Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Bağ, Bahçe, Çiçek, Ağaç

Bağ, Bahçe, Çiçek, Ağaç Ağaçları, çiçekleri sevelim, koruyalım


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 07.01.15, 01:15   #1
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2676
Mesajlar: 31,141
Ettiği Teşekkür: 167360
Aldığı Teşekkür: 186458
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart En Güzel Kış Çiçekleri | Türleri, Bakımı ve Yetiştirilmesi
En Güzel Kış Çiçeklerinin Türleri, Bakımı, Yetiştirilmesi


Çuha Çiçeği (Primula)


Çuha çiçeği, çuha çiçeğigiller (Primulaceae) familyasından Primula cinsini oluşturan bahçe süs bitkileri yetiştiriciliğinde kullanılan bitki türlerinin ortak adı. Önemli olan başlıca türleri P.vulgaris ve P.veris dir.

Eylül - Ekim ayında dikilir. Dikim sırasında bitkiler arasında 20 cm aralık olmalıdır. 30 - 35 derecede yetişirlerse kırmızı renkli olurlar. 15 - 20 derecede yetişirse beyaz renkli olurlar. Ekim zamanına ve sıcaklığa bağlı olarak Kasım ayı ortalarından Mayıs ayına kadar çiçeklenirler.

Şaşırtılan fideler bir süre daha 15-18 °C 'da tutulduktan sonra, çiçek tomurcuklarının oluşması için sıcaklığın 15 °C'nin (bazı çeşitlerinde 10 °C'nin) altına düşürülmesi gerekir. Yaz boyunca olabildiği kadar serin bir yerde bulundurulmalıdır.


Güzelhatmi (Abutilon)


Güzelhatmi, ebegümecigiller (Malvaceae) familyasından Abutilon cinsini oluşturan anavatanı Batı Avustralya olan bir bitki cinsidir.

Yıl boyunca çiçeklidir. Yaz mevsimini, dışarıda aydınlık ya da yarı gölge bir yerde geçirebilir. Sonbahardan itibaren içeri alınmalı, kışı ise aydınlık fakat daha serin bir yerde geçirmelidir. İlkbahar başından yaz sonuna kadar bol sulanıp, haftada iki kez besin verilmelidir. İlkbaharda budanıp yeni saksıya alınmalıdır.


İlkbaharda yeşil dalları ya da Ağustos ayında odunsu dallarından köklendirilerek üretilir.Kalanşo (Kalanchoe)Crassulaceae familyasından etli yapraklı bitki türü. Kalanchoe ve Bryophyllum olarak iki seksiyonda toplanırlar. Afrika'nın ve Asya'nın tropik bölgelerinde yer almaktadır; çoğu türlerde Madagaskar'da bulunmaktadır.

Kalanşo'ların parlak kırmızı, sarı, pembe, turuncu, beyaz çiçekleri vardır. Aydınlık, güneşli ve havadar ortamı tercih ederler.


Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu çiçek dolaylı ışıklardan da yararlanabilir. Çok fazla soğuk ve sıcak havada bırakmak, çiçeğin yapraklarına ve köklerine zararlıdır.

Kar Çiçeği (Eranthis Hyemalis)1300 - 1800 metre yükseltilerde nemli yaprak döken ormanlarla çayırlık alanlarda yetişir. Avrupa'nın tümünde süs bitkisi olarak geniş ölçüde yetiştirilmektedir. Bu amaçla parklarda, yol kenarlarında ve yerleşim yerlerine yakın bölgelerde dikimi yapılır.

Kar çiçeği 5 - 20 cm yüksekliğinde dik gövdesinden çiçeklenen yumrulu otsu bitkidir. Sarı renkli tekli çiçekleri 2 - 3,5 cm çapında ve kupa biçimindedir. Çiçeği dış yanında gelişen yapraklar elsi yapıda 3-5 lopludur. Çiçeklenme erken baharda yani Şubat - Mart aylarında gerçekleşir.


Kış Nergisi, Tavuk Çiçeği (Sternbergia Fischeriana)


Yaklaşık 15 cm.’ye kadar boylanabilen, sarı çiçekleriyle gösterişli bir bitkidir. Çiçekleriyle birlikte gelişen gri - yeşil renkli, mat ya da parlak olabilen yaprakları, bitkiye ayrı bir güzellik katar.


Soğan 2.5 - 4 cm. çapında ve her soğan 1 - 3 çiçeklidir. 3 -7 arasında yapraklıdır, yaprakları çiçek ile birlikte gelişir, burgu şeklinde, alt yüzü sırtlı ya da sırtsızdır. Çiçeklenme zamanında çiçek sapının toprak üstü kısmı 3 - 20 cm. 6 taç yapraklıdır. Tohumlar büyük etli yapı taşırlar.

Açık sarı çiçekleri olan Kış Nergisi’nin çiçeklenme dönemi: Ocak – Mart ayları arasıdır. Çok yıllık otsu ve soğanlı bir bitkidir.ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.15, 02:40   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2676
Mesajlar: 31,141
Ettiği Teşekkür: 167360
Aldığı Teşekkür: 186458
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: En Güzel Kış Çiçekleri | Bakımı, Türleri ve Yetiştirilmesi
En Güzel Kış Çiçeklerinin Bakımı, Türleri ve YetiştirilmesiOrkide (Phalaenopsis)


Phalaenopsis, yaklaşık olarak 60 tür cinsi olan salepgiller (Orchidaceae) familyasından bir orkide cinsidir ve günümüzde çokları tarafından bilinen ve sevilen tropikal orkideler arasındadır.

Phalaenopsis cinsine doğal ortamda en çok Filipinler, Endonezya'da rastlanır. Doğa'da yayılım alanı, Bhutan'dan başlayıp Myanmar üzerinden, güney Çin, Tayvan, Malezya yarımadasından kuzey Avustralya'nın Queensland eyaletine kadar uzanan kuşak'ta görülür.

Gün ısısı 25 ile 35 °C arası ve gece ısısı 15 ile 25 °C olan, büyüme zamanında çok yağmurlu ve bütün yıl havada yüksek nem olan yerlerde yetişir. Bitki yarı gölge ile tam aydınlık arasında ve zayıf ışıkta fakat direkt güneş ışığı görmeyen yerlerde yetişir.


Noel Gülü (Helleborus)Helleborus, düğün çiçeğigiller (Ranunculaceae) familyasından orta, güney ve doğu Avrupa'dan Kafkasya sınırlarına kadar yayılmış yaklaşık 20 türü bulunan zehirli bir bitki cinsidir.

Türkiye'de doğal olarak yetişen iki türü vardır. Bunlardan H.orientalis, Kuzey Anadolu'da Bolu, Kastamonu gibi illerde geniş bir yayılma alanına sahiptir. Genellikle orman açıklıklarında ve orman altlarında yetişir. Diğer bir tür H.vesicarius ise Güney Anadolu, Nur Dağları, Kahramanmaraş, Gaziantep çevresinde yetişir.

Çok yıllık bir bitkidir. 30-60 santimetre arasında boylanma yapar. Serin yerleri sever, soğukta açar, ancak; doğrudan rüzgârda bırakılmaması gerekir. Neme ihtiyaç duyan bir çiçektir. Yerinin değiştirilmesinden çok fazla hoşlanmaz.Siklamen (Cyclamen)


Sonbahardan ilkbahar ortalarına kadar çiçek açar. Sıklamenler serinliği ve havadar ortamı, havadar toprakları severler.

Bazı doğal sıklamen türlerinin çiçekleri son derece güzel bir kokuya sahip. Belki bu yüzden bizde eski bir adı Buhur-u Meryem’dir. Buhur eskiden güzel koku veren tütsülere denirdi. Sıklamen Avrupa’da İran Menekşesi olarak da bilinir. Avrupalılar Anadolu, Ortadoğu ve bütün Akdeniz çevresi ülkelerinden aldıkları doğal sıklamen türlerini melezleştirerek ve ıslah ederek çok gösterişli birçok sıklamen çeşidi geliştirmişler.

Sıklamenler nemli ve serin havayı, çok havadar ortamları sever. Süs bitkisi olarak esasen bahçeler, parklar ve balkonlar için uygundur. Daima pencere dışında veya balkonda tutulmalıdır.


Yediveren Çuhası (Streptocarpus)Yediveren Çuhası, Afrika menekşesinin uzaktan akrabasıdır. Evde uygun şartlar oluşturulursa tüm yıl durmadan çiçek açabilir.

Gesneriaceae ailesinin Streptocarpus cinsindendir. Memleketleri Güney Afrika’nın başkenti olan Cape Town civarıdır. Havası İstanbul gibi nemli olan yerlerde yetiştirilebilir. 18 ile 25 derece onlar için idealdir. Yazın aşırı sıcak olan ofis ya da evlerde, klimalı bir ortam bulunuyorsa yetiştirilebilir. Kışın -12 dereceye kadar dayanıklıdır.


Yılbaşı Kaktüsü (Schlumbergera)Anayurdu Brezilya olan Cactaceae familyasına ait Türkiye’de Yılbaşı Kaktüsü çiçeği olarak adlandırılan Schlumbergera, kışın çiçeklenen gösterişli bir bitkidir. Tomurcukları kukuletaya benzeyen kırmızı renkli çiçekler verirler.


Üretimi: Tohumuyla ya da daldırma yoluyla üretilir.

Bakımı: Genellikle tropikal kaktüslere yapılan bakım uygulanır.


Çiçeklenme Dönemi: Kasım - Şubat aylarındadır. Kışın çiçek açtığı için, bu mevsimde daha çok suya gereksinir. Sulama kasımdan Mart ayına kadar sürdürülmelidir. Nisan ayından Eylül ayı sonuna kadar bitki durgun dönemini yaşar. İdeal bir askı bitkisi olarak evlerde yetiştirilebilir. Yer değiştirilmesi halinde, tomurcuklar açmadan dökülür. Satın alırken açmış olan çiçekleri dökülür. Bu nedenle tomurcuk halindeyken satın alınması uygundur.ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
17 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.15, 06:55   #3
Müdavim

Gülce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2013
Konular: 17
Mesajlar: 4,043
Ettiği Teşekkür: 23087
Aldığı Teşekkür: 21184
Rep Derecesi : Gülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: En Güzel Kış Çiçekleri | Türleri, Bakımı ve Yetiştirilmesi

Hepsi ayrı ayrı güzeller.

Yılbaşı kaktüsüne diyecek yok ama tek kelimeyle muhteşem. Bakımları çok güzel yapılmış. Adeta çoşmuş bu çiçekler.

Şu güzelliklere bakmaya doyamadım.

Teşekkürler Real.
__________________
Gülce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Gülce'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.15, 10:30   #4
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 5,811
Ettiği Teşekkür: 17683
Aldığı Teşekkür: 28959
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: En Güzel Kış Çiçekleri | Türleri, Bakımı ve Yetiştirilmesi


Her çiceğin kendisine has bir güzelliği çekiciliği var. Yalnız yılbaşı kaktüsü muhteşem güzel gözüküyor. Bütün kaktüs çeşitlerine bayılırım.

Emeğinize sağlık teşekkürler..

__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..
”


Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.15, 18:33   #5
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9471
Mesajlar: 32,356
Ettiği Teşekkür: 107204
Aldığı Teşekkür: 166249
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: En Güzel Kış Çiçekleri | Türleri, Bakımı ve Yetiştirilmesi

Çiçekler çok güzel... Bazılarını tanıdığım halde isimlerinin Türkçesini bilmiyordum.

Güzel çiçeklere, güzel bir sunum. Teşekkürler ReaL, ellerine sağlık.
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.15, 18:45   #6
Müdavim

Tura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2012
Konular: 96
Mesajlar: 6,755
Ettiği Teşekkür: 28846
Aldığı Teşekkür: 33250
Rep Derecesi : Tura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: En Güzel Kış Çiçekleri | Türleri, Bakımı ve Yetiştirilmesi

Teşekkürler ReaL.

Benim de sabahtan öğleye kadar vanilya kokan kelebek orkidem açtı...

Bir ara buraya çiçeğin açma safhalarının resimlerini yüklerim.
__________________
Tura Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Tura'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.15, 19:52   #7
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2676
Mesajlar: 31,141
Ettiği Teşekkür: 167360
Aldığı Teşekkür: 186458
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: En Güzel Kış Çiçekleri | Türleri, Bakımı ve Yetiştirilmesi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı göster
Teşekkürler ReaL.

Benim de sabahtan öğleye kadar vanilya kokan kelebek orkidem açtı...

Bir ara buraya çiçeğin açma safhalarının resimlerini yüklerim.
Fotoğrafları çekerken özenerek çek emi. Buraya da büyük halini eklersen iyi olur, ben düzenlemesini yaparım.

Orkide nazik çiçek. Çok meşakatli.


__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.15, 22:24   #8
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,243
Ettiği Teşekkür: 85506
Aldığı Teşekkür: 125574
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: En Güzel Kış Çiçekleri | Türleri, Bakımı ve Yetiştirilmesi

Kış ortası bahar esintisi gibi.

Ah hele o kar çiçeği yok mu, nasıl da üzerini yorgan gibi örten karı aralamış ve kafasını dışarı çıkartmış


Konunun güzelliği konu ayraçlarına da yansımış


Ellerine sağlık ReaL.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.15, 22:47   #9
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,744
Ettiği Teşekkür: 25529
Aldığı Teşekkür: 22835
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: En Güzel Kış Çiçekleri | Türleri, Bakımı ve Yetiştirilmesi

O kadar kar yağıyor, ama neden kar çiçeği göremiyorum
Hepside çok güzeller, içim açtı teşekkürler Real
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.15, 23:02   #10
KirLiBeYaZkeDi ... =)

Çağla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2014
Konular: 55
Mesajlar: 972
Ettiği Teşekkür: 2847
Aldığı Teşekkür: 4272
Rep Derecesi : Çağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: En Güzel Kış Çiçekleri | Türleri, Bakımı ve Yetiştirilmesi


Teşekkürler ReaL, ellerine sağlık..

Kışı renklendirmişsin.
__________________


"İnsanlar arkanızdan
konuşuyorsa


Onlardan öndesiniz
demektir."


Çağla isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Çağla'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bakımı, bilgi, çiçeçiğinin, çiçeği, çiçekleri, çiçeklerinin, en güzel, fotoğrafları, güzel, hakkında, kış çiçeği, kış çiçekleri, resimleri, türleri, üretilmesi, üretimi, yetiştirilmesi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Öylesine Takılasım Geldi... Inatci Benim Bölümüm | Yazarlarımız 156 12.02.14 19:40
Senin Anan Güzel mi? Benigni Türkçe'miz 14 24.07.12 22:45
Dünya'nın Büyük Aşkları DAMLA Duygularımız 3 06.02.09 04:11
Cumhuriyet Döneminde Güzel Sanatlar oneyouu Türk Tarihi 0 25.01.09 01:09
Tiyatro Türleri oneyouu Tiyatro Haberleri 0 24.01.09 04:38


WEZ Format +3. Şuan Saat: 13:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.