Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Engelliler Hakkında Bilgi ve Haberler > Bedensel Engelliler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.03.14, 01:51   #1
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 17,522
Ettiği Teşekkür: 73485
Aldığı Teşekkür: 67826
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Azmin Galibi Gizem GirişmenGizem Girişmen Kimdir?

25 Kasım 1981’de Ankara’da doğdu. İlkokulu bitirdiği yaz bir trafik kazası geçirdi ve kaza sonrası T5 seviyesinde omurilik felci oldu. Almanya Heidelberg’de geçen rehabilitasyon sürecinden sonra Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde ortaokul ve lise, ardından Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünde üniversite eğitimini başarıyla tamamladı.
Eylül 2004’te okçuluğa başladı ve ilk günden bu spora tutkuyla bağlandı. 2005 yılında Bedensel Engelliler Okçuluk Milli Takımına girdi ve İtalya’da düzenlenen 5. Dünya Bedensel Engelliler Okçuluk Şampiyonasında ilk kez ülkesini temsil etti. Yurtiçinde aldığı birçok ödülün ardından 2006 yılında Çek Cumhuriyetinde Avrupa Paralimpik Komitesi tarafından düzenlenen 4. Avrupa Okçuluk Şampiyonasında Avrupa Üçüncüsü oldu.

Aynı yıl IPC Dünya Okçuluk Sıralamasında kendi kategorisinde üçüncü sırada yer aldı. 2007 yılında Güney Kore’de gerçekleştirilen 6. Dünya Bedensel Engelliler Okçuluk Şampiyonasında sıralamada birinci oldu, eleme turları sonrasında şampiyonayı 9. sırada tamamladı.
2008 Pekin Paralimpik Oyunlarında ARW2 Olimpik Yay Bayan sınıfında altın madalya alarak Türkiye tarihinde Paralimpik Oyunlarda altın madalya alan ilk bayan sporcu oldu. Madalya töreninde İstiklal Marşımızı dinleyerek ve dinleterek bir hayalini gerçekleştirdi. 2008 Pekin Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları meşale taşıyıcılarından biri oldu. 2008 yılı içerisinde çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yılın sporcusu seçildi ve başarı plaketleri aldı.
2009 yılında Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen 7. Dünya Bedensel Engelliler Okçuluk Şampiyonasında ARW2 Olimpik Yay Bayan sınıfında Dünya Şampiyonu oldu. Aynı şampiyonada Dünya Üçüncüsü olan Olimpik Yay Bayan takımında da yer aldı. Uluslar arası Paralimpik Komite (IPC) tarafından 2009 yılı Ağustos ayında “Ayın Sporcusu” seçildi. 2010 yılı Laureus Dünya Spor Ödüllerine aday gösterilen ilk Türk sporcu oldu.

2007- 2010 yılları arasında IPC Dünya Okçuluk Sıralamasında kendi kategorisinde birinci sırada yer aldı. Sportif kariyerinin yanısıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığında çalışıyor.

ARW2 Olimpik Yay Bayan sınıfında 30, 50, 60, 70 metre, FITA, 12 ok ve 2x70 Türkiye Rekorları Gizem Girişmen’e aittir.

Gizem Girişmen'e Ait Başarı ve Ödüller :

• 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları Meşale Taşıyıcısı- Erzurum 2011

• 2010 Laureus Dünya Spor Ödülleri- Yılın Engelli Sporcusu Adayı


• 2009 Okçuluk Dünya Sıralaması (Engelli Okçuluk) Olimpik Yay Bayanlar (ARW2) Birincilik


• 2009 Dünya Bedensel Engelliler Okçuluk Şampiyonası ARW2 Olimpik Yay Bayan Dünya Şampiyonu


• 2009 Dünya Bedensel Engelliler Okçuluk Şampiyonası Olimpik Yay Bayan Takım Dünya Üçüncüsü


• Uluslar arası Paralimpik Komite tarafından 2009 Ağustos- Ayın Sporcusu


• 2009 İngiltere Stoke Mandeville Okçuluk Turnuvası Olimpik Yay ARW2 Bayan Birincilik


• 2008 Beijing Paralimpik Oyunları Okçuluk ARW2 Olimpik Yay Bayan Paralimpik Şampiyonu


• 2008 Olimpiyat Oyunları Meşale Taşıyıcısı


• 2008 İngiltere Stoke Mandeville Okçuluk Turnuvası Olimpik Yay ARW2 Bayan Sıralama İkincilik


• 2007 IPC Okçuluk Dünya Sıralaması Olimpik Yay Bayanlar (ARW2) Birincilik


• Ekim 2007 Cheongju, Güney Kore- Dünya Okçuluk Şampiyonası Olimpik Yay ARW2 FITA (sıralama atışları) Birincilik (1214 puan)


• 2007 Gökçe Karataş Vakfı- Engellilerde Yılın Sporcusu Ödülü


• 2007 Çek Cumhuriyeti Okçuluk Turnuvası Olimpik Yay ARW2 Bayan Birincilik


• 2007 Türkiye Bedensel Engelliler Açık Alan Okçuluk Şampiyonası Olimpik Yay ARW2 Bayanlar İkincilik


• 2007 Osman Şahin Okçuluk Turnuvasında Olimpik Yay ARW2 Bayanlar İkincilik


• 2006 IPC Okçuluk Dünya Sıralaması Olimpik Yay Bayanlar (ARW2) Üçüncülük


• Ağustos 2006 EPC Avrupa Okçuluk Şampiyonası ARW2 Bayanlar Avrupa Üçüncülüğü


• 2006 Türkiye Bedensel Engelliler Okçuluk Şampiyonasında Olimpik Yay Bayanlar kategorisinde birincilik


• Temmuz 2006 Osman Şahin Okçuluk Turnuvası Olimpik Yay Bayanlar birinciliği


• 2006 ODTÜ 50. YIL 70mt. Okçuluk Yarışmasında Olimpik Bayanlar birinciliği


• Mart 2005 Bedensel Engelliler Türkiye Salon Okçuluk Şampiyonası ARWZ Olimpik Bayanlar Türkiye Şampiyonluğu


• Temmuz 2004 Osman Şahin Okçuluk Turnuvası Olimpik Yay Bayanlar ikinciliği


Gizem Girişmen 2009 Dünya ve 2008 Paralimpik Oyunlar Şampiyonudur.


Türkiye’de Paralimpik Oyunlar tarihinde ilk altın madalya alan kadın sporcudur.


Laureus Dünya Spor Ödüllerine aday gösterilen ilk Türk sporcudur.


GİZEM GİRİŞMEN RÖPORTAJI :

Soru 1 :
Merhabalar Gizem GİRİŞMEN, Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim. İlk olarak şu soruyla başlamak istiyorum. Yaşamdan beklentileriniz nelerdir? Yaşamdan aldıklarınızla ona verdikleriniz arasında bir kıyas yaparsak hangisi daha ağır basıyor?


Cevap : Ben ikisinin arasında bir denge olduğunu düşünüyorum ya da bu dengeyi kurmanın çok önemli olduğuna inanıyorum. Yaşam bize sunulmuş bir hediye ve bunu nasıl yaşayacağımızı biz belirliyoruz. Asıl amacım huzurlu ve mutlu bir hayat sürmek ve geriye dönüp baktığımda hayatı boşa geçirmemiş olmak.


Soru 2 :
Hayatınızdaki engelleri aşmak adına yaptıklarınızla kalmayıp milli gururumuz olarak kendinizi başarıyla lanse ettiniz. Aslında insanların fiziken değil de zihnen sahip olduğu engeller, ( takıntılar , gizli alışkanlıklar vb. ) kendi hayatlarında istedikleri yere gelmelerini engellemektedir. Sizce bu engelleri aşmanın yolları nelerdir ?


Cevap : Ben her bireyin çok özel olduğuna ve kendi yetenekleri ve disiplini çerçevesinde iyi işler yapabileceğine inanıyorum. Bu sebeple başarıda önemli olan bireyin kendini tanıması ve isteklerini iyi tanımlamasıdır bence. Başarı kimseye altın bir tepside sunulmuyor, hatta en değer verdiğimiz başarılar en çok emek ve fedarkarlık göstererek elde ettiğimiz başarılardır…Önemli olan bir şeyi ne kadar istediğiniz, bu doğrultuda gösterdiğiniz çalışma ve kendinize inanmanızdır.


Soru 3 : Kendinize inanmanın bedelini ülkemize kazandırdığınız altın madalyalarla ve bayrağımızı göklerde dalgalandırmakla sonuçlandırdınız. Peki inançlarınızı besleyen en büyük kaynağınız nedir?


Cevap : Ailem ve kişilik özelliklerim olduğuna inanıyorum. Güven ortamında yetişmek ve insanın istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şey olmadığı inancıyla yetiştirilmek de etkili oldu. Zorluklar her zaman var önemli olan kararlı olmak ve vazgeçmemek…


Soru 4 : Okçuluk alanında bu sporu daha küçük yaşlardan itibaren sevdirmek ve geniş kitlelere yayabilmek için hedefleriniz var mı ? Sizce konuyla ilgili olarak ne tür düzenlemelerle toplumumuzda okçuluk sporuna ilgi çekebiliriz?


Cevap : Evet okçuluğun ülkemizde yaygınlaştığını ve geniş kitlelere ulaştığını görmeyi çok isterim. Önemli olan küçük yaşalarda spor ile tanışıp sporun temsil ettiği kültürü ve değerleri hayatınızda var edebilmek diye düşünüyorum. Bu yüzden planlı ve kalıcı bir şekilde ilköğretim öğrencilerinin yaşamına sporu dahil etmeliyiz. Hem Spor Bakanlığı hem de Milli Eğitim Bakanlığı işbiriliği içerinde çalışmalı ve spor kültürünü eğitim yaşamının bir parçası haline getirmeli, gerçekleştirilecek projelerde spora özendirmek açısından başarılı örnek sporculara da yer verilmesi gerektiğini düşünüyorum.


Soru 5 : Milli sporcumuz olmanız, Bilkent Üniversitesi Şeref Öğrencisi olarak Mezuniyetiniz ve örnek kişiliğinizle toplumumuza seminerler vermeye devam etmeniz bilinen yönlerinizden bazıları. Rica etsek bir de sizden dinleyebilir miyiz Gizem GİRİŞMEN'i.


Cevap : Ben renkli bir insan olduğumu düşünüyorum ve içimdeki renkleri birbiriyle çarpıştırmak yerine onları beslemek için çaba sarf ediyorum. Başka insanların bakış açılarında değişim yaratabilmek çok güzel bir duygu bu yüzden sizin de söylediğiniz gibi kendi bilgi ve birikimim çerçevesinde toplumun bilinçlenmesine katkı sağlamak istiyorum.

Önemli olan elde edile başarının toplumda da kendini var edebilmesi bence… Kişisel olarak ekonomik, sportif, akademik kısaca her alanda elde edilmiş başarılar elbette önemli ama bu başarılar topluma faydalı olup, toplumda etki yaratabildiğinde ve arkasından bu başarıyı taşıyacak toplum var edebildiğinde gerçek başarıdır diye düşünüyorum.Röportaj : Turgay GEZİCİ

Masal Prensesi Gizem Girişmen ile Başarıya Yolculuk Semineri


Kaynak


__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.14, 09:55   #2
...> Ata'm İzindeyiz <...

Türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 16
Mesajlar: 3,171
Ettiği Teşekkür: 30366
Aldığı Teşekkür: 18735
Rep Derecesi : Türkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Azmin Galibi Gizem Girişmen

Azmi,yeteneği, hayata tutunma çabası ve başarıları ile herkese örnek bir yaşam. Yolu ve şansı hep açık olsun.


Teşekkürler Redwine.
__________________
Türkü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Türkü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.14, 13:35   #3
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 2,224
Ettiği Teşekkür: 8317
Aldığı Teşekkür: 12171
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Azmin Galibi Gizem Girişmen

Bu kadar başarılı engellileri gördülkçe tam olup tembel olanlara dahada bir kızıyorum.Hayran olmamak el değil Gizeme.
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.06.16, 03:58   #4
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 707
Mesajlar: 3,696
Ettiği Teşekkür: 58110
Aldığı Teşekkür: 8875
Rep Derecesi : nurideniz34 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Suspus
Thumbs up Cevap: Azmin Galibi Gizem Girişmen

Redwine;Bu verimli bilgiler için teşekkürler...
__________________
....................................
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
azmin, galibi, girişmen, gizem, okçuluk


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Lütfi Gizem Aşk! Alem-i Sır Resimli, Resimsiz Şiirler 0 26.07.12 20:44
Beşiktaş ve Trabzonspor'un Rakipleri Belli Oldu CeMKaN Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri 3 16.12.11 19:28


WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.