Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Bilgisayar Donanım | Yazılım

Bilgisayar Donanım | Yazılım Masaüstü Duvar Kağıtları


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 24.11.11, 14:32   #1
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1675
Mesajlar: 7,959
Ettiği Teşekkür: 27925
Aldığı Teşekkür: 35128
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Bilgisayar Temizleme Rehberi

Dikkat - Aşağıdaki Konuyu Amatör Kullanıcılarımızda Dikkatlice uygulayabilirler..
Bilgisayar Temizleme Rehberi
Biliyorsunuzki Uzun Süre Bilgisayar Kullanımı Sonucu Bilgisayarımızdaki Parçalar Toz Kapar Ve Bu Bilgisayarımızın Çok Isınmasına Bu Isınmaya Bağlı Olarakta Gürültülü Çalışmasına veya Performansın Düşmesine Yol Açar Hatta Dahada Kötüsü Bu Konuya Özen Göstermezsek Bilgisayarda Anormal Kitlenmeler Mavi Ekran Hataları vb. Gibi Durumlarla Karşılaşabilirsiniz..En son kötü sonuç ise bir sabah açılışta bilgisayardan gelen garip bir koku sonrasını söylememe gerek yok heralde

Bu Durumlarla Karşılaşmamak İçin Bilgisayarınızın Bakımını Kendinizde Yapabilirsiniz Konuyu Takip Ederek İşlemleri Bir Bir Yapın.....

Öncelikle Dikkat Etmeniz Gerekenler

1 - Temizleme sırasında hiçbir parçayı direk sıvı ile temas ettirmeyin.

2 - Bilgisayarınızı temizlerken bilmediğin parçayı söküp temizlemey çalışmayın.

3 - Garantisi devam eden bilgisayarın kasasını ve diğer hiçbir parçasını sökmeyin. Aksi takdirde garantisi iptal olacaktır.(Marka bilgisayar kullanıyorsanız bu işlemi unutun.. servislerinde para ile yaptırabilirsiniz toplama bilgisayar kullanıyorsanız parçalara fiziksel zarar gelmediği sürece bir sorun teşkil etmez)

4 - Bazı temizleme malzemeleri yanıcı madde içerdiği için çabuk tutuşabileceğinden yanıcı maddelerle temasından kaçının.

5 - Temizleme esnasında bilgisayarınızı kesinlikle kapatın ve fişini çekin.

Adım Adım Temizleme....

Gerekli zaman: Yaklaşık 1 saat.
Gerekli para : Yaklaşık 25-30 YTL

Temizleme malzemeleri

  • Bulabilirsek hava kompresörü yada hazır küçük kutularda satılan basınçlı hava,(Saç Kurutma Makineside Olabilir Tabi Soğuk Hava Dalgasıyla Yapın)
  • Islak temizleme mendili,
  • Cam temizleme sıvısı,
  • Düz yüzeyli, tüy bırakmayan bir parça temiz bez,
  • Yeni bir IDE yada SATA kablosu(herhangi bir kaza olasılığı halinde),
  • Mekanik yağı (Öneri olarak WD-40)
  • Fırça

Klavyenin temizlenmesi:

Bilgisayarımızın en çok kirlenen ve yıpranan parçası klavyedir. Klavyenin ayrıntılı olarak temizlenmesi zahmetli bir işlemdir. Bilgisayarın başında yediğimiz yiyeceklerden dökülen kırıntılar, içtiğimiz sigaranın külü, havadan bulaşan tozlar 'la kirlenen klavye 'yi çoğu zaman ıslak bir bez ile temizleriz. Biz sadece klavyemizin dış yüzeyini temişlemiş oluruz.
Aslında asıl kir klavyemizin içindedir. Bu pislikler giderlilmediği sürece klavyemizin kullanımı zorlaşır, tuşları basmaz ve bozulması an meselesidir.

Temizleme:

Klavyemizi sökecek kadar bilgimiz yoksa;
Klavyemizi baş-aşağı getirerek sağa-sola-yana sallıyarak içindeki pisliklerin dökülmesini sağlamalıyız. İçindeki pisliklerin döküldüğünden emin olduktan sonra, fırça yardımı ile tuşların kenarında sıkışan pislikleri temizlemeliyiz. Yada hava kompresörü ile iyice temizlemeliyiz. Daha sonra ıslak mendil yardımı ile tuşları ve klavyemizin yüzeyini güzelce silmeliyiz.

Klavyemizi sökebiliyorsak;
Klavyemizin tüm tuşlarını söktükten sonra (tuşların yerini unutmayın), klavyenin içindeki pisliği ıslak mendil yardımı ile iyice temizlemeliyiz. Silikon uçları iyice basınçlı hava ile temizlemeliyiz. Klavyenin tuşlarını su ile temizleyebiliriz ancak iyice kurutmalıyız.


Mouse 'un temizlenmesi:

Kullandığımız mouse 'umuz kirlenmeye en müsait parçalardan bir tanesidir. Mouse 'umuzun üzerinde elimizden bulaşan ter 'in yardımıyla etraftan üzerine yapışan toz 'la birleştiği zaman kirli bir tabaka oluşur. Bu tabaka yüzünden günümüz optik ve lazer okuyuculu mouse 'lar çoğu zaman çalışmaz. Kullandığımız yere göre (masa, mouse pad vs) mouse 'umuzun skatez (kaydırıcı) 'leri; toz ve pislikleri üzerinde toplayarak kaydırma özelliğini zamanla kaybetmektedir.

Temizleme:

Mouse 'umuzu sökemiyorsak:
Mouse 'umuzu ıslak mendil yardımı ile güzelce temizliyoruz. Daha sonra skatez (kaydırıcı) 'leri sert bir cisim (bıçak, cetvel vs) yardımı ile üzerindeki pislikleri güzelce sıyırıyoruz ve ardından ıslak mendil ile siliyoruz.

Mouse 'umuzu sökebiliyorsak:
Mouse 'umuzu söktükten sonra içerisini kompresör ile iyice temizliyoruz. Optik/Lazer okuyucumuzu temiz bez ile iyice siliyoruz. Yukarıdaki işlemleri mouse 'umuza aynen uyguluyoruz.

Parçaları temizlerken kesinlikle direk sıvı temasından kaçının!

Monitör 'ün temizlenmesi

Monitör 'ümüz temizlenmesi son derece önemli olan parçalardan bir tanesidir. Üzerinde oluşan toz ve bakteriler (bakteriler özellikle LCD monitör 'lere zarar vermektedir) monitör 'ümüz açısından çok zararlıdır.


Temizleme:
Monitör 'ümüzü sökerek temizlemenizi garantisinin bozulma durumu olduğu için kesinlikle önermiyorum.
Monitör 'ümüzün hava yardımı ile temizlenmesi son derece önemlidir. Monitör kasasında oluşan toz ve pislikleri ancak bu şekilde çıkarta bilirsiniz. Basınçlı hava ile monitör 'ümüzün kasasını iyice temizledikten sonra, temiz bezimiz ve ıslak mendil yardımı ile yüzeyi iyice temizliyoruz. Cam temizleme sıvısı ve temiz bez yardımı ile Monitör görüntü yüzeyini çok dikkatli bir şekilde çizmeden yavaşça temizliyoruz.

Geldik En Önemli Olaya...

Kasa'nın Temizlenmesi

Kompres hava en iyi dostunuz. Vericeğiniz kuvvetli hava, bilgisayarınıza zarar vermeden tüm tozları bir çırpıda alıp götürecektir. Bunlar için özel cihazlar mevcut, fakat çok zor durumdaysanız bir saç kurutma makinesi bile iş görebilir. Bizlerin evimizde yaptığımız sistem, saç kurutma makinesi uygulaması ardından elektrik süpürgesi. Sonuç başarılı. Tabi unutmamız gereken şeyler de mevcut. Evin diğer üyelerinin ruh sağlığı için, bu uygulamayı açık havada yapmak daha iyi bir opsiyon olacaktır.
İlk hedefiniz anakartınız olsun, kasanızı evirip çevirip tüm tozları anakarttan uzaklaştırmaya bakın. İkinci hedefiniz, bilgisayarınızın soğutucuları yani fanlarımız. Bu fanların stabil çalışması her açıdan bilgisayar performansını etkiliyor. Kompresörümüzü bu parçalara doğru çevirelim ve çıkan toz bulutu uzaklara gönderelim.


İşlemcinin fanını da temizlemeyi unutmayın. Fanı temizlemek için onu yerinden çıkarıp altını temizlemek işe yaramaz. Tam tersine işlemcinizin daha çok ısınmasına yol açar. İşlemciyi temizlemek için en ideal yöntem, ona hava püskürtmektir. Elektrikli süpürgenizi ters çalıştırın ve dışarı hava püskürtsün (hava kompresörü kullanmamanız şiddetle tavsiye olunur). Sonra etrafa yayılan tozları temizleyin. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, işlemci fanının içerisinden etrafa yayılan tozların, işlemci ile fan arasına/yakınına kaçmaması olmalı.Fanların Yağlanması ve Fan Spreyi

Yukarıdaki resimde gördüğünüz işlemci fanı üzerinde duran etiketi kaldırarak bir delik göreceksiniz bu deliğe bir damla wd-40 damlatın sonra fanı kendi elinizle 5-6 tur döndürün etiketi kapatın fanlarınızın bakımını yapmış oldunuz bu kadar basittir yalnız belirtmekte yarar görüyorum sadece bununla kalmamalıdır birde fan spreyi dediğimiz bir sprey vardır servislerde bulabilirsiniz bu spreyle fanın dış yüzeyindeki tozları temizleyebiliriz peki fanları nasıl çıkaracağız?
Fanlarınızı tutan vidalar vardır bu vidaları sökerek fanınızı kolayca spreyle temizleyebilirsiniz spreyle temizleme işlemini kasanın içinde kesinlikle yapmayın diğer donanımların sıvıya büyük düşmanlık duyduklarını belirtmeye gerek yok heralde... Daha sonra açıkta toz olmadığından emin olun ve fanları vidalarıyla sıkıcı yerine oturtun.


İşlemci Fanı Çıkarılması Ve İşlemci Yüzeyine Termal Macun Sürülmesi..

Öncelikle lütfen bu işi yaparken çok dikkatli olun! Hiç bir şeyi fazla zorlamayın. İşlemci fanının 4 adet vida ayağı vardır. Bunları üstlerindeki okun gösterdiği yönde çevirin. Hepsi anakartı bırakmalıdır. Bu ayakları çevirmek için düz tornavida kullanabilirsiniz. Dikkatli olun, fanın ayaklarını kırabilirsiniz! Fanın anakarta doğru giden kablosunu çıkartın. Ardından fanı yavaşça sağa ve sola oynatarak yukarı çekin. Fan gelmemek için direnecektir bunun sebebi altındaki termal macundur. Siz sağa sola oynatarak çekmeye devam edin. Bir süre sonra gelecektir.(Bazı Fanlar'ın yanında iki büyük tırnak görebilirsiniz bu tür fanların tırnakların birini kendi yönünüze doğru diğer tırnağı ise karşı yönünüze doğru çekerseniz fan otomatikma serbest kalacaktır genel olarak yeni nesil anakartlarda bu yöntem vardır)

Şimdi karşınızda işlemci var. Fakat anakartın işlemci yuvasının içinde duruyor. Onu burdan kurtarmak için:


Şimdi okların gösterdiği mandalı dikkatlice aşağı doğru bastırın. Ardından yana doru çekerek serbest bırakın.


Şimdi okla gösterdiğimiz kısmı bastırın. Çerçeve açılacaktır. Şimdi işlemciyi alın ve düz biryere koyun.
Dikkat : İşlemci altında olan İğneli yüzeye dikkat edin işlemciyi yere sert bir biçimde koymayın yada düşürmeyin aksi taktirde oluşabilecek bir darbe işlemci altında bulunan iğnelerin yamulmasına sebeb olabilir


İşlemci bu görünümde olacaktır. Şimdi önemli bir soru:

Eski macunu ne ile temizlemeliyim?

Bu iş için bazı temizleme ürünleri satılmaktadır. Fakat bu kadar basit bir iş için masrafa kesinlikle gerek yok. Bir pamuk yardımıyla eski macunu ayırabilirsiniz: Eğer macun fazla katılaşmışsa saf alkol kullanmanız kolaylık sağlar.(Kolonyada olabilir yalnız sakın ama sakın amatör kullanıcılarımıza sesleniyorum kolonya yada alkolu pamuğa dokunduracağız işlemciye değil!!!) Aynı şekilde fan üzerindeki macunuda temizlemeyi unutmayın.


İşlemcimiz tertemiz oldu. Şimdi yeni macunumuzu sürmeliyiz. En önemli sorulardan biri:

Ne kadar macun sürmeliyim?Kesin bir miktar belirtilememektedir fakat kağıt gibi ince bir katman sürmeniz gerekir. Pirinç büyüklüğünde macun yetecektir. Az gelirse biraz daha sürebilirsiniz. Fazla sürmek kesinlikle yanlıştır çünkü macun ile fan arasında oluşan baskı sonrası dışarı taşarak anakarta zarar verebilir.

Dikkat: Kesinlikle Diş macunu gibi maddeleri işlemcinize denemeyin tavsiye olarak cıva macunları deneyin servislere fiyatları 5-10 lira arası değişmektedir..


Kullanacağımız malzemeler bunlar: Macun ve uygulama kartı.


Belirttiğimiz gibi pirinç büyüklüğünde bir miktar macunu sürün.


Kart ile dümdüz olacak şekilde sürün.İşte başarılı bir uygulama. Bahsettiğimiz miktar bu kadar olmalıdır.

Şimdi ters işlem uygulayarak işlemciyi hiçbir yere değdirmeden anakarta geri takın. Yuvasına düzgün bir şekilde oturtun;yanlış takarsanız oturmayacaktır fazla zorlamanız kesinlikle tavsiye edilmez! Şimdi yuva kapağını kapatın ve mandalı güzelce aşağı bastırıp ittirin. Sıkıştığından emin olunca fanı güzelce oturtun. Fanın 4 yönde de oturtulabilir, fakat kablosunu rahat takabileceğiniz bir şekilde oturtun. Fanın her ayağını çıt sesi duyana kadar bastırın.(yalnız fanı takarken kendisine bağlı olan güç kablosunun konumunada dikkat edin ters takmanız hayatta mümkün değildir takamıyorsanız ters takmaya zorluyorsunuz demektir fanın yörüngesini değiştirin tekrar deneyin)


Ardından fanın kablosunu takmayı unutmayın...

Bu işlemler bittikten sonra adım adım sisteminizi geri kapayabilirsiniz. Öncelikle sisteminin içerisinde ıslak herhangi bir şey olmadığına dikkat edin.
Tek tek kabloları takın. Kasayı eski konumuna getirin ve kalorifer veya ısı yayan bir başka kaynaktan (soba, radyatör, kömür ateşi, şömine, fırın, yangın vs. - tamam biraz abartı oldu) uzakta bir yere konumlandırın.
Artık sisteminiz daha stabil,sessiz ve kararlı çalışacaktır

Sisteminiz Çalışmaz ise endişelenmeyin ya kabloları takamamışsınızdır yada el ile temas ettiğiniz bazı parçalar elektrik kapmıştır sistem statik elektrikte olabilir bu durumdayken kasa bir süre açılmaz bu durumda kasanın arkasında bulunan anahtarı 3-4 dk "O" konumuna getirin Sonra (ı) konumuna getirin sisteminiz açılacaktır

Sisteminizi açtıktan sonra Speedfan programını yükleyin söz konusu program linki şurdadır
Download SpeedFan - Access temperature sensor in your computer

Bu programı kurduktan sonra açtığınızda karşınıza şöyle bir sayfa gelecektir..Bu programla Sıcaklık ve Voltaj ve Fan dönüş hızı Değerlerimizi Görebiliriz söz konusu sıcaklık değerlerinde belirtilen terimlere gelince

Temp 1 Anakart Sıcaklığı
Temp 2 Ram Sıcaklığı
Temp 3 Kasa içi sıcaklığı(bu sıcaklık sanıldığından daha yüksek bir değer gösterilsede pek ciddiye alınmaması gerekir)
HD0 Harddisk Sıcaklığı,
GPU İşlemci Sıcaklığı
Core Ekran Kartı Sıcaklığı

Bunlara dikkat ediniz sisteminiz tam yük altındayken maksimum 60C altındaysa sisteminiz stabil demektir dolayısıyla bir problem olması söz konusu değildir..

Ama yük altındayken temizledikten sonra bile 60C yi (Max: 75c) geçiyorsa fanlarınızın dönüş rpmsine dikkat ediniz fanlar bozulmuş olabilir yada fanları temizlerken takarken doğru düzgün takmamış olabilirsiniz bu durumda sisteminizi kapatın ve fanları düzgün takmaya çalışın sorun devam ediyorsa yeni fan almanız gerekebilir(Ömrünü tamamlamış fanları ne yaparsanız yapın kurtaramazsınız sisteminizi temizlediğiniz halde fandan aşırı gürültü geliyorsa fanlarınızı mutlaka değiştirin)

Saygılar..
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 24.11.11, 14:43   #2
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,671
Ettiği Teşekkür: 1880
Aldığı Teşekkür: 8726
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Pc Temizleme Rehberi

Faydalı bir konu olmuş, eline sağlık. Yalnız bu işlmleri yaparken bilgisayarını ne kadar fişten de çekseniz statik elektrik boşalmasına dikkat etmenizi öneririm. Özellikle işlemci ile ilgili işlemlerde. Statik elektrik boşalması ile ilgili ve de onu nasıl önleyeceğinizle ilgili bilgi almanızı da tavsiye ederim. İşlemciyi takarken tam oturmasına dikkat edin bacakları ince olduğundan çabuk bükülebilir. Bacaklarından biri daha oturmadan bilgisayarı açmaya kalkarsanız bilgisayarınız açılmaz, kasa çalışır fakat ekrana görüntü gitmez yani.

Ayrıca İşlemci fanını da işlemcinin üstüne tam oturtmazsanız, bilgisayarınız açıldıktan kısa bir süre sonra kendi kendine ya reset atar ya da kapanır. Ekran kartı da bu ikisine keza dikkat edilmesi gereken diğer bir donanım aygıtıdır...
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.11.11, 15:05   #3
Alpers
Üye

Alpers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 2
Mesajlar: 93
Ettiği Teşekkür: 14
Aldığı Teşekkür: 236
Rep Derecesi : Alpers Karimasını arttırmak için doğru yerdeAlpers Karimasını arttırmak için doğru yerdeAlpers Karimasını arttırmak için doğru yerdeAlpers Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Pc Temizleme Rehberi

Bu işlemi her 3 ayda 1 yapıyorum termal macun şart bilgisayara..
Alpers isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Alpers'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.11.11, 15:53   #4
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,131
Ettiği Teşekkür: 85092
Aldığı Teşekkür: 125081
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Pc Temizleme Rehberi

Hiç yapmadım burada yazanları.

Ben alıyorum elime süpürge makinesini, takıyorum ucuna ufak fırçasını başlıyorum temizliğe (çok ciddiyim)
.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.11.11, 16:16   #5
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,671
Ettiği Teşekkür: 1880
Aldığı Teşekkür: 8726
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Pc Temizleme Rehberi

Klavyeyi ters çevirip sert bir yüzeye vurma suretiyle daha verimli bir temizlik hadisesi yaşamış olursunuz
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.11.11, 16:25   #6
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1675
Mesajlar: 7,959
Ettiği Teşekkür: 27925
Aldığı Teşekkür: 35128
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Pc Temizleme Rehberi

laptopta ısınma sorunu yaşayanlara bir tür çözümde benden...
bildiğiniz jel torbalar olurya onlardan birini laptopun altına koyarsanız laptopunuz daha performanslı çalışır(ciddi söylüyorum bir arkadaşta görmüştüm test edildi onaylandı)
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.11.11, 16:28   #7
Sükûn
Üye

Sükûn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 32
Konular: 2
Mesajlar: 42
Ettiği Teşekkür: 59
Aldığı Teşekkür: 171
Rep Derecesi : Sükûn Karimasını arttırmak için doğru yerdeSükûn Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Pc Temizleme Rehberi

Masaüstü bilgisayarımın fanını gördüm orda sanki Faydalı bir paylaşımdı.
Sükûn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Sükûn'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.11.11, 21:33   #8
TheRoCkuLa
Üye

TheRoCkuLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2011
Konular: 26
Mesajlar: 110
Ettiği Teşekkür: 68
Aldığı Teşekkür: 337
Rep Derecesi : TheRoCkuLa Karimasını arttırmak için doğru yerdeTheRoCkuLa Karimasını arttırmak için doğru yerdeTheRoCkuLa Karimasını arttırmak için doğru yerdeTheRoCkuLa Karimasını arttırmak için doğru yerdeTheRoCkuLa Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Pc Temizleme Rehberi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagoz Mesajı göster
Klavyeyi ters çevirip sert bir yüzeye vurma suretiyle daha verimli bir temizlik hadisesi yaşamış olursunuz
klavyede garanti teemizlik
__________________
Atomun Parçalayabilirim ama İnsan Önyargısını Parçalayamam

-Albert Einstein-
TheRoCkuLa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz TheRoCkuLa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.11.11, 22:10   #9
Duayen
Huysuz ve Tatlı Kadın

Duayen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 198
Mesajlar: 4,059
Ettiği Teşekkür: 50957
Aldığı Teşekkür: 25233
Rep Derecesi : Duayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisi
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Pc Temizleme Rehberi

Serseri , KARAGÖZ ikinizede çok teşekkür ediyorum.
Sürekli sorun yaşıyorum pc de.
Umarım apartmanı havaya uçurtmadan dediklerinizi yapabilirim
__________________
Duayen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Duayen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.11.11, 22:34   #10
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1675
Mesajlar: 7,959
Ettiği Teşekkür: 27925
Aldığı Teşekkür: 35128
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Pc Temizleme Rehberi

Kolay gelsin @Duayen sıvı teması yapmadığın sürece bir sorun oluşmaz.. Bir de kablolara dikkat edersin.. Zor birşey değil zaten..
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
temizleme


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bilgisayar Kullanımı ile İlgili Sağlık Sorunları - Resimli Anlatım Kartal İnsan Sağlığı ve Hastalıklar 11 25.12.20 18:13
Bilgisayar gözleri kurutuyor... **EMEL** Sağlığımız İçin Püf Noktaları 3 10.11.10 12:51
Engelliler'e özel bilgisayar uur Teknoloji Haberleri 0 19.02.09 03:42
Bilgisayar alacaklara altın öğütler oneyouu Bilimsel Çalışmalar ve Haberler 0 28.01.09 23:35
Bu masa aslında bilgisayar ReaL İnternet | Network 0 25.01.09 11:39


WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.