Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Özel > Benim Bölümüm | Yazarlarımız

Benim Bölümüm | Yazarlarımız Kendi ürettiklerimiz


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.07.12, 14:31   #1
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14666
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı

Osmanlı Devleti; yabancılara verilen yerli işletmeleri işletme hakkı (kapitülasyonlar) nedeniyle borç batağına batmıştı, bu nedenle I.Dünya Savaşı’na girmiş, yeni topraklar fethederek bu borçlardan kurtulmak istemiştir.
Fakat hepimizin bildiği gibi Savaştan yenik çıkmış elindeki toprakları kaybetmeye başlamıştı ki, Atatürk ortaya çıkarak bugünkü yurdumuzu kurtarmıştır.

(Devletlerde devamlılık esas olduğu için) Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı Devletinin borçlarını da üstlenmiş, (yaklaşık 85 milyon Tl) KAYNAK


Çok partili döneme geçtiğimiz 1950 tarihine kadar, hem bu borç (hemen hemen tamamı) ödenmiş, son borç ödemesi 1954 tarihinde kapatılmıştı.
1923-1954 yılları arasında bir taraftan Osmanlının borcu ödenirken, diğer taraftan da büyük bir kalkınma hamlesi ile, her yer demir ağlarla (demiryolu) örülmüş, binlerce (maden ve tarım işletmesi, kumaş,şeker,çimento,demir-çelik fabrikaları vb) ,liman, karayolu açılmıştır.
Bu dönem kalkınma dönemidir.

Fakat,Atatürk’ün ölümünden bir yıl sonra, (CHP İnönü Hükümeti döneminde) 1939 yılında başlayan ve 1945 yılına kadar (altı yıl) devam eden II. Dünya savaşı esnasında savaşa girmesek te, askerimiz her an savaşa girebilir düşüncesiyle yapılan yiyecek ve giyecek stoku nedeniyle kıtlık yaşanmış, bu dönem atlatılabilmek için, yiyecek karne dağıtılmıştır.

Günümüzde sadece tek bir ülkede (Irak veya Libya) yapılan savaşın bile diğer ülkelerin ekonomilerini nasıl bozduğunu düşünürsek, tüm dünyanın savaştığı ll.Dünya Savaşında kıtlık yaşanmasının normal olduğunu aklı başında herkes kabullenir.
Savaşan ülkeler kendi saflarında savaşa katılmamızı istemişler ama II. Dünya Savaşı sonunda düştüğümüz durumu iyi bilen (dönemin) CHP Hükümetinin başbakanı İsmet İnönü, Türkiye Cumhuriyeti’ni savaşa sokmamak için, her iki cepheyi de oyalayarak savaşa katılmamamızı sağlamıştır.

Daha sonra İnönü’ye vatandaşlar ’’Bizi aç bıraktın!’’diye sitem ettiklerinde:
‘’Evet sizi aç bıraktım ama anasız babasız bırakmadım!’’demiştir.

1950 yılına kadar Türkiye (mümkün olduğunca) bağımsız bir politika izlemiştir.
1950 (ilk çok partili) seçiminde Menderes, ll. Dünya Savaşı esnasındaki yokluk yıllarını propaganda olarak kullanmış dini (siyasete alet ederek) propagandalarında kullanmıştır, Amerika tarafından desteklenmiş ve Başbakan seçilmiştir.

Menderes Hükümeti,
Ülkemizi Amerika’nın kurduğu NATO’ya sokmuş (17 Ekim 1951), KAYNAK

ülkemizde Amerikan Askeri üsleri açmış ( İncirlik 1951-1954), KAYNAK
Amerika’dan (bir kısmı hibe olan Marshal Yardımları) büyük miktarlarda dış borç almış,bizi Amerika’ya bağımlı hale getirmiştir.
Bu dönemden başlayarak, bağımsızlıktan ve laiklikten de uzaklaşılmaya başlanmıştır.

Amerika , Çin ile savaştığı ve zor durumda kaldığı, Kore’ye bizim de asker göndermemizi istemiş.Menderes hükümeti bizi hiç ilgilendirmeyen Kore savaşına (jonilere yardım olsun diye) Türk Askerini göndermiş (eğer Amerika’nın savaşında ve emrinde yaralanmak,ölmek gazilik,şehitlikse) bir çok askerimiz şehit ve gazi olmuştur.(Mehmetçiğin yola çıkışı 17 Eylül 1950 ) KAYNAK


Hem ll.Dünya Savaşının bitmesi hem de Amerika’nın verdiği borçlar nedeniyle bolluk yaşanmış, eğitimsiz halk iyi yönetildiğini sanmıştır.
Hem bu borç nedeniyle, hem de Menderes’in TSK ihtiyacı olan silah ve mühimmatı Amerika’dan alma yoluna gittiği için’ Türkiye,Menderes döneminden itibaren Amerika’ya bağımlı hale gelmiştir.

Bu durum günümüzde Recep Tayyip Erdoğan’ın uyguladığı politikaya çok benzemektedir.

Çünkü AKP, 80 yıllık cumhuriyet dönemimizde, dişimizden tırnağımızdan arttırılarak kazanılan,
(fabrika,liman,baraj,banka,maden,kurum,kuruluş) ne varsa başta Amerika, AB Ülkeleri, İsrail ve Yunanistan olmak üzere yabancılara satmış, üzerine de ödeyemeyeceğimiz kadar dış borç almış ve miras yedi politikası uygulamaktadır.

2000 Yılındaki DSP-MHP-ANAP hükümeti zamanına kadar geçen 80 yıllın birikmiş dış borcu 58 milyar dolarken KAYNAK ,

AKP 10 yıl içinde bu borcu 4 katından fazla arttırarak 200-300 milyar dolara çıkardı. (sadece 2012 bütçesinde bile 21.1 milyar dolar açık hesaplanmış, çarp 10 yıl ile üstelik iyimser rakamlardır, hiçbir zaman tutturulamaz.) KAYNAK
Bu satarak borç alarak yürütülen politikayı bilmeyenler iyi yönetiliyoruz sanmışlardır.
Borçlandırarak hükümeti kendisine bağlayan Amerika (aynen Menderes döneminde olduğu gibi) Türk Ordusunu kendi çıkarları için savaştırmakta onların borç desteği ile ayakta duran AKP (halkı uyutmak için yalancı postalar atsa da) bir dediklerini iki etmemektedir.

Sözde Müslüman AKP Hükümeti:
Amerika’yı; Irak’ta,Afganistan’da,Libya’da,Somali’de, Suriye’de, İran'da desteklemeye devam etmektedir.

Hele o Irak ve Libya ki!
1974 te Kıbrıs’ta Rumlar Türk kardeşlerimizi katletmeye başlayınca o zamanın hükümeti CHP (Ecevit)-MSP (Erbakan)brıs’a Türk askerini çıkarmış , buna çok kızan Amerika ve yandaşları, Türkiye’ye saldırmakla tehdit etmişlerse de, Sovyetler Birliği’nin Türkiye’den yana tavır koymasıyla buna cesaret edememişlerdir.

Fakat, tüm ülkeler Amerika’nın baskısıyla (bu gün İran’a uygulanandan daha katı şekilde) bize ambargo (hiçbir şey satmama) uygulamaya başlanmış, yokluklar kıtlıklar yaşanmıştır.

Bu zor günlerimizde Amerika’ya kafa tutan iki ülke;
Irak (Saddam Hüseyin) , Libya (Kaddafi) ambargo kararına uymamış, bize petrol yardımı yapmışlardır.

Yıllar sonra AKP Amerika’ya destek olarak; Irak’ı işgal etmesini ve Saddam Hüseyin’i asmasını sağlamış,
Libya’ya saldırısını destek için asker göndermiş, Kaddafi’nin linç edilmesine yardımcı olarak, her iki ülkede de, yönetime Amerikancı kukla iktidarların geçmesine yardımcı olmuştur.

Günümüzde Suriye’de yapmaya çalıştığı da aynı şeydir.

Amerika, ambargo silahını 1974’ten, 1980 Amerikancı Askeri darbesine kadar kullanarak istemediği hükümetleri (yokluklar ve kıtlıklar yaratarak) düşürmüştür.

Aynı ekonomik silahını 2000 li yıllardaki, DSP-MHP-ANAP Hükümeti döneminde de kullanmış, Irak’ı işgaline destek vermeyen DSP-MHP-ANAP hükümetinin yaratılan ekonomik krizle dağılmasını sağlamış, Irak işgalinde Amerika’yı destekleyecek olan AKP iktidarının seçilmesine destek olmuştur.

Hala, Afganistan, Libya,Somali ve Irak’ta, Suriye’de ve İran’da , (adeta) Müslümanlara işkence ve tecavüz eden Amerikalı jonilere, gerek asker göndererek, gerekse de Amerikan politikalarını destekleyerek, savunarak korumalık yapmaktadır.

Amerika’nın istekleri AKP iktidarınca yerine getirilmezse:
Destek çekilir, borçlar istenir, yeni kredi kaynakları kapatılır, yokluklar yaratılarak AKP iktidarı hemen düşürülür.

Mediter
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.12, 14:42   #2
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 17
Mesajlar: 706
Ettiği Teşekkür: 822
Aldığı Teşekkür: 4222
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı

Erol Mütercimler'in " Satılık Ada Kıbrıs" ve Turgut öZAKMAN'IN " Çılgın Türkler Kıbrıs" kitaplarında anlatılanlar ile yakın tarihimizin tanıklarının anlattıklarından anladık ki, Bize savaşı kazandıran Hava Kuvvetlerinin, Libya ve Irak'tan temin edilen Petrol ile bu başarıyı sağladığıdır. Kaddafi, Bütün yedek parçaların Türklere açık olduğunu Petrolün ise hibe olarak verildiğini söylemiştir.

İtalya'nın Libya petrolü üzerindeki emellerine Türkiye olarak alet olduğumuz için utanıyorum.
__________________
Kader, çadırındaki kilim gibidir. İpliğini Tanrı verir sen dokursun
Ilgın isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Ilgın'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.12, 14:48   #3
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 737
Mesajlar: 14,278
Ettiği Teşekkür: 145436
Aldığı Teşekkür: 49570
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı

Ak partiyi o kadar begeniyorlarsa, paketleyip gönderelim o zaman onlara.

Ben oyumu veriyorum bu istek icin.

Talibanlarida, sanirsam AK partisinde bulunabilir, beraberinde göndermeye raziyim!
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.12, 14:51   #4
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 17
Mesajlar: 706
Ettiği Teşekkür: 822
Aldığı Teşekkür: 4222
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı

Tufan Türenç'in Kıbrıs Savaşı sürecindeki Kaddafi'nin yardımlarını aktarıyorum;

Hürriyet yazarı Tufan Türenç, bugün bütün dünyanın nefret ettiği bir diktatör olan Muammer Kaddafi’nin bir zamanlar Türk toplumunun gönlünde nasıl ayrıcalıklı bir yeri olduğunu yazdı. Türenç, dönemin Maliye Bakanı Deniz Baykal’ın, 1974’teki Kıbrıs Barış Harekatı’ndan bir süre sonra, Kaddafi’ye bizzat verdiği teşekkür mektubunu anlattı.

Türenç, ‘Bir Kaddafi Anısı’ başlıklı yazısında Kıbrıs Barış Harekatı sırasında Libya Devlet Başkanı’nın Türkiye’ye yaptığı yardımı şöyle anlattı: “Emekli Büyükelçi Taner Baytok devrimci, haksızlıklara karşı çıkan, ülkesini bir diktatör gibi değil, halkıyla birlikte yöneten bir zamanların Kaddafi’si ile ilgili ilginç bir anısını anlattı. Yıl 1974... Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan hemen sonraki günler... Türk Silahlı Kuvvetleri adaya başarılı bir çıkarma yapmış ve oradaki Türkleri kurtarmıştı. Onuru kırılan Yunanistan ayaktaydı. Türk-Yunan savaşı her an patlayabilirdi. Türkiye’nin böyle bir savaş için silahlı kuvvetleri hazırdı ama ciddi silah eksikliği vardı. Taner Baytok o dönemde NATO’da görevli bir diplomattı. Türkiye, İran ve Irak’a silah için başvurdu. İran biraz oyaladı, sonra uyduruk bazı malzemeler gönderdi. Irak ise “Sizin istedikleriniz bizde yok. Ama Libya’da var” dedi. Dışişleri, Libya ile hemen ilişki kurdu. Libya, Kaddafi’nin kapattığı ABD üssünde bol miktarda silah ve malzeme olduğunu, bunları gönderebileceklerini bildirdi. Kısa bir süre sonra da 4 uçak dolusu silah ve malzeme Türkiye’ye gönderildi.

O sırada Ecevit iktidardaydı. Hasan Esat Işık Milli Savunma Bakanı’ydı. Işık, Taner Baytok’u çağırıp Kaddafi’ye teşekkür mektubu gönderileceğini bildirdi. “Sen atla Libya’ya git ve yeni silah isteğimiz de olduğunu ilet” talimatı verdi. Genç diplomat bakana şu öneride bulundu: “Efendim, gönderilen ve yeni alacağımız silahların parasını da vereceğimizi bildirelim.”

Bakan bu öneriyi kabul etti ve Baytok Libya’ya uçtu. Baytok, Libya genelkurmay başkanına Türkiye’nin silahların parasını ödemek istediğini iletti ve yeni silah isteğinde bulundu. Libya Genelkurmay Başkanı “Sizden para almayız. Depolarda ne kadar silah, malzeme varsa hemen gönderelim” dedi. Heyetteki Türk subaylar üsse giderek işe yarayacak silah ve malzemeleri belirledi. Bunlar 4 DC 9 uçağına yüklenerek Türkiye’ye gönderildi. Her şey Kaddafi’nin kesin emri ile olup bitivermişti.

Bu kadar büyük jest karşısında Türk heyeti Libya’nın 4 Eylül kurtuluş günü törenlerine kaldı. Törenlere Maliye Bakanı Deniz Baykal da gelmişti. Ama Kaddafi ile görüşmek olanaksızdı. Baykal “Teşekkür mektubunu vermeden gitmem. Kaddafi ile mutlaka görüşmem gerekir” diye ısrar etti. Öykünün gerisini Taner Baytok şöyle anlatıyor:

“Kaddafi’nin çevresi öyle kalabalık ki, sokulmak olanaksız. İte kaka yol açtık ve Deniz Baykal’ı Kaddafi’nin yanına götürdük. Kaddafi, Baykal’a iltifatlarda bulundu. Türklerle gurur duyduklarını söyledi. ‘Birkaç gün kalın, konuğum olun’ dedi ve ertesi gün saat 10.00’da randevu verdi. Ertesi gün gittik. Deniz Bey, Kaddafi’ye Kıbrıs harekâtını anlattı. Kaddafi, "Neden tamamını işgal etmediniz?" diye sordu, sonra da ‘Eğer Yunanistan kıpırdarsa size elimizden gelen bütün yardımı yaparız’ dedi. Libya lideri, Baykal’dan ‘Ben askerlerle yemek yiyeceğim. Siz de gelin ve onlara Kıbrıs harekâtını anlatın’ diye ricada bulundu. Baykal, "Sevinerek kalırız ama uçağı kaçırırız" dedi. Bunun üzerine Kaddafi, "Önemli değil, benim uçağımla gidersiniz" deyince kaldık. Sonra Türkiye’ye Kaddafi’nin uçağıyla döndük.

Ben bir diplomat olarak Türkiye’nin çok zor günlerinde Kaddafi’nin gösterdiği bu dostluğu hiç unutamam. Bunu bir vefa borcu olarak anlatıyorum.” Evet o dönemde Kaddafi hiçbir ülkenin yapmadığını yapmıştı Türkiye için.
__________________
Kader, çadırındaki kilim gibidir. İpliğini Tanrı verir sen dokursun
Ilgın isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Ilgın'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.12, 18:22   #5
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 2,100
Ettiği Teşekkür: 16533
Aldığı Teşekkür: 12029
Rep Derecesi : Damon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzel
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı

Alıntı:
Hele o Irak ve Libya ki!
1974 te Kıbrıs’ta Rumlar Türk kardeşlerimizi katletmeye başlayınca o zamanın hükümeti CHP (Ecevit)-MSP (Erbakan)brıs’a Türk askerini çıkarmış , buna çok kızan Amerika ve yandaşları, Türkiye’ye saldırmakla tehdit etmişlerse de, Sovyetler Birliği’nin Türkiye’den yana tavır koymasıyla buna cesaret edememişlerdir.

Fakat, tüm ülkeler Amerika’nın baskısıyla (bu gün İran’a uygulanandan daha katı şekilde) bize ambargo (hiçbir şey satmama) uygulamaya başlanmış, yokluklar kıtlıklar yaşanmıştır.

Bu zor günlerimizde Amerika’ya kafa tutan iki ülke;
Irak (Saddam Hüseyin) , Libya (Kaddafi) ambargo kararına uymamış, bize petrol yardımı yapmışlardır.

Alıntı:
Ben bir diplomat olarak Türkiye’nin çok zor günlerinde Kaddafi’nin gösterdiği bu dostluğu hiç unutamam. Bunu bir vefa borcu olarak anlatıyorum.” Evet o dönemde Kaddafi hiçbir ülkenin yapmadığını yapmıştı Türkiye için.

Bütün dünyaya, Esad konusundaki gibi Kaddafi' yi de diktatör havasında tanırarak, ülkelerine yönelik olumsuz düşünceler ve kitleler oluşturuldu adı batasıcalar tarafından.

Ve ne tesadüfdür ki hep de Amerikan karşıtları ülkeler çıkıyor bunlar !!!!

Televizyonda Kaddafi' nin halini gördüğümde çok üzülmüştüm, Saddam' ın asılma sahnesini gördüğümde de üzüldüm. Adnan Menderes bir vatan hainiydi bana göre, asılması normaldir ama Saddam ve Kaddafi' nin öldürülmeleri ve halklarının da yandaş olması bana göre çok kötü bir durumdur.

Bu adamlar vatan haini değildiler tam tersi kendilerine karışılmasına izin vermedikleri için şuan yaşamıyorlar.

Eyyy Irak, ne haldesin bugün ? Güle oynaya Saddam' ın heykelini indirdiniz, şuan gülüp oynayabiliyor musunuz ?

Libya ! Sizi de zor günler bekliyor haberiniz olsun....

İran' ı alkışlıyorum ayakta, helal olsun adamlara. Karıştırtmıyorlar kendilerine.

Bizim batı deliliğimiz yüzünden bir sürü düşman kazandık ama bazı oy veren salaklar farkında değiller...
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.07.12, 02:49   #6
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 737
Mesajlar: 14,278
Ettiği Teşekkür: 145436
Aldığı Teşekkür: 49570
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı

Türkiye bir benligine kavusabilse?, buda simdiki basta gezen partiyle, olmiyacaginin kanisindayim.

Ne yazikki, geri kalan partilerdede, bu kapasiteyi/acigi dolduracak kabiliyet göremiyom.

Böyle giderse, artik aurupadan bezmis, 1986´da hayir demis durumdaydim, ama Türkiyeye gelip, siyasete karismayi düsünüyom.

Ilk önce süpürgeyle CHP´den baslayip. temizlendikten sonra, anca AKP´ye rakip olabileceginden eminim.

MHP´de de bayagi kapasite var, ama birazcikta kendi begenmelerinin önüne gecebilseler, (Kendilerinle cok mesguller).

Mahallelere, köylere ve daglara cikabilseler, bayagi basarili olabilirler.

Alıntı:
Ben bir diplomat olarak Türkiye’nin çok zor günlerinde Kaddafi’nin gösterdiği bu dostluğu hiç unutamam. Bunu bir vefa borcu olarak anlatıyorum.” Evet o dönemde Kaddafi hiçbir ülkenin yapmadığını yapmıştı Türkiye için.
Burada göz önüne getirilmesi bir dava da var, halbuki yasim o zamanlar biraz kücüktü ve Türkiyeyi terk etmistim.

O zamanlar Kaddafinin bir baska oyunuda vardi, mesela Trakyada bir kücük hava alanini eline gecirmek istiyordu.

Söylentilere göre, göya hayvan nakliyati olarak kullanicakti, halbüki burasini Aurupaya karsi terörü daha kolay yapabilmesi icin kullanilmak planlari ortaya cikti.

Sadam Hüseyin, bir zamanlar Amerikanin birinci cocuguydu.

Iranla savasi sürdürdügü siraca, ne zamanki, savasi birakmis.
Halkina yönelik, iyiye gidebilecek adimlarda bulundugunda, oyuna gelip, göze carpmiya baslamisti.


Halbuki, kuvait´e girme planlari amerikadan cikmisti, cünkü kuvait´e girmeden evvel kendisi Amerikadaydi.

Simdide Assad´da ayni oyuna gelmis, nede olsa bir zamanlarda oldugu gibi, yeniden Ingilizlere güvenip, Fransizlarida koynuna koymustu.

Simdi bu beladan nasil kurtulabileceginin düsüncesinde.

Haa aklimda olani, sizlerde paylasmis bulunayimda, icimde kanser yapmasin.

Alıntı:
Ben bir diplomat olarak Türkiye’nin çok zor günlerinde Kaddafi’nin gösterdiği bu dostluğu hiç unutamam. Bunu bir vefa borcu olarak anlatıyorum.” Evet o dönemde Kaddafi hiçbir ülkenin yapmadığını yapmıştı Türkiye için.
Kaddafinin en büyük hatasi, bir zamanlar Sarkozinin partisine gösterdigi ilgiydi.
Halbuki Sarkozi, ingiltere yandasi, Ingiltere icin kafasini kesti.

Burada Kaddafini ogluna, Bas sagligi ve halkini toparlaya bilecek kudreti dilerim.

Irak icin, artik olan oldu, 30 seneye kadar borclanmis durumda.

Ama Zionistleri ve Zionist yandaslarini devletinden uzaklastirmazsa, bu borc, sonzuza dek kafalarinin üzerinden ayrilmayacak.

Halbuki ayni zamanda, avrupanin isleride sonuclanmakta, Yünanlilarin askeri donanimi tamamlanmis.

Zionistlerin, Deniz altilarinin montajlari bitmek üzere, burnumuzun dibinde artik askeri tatbikat uygulamaya basliyorlar.

Ben bunu Prova olarak nitelendiriyom, bu yüzdende ne Aurupadan, nede Zionist Amerikadan silah alimlarini destekliyebilirim, tabiki burada "Sahte" Almanyaninda oyununu göz önüne almak lazim.

Insallah dilerimki, süphelerim sadece süphe kalsin!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.09.12, 12:23   #7
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14666
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster

Böyle giderse, artik aurupadan bezmis, 1986´da hayir demis durumdaydim, ama Türkiyeye gelip, siyasete karismayi düsünüyom.
Sabırsızlıkla Türkiye'ye gelerek temizliğe başlanmanı bekliyoruz İnsanlıkarayan,

Yalnız elini çabuk tutmazsan temizlenecek Türkiye bile bulamayabilirsin.
Çünkü;
Topraklarımız metre kare, metre kare satılırken, insanlarımız da lime lime bölünüyor...
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 19.09.12, 13:14   #8
--- Ata'm İzindeyiz ---

Mavigöl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2012
Konular: 16
Mesajlar: 216
Ettiği Teşekkür: 357
Aldığı Teşekkür: 1211
Rep Derecesi : Mavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı

Ah muhalefet yokki ortada,tam bir teslimiyet içinde bir muhalefetle bunlara meydan açulıyor.
__________________
Mavigöl isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mavigöl'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 25.11.12, 22:28   #9
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14666
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı

Konu Güncel.
1980 Darbesi sonunda ülkemizde iyice yerleşen Amerikan güdümlü politikalar ve propagandalar, 1980 darbesi sonrası yetişen gençliği öylesine yanlış yönlendirmiştir ki,
Yakın siyasi tarihimizin ve belli başlı olayların tekrar tekrar vurgulanması gerekmektedir.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bağımsızlık


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kıbrıs'la İlgili Bütün Belgeler, Bütün Gerçekler Kartal Türk Tarihi 8 03.02.14 13:03
Sosyokültürel İşlevleri Açısından Ülkemizde Akraba Evlilikleri oneyouu Sosyal Bilimler 0 29.01.09 00:51
Ermeni Sorunu, İddialar, Gerçekler Kartal Türk Tarihi 29 26.01.09 04:21


WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.