Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Özel > Benim Bölümüm | Yazarlarımız

Benim Bölümüm | Yazarlarımız Kendi ürettiklerimiz


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 10.05.12, 17:47   #1
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14666
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Din ve Baskı

Laiklik:

’Devletin, vatandaşlarının dini inançlarına veya inançsızlıklarına karışmaması, her hangi bir dini desteklemesi, devletin ve bireylerin ,başka dini inançlılara veya inançsızlara, dini inanç konularında baskı yapmamasıdır.’’diye tanımlamıştım.

(Çoğunluğumuzun kafasında) Laiklik; ‘’Din ve Devlet işlerinin ayrılması,’’ olarak yer etmiş, Bu açıdan Laiklik açıklanırsa, din ve devlet’in birbirlerine karışmaması, Devletin dini kurallarla yönetilmemesi demektir.

Çünkü dini kurallar, tabudur ve katidir. Kişiye seçme, düşünme, tartışma hakkı vermez.


Avrupa ülkeleri, uzun yıllar, Hıristiyanlık (din) kuralları ile yönetilmiş, Dini kurallara uymadıkları iddia edilen kişiler (Engizisyon Mahkemeleri) dini mahkemelerde yargılanmış, yakılmış, asılmış, işkence edilmiştir.

1789 Fransız Devrimi ile birlikte, Halk ,dini kurallarla yönetilmeye isyan etmiş ve kiliseye baş kaldırmıştır.
Bu döneme Aydınlanma Çağı veya Rönesans denir. (Kaynak)

Kilise taraftarları ve karşıtları arasındaki, kanlı iç savaşlar sonunda ,dini kurallarla devlet yönetmenin yanlışlığı kabul görmüştür.
Günümüzde Avrupa ve Amerika kıtalarında, dini kurallarla yönetilmek istenen kişi, (birkaç çağdışı tarikat dışında) yok denecek kadar azdır.

Çünkü onlar, kanları pahasına da olsa, dini kurallarla ülke yönetmenin, günümüz koşullarına göre yanlış olduğunu anlamışlardır.

Bu nedenle Hıristiyanlık ve diğer dinlerin egemen olduğu ülkelerde dini bir yönetimin geri gelme tehlikesi ve korkusu yoktur. Bu ülkelerde görülen kilise törenleri folklorik olarak değer taşır.

Kurtuluş Savaşımız sonrası,İslam ülkelerinin bazıları (İran, Pakistan,Afganistan, Mısır, Ürdün, Irak, Suriye, Filistin gibi) Atatürk’ün kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyet’ini örnek alarak (nispeten laik bir yönetime yönelseler de), Amerika; (Komünist Sovyetler Birliğini engelleyebilmek için) Yeşil Kuşak ismi verilen İslam’ı yayma projesini uygulayarak, Türkiye’nin ve sözünü ettiğim ülkelerin, laiklikten uzaklaşarak, dini yönetime kaymalarına yol açmıştır.

Halen Amerika tarafından desteklenen, Arap Baharı harekatında da, diğer Arap ülkelerine göre daha çağdaş ve daha laik olan (Irak, Suriye,Mısır gibi) yönetimler hedef alınmakta, yıkılan her (nispeten) laik yönetim yerine Dini esaslara dayalı Şerri bir yönetim getirilmektedir.

Eğer Ülkemizde, laiklik tamamen ortadan kaldırılarak, medeni kanunlar yerine dini kurallar konulsa idi:


Erkeğin ,kadından üstünlüğü kanunlarca da kabul edilecek, gerektiğinde kocanın karısını dövmesi serbest olacaktı. Nisa Suresi 34. Ayet


Kadınlar artık erkeklerle eşit olmadığı kabul görüldüğü için mirastan YARIM PAY ALACAKTI. Nisa Suresi 11. ayet

Kadının zekası yeterli olmadığı ve kolay unutabileceği kabul edileceği için, bir erkeğin şahitliği, iki kadına eşit olacaktı. Bakara Suresi 282. ayet

Kadınların, saçı açık, pantolon, şort, etek giymeleri, bikini ,mayo ile denize girmeleri engellenecek, herkesin görebileceği süs eşyası (bilezik, kolye,küpe,bronş,halhal,künye) gibi süs eşyalarını gösterenler, hatta (şıngırtatıp) sesini çıkaranlar, cezalandırılacaktı, (islamda en basit ceza kırbaçtır.)

Hatta
Nur Suresi 31. ayet
dikkatlice okunursa, baş örtüsünün yakaları örtmesi isteniyor ki, türban bu kurala uymuyor, Türban bile yasaklanacaktı.

Çünkü örtünmenin asıl amacı; Erkeklerin tahrik olmaması için, kadının vücut hatlarının belli olmaması içindir.

Bu nedenle , bayan boynunun inceliğinin ve vücut hatlarının belli olmaması gerekmektedir ki, bu çarşaftır, Afganistan’da Pakistan daki adı Burka’dır.


Peki neden dini kesimler türbana
(hatta türbanlı bir bayanın dar kot pantolonu giymesine) ses çıkarmazlar.

Çünkü tepki çekmeden genç kıza türban alışkanlığı kazandırılırsa, daha sonra çarşaf, peçeye geçişi kolay olur. Türbanı bile takmamış bayanı doğrudan çarşafa sokmam zor olur.

Erkekler 3-4 eşle evlenebilecek dilerse üç kere boş ol, diyerek boşayabilecekti. Nisa suresi 3. ayet

Hani derler ya: ‘’Dinde zorlama yoktur, dini inanç Allah’la kul arasındadır, istersem namazımı kılar, orucumu tutarım, istersem rakımı, biramı içerim, saçımı, başımı açar, kızlı erkekli arkadaş gurubumla dilediğimce dolaşırım!’’ diye, bu yanlıştır.

‘’Dinde zorlama yoktur!’’
diyenler, dini bilgisi olmayanlardır. (işlerine öyle geldiği için) söylerler.

Hiçbir din adamı veya alimi ‘’Dinde zorlama yoktur!’’ Demez, diyemez.


Çünkü Allah’ın emri olan zorlamayı inkar etmez.


Eğer ,’’Ben Müslüman’ım!’’ diyor ve İslami kurallarla yönetilmek istiyorsanız, dinin bütün emirlerine uymak zorundasınızdır, sizi güzellikle veya zorla uydururlar.


Çünkü bir
(sözün gelişi) Hayvan Severler Derneği gibi, bir derneğe üye olup o derneğin kurallarına aykırı davranıp uymayacağım (hayvanlara kötü davranacağım, sevmeyeceğim, avlayacağım) diyemezsin, o dernekten seni uyarırlar, gerekirse cezalandırırlar.

Hele hele dini kurallar birer tabudur, kati kurallardır,
(geçerliliği, uygulama alanı) bir derneğin kuralları ile mukayese edilmesi dahi düşünülemez.

İslami kurallar, ibadetler, bir bütündür, ‘’Bazen uyar bazen uymam!’’ veya ‘’Bir kısmına uyarım ama bir kısmı bana ters uymam!’’diyemezsin.

Uydururlar.


Çünkü dini inanca göre; dini emirlere göre giyinmeyen bir kadın, dini inançlı erkeği de günaha sokar. Bu nedenledir ki, tüm kadınların giyimine karışır, çarşaf peçe ile kapatırlar.


İslami kurallara uyma zorunluluğu ile ilgili ayetler:


Nisa Suresi 89. Ayet

Maide Suresi 33. Ayet

Muhammed Suresi 4. ayet


Hele hele, ‘’Allah yolunda öldürmek, öldürülmek Cennetliktir!’’ diyen Tevbe Suresi 111. Ayet varken ülkemizde yarım yamalak laiklik de olmasaydı, dini kurallara uymayanları kim koruyacaktı?

İşte bu Ayetlere dayanarak, ‘’Laiklik geldi, din elden gidiyor.’’ Diyen Derviş Mehmet, Menemen’de genç subayımız Kubilay’ın’ın başını kesip uzun sırıkların üzerinde taşımıştır.

Bu nedenledir ki, Malatya,Maraş, Çorum ve Sivas Madımak otelindeki aydınlar, katledilmiştir.

(Sözde) Laik bir yönetim varken bu katliamlar yapılmıştır.

Ya bir de laiklik tamamen işlevsiz hale getirilirse neler olur?

Peki ,dinci kesimler niçin ‘Dinde zorlama olduğunu’’ söylemezler, herkesi
(sizleri) dini kurallara uymanız konusunda açık açık zorlamazlar;

1- (Pek uygulanmasa da) Anayasamızda laiklik maddesi vardır. Dava açılmasından çekinirler.2- Laik kesim ve ordu yıpratılmış olmasına rağmen sayıca çok üstün ve güçlüdürler, onların tepkisinden çekinilir.

2- Laikliği tam anlayamamış olsa da hala çoğunluk kişinin dini ibadetine karışılmaması (laiklik) taraftarıdır. Öyle ki, (kendileri bile) Laik bir düşünceye sahip olduklarının farkında değillerdir. Ama,dini bir baskı (zorlama) söz konusu olursa laiklerin safında yer alacakları kesindir.

3- Kendilerine oy veren, destek olan (çağdaş yaşamlı) kesimi uyandırmak istemezler, eğer dinde zorlama olduğunu, zorla Afganistan’a, İran’a döndürüleceğini anlarlarsa bir çok kişi din konusundaki iyimserliği ortadan kalkar, hatta dinden uzaklaşmaya başlar.

Bu nedenlerle, iyice güçlenip bütün laik kaleler düşürülünceye, genç beyinlere dini inanç yerleştirilinceye kadar dinde zorlama olduğu söylenmez, ama zorlamalar (Kurbağa pişirmek deneyinde olduğu gibi) zamana yayılarak alıştıra alıştıra uygulanır.

Gerçeklerin farkında olmayan çağdaş yaşamlı kesim de, kendine yaşamına (giyimine, içkisine, saçına, sakalına,flörtüne,sanatına, müziğine,süsüne) karışılmayacağını sanarak, baskı uygulayacak bir nesil yetiştirilmesine alkış tutar.

Mediter
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.05.12, 18:24   #2
« En Akıllı Bızdık »

Rukia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 177
Mesajlar: 2,204
Ettiği Teşekkür: 9639
Aldığı Teşekkür: 15721
Rep Derecesi : Rukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din ve Baskı

"Dinde zorlama vardır." kesinlikle doğru. Bazen el altından bazen de apaçık görülen ve uygulanan bu.

Gerçek anlamda laikliğin ne kadar gerekli olduğunu tüm hatlarıyla gösteren bir yazı olmuş.


Kalemine sağlık Mediter.
Rukia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Rukia'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.06.15, 23:47   #3
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,217
Ettiği Teşekkür: 32637
Aldığı Teşekkür: 31446
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Din ve Baskı

‘’Laiklik geldi, din elden gidiyor.’’ Diyen Derviş Mehmet, Menemen’de genç subayımız Kubilay’ın’ın başını kesip uzun sırıkların üzerinde taşımıştır.

Güzel bir yazı olmuş.

Emeklerine,ellerine,kalemine sağlık.
Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.06.15, 23:55   #4
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 189
Mesajlar: 1,913
Ettiği Teşekkür: 2370
Aldığı Teşekkür: 7236
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Din ve Baskı

Harika bir yazı olmuş sevgili @Mediter
Ellerinize sağlık...

Dinde zorlama yoktur diyen ya bilgisiz ya da sinsidir...

Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük düşmanı İslam dinidir.
( Çoğunluk nüfus başka bir din olsaydı ve o din adına baskılar yapılsaydı o dini söylerdim )
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.15, 01:56   #5
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,703
Ettiği Teşekkür: 15539
Aldığı Teşekkür: 22145
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Din ve Baskı

Güzel bir yazı olmuş , kalemine emeğine sağlık Mediter .
__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.15, 03:02   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1532
Mesajlar: 14,701
Ettiği Teşekkür: 60893
Aldığı Teşekkür: 51846
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Din ve Baskı

@Mediter her zamanki gibi meselenin bam teline vurmuş.

Yanlız burda yazının tam 3 yıl önce ''arap baharı'' yellerinin tüm islam dünyasında bolca estirildiği dönemlerde yazılmış olduğunu göz ardı etmeyelim.

ABD, arap baharı projesi gereği desteklediği islamcı hükümetler raydan çıkma eğiimi gösterince bu projeyi gündenden kaldırdı. Yani bugün için ABD' nin ''arap baharı'' projesinden vaz geçtiğini Mısır, Tunus ve Türkiye gibi deneyimler sonrasında açıkça görüyoruz.

Yeri gelmişken raydan çıkan Tayyip' in de defterinin dürülmekte olduğunu, Tayyip' in kendi hesabına yaptığı planların artık gerçekleşmeyeceğini, AKP' nin Tayyip ile arasına bir çizgi çekmek zorunda kalacağını bugünden bile görmek mümkün.

Mediter yazısını arap baharının gündende olduğu bir dönemde yazmış... O dönemde tamamen doğru; ancak yazısını yazdıktan bugüne kadar geçen 3 yılda, arap baharı projesinin iflas ettiğini ABD bile kabul ediyor.

Aslında tüm dinler baskı dinidir. Baskıyı kendi adına yaptığında halktan göreceği tepkiden çekinen tüm diktatörler, kendi rejimlerinin devamını ve çıkarlarını Allah üzerinden yürütürler...

Hıristiyan alemi dinsel baskıdan feodalizmi tasfiye sürecinde büyük ölçüde kurtulmuştur. Ancak İslam ülkelerinde feodal yapı ve feodal zihniyet halen büyük ölçüde egemendir. Bu itibarla da dünyada baskının en yoğun olduğu ülkeler İslam ülkeleridir. Ve bu baskı halka din üzerinden uygulanır ve dinde de/Kuran' da da bu baskı son derece meşrudur.

Yani ''dinde zorlama yoktur'' ifadesi kuyruklu bir yalandır. Din zorun ve baskının Allah adıyla yapılanıdır. Çünkü özellikle İslam ülkelerinde hiç bir diktatör, cehaleti ve cehaletten kaynaklı dindarlığı da göz önüne alırsak; dini kullanmadan egemenliğini sürdüremez...

Din hangi ülkede egemen ise, o ülkede dinden nemalanan bir dikta rejimi söz konusudur. Ve o dikta din sömürüsü ile devam eder.

Ülkemize bakalım yeter.

Din o dini kullananların elinde her zaman bir saltanat aracı olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Bu Peygamberler için de geçerlidir.

Peygamberler de Allah adına egemenlik sahibi olan uyanıklardır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.15, 05:52   #7
Üye

Snake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2012
Yaş: 30
Konular: 2
Mesajlar: 32
Ettiği Teşekkür: 28
Aldığı Teşekkür: 101
Rep Derecesi : Snake Karimasını arttırmak için doğru yerdeSnake Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din ve Baskı

Aristo yani sana göre Hz. Muhammed uyanık mıydı? Milleti kandırmak için Allah'ı mı kullandı?
__________________
Snake isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Snake'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.15, 10:06   #8
Yeni Üye
Juliyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2015
Yaş: 26
Konular: 1
Mesajlar: 9
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 44
Rep Derecesi : Juliyet Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din ve Baskı

ya bu nasıl bir saptırılmış yazı arkadaş dinde zorlama yoktur istersen uyarsın istersen uymazsın bıçak mı dayıyorlar uy diye bu ne saçmalıkmış dünyada iyi veya kötü ne yaparsan onu biçiyorsan aynı şekilde uyarsan yada uymazsanda sonuçlarına katlanırsın
__________________
Juliyet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Juliyet'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.15, 10:10   #9
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14666
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din ve Baskı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Juliyet Mesajı göster
ya bu nasıl bir saptırılmış yazı arkadaş dinde zorlama yoktur istersen uyarsın istersen uymazsın bıçak mı dayıyorlar uy diye bu ne saçmalıkmış dünyada iyi veya kötü ne yaparsan onu biçiyorsan aynı şekilde uyarsan yada uymazsanda sonuçlarına katlanırsın

Sevgili @Juliyet,
Dini konularda bilgili olmadığınız belli oluyor.

Bir taraftan, dini konularda (çok) bilgiliymiş gibi) yukarıdaki yazıma (seviyesizce) eleştiride bulunurken,
diğer taraftan da, omuz dekoltesi açık şekilde poz veren, (dinen yasak olan) bir bayan resmini de avatar olarak kullanmakta sakınca görmüyorsunuz.
Çünkü siz bilmiyorsunuz ki, İslamiyet'te resim ve heykel bir hayvan veya insan yaratmak özentisi sayılır ve yaratmak da Allah'a mahsus olduğu için , Resim ve heykel yapmak, bulundurmak Allah'a eş koşmak sayılmış ve yasaklanmıştır.
Bu nedenle, İslamiyet'e göre resim günahtır, hele hele dekolte bir bayan resmi paylaşmak daha da günahtır.


Lütfen bilmediğiniz konularda bilgiçlik taslamayınız.
Eğer dini konularda referans kabul edeceğiniz birileri varsa onlara sorunuz.
Veya Gözünüzü açınız ve dini kurallarla (Şeriat ile) yönetilen Arap ülkelerine bakınız, baskı var mı-yok mu diye.
Arapça inmiş Kuranı, ana dilleri Arapça olan bu ülkelerden daha mı iyi bildiğinizi iddia ediyorsunuz?


Sizin gibi, bazı kişilerde (Çağdaş yaşamlılar da) dindar nesiller yetiştirmenin zararı olmayacağı ''Şeriat devletine'' gidilmeyeceğini sanırlar ve iddia ederler.
Kendileri dini kurallara uygun yaşamadıkları halde, herkesten daha dindarmış gibi ahkam keserler.
Çünkü onlar, (yeterli dini bilgiye sahip olmadıkları için) dini inancın Allah ve kul arasında ilahi bir duygu olduğunu, dini kurallara uyup uymamanın GÜNAH-SEVAP kavramıyla değerlendirileceğini, dolayısıyla (ne kadar dindarlık körüklenirse körüklensin) kendi tercih, yaşam şekli ve inançlarına hiç bir zaman baskı uygulanmayacağını sanırlar.
Yarı dine uygun, yarı din dışı yaşamlarına dinin izin verdiğini sanırlar.

Onları bu (baskı olmayacağı) yanılgısına düşüren, Atatürk'ün Laiklik ilkesi nedeniyle 80 yıldır ülkemizde her bireyin inancında ve inançsızlığında özgür olmasıdır.
Çünkü Laik bir devlette, bir başkasının dini inancına veya yaşam tercihlerine karışmak suçtur, bu nedenle de 80 yıldır, Türk halkı dini inancında özgür yaşamıştır.
Oysa, din konusunda derin bilgisi olanlar bilirler ki, İslam ve Kuran' sadece Allah ve kul arasında oluşturulan (sadece ibadete dayalı) ulvi bir duygu değil,
Zekat ve Fitre'siyle (vergisiyle), tek tek suçlara verilecek cezanın açıklanmasıyla (kırbaç, kol ve bacakların, çapraz kesilmesi, kısasa kısas, recm vb) ismine ''ŞERİAT'' denilen bir yönetim şeklidir.
''ŞERİAT'' yönetiminin yasaları da, gerek Kuran'da, gerekse de sünnetlerde açıkça belirtilmiştir.
Bu nedenle, din eğitimine ağırlık verildikçe (dindar ve kindar) nesiller yetiştirildikçe, yeni yetiştirilen mürit gençlik, İslam'ın sadece ulvi bir duygu olmakla kalmayıp, ''ŞERİAT'' ismi verilen bir yönetim şekli olduğunu farketmekte, bu hedefe giden yolda en büyük engelin Atatürk'ün ilkeleri ve devrimleri ile onun izinde giden laiklik taraftarı olan Atatürkçüler ve çağdaş yaşamlılar olduğunu farketmekte ve bu kesime düşman olmaktadır.
Hiç bir şüpheniz olmasın ki, bu gün masumane dindar yetiştirilen yeni neslin büyük çoğunluğu, Laiklik taraftarlarına düşman ve dini kurallara uymayan yaşam ve tercihlere izin vermeyecek mürit militanlar olacaktır. Bu ortam da, kaçınılmaz olarak oluk oluk kardeş kanının döküldüğü iç savaşa yol açacaktır. Bu öngörümü ''hayal'' veya ''paranoya'' olarak değerlendirenler olacaktır.
O kişilere tek söyleyebileceğim, dünya üzerinde ki, (tüm) Müslüman ülkeleri izlemeleri (hemen hepsinde) bu ülkelerde görülen kargaşanın, katliamların sebebinin ne olduğunu araştırmalarını tavsiye ederim.
Araştırırlarsa göreceklerdir ki, Afganistan, Pakistan, Çeçenistan, Doğu Türkistan, İran, Irak, Cezayir, Fas, Mısır, Suriye, Ürdün, Tunus, Somali ve ismini sayamadığım tüm Müslüman ülkelerde yaşanan dindarlığın körüklenmesi sonucunda Şeriat yönetimine geçmek isteyenlerle, laik ve demokratik bir yaşam isteyenler arasındaki çatışmadır.

Sonuç olarak,
Kendisi çağdaş yaşamın bütün nimetlerinden yararlanıp kızlı-erkekli, flörtlü chatli yaşarken,
diğer taraftan din propagandası yapan, kendilerine dini baskı yapılmayacağını sanan ve tesettüre girmeye hevesli genç kızlar da, bunun sonucunun (hem kendi yaşamlarında, hemde toplum yaşamında) nerelere kadar uzanacağını düşünmeleri gerekir.

Lütfen Nasreddin Hoca gibi bindiğiniz dalı kesmeyin...
Sağlıcakla kalın...

Lütfen bildiğiniz konularda yorum yapınız.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.15, 10:33   #10
Uzman Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 69
Mesajlar: 1,045
Ettiği Teşekkür: 4765
Aldığı Teşekkür: 4035
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Din ve Baskı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Snake Mesajı göster
Aristo yani sana göre Hz. Muhammed uyanık mıydı? Milleti kandırmak için Allah'ı mı kullandı?
Merhaba,

Sevgili Snake....Belki de...! Bunlar " bilinmezler "....Arkasında bir çok SİS PERDESİ olanlardır...Ki sevgili Aristo sadece Hz.Muhammed için bir şey söylemeyip, " genelleme " yapıyor...Bunu Hz.Muhammed'de mi diyerek bulandırmaya gerek yok...Evet UYANIK olmasa zaten peygamberlik yapamaz...

Andaval, saftirik bir peygamber duydunuz mu hiç...?

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
baskı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kavrama Sistemi - Kavramanın Görevleri - Çeşitleri - Çalışma Prensipleri Kartal Bilgi ve Sorun Merkezi 2 13.01.16 17:50
"Özgür Kadın" Heykeline Türbanlı Bir Grup Kadın "Ucube" Eylemi Düzenledi. SerseriGezgin Serbest Kürsü 97 23.03.15 14:50
İslami Baskı Okullara Sıçradı - " Hayat Kadını mı Olacaksınız ? " Chevy Ülkemiz ve Dünya Gündemi 8 20.03.15 01:23
Cezayir'deki Fransız Vahşeti - Diğer Afrika Ülkelerindeki Katliam Ve Zulum Kartal Tarihteki Soykırımlar | Tarihsel Katliamlar 10 10.08.12 13:48
Ermeni Sorunu, İddialar, Gerçekler Kartal Türk Tarihi 29 26.01.09 04:21


WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.