Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Bir Adımda Dünya Turu

Bir Adımda Dünya Turu Hiçbir yer ulaşılmaz değildir...


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 23.01.09, 08:27   #1
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2670
Mesajlar: 30,888
Ettiği Teşekkür: 165391
Aldığı Teşekkür: 185356
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Thumbs up Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer

Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer
Yasak Şehir (Çin)
Çing ve Ming hanedanlıkları zamanında Çin İmparatorluğu'nun en önemli sarayı olan Yasak Şehir Çin'in Pekin bölgesinde bulunmaktadır.

720,000 m² lik bir alana kurulu olan muazzam büyüklükteki sarayın 8,886 odası bulunmaktadır.

Unesco tarafından 1987 yılında en geniş alana sahip kültür mirası olarak belirlenmiştir.

Tayvan Taipei'deki Milli Saray Müzesi ile aynı enstitüde olmalarına karşın Çin iç savaşından sonra birbirlerinden ayrılmışlardır.


Venedik (İtalya)
Venedik, Kuzey İtalya'nın doğusunda Adriyatik denizi kıyılarında, İtalya'ya bağlı ada şehir. Karaya 4 kilometre uzunluğunda kara ve demiryolu köprüsü ile bağlanır. Yaklaşık 118 adacık üzerine kuruludur. Venedik'te adacıkları birbirinden ayıran 170 kanal ve birbirine bağlayan 400 prü bulunur.
Uluru (Avustralya)Uluru Ayers Rock olarak da bilinir, Avustralya çöl bölgesinde kumtaşından oluşan bir kaya formasyonu. Uluru-Kata Tjuta Milli Parkı'nın içinde bulunur. Alice Springs'in yaklaşık 340 km güneybatısında Northern Territory'dedir.

Uluru adı, Ananguların (lokal yerleşmiş Aborjinler) Pitjantjatjara dilinden gelir. Bu, derinlemesine bir anlamı olmayan yer tanımlamasıdır.

Uluru, 1873 'te Avrupalı kâşif William Gosse tarafından, Ayers Rock olarak (Güney Avustralya'nın o zamanki başbakanı Sir Henry Ayers adıyla) adlandırır. Uluru bölgesinde Anangular yaşar.

Uluru komşusu Kata Tjuta ile beraber yaklaşık 600 Milyon yıl önce oluşmuştur. Çakıl birikinti ve çamur, bir arazi çöküntüsünde toplanmış ve yüksek basınçta yoğrulmuştur.
Piramitler (Mısır)
Mısır piramitleri yeryüzündeki anıt-kabirlerin en eskileri ve en büyükleridir. Bunların en haşmetlisi olan Keops Piramidi dış görünüşü ile de "Dünyanın Birinci Harikası" olma niteliğine hak kazanmıştır.

Piramitler, firavunun mumyası ile hepsi birbirinden değerli eşsiz nitelikteki sanat eserlerini; kral, kraliçe, prens heykellerini de içlerinde saklıyordu ve bu eşsiz hazineleri saklamak için yapılmışlardır.


Taj Mahal (Hindistan)
Taç Mahal, Hindistan Türk İmparatorluğu'nun Timuroğulları hanedanının 5. hükümdarı Şah Cihan -Şah-ı Cihan (Dünyanın şahı)-(1593-1666) tarafından,, Jumna (Yamuna) Nehri'nin kıyısında yaptırılmıştır.

Dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen bu türbe, Şah Cihan'ın büyük bir aşkla sevdiği eşi Arcümend Banu'nun, (Mümtaz Banu Begüm) doğum sırasında ölümü üzerine, onun hatırasına yaptırılmıştır.

Yapının mimarları; Mimar Sinan'ın talebelerinden Mehmet İsa Efendi ve Mehmet İsmail Efendi ile yapıdaki yazıları yazan Hattat Serdar Efendi, eserin yapımı için Şah Cihan tarafından İstanbul 'dan davet edilmişlerdi.1630'da inşaasına başlanan eser, 22 yıl sonra 1652'de tamamlanmıştır.

Opera Binası (Avustralya)
Dünyadaki önemli modern mimari örneklerinden biri olan Sydney Opera Binası, bu yıl Unesco tarafından Dünya Mirası listesine de alındı. Deniz hayvanı şeklindeki bu bina, Sydney'in doğal dokusuna ve genel görünümüne en uygun biçimde tasarlanmıştır.

1957 yılında açılan dünya çapındaki yarışmaya katılan yüzlerce proje arasından, Danimarkalı mimar Jorn Utzon'un ki seçildi. Ancak binanın bitirilip açılması ancak 16 yıl sonra gerçekleşerek 1973'te hizmete girmiştir.

Rio de Janeiro (Brezilya)Rio de Janeiro, Brezilya'nın 26 eyaletinden birisinin başkentidir. İngilizce "River of January" anlamına gelmektedir. Şehrin isminin tam yazılışı: São Sebastião do Rio de Janeiro ("Saint Sebastian of the January River") şeklindedir. São Paulo'dan sonra Brezilyanın ikinci büyük şehridir. Karnavallar şehridir.

Astronomik Saat (Çekoslovakya)
Belediye Sarayı'nın Saat Kulesi ve "Astronomik Saat" turistlerin ana ilgi odaklarından birisidir. Her saat başı çaldığı zaman 12 havarinin geçit törenine sahne olur. İlk önce saatin solunda bulunan iskelet elinde bulunan ipi çeker. Sol elinde ise ters çevirdiği bir kum saati hayatı simgeler. Bu bölümün sonunda horoz öter ve çan çalar.ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
15 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.05.09, 01:12   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2670
Mesajlar: 30,888
Ettiği Teşekkür: 165391
Aldığı Teşekkür: 185356
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer

Petra Antik Kenti (Ürdün)
Ürdün'ün en görkemli tarihi ve turistik mekanı. Nebatiler döneminden kalma hemen tamamı kayalara oyulmuş devasa anıt yapılar. Hz. Salih'in, kendisine inanmadıkları ve Allah'ın bir mucize olarak kayadan yarattığı deveyi kestikleri için helak edilen kavmi olduğu da rivayet edilmektedir.

Giriş noktasından itibaren iki saati düz yol bir saati tırmanış olmak üzere yaklaşık üç saatlik bir yürüyüşten sonra dağın tepesine ulaşılır.

Peri Bacaları (Türkiye)
Kapadokya, (Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir). Bölge 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır.

İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler'in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hırıstiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler bölgeyi Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir.

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya'nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu'nun da önemli kavşaklarından biridir.Parthenon (Yunanistan)Antik Yunan döneminde Perikles, savaştan çıkmış Atina şehrini, yeniden inşa etmek ister. Amaç şehri politikada olduğu kadar sanatsal ve kültürel alanda da merkez yapmaktır.

Yapımı 15 yıl süren Parthenon tamamlandıktan sonra M.Ö 439 da Tanrıça Athena’ya ithaf edilir. M.S. 450 de Avrupa’nın Hıristiyanlık dinine geçmesiyle kiliseye dönüştürülerek ithaf Bakire Meryem’e geçmiştir. 1458' de şehri kuşatan Osmanlı İmparatorluğu ise Parthenon’u cami haline dönüştürür ve çevresine evler inşa edilir.Eyfel Kulesi (Fransa)Eyfel Kulesi 1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel'in firması tarafından,

3.000 işçi 26 ay boyunca 18.038 adet demir parçayı 2,5 milyon perçinle bir araya getirmiştir. Hiç ölüm vakası yaşanmamış olması, o günün şartlarında şaşırtıcı bir durumdur.

Bugün ise Eyfel Kulesi, Dünya'nın en güzel mimari yapılarından biri olarak kabul edilir. 300 metre yüksekliğindedir. Zirvesindeki televizyon vericileri 27 metre daha yükseklik kazandırır.

Fransız Devrimi'nin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde inşa edilmiştir.Niagara Şelaleri (Kanada)Niagara Şelaleri Kuzey Amerika'nın doğusunda, ABD ile Kanada sınırı arasında, Niagara Nehri'nin üzerinde bulunur. 3 büyük şelaleden oluşur. Horseshoe (At nali) bunların en büyükleridir. Niagara Şelalesi'nden yarım dakikada 168,000 m³ su akar. Kuzey Amerika’nın en büyük şelalesi olan Niagara, 10.000 yıl önce Kuzey Kutbu'ndan gelen buz kütlelerinin yol açtığı çöküntülerdir.

Niagara Parkından büyük şelaleyi ve havaya uçan suların oluşturduğu gökkuşağını izlemek, şelalenin altına kadar ilerleyen bot gezilerine katılmak,1932 yılında tamamen donarak buz olmuştur.Maldivler


Maldivler, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusunda bir grup adadan oluşan bir devlettir. Hindistan'ın güneyinde ve Sri Lanka'nın yaklaşık 700 kilometre (435 mil) güneybatısında yer alır.Küresel iklim değişiklikleri yüzünden yüzyıl içerisinde sular altında kalacağı öngörülen Maldiv halkına,
15 Kasım 2005 itibari ile Avusturalya'ya sığınma hakkı vermiştir.
Machu Picchu (Peru)Machu Picchu (Türkçe: Maçu Piççu veya Maçu Piçu), bugüne kadar çok iyi korunarak gelmiş olan bir İnka antik şehridir. 7 Temmuz 2007 tarihinde,


And Dağları 'nın bir dağının zirvesinde, 2.360 m yükseklikte, Urubamba Vadisi üzerinde kurulmuş olup. Peru'nun Cusco şehrine 88 km mesafededir. Şehir,, istilacılar tarafından fark edilmemiş ve bu sayede zarar görmemiştir. Machu Picchu 200 den fazla,3000 basamağı bugün hala gayet iyi durumdadır. Kuruluş amacı ve anlamı bugüne kadar gelmiş olan tartışma konusudur.

Dünyanın Yeni Yedi Harikası'ndan biri olarak seçilmiştir. İnka'lı bir hükümran olan Pachacutec Yupanqui tarafından 1450 yılları civarında inşa ettirilmiştir. İspanyol istilacılar 1532 yılında buraları işgal ederken sık dağlar arasında kalmış bu şehir merdiven sistemiyle birbirine bağlı olan taş yapıdan oluşur.ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.05.09, 01:14   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2670
Mesajlar: 30,888
Ettiği Teşekkür: 165391
Aldığı Teşekkür: 185356
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Thumbs up Cevap: Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer

Kremlin (Rusya)
Kremlin "kale", "hisar", "şato" anlamlarına gelen ve çoğu tarihi Rus kentinin merkezinde bulunan mukim yapılar bütünü. En tanınmışları Moskova Kremlini'dir.

Moskova'daki Kremlin Sarayı, devrim öncesinde Rus çarlarının ikametgâhıydı. Moskova Irmağı'ndan 40 m yüksekte bulunan Borovitskiy Burnu üzerinde 28 hektarlık bir alana yayılan, çevresi 20 metre yüksekliğinde 2 km'lik bir surla çevrili binalar bütünüdür.
Çin Seddi (Çin)Çin Seddi, Çin'in kuzeybatısı boyunca uzanan dünyanın en uzun savunma duvardır. Kalıntıları Po Hay körfezinde deniz kıyısında başlar. Pekin'in kuzeyinden geçerek batıya yönelir ve Huang-Ho nehrini ikiye bölerek güneybatıya uzanır. Gobi Çölü'nün güneyinden batıya yönelerek devam eder.

Seddin yıkılmış olan kısımlarıyla birlikte uzunluğu 10.000 kilometreyi bulur. Bugün ayakta duran kısım Ming Hanedanı devrinden kalan 3.000 kilometrelik settir.

Ancak asıl inşaat, M.Ö.221 ile M.S.608 yılları arasında yapılmıştır. Seddin kalınlık ve yüksekliği yer yer değişir. Genellikle duvarın yüksekliği 7 -10 metre, taban kalınlığı 7 metre ve üst kalınlığı ise 6 metre civarındadır. Üzerinde atlar ve arabalar gidebilmektedir.

Büyük Kanyon (ABD)
Bir çok kanyonu uzun süreli erozyonların yaylalar üzerinde oluşturduğu bilinmektedir. Kanyon yapılarının iki yanlarındaki duvarlar, erozyon ve aşınmaya dayanıklı sert kayalardan oluşur. Bunlar granit ya da kumtaşı gibi oluşumlardır. Kanyon oluşumunda hızlandırıcı etkisi olan hava akımları kuru alanlarda sulak bölgelere nazaran daha etkili olduklarından, kanyonlara bu tür bölgelerde daha sık rastlanır.

Bu doğal oluşumun en bilinen örneği Arizona'da bulunan Büyük Kanyon'dur. Amerika Birleşik Devletleri'nin güney-doğu'sunda yer alan bu kanyon arkeolojik önem taşır; bunun nedeni Amerika kıtasının ilk sahipleri olarak da bilinen Kadim Pueblo Halkının bu çevrede geniş yerleşimler kurmuş olmasıdır.
Altın Tapınak (Hindistan)
Hindistan'in Pencap eyaletinin başkenti Amritsar'da bulunan ve sih dini mensuplarının kutsal mekanı olan Altın tapınak bölgesine yaklaştığınızda çevredeki polislerin ve askeri birliklerin sıkı denetimleri dikkat çeker. 1984 yılında Pencab eyaletinin bağımsızlığını isteyen Sikh teröristler Altın Tapınak’a sığınmış, polise 3 hafta direnmişler, daha sonra İndira Gandi hükümetinin emriyle, güvenlik kuvvetlerinin kanlı baskını sonucu öldürülmüşlerdi.


Chichen Itza (Meksika)
Chichen Itza piramidi (M.Ö. 800 öncesi) Yucatan Yarımadası, Meksika Chichen Itza, Maya medeniyetinin ekonomik ve politik merkezi olarak hizmet vermiş en meşhur Maya tapınak sitesidir. Değişik yapıları –Kukulkan piramidi. Bin Kolonlar Geçidi, Tutukluların Oyun Sahası – bugün dahi harikulade bir mimari alan ve mekân düzenleme göstergesi olarak kendini göstermektedir. Piramidin kendisi Maya tapınaklarının en sonuncusu hiç şüphesiz en büyüğüdür.


Cape Town (Güney Afrika)
Cape Town Güney Afrika Cumhuriyeti'nin üç başkentinden biridir. Nüfusu yaklaşık 2.000.000'dur. Afrika'nın ikinci yerleşme bölgesi olan Cape Town, Avrupalıların en eski sömürgesidir.

1488'de Portekizli keşifçi Bartelemeu Dias tarafından keşfedilen Cape Town, Afrika kıtasının Avrupa'ya en uzak ucunda olmasına rağmen sırasıyla Boerler ve İngilizlerin eline geçti. Güney Afrika Birliği kurulduktan sonra ülkenin yasama başkenti oldu. 1945'ten sonra olan Apartheid rejimi zencilerin kendi halinde bırakılmasına neden olmuştur. Şehrin bir bölümü çağdaş gökdelenlerle dolu iken diğer kesimleri gecekondu mahallelerinden oluşur.
Büyük Set Resifi (Avustralya)Avustralya'daki Büyük Set Resifi, dünyanın en büyük mercan kayalığı bölgesi olarak hem dünyadaki yedi büyük doğal manzaradan biri, hem de Avustralyalıların en çok gurur duyduğu doğal manzaradır. Büyük Set Resifi, şeffaf ve temiz su altı ülkesi" olarak da adlandırılır.

Farklı aşamalardaki üç bin mercan kayalığı, mercan adası, alüvyon ve lagünlerden oluşan Büyük Set Resifi, büyük bir muzice sayılır. Dünyanın en güzel ve en büyük mercan topluluğu olan Büyük Set Resifi'nin yüzölçümü, 16-20 metredir. Güney bölümünün genişliği 240 kilometredir.


Uyuni (Bolivya)10.583 km² lik bir alan ile dünyanın en büyük tuz yüzeyi. Bu alan Bolivya'nın güneybatısında 3,650 m yükseklikte bulunmakta. Uyuni su ile tamamen dolduğunda gökyüzünü tamamen yansıtmaktadır. Bu alanın orta kısımlarında tuz kütlelerinin yüksekliği 10 metre civarındadır. Yağışlı sezonlarda su tabakası ile kaplanan yüzey en güzel yansımaları gözler önüne sermektedir. Salar de uyuni 10 milyar ton tuza sahip ve bu tuzun 25.000 tonu her yıl kullanılıyor.

Barselona (İspanya)İspanya'nın Katalonya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi'nin başını çektiği modernizm akımıyla planlanmış, 1900'lerden kalma ızgara planlı modern bölümü ilgi çekmektedir. Yaygın dil Katalancadır.

Barselona'nın geçmişinin İspanya'dan daha eski olması ilginçtir. 9. yüzyılda Katalan bir asilzade aile tarafından kurulmuştur.


Angkor (Kamboçya)
Angkor'a girebilmek için bir gün önceden gidip giriş kaydı yaptırmak gerekiyor.

Bir günlük bilet 20 USD, 2-3 günlük bilet 40 USD ve 4-7 günlük ise 60 USD. Biletin alındığı günün akşamı gün batımını izlemek üzere ören yerine girmeye müsaade ediliyor.

14. yy.'da yaşanan Siam istilasından sonra unutulan şehri, orman yutmuş. Yüzyıllar boyunca tapınakların üzerlerinde büyüyen incir ve bayan ağaçları tapınakları şaşırtıcı bir biçimde kaplamıştır.ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 01.05.09, 02:14   #4
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,229
Ettiği Teşekkür: 85449
Aldığı Teşekkür: 125444
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer

Konu, sunum, resimler ve detaylar hepsi süper ötesi olmuş

Ellerine sağlık ReaL..
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.06.09, 23:13   #5
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,746
Ettiği Teşekkür: 25529
Aldığı Teşekkür: 22825
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer

süpersin real ellerine sağlık
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.06.09, 23:48   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2670
Mesajlar: 30,888
Ettiği Teşekkür: 165391
Aldığı Teşekkür: 185356
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer

Öyleyim biliyorum...

Sıradışı bir site olmak kolay değil...

Her arkadaşın katkısı var... Herkesin ellerine sağlık..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.09.09, 13:08   #7
Üye

hwkeye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Yaş: 44
Konular: 1
Mesajlar: 60
Ettiği Teşekkür: 28
Aldığı Teşekkür: 142
Rep Derecesi : hwkeye Karimasını arttırmak için doğru yerdehwkeye Karimasını arttırmak için doğru yerdehwkeye Karimasını arttırmak için doğru yerdehwkeye Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer

Hakkaten gez gez bitmez bu dünya ömür yetmez
hepsi birer ayrı kültür hepsi ayrı birer medeniyet ve anlayış tarzı

gezdikce gördükce şaşırıyorsunuz ve inanılmaz hayata bakış acınız olumlu yönde degişiyo

bizim imkansız dediklerimiz yada tabu diye gördügümüz seylerin baska toplumlar için sıradan seyler olduklarını yada bizim cok basit olarak gördüğümüz seylerin baska toplumlar için tam tersi oldugunu görüyorsunuz

eline saglık real...
__________________
hwkeye isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz hwkeye'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.09, 18:07   #8
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 769
Mesajlar: 9,770
Ettiği Teşekkür: 31507
Aldığı Teşekkür: 46685
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer

Ne güzel yerler gitmek için hem zaman hemde servet harcanması lazım...
Bilgi edinmek güzel, belki bir gün gidebilirim...
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.09, 18:52   #9
Müdavim

Lilium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Yaş: 32
Konular: 376
Mesajlar: 3,667
Ettiği Teşekkür: 8687
Aldığı Teşekkür: 17838
Rep Derecesi : Lilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer

Hadi gidelim yaaa içim gitti resimlere bakarken

Değişik kültürler değişik yerler.. sürekli keşif halinde olmak ne güze yaa..

Sunum müthiş müzik harika yazılar güzel yerler güzel daha ne olsun

Gitmek nasip olur inşallah bize de

Teşekkürler Real..
__________________
Lilium isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Lilium'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.09, 21:50   #10
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 4,879
Ettiği Teşekkür: 16945
Aldığı Teşekkür: 25984
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Dünyada Görülmesi Gereken 25 Yer

Gidilecek ne çok yer var
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
25 yer, dünyada, dünyanın, en güzel, gereken, görülmesi, yerler, yerleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Nürnberg Şehrinin Tarihi ve Gezilip Görülmesi Gereken Yerleri Canan Avrupa 35 27.08.18 17:05
Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ReaL Duyurular 29 21.06.17 21:00
Asyanın Görülmesi Gereken 20 Köşesi.. DarkAngeL Asya 14 19.07.15 08:53
Kadınların Tüketmesi Gereken Gıdalar Canan Sağlığımız İçin Püf Noktaları 4 04.04.15 15:41
Trafik Kazası Yaptığınız Zaman Yapılacaklar - Alınması Gereken Önlemler Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 2 02.01.11 12:15


WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.