesi : AliG Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türklük, Müslümanlığın öncüsü ve kılavuzudur

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
İslam dininde mezhep yoktur!

İslam dinini ve ümmetini mezheplere, cemaatlere ve tarikatlere bölenler için Kuran açık açık bunlara ''büyük bir azap vardır'' diyor, siz kalkıp 4 mezhebin cennetlik olduğunu söylüyorsunuz.

Peygamber' in en büyük korkusuydu ümmetin parça parça olması. Çünkü Allah emretmişti ''parçalanıp, ayrılığa düşmeyin'' diye...

Siz biraz Kuran ı okuyup öğrenmek durumundasınız. Çünkü bizzat siz yazmışsınız ''Yani sorun islamiyette degil sorun insanoglundadir'' diye...

Evet sorun Allah ve Kuran' a ve onun elçisine rağmen ümmeti ayrıştırıp, parçalara bölen azaplık (!) insanoğlundadır!

Bu nedenle insanoğlunun Allah, Kuran ve Paygamber' e kaşı uydurduğu mezhep ve mezhepçiliği İslam açısından merşruymuş gibi göstermeyin!. Ha gösterirsiniz elbette de; öbür dünyada Kuran size cennet değil yukarıda da okuduğunuz gibi ''büyük bir azap'' vaad ediyor!

Ben tebliğimi yaptım, gerisi size kalmış!
Efendim oncelikle sakin olunuz.
Onerileriniz icin tesekkur ederim
Lakin 4 mezhepte haktir.
Ve bahsettiginiz sekilde ayrisma yoktur.
Bu 4 mezhebinde aralarinda catisma yoktur.
Ehli sunnet mezhepleridir.
__________________
AliG isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kılavuzudur, müslüman, müslümanlığın, öncüsü, türklük


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türk, Türklük, Ulus Devlet Tarihten Silinmek İsteniyor | Ali Eralp Canan Diğer Köşe Yazıları 1 09.02.13 23:26
Abdülmecit | 25 Karısı ve 43 Çocuğuyla Çağdaşlaşmanın! Öncüsü Banemin Türk Tarihinde Yer Alanlar 10 11.12.11 21:22
Ağıt CadII Atatürk'ün Anıları | Atatürk Şiirleri 3 11.10.09 21:14


WEZ Format +3. Şuan Saat: 22:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.