Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Bağ, Bahçe, Çiçek, Ağaç

Bağ, Bahçe, Çiçek, Ağaç Ağaçları, çiçekleri sevelim, koruyalım


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 13.09.13, 23:17   #1
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,382
Ettiği Teşekkür: 83930
Aldığı Teşekkür: 79511
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Sonbahar Çiçekleri | Türleri, Bakımı ve YetiştirilmesiBileşikgiller familyasındandır. Anayurdu Kuzey Amerika olup 30 kadar doğal türü ABD'nin otlaklarında görülmektedir. Bitkiye adı, ünlü İsveçli bitkibilimci Olaf Rudbeck'in adından esinlenilerek verilmiştir. Günümüzde birçok kültür türü de elde edilmiş olan ve kısaca Rudbekya diye adlandırılan doğal R.hirta türü, bahçelerde süs bitkisi olarak sıkça yetiştirilenidir. Bu tür, 30-60 cm. kadar boylanabilen çok yıllık dayanıklı bir otsu bitkidir. Ama, yalnızca birinci yılında çiçek açtığından çoğu kez bir yıllık bitki işlemi uygulanır. Dikine gelişen sürgünleri; koyu yeşil renkli, kaba dokulu, kenarları dişli ve ucu sivri uzunca yaprakları vardır. Yaz ortasından sonbaharın sonuna kadar uzun süre çiçekli kalan ve papatyaya benzeyen çiçekler açan bitkinin bu bileşik çiçeklerinin ortasındaki tüpsü çiçekleri kahverengi kubbe gibi çıkıntılı, bunun çevresindeki dilsi çiçekleri biraz aşağı sarkıkça ve sarı, bronz ya da turuncu renklerde olur. Bu renklerin ikisini bir arada taşıyan çiçekleri de görülmektedir. Bahçelerde çiçek tarhları ile bordürler için özellikle yeğlenen rudbekyalar ayrıca, kesme çiçek olarak da pek makbul sayılmaktadır.

Abelya (Abelia), hanımeligiller (Caprifoliaceae) familyasına ait, çalıları kapsayan bitki cinslerine verilen genel bir ad.
Dalları tüylü, yaprakları ılıman bölgelerde hep yeşil kalır, soğuk yerlerde ise kış geldiğinde dökülür. Temmuz ayının ortasından başlayarak dallarının ucunda 15-25 cm uzunluğunda, salkım biçiminde çiçekler açar. Kelebekler bu çiçekleri çok severler. Güneşli ya da yarı gölge yerlerde ve nemli, besin maddelerince zengin topraklarda iyi gelişir. Bahçeye gruplar halinde dikilebilir. Anavatanı Çin'dir.

Yoğun parfüm kokulu bu geleneksel menekşe ile renklendirin. Yetiştirmesi oldukça kolay olan bahçe menekşesi, geliştirilmemiş bir varyete olduğundan doğal olarak hastalık ve zararlılara dayanıklıdır. Kış sonundan başlayarak baharın ilk aylarına dek çiçekli kalan Bahçe Menekşesi, yaklaşık 10 - 15 cm boylanma yapar ve her kök ortalama 20 cm bir alana yayılır.

Güzel bir yer örtücü oldukça da dayanıklı bir bitkidir. -20 derece soğuğa dayanabildiği gibi, çok farklı topraklarda dahi gelişim gösterebilir. Siz yine de ona yarı gölge, geçirgen ve humuslu, nemli toprakta yer ayırın, zira gelişimi hızlanır. Yılda 3 kez ekimi yapılabilir. Menekşeler soğukta gelişen bitkiler olduğundan hangi tarihte ektiğiniz bitkinin gelişimini etkiler. Tohumdan ekildikten ortalama 5 hafta sonra fidelemek için şaşırtılması yapılan viola bahçe menekşeleri ve hercai menekşeler;

Güz ekimlerinde şaşırtıldıktan 5 hafta sonra, bahar ekimlerinde 8 hafta sonra; kışı soğuk ve don görmeden geçiren bölgelerde bahar ekimlerinde ise 20 haftada fidelenir.

Soğuk hava; gelişiminde en önemli faktörlerden biri olan menekşelerinizi bu nedenle özellikle kışı hafif geçiren bölgelerde sonbahar sonuna doğru ekmekte fayda vardır. Kök gelişimini 10 - 13 C derecede yaparlar.
Çuha çiçeği, çuha çiçeğigiller (Primulaceae) familyasından Primula cinsini oluşturan bahçe süs bitkileri yetiştiriciliğinde kullanılan bitki türlerinin ortak adı. Önemli olan başlıca türleri P. vulgaris ve P.veris dir.

Tohumlar Mayıs sonlarından Temmuz sonlarına değin atılır. Tohumların üzerleri kapanmaz, yalnız hafifçe bastırılır. Çimlenme ortamının sıcaklığı 15-18 °C (en iyi 17 °C) dolayına tutulursa 14-20 gün sonra çimlenme gerçekleşir. Fideler ekimden 4-6 hafta sonra (yani çimlenmeden 3-4 hafta sonra ve ikinci gerçek yapraklar çıktığı zaman) 5 cm. arayla şaşırtılırlar. Tohumdan çiçeklenmeye değin geçen süre 20-28 hafta dolayındadır.

Eylül-Ekim ayında dikilir. Dikim sırasında bitkiler arasında bulundurulacak aralık ve mesafe 20 cm olmalıdır. 30-35 derecede yetişirlerse kırmızı renkli olurlar. 15-20 derecede yetişirse beyaz renkli olurlar. Ekim zamanına ve sıcaklığa bağlı olarak Kasım ortalarından Mayıs'a kadar çiçeklenirler.


Yıldızpatı, (Dahilla) papatyagiller familyasından alçak boylu bordürler ve çayır içlerinde, çalı önlerinde gruplar da kullanılmaktadır. Tek yıllık bir bitkidir. Çiçek merkezleri sarı olması onların karakteristiklerindendir. Yazın açmaya başlayan çiçekler sonbahar ayları boyunca çiçeklenmeye devam etmesi sebebi ile çiçekseverlerin vazgeçilmezlerindendir. Aydınlık ya da gölge de yetişebilir. Özellikle daha güzel bir çiçeklenme için organik maddece zengin, nemli, derin topraklar tercih edilmelidir. Kesme çiçekçilikte de kullanılmaktadır.

Kaynak: Wikipedia ve bitki sitelerinden derlemedir.Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 13.09.13, 23:38   #2
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,382
Ettiği Teşekkür: 83930
Aldığı Teşekkür: 79511
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Sonbahar Çiçekleri


Bileşikgiller familyasındandır. Anayurdu Uzakdoğu olan ve bilimsel adında bulunan Callistephus sözcüğü Eski Yunanca'da 'çok güzel taç' anlamına gelen bitki, 1731 yılında Çin'den Avrupa'ya getirilip çiçekler dünyasına tanıtılmıştır.

2580 cm. kadar boylanabilen bir yıllık yarı dayanıklı otsu bitkidir. Sürgünleri pek fazla sayıda dallanan bitkinin sarmal dizilişli, yeşil renkli kenarları, kalın dişli ya da çok parçalı ince yaprakları vardır. Bitki, 410 cm. eninde, iri papatya ya da kasımpatıları andıran yalınkat veya katmerli bileşik çiçeklerini yaz ortasından sonbaharın sonlarına kadar açar.

Bu çiçekler beyaz, kreme çalan sarı, pembe, kırmızı, mavi, lavanta mavisi ya da mor renklerde olur. Bileşik çiçeklerin ortasındaki tüpsü çiçekleri çoğu kez sarı renklidir.


Ancak sayılan renklerden ikisini bir arada taşıyarak iki renkli çiçek açan saray patılara da rastlanır. Saraypatı bitkisi, çiçek tarhlarında ve bordürlerde görülmeye değer etkiler yaratır. Çiçeği, ince uzun saplarıyla çiçek düzenlemelerine de pek yakışır.

Çok yıllık, yayılıcı, odunsu sapları bulunan ve nadir olarak 20 cm'ye kadar boylanabilen bir bitkidir. Sapa direkt bağlı olan yapraklar dar ve beyazımsı saç şeklindedir. Bal kokulu küçük çiçekler, beyaz ve pembemsi renktedir Bunlar sap üzerinde terminal durumlu ve yoğun salkımlar hafinde yer alır. Çiçeklenme mevsimi yaz veya sonbahar ortalarıdır. Anavatanı Avrupa ve Batı Asya'dır.

Bol ışık alan ortamlarda iyi gelişir. Ancak, gerektiğinde kısmen gölge olan yerlerde de yetişebilir. Hafif ve iyi drene edilmiş toprak ister. Sadece çok kurak havalarda sulamak gerekir.

Yaz mevsimi içinde çiçek parterlerinde, kaya bahçelerinde veya çit başlama ve bitiş noktalarında kullanıldığı gibi, duvar dipleriyle, taş döşeme yollarının derzlerine de ekilebilir. İlkbaharda tohumla üretilir.


Calendula ismi Latince ayın ilk günü anlamına gelen “Calendea” kelimesinden alınmıştır. Burada ay anlamında kullanılmıştır. İsme gerekçe olarak da çiçeğin uygun koşullarda tohum bağlayan çiçekleri koparıldıkça sürekli yeni çiçek oluşturmasıdır.

Bu cinsin türleri 30 – 50 cm boyundadır. Akdeniz ülkelerinde doğal olarak yetişmektedir. Çok yıllık veya tek yıllık otsu yapıda bir bitkidir. Yaprakları almaşıklı dizilmiştir. Yaprakları düz veya parçalı olabilir. Çiçekleri sürgün ucunda nadiren de yaprak koltuğunda çıkmaktadır. Çiçekler sarı veya turuncu renklidir. Uzun süre çiçekli kalır. Kesme çiçekçilikte de kullanılabilir.

Güneşli alanlardan ve kireçli bahçe topraklarından hoşlanır. Ekstrem koşullara dayanıklıdır. Düzenli sulama yapıldığında gelişim kaliteli olmaktadır. Soğuk – serin iklimlerde bütün yaz çiçek açar.Yapraklar kıvrımlı, beyaz, pembe, mor, morumsu yeşil renklerdedir. Kasım - Şubat ayları arasında en güzel şeklini alır. Sıcaklar başlayınca tohuma kalkar ve formu bozulur. Zengin, derin, fazla nemli olmayan topraklarda iyi gelişir. Tohumla üretilir. Çiçek parterlerinde, yol ve refüjlerinde, kaya bahçelerinde grup halinde kullanılır. Kent iklimine ve kirli havaya dayanıklıdır.

Cruciferae familyasının bir üyesidir. Otsu bir bitkidir. 10-30 santimetreye kadar boylanabilir. Bir merkezden dışarı doğru açılan, sarmal biçimde uzanan, düz kenarlı, ince saçaklı ve derin dişli yapraklı olmak üzere üç çeşidi vardır. Yaprakları pembe, mor, lila, sarı, krem, yeşil ve karışık renklerde olabilir. Çiçekleri salkım şeklindedir. Dikiminden sonra ilk yıl açmaz. İkinci yılında, yaz sonusonbahar başında gösterir çiçeklerini. Bu çiçekler sarı renklidir.

Ancak süs lahanası çiçeğinden çok, yapraklarının güzel görüntüsü için tercih edilir. Üretimi tohumla olur. Tohumlar hazirantemmuz aylarında ekilir. Üzerine ince bir kapak atılır. Tohumlar derine gömülmemeli, üzerine sadece hafifçe toprak serpilmelidir. 8- 15 °C’de çimlenir. Tohumlar iç mekânlarda ise son donlardan 4-6 hafta önce yastıklara ekilir. Sonra havaların dona çekmeyeceği dönem gelince, fideler tarhlarda hazırlanmış yerlerine dikilir veya ilkbahar başlarında doğrudan doğruya bahçedeki yerlerine alınır. Hazır bitkilerin dikim zamanı ekim kasım aylarıdır. Dikim yaparken aralıkları 25-40 santimetre civarında olması idealdir.


Haziran - Eylül ayları arasında açan çiçekleri kırmızı, mor, beyaz, sarı renklerde, yalıtkan ve katmerlidir. Sürgünleri dikine büyür. 30-100 cm. boylanır. Besince zengin topraklardan hoşlanır. Tohumla üretilir. Bahçelerde grup ya da bordür oluşturmada kullanılır.

Zinnia yani kirli hanım çiçeği boylanabilen, renkli renkli çiçekler açabilen çok güzel bir bitki çeşididir. Aşırı bakıım istemez, sonbahara ve soğuklara da dayanıklı bir bitkidir. Yaz aylarından başlayarak sonbaharın ortalarına kadar çiçeklerini açarlar güzelce. İster bahçede yetiştiriciliğini yapabilir, isterseniz de evinizde vazonuzda yetiştiriciliğini yapabilirsiniz.

Zinnia çiçeği güneşli yerleri çok sever. Bol güneş alan yerlerde bulundurmalısınız ya da ekmelisiniz. En uygun sıcaklık aralığı ise 12 - 16 C derecedir.

Besin maddesi bakımından zengin, hafif killi, humuslu toprakları çok sever. Böyle topraklarda gelişimi ve çiçeklenmesi çok iyi olmaktadır. Ayrıca bitkinin toprağının da orta derecede nemli tutulması çok önemlidir.Gece soğuna karşı hassasiyeti vardır bitkinin. Bitkiye yaz boyunca sık sık ve bolca su verilmesi gerekiyor.

Bitkinin üretimi tohumları vasıtası ile olur. Direkt olarak tohumlar toprağa ekilebilir. Ayrıca tohumları kasalara ekip ordan da fideleri asıl yetiştirmek istediğiniz bir yere ekebilirsiniz.


__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 13.09.13, 23:47   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2658
Mesajlar: 31,004
Ettiği Teşekkür: 170273
Aldığı Teşekkür: 184428
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Sonbahar Çiçekleri

İçim açıldı.. Çiçeklerin hepsi güzeldir, hepsi.. Ömürlerinin kısa olması üzücü..

Ellerine sağlık, teşekkürler Başakça..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.09.13, 23:50   #4
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 2,225
Ettiği Teşekkür: 8317
Aldığı Teşekkür: 12171
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sonbahar Çiçekleri

Çiçeklerin toplu halde bulunduğu bahçenin adresini alabilirmiyim böylebir yere acil ihtiyacım var.
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
15 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.09.13, 00:04   #5
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7410
Mesajlar: 28,211
Ettiği Teşekkür: 105895
Aldığı Teşekkür: 152690
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sonbahar Çiçekleri

Ehh... Başakça, şimdi ne diyeyim ben sana....

Ellerine sağlık.

Bir tek süs lahanası hariç, hepsiyle de tanışıklığım vardır.

Sevgili Hasat, adres: Canan'ın bahçesi
Bi kasılayım artık
__________________

Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.09.13, 00:09   #6
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 5,069
Ettiği Teşekkür: 17727
Aldığı Teşekkür: 26830
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Sonbahar Çiçekleri

Hepsi tablo gibi yaaa. Doğaya her bakışımda Tanrı' nın varlığını derinden hissediyorum. Teşekkürleeer, teşekkürler...
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.09.13, 08:36   #7
...> Ata'm İzindeyiz <...

Türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 16
Mesajlar: 3,172
Ettiği Teşekkür: 30373
Aldığı Teşekkür: 18725
Rep Derecesi : Türkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Sonbahar Çiçekleri

Renk cümbüşü çiçekleri görünce ruhuma enerji doldu. Sevilmez mi hiç doğa harikaları ,nasılda güzeller.

Teşekkürler Başakça
__________________
Türkü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Türkü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.09.13, 10:58   #8
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 625
Mesajlar: 8,374
Ettiği Teşekkür: 37046
Aldığı Teşekkür: 38590
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Sonbahar Çiçekleri

Konuya gelll...

Renk cümbüşü valla. Süperrr....

Şehir hayatını bu nedenle sevmiyorum.

Bir bahçeli evimiz olmalı.

Canan gibi.
__________________
Smyrna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Smyrna'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.09.13, 22:46   #9
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 808
Mesajlar: 6,578
Ettiği Teşekkür: 29947
Aldığı Teşekkür: 35262
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Sonbahar Çiçekleri

Çiçekler çok güzel, harika ama bu hale gelmesini beklemek bana sıkıcı geliyor. Çiçekleri açmış halleriyle almayı tercih ediyorum

Teşekkürler Başakça.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.09.13, 17:19   #10
Yorgun Mod

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1197
Mesajlar: 9,506
Ettiği Teşekkür: 32543
Aldığı Teşekkür: 43110
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sonbahar Çiçekleri

Bu hale getiriyorsun birde solup kuruyup gidiyor o zaman asabım bozuluyor. Dursalar ya rengarenk

Teşekkürler Başakça

Bahçe menekşesine biz çocukken adam çiçeği derdik. Bıyıklı bir adama benzetirdik Adını şimdi öğreniyorum
__________________Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
abelia grandflora, abelya, alyssum maritimum, aster amellus, bahçe, brassıca, calendula offıcanalis, çiçekleri, çuha çiceği, dahılla, güneş şapkası, kuduzotu, menekşesi, nergisi, prımula vulgaris, rudbekya, saraypatı, süs lahanası, vıaola, yıldızpatı, zinnia elegans, zinya


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kask Hakkında - Bakımı - Seçimi Kartal Motor Sporları | Motosiklet Dünyası 23 04.08.18 23:45
Otomatik Şanzıman Nedir? Nasıl Çalışır? Bakımı Nasıl Yapılır? Kartal Bilgi ve Sorun Merkezi 1 12.10.14 16:07
Temel Araç Bakımı Kartal Bilgi ve Sorun Merkezi 0 28.01.09 00:29
Tiyatro Türleri oneyouu Tiyatro Haberleri 0 24.01.09 03:38
Sonbahar Smyrna Sinema Afiş ve Tanıtımları 0 23.01.09 19:04


WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.