Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Özel > Benim Bölümüm | Yazarlarımız

Benim Bölümüm | Yazarlarımız Kendi ürettiklerimiz


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 20.11.12, 00:25   #1
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14666
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart İsrail - Filistin ve Özgürlük Kelebekleri

AKP Hükümetinin bütün alanlarda başarısız olduğu (hemen hemen) ortak kanıyken dini siyasete alet eden politikalarla oy avcılığı yaptığı bir gerçektir.
Din temelli politikasını dışarıda İsrail üzerinden yaparken, içeride de (eski YÖK,ANAYASA MAHKEMESİ-HSYK-YARGITAY-DANIŞTAY gibi) Laikliği savunan kurumlar üzerinde yapıyordu, günümüzde ise din eğitiminin laikliğe aykırı olduğunu söyleyen tüm kurumlar ve kişiler üzerinden yapmaktadır.

Yurt dışına yardım adı altında (Pakistan, Somali, Libya, Suriye,Filistin,Endonezya vb) desteklenen veya yardım gönderilen tüm ülkelerin ortak yanı Şeriat yönetimine sahip olmaları veya Ülkelerindeki Laik yapıyı yıkıp Şeriat getirmeye çalışmalarıdır.

Bazı arkadaşların Şeriat getirmeye çalışan ülkelerin yönetimlerini destekler görmek, ister istemez İran örneğini aklıma getirdi.

İran’da Şah rejimini yıkmak amacıyla 1965’te kurulmuş olan Sosyalist temelli Halkın Mücahitleri Örgütü, şahlık rejimini yıkmada Hümeyni’ni ile birlikte savaşmış ama Şahlık sonrası kurulan Şeriat yönetiminin ilk asmaya başladıkları da Halkın Mücahitleri Örgütü mensupları olmuştur.Yurtdışına kaçanlar çeşitli ülkelere sığınmışlar ve hala İran Şeriat rejimine karşı (umutsuzca) mücadele vermektedirler.

Daha önceki bir yorumumda da yazdığım gibi:
Yeni yetişen bir gençlik TV ajitasyonlarından kolayca etkilenerek (özgürlük kelebeği gibi) kime ve neye olduğunu düşünmeden özgürlük istemektedirler.
Özgürlük kelebeği olmak iyidir ama ,sonuçlarını ve nedenlerini araştırmadan yapılan özgürlük hevesi, kilitli kalmış bir ejdarhanın özgür bırakılmasına destek vermeye dönüşmektedir.
İsrail-Filistin konusunda daha önce yazdığım bir yorumumu alıntılıyorum, uzundur ama umarım okursunuz.Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi mediter Mesajı göster
Öncelikle AKP HÜKÜMETİ ÖNCESİ ,halklar ve devletler arası ilişkilerle ele alırsak;

YAHUDİLER ve İSRAİL DEVLETİ
: İsrail devleti kurulması ve sonrasında AMERİKA tarafından desteklenmiş ve hala desteklenmekte, Ortadoğu petrolleri için AMERİKA’nın destekçiliğini yapmaktadır. (AKP’de bu göreve soyundu)Yahudiler ile Türk Halkı ve İsrail Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında hiçbir zaman birbirleri aleyhinde davranış ve olay olmamış, aksine ERMENİLER (asılsız) SOYKIRIM İDDİALARINI KABUL ETTİRMEYE ÇALIŞTIKLARI HER ÜLKEDE, YAHUDİ LOBİSİ ve İSRAİL DEVLETİ TÜRKLERİN YANINDA YER ALMIŞ Yahudi Lobisinden Türkiye'ye Destek VE BİR ÇOK ÜLKEDE BU İDDİANIN REDDİNİ SAĞLAMIŞTIR. Musevi lobisinden Türkiye'ye destek / Dünya / Milliyet Gazete Ticari ve askeri ilişkiler en üst noktadaydı.

ARAPLAR ve FİLİSTİN DEVLETİ:
Araplarla ilişkilerimiz eskiden beri tedbirli olmuştur.Bunun nedeni 1.Dünya Savaşında tüm Arap ülkelerinin (Filistinliler de dahil) İNGİLİZ,FRANSIZ ve İTALYANLARLA BİRLİK OLUP, (Osmanlı Devletini (Türkleri) sırtından hançerlemiştir. Havada bulut yok, (Yemene Giden gelmiyor) türküsü bu olay nedeniyle yakılmıştır. Elbetteki Filistin ile İsrail arasındaki savaşta FİLİSTİN HAKLIDIR.
Filistin denilince akla YASER ARAFAT ve FİLİSTİN KURTULUŞ ÖRGÜTÜ gelir. Yaser Arafat - Vikipedi Yaser Arafat ve örgütü arap alemine göre çağdaş, laik bir yönetim hedefleyen bir yoldaydı. Yaser Arafat’ın vefatıyla Filistinliler bölündü ve aralarındaki silahlı çatışmalar sonunda yönetimi tüm dünyada İSLAMİ TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK KABUL EDİLEN HAMAS Hamas - Vikipedi yönetimi ele geçirmiştir.
Bu gün hala Filistinliler bölünmüş durumdadır, El Fetih Örgütü Hamas'ı desteklememektedir.
Aralarında ateşkes anlaşmaları yapmış olsalar da zaman zaman çatışmaları devam etmektedir. Hürriyet - El-Fetih-Hamas bilek güreşi: Gazze kan gölü

Görüldüğü gibi Filistin ve İsrail sürtüşmesi bizi doğrudan ilgilendirmemektedir. Elbetteki gönül haklı olan Filistin’den yana olmak ister.
Geçmişte bir çok kez İsrail’in kınanması, ambargo uygulanması için Birleşmiş Milletlere, Diğer birleşmiş milletlerin daimi üyeleri (Rusya,Çin,Fransa,İngiltere) İsrail’in cezalandırılmasına EVET demişken, AMERİKA, HAYIR oyu kullanarak ,İsrail'i korumuş, hala da korumaktadır. (sadece sözlü olarak kınanmasına onay vermiştir.)

İsrail Filistin’e giden yardımlar içinde silah olabileceğini düşündüğü ve Filiitin tarafından ,İstrail'e ,canlı bomba geçebileceğini düşündüğü için, ambargo uygulamaktadır.
Filistin’e geçmişte de, günümüzde de KIZILAY yardım götürmektedir. İsrail, yardımları denetledikten sonra geçişine izin vermekte ve engellememekteydi. Yani yardım geçişinde sorun yoktu.

AKP tarafından İsrail ve Türkiye gerginliğinin yaratılmasının amacı,
AKP hem Türk halkının milli ve dini duygularını kaşıyarak seçimleri kazanabilmek, (Hem de kendisinin hayallediği gibi) çağdışı bir yönetim uygulayan Hamas'a yardım edebilmek için, AKP’ye yakın sözde yardım dernekleri yine devletten satın aldıkları Mavi Marmara gemisiyle İsrail’e yola çıkarılmıştır.
Birleşmiş Milletlerden çekinildiği için de yardım gemisinin yola çıkışından ve amacından hükümetin haberi yokmuş gibi davranmıştır.
Her ülke kendi kara sularını ve topraklarını korur. Topraklarına izinsiz girebilecek yabancı ülke askeri gemi veya uçaklarını savaş sebebi sayar ve savaş başlar. Birleşmiş Milletler hangi ülke diğer ülkenin sularına veya topraklarına girmişse ona ambargo uygular, gerekirse saldırır savaş sonrası tazminat ödetir, sorumlu ülke yetkililerini de SAVAŞ SUÇLUSU OLARAK YARGILAR. AKP bu nedenle TÜRK ASKERİNİ FİLİSTİN YARDIM GEMİLERİ İLE GÖNDERMEYİ HİÇBİR ZAMAN GÖZE ALAMAZ.

Yine Dünya genelinde Bir ülkenin (sözde) SİVİL VATANDAŞLARI BAŞKA BİR ÜLKE SINIRLARINA (yardım bahanesi ile bile olsa) izinsiz girerek iki ülkenin savaşa girmesine sebep olamazlar. SİVİL DAHİ OLSALAR DURMALARI YÖNÜNDEKİ UYARILARI DİNLEMEYEN UÇAK VEYA GEMİLER YA ZORLA DURDURULUR VEYA ATEŞ AÇILARAK DÜŞÜRÜLÜR VEYA BATIRILIR. Bu o ülkenin kendi topraklarını koruma yoludur, hakkıdır. Geçmişte hava sahalarına izinsiz giren yolcu uçakları bir çok ülke tarafından içindeki yolcularla birlikte düşürülmüştür. Daha önce 7 sivil uçak düşürüldü Demokratik ülkelerde bu gibi ,bir başka ülke sınırlarını zorla ihlal ederek ülkeleri savaşın eşiğine getiren kişiler kendi ülkelerinde, (savaşa sebep olup binlerce belki milyonlarca kişinin ölümüne yol açabilecekleri için yargılanır ve cezalandırılırlardı.) Oysa AKP tarafından bu kişilere alkış tutulmuştur.

İSRAİL’in, kendisine sürekli saldırıp suçlayan AKP karşısında,DÜŞMANIMIN DÜŞMANI, DOSTUMDUR. Prensibine uyarak ezeli düşmanlarımız ERMENİSTAN,YUNANİSTAN, RUMLAR ve PKK ile işbirliği yaparak onlara destek çıkma yoluna girmiştir ki, Bu Türkiye açısından çok tehlikelidir. Rumlar da bundan cesaretle AKDENİZ SONTAJ ÇALIŞMALARINA BAŞLAMIŞLARDIR.
Tüm bu olumsuzlukların sebebi oy ve çağ dışı rejim hevesleriyle İsrail kışkırtıcılığı yapan AKP’dir.

Not: Sayın yöneticiler,
Filistin Bayrağına Destek konusuna yorum yapmak istedim ama yetişemedim. Umarım Yorumumu hemen kaldırmazsınız ki, gençler neyin ne olduğunu anlayacak kadar okuyabilsin.

Dilerseniz daha sonra benim yorumumu da kaldırabilirsiniz.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.11.12, 00:35   #2
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 166
Mesajlar: 2,621
Ettiği Teşekkür: 30242
Aldığı Teşekkür: 14244
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İsrail-Filistin Ve Özgürlük Kelebekleri

Şu filistin kadar mide bulandırıcı bir konu yoktur. Çok vicdan sahibi bir adam değilimdir, hatta akp nin bu duygu sömürülerinden nefret ediyorum. Ama gel gör ki filistine uygulanan ambargo'da insanlık dışıdır, yapılan zulümde insanlık dışıdır.

Gene de global teröristten önce yerel teröristin yok edilmesi taraftarıyım.
__________________
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.


la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.11.12, 00:38   #3
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 17
Mesajlar: 706
Ettiği Teşekkür: 822
Aldığı Teşekkür: 4222
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İsrail-Filistin Ve Özgürlük Kelebekleri

Siyonizm, Filistin ve çağdaş dünya için bir tehlikedir. Zaten İsrail dışındaki Yahudi'ler bile ayaklandılar. Siyonist Terörizm bitmeden bu süreçte bitmez. Bu gün Filistin var, yarın başka hedef bulur kendine. Bu açıdan bakmayı denemek lazım.
__________________
Kader, çadırındaki kilim gibidir. İpliğini Tanrı verir sen dokursun
Ilgın isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Ilgın'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.11.12, 00:47   #4
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,429
Ettiği Teşekkür: 87849
Aldığı Teşekkür: 126336
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İsrail-Filistin Ve Özgürlük Kelebekleri

Onur Öymen'in yazısı da biraz evvel tartışılan konuya kapak gibi olmuş.

BURADA
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.11.12, 01:24   #5
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 737
Mesajlar: 14,280
Ettiği Teşekkür: 145522
Aldığı Teşekkür: 49577
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İsrail-Filistin Ve Özgürlük Kelebekleri

Eger bu alinti icinde bulunmasaydi,
Alıntı:
Filistin’e geçmişte de, günümüzde de KIZILAY yardım götürmektedir. İsrail, yardımları denetledikten sonra geçişine izin vermekte ve engellememekteydi. Yani yardım geçişinde sorun yoktu.
Tümünede hak verebilirdim.

Sadece sunu bilmek lazimki, gönderilen yardimin anca ve anca, sadece 20% iceriye salinip, gerisi hep gerilerde tutulmakta.

Bu konu Alman sitelerindede devamli tartisilir, buralara bir kac kisi girip, Nazi sopasini sallayip, bastirilir.

Karsimada bunlar cikti, bunu denediklerinden sonra, kendimin ne Irktan oldugumu bildirip, daha sert tepkilerde bulunmaya baslamistim.

Cünkü Almanlara Nazi sopasi tutuyor, ama baska Irktan olanlara bu sopa yanasamiyor.

Simdi bunu konusmak istememistim ama.

Söylemek istedigim, eger bir sistemin tabani cökertilirse, yani bu yönetim, Milletini yönetemez hale getirilirse, burada Radikal gücler kazanir.

Bir nevi resimdede bunu görüyorum, belkide öyle görmek istiyorum.

Bir analize baslayalim, son haberlerde, yok Roketlerin kalitesi iyilesti, daha isabetli vuruyor diye yakiniyorlardi.

Interessant bir olay, (Roketlerin kalitesi iyilesti) ayni soluktada 20 seneden beri kullanilmayan siginaklarin anahtarlarini bulamadiklarini, bulsalar bile, Ilk önce siginaklarin temizlenmesi lazim oldugunu söylemislerdi.

Bu daha dünkü haberlerde, burayada ayni haberi taze taze getirmistim.

Ikincisi, ardindan 45 dakka icinde 85 Roketi Zionistlerin gönderdigini, hemen hemen her yarim dakkada 1 roket oluyor.

Dikkatini cekeyim, burada yilbasi fiseklerinden bahsetmiyorum, daha üstün kaliteli Zionist Roketinden bahsetmeye calisiyorum..

Peki bu saldirilarin cogalmasi neden?, Mosad son hamlesinde Terörist bile olsa, yeniden Gazada öldürmedimi.

Hadi diyelim, Gazada iki büyük parti var, neden O zaman Zionistler biraz daha caba veripte su radikalleri degilde öbür tarafi desteklemiyor?.

Islerine gelmedigi icin, ama ayni zamanda yerine oturmaya calisan sistemi darmadagin edip, Öldürebilmek icin nedenlerini koruyorlar.

Böylelikle, hakim olmadigi topraklara acilen yeni köyler yaparak milletin mallarini, canlarini alipta aliyorlar.

Burada radikaller olsada, Bir Atatürk gibi bir Insan oraya giderse bunlari tutup, sakallarindan asar, ama Zionistler rahat veripte öyle bir nesil yetissin istemiyor.

Fazla olmadan burada birakiyorum, cünkü yazimi yollasam bile, bir kac sefer daha okuyup yanlisliklari cikartmaya düzeltmeye calisiyorum.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
israilfilistin, kelebekleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Gazze'nin Tapusu Kimde? | Gazze’nin Tarihi ReaL Dünya Tarihi 1 12.05.16 21:12
Harriet Tubman - Özgürlük Savaşçısı denise Dünya Tarihinde Yer Alanlar 3 27.03.15 22:24
Aşk mı, Özgürlük mü? Umutgüneşi Kadınlara Ait Güncel Konular 23 06.03.14 16:23
Orta sahaya Filistin bayrağı dikti insomniac Galatasaray 12 07.02.09 19:53
Altı Gün Savaşı (Arap-İsrail) oneyouu Dünya Tarihi 0 25.01.09 07:11


WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.