Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Buram Buram Türkiye'm

Buram Buram Türkiye'm Gitmesek de, görmesek de o yer bizim yerimizdir...


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 02.10.10, 00:16   #1
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2664
Mesajlar: 31,304
Ettiği Teşekkür: 172408
Aldığı Teşekkür: 186097
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları

Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları
Meydanlar, kentlere, kasabalara, köylere kişiliğini kazandırır. Randevular meydanlarda verilir, kitleler meydanlarda bir araya gelir, kutlamalar ya da protestolar meydanlarda yapılır. Kentlerin tarihleri biraz da meydanlarında yazılır. Günümüzde yüksek yapıların arasına, dar sokaklara sıkışan insanlar için bir nefes alma alanıdır aynı zamanda.
Eski yerleşim bölgelerinin meydanları çevrelerinde mutlaka birkaç tarihi eseri de barındırır. Bu bir dikilitaş, bir çeşme, bir heykel, bir saat kulesi veya yüzyıllık bir çınar ağacı olabilir. Listedeki adreslerin kimi binlerce yıllık geçmişe sahip, kimiyse bir insan ömründen daha kısa zaman önce tasarlanmış.


Türkiye’nin En İyi 10 Meydanı

1- Konak Meydanı – (İzmir)
2- Sultanahmet Meydanı – (İstanbul)
3- Saburhane Meydanı – (Muğla)
4- Hükümet Konağı Meydanı – (Kastamonu)
5- Orhangazi Meydanı – (Bursa)
6- Prominand Alanı – (Amasya)
7- Mevlana Meydanı – (Konya)
8- Balıklıgöl ve Dergah Platformu Meydanı –(Urfa)
9- Alaçatı Meydanı – (İzmir)
10- Cumhuriyet Meydanı – (Kars)1- Konak Meydanı – (İzmir)


Son Düzenlemeyi Piriştina Yaptı

İzmir kent merkezinde, Kemeraltı Çarşısı’nın girişinde yer alması nedeniyle günün her saati yoğun. 1868-1872 yılları arasında yapılan Hükümet Konağı ile 1829’da inşa edilen Sarı Kışla ile çevrili. Adını Hükümet Konağı’ndan alan meydanda İzmir’in simgesi olan ve 1901 yılında yaptırılan İzmir Saat Kulesi var. 50 yıldır pek çok kez biçim değiştirdi. Son düzenlemeyi Büyükşehir Belediyesi eski başkanı rahmetli Ahmet Piriştina yaptırdı. Yaklaşık 7 milyon YTL harcanan meydan projesinde 210 bin metrekare alan yeniden düzenlendi. İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 9 Eylül’de açıldı.


İzmir Geniş Konu
2- Sultanahmet Meydanı – (İstanbul)
Üç İmparatorluk Gördü

Sultanahmet Meydanı İstanbul'un en önemli meydanlarından biridir. Bizans devrinde Hipodrom olarak bilinirdi. “Hipodrom” At binenlerin, atların meydanı anlamına gelir. Osmanlı döneminde buraya At Meydanı denirdi.

İstanbul’un sembollerinden. Kentin kurulduğu yedi tepeden birinde bulunuyor. Bizans döneminde Hipodrom, Osmanlı döneminde At Meydanı, Cumhuriyet döneminde Sultanahmet Meydanı olarak adlandırıldı. Bizans’ın şenliklerine ve kanlı ayaklanmalarına, Osmanlı’nın saray düğünlerine ve cirit oyunlarına, Yeniçeriler’in kazan kaldırmalarına sahne oldu. Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, İbrahim Paşa Sarayı, Milion Taşı, Dikilitaş, Yerebatan Sarnıcı, Alman Çeşmesi meydanda bulunan ve meydanı çevreleyen tarihi yapılardan bazıları. Yaz kış, günün her saati turistlerle dolu.

Günümüze çok az kalıntıları kalan Bizans devri önemli yapıları ve abideleri Hipodrom çevresinde inşa edilmişti. “Büyük Saray” diye bilinen İmparatorluk Sarayı Hipodromun yanından başlar, aşağılara, deniz kenarına kadar uzanırdı. Bu Saraydan günümüze bir büyük salonun yer mozaik panosu gelebilmiştir. Şehrin en önemli meydanı Agusteion ve burası ile cadde arasında Milerium zafer takı bulunurdu. Cadde, Roma’ya kadar uzanan yolun başlangıcı idi ve ilk kilometre taşı da buradaydı. Hamamlar, mabetler, dini, kültürel, idare ve sosyal merkezler bu civara yerleşmişlerdi. Semt Bizans ve Türk devirlerinde de merkezi önemini devam ettirmiştir. İstanbul’un en önemli abideleri Ayasofya, Sultan Ahmet Camii, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Yerebatan Sarnıcı burada, Hipodromun çevresindedir. Şehrin ana caddeleri (aşağı limana inen ve batıya şehir surlarına doğru gidenler) Hipodromdan başlar ve yamaçları takip ederdi. Yol kenarları ticari kuruluşlar ve ikametgahlarla çevrili idi. Yan yollar dar ve bazıları basamaklarla yokuş aşağı uzanırlardı. Anayol kaldırımları bazen iki katlı, galerili inşa edilmişlerdi.3. Saburhane Meydanı – (Muğla)Rum Mahallesinde
500 yıllık geçmişe sahip. Rum Mahallesi olarak bilinen Asar Mevkii’nde yer alıyor. Muğla 400’ e yakın tescilli evi 170’e yakın sivil mimarlık örneği yapısı, 100’e yakın sokağı, eski hanları, şadırvanları arastası, meydanları ve camileriyle örnek bir Kentsel Sit alanıdır.

Saburhane Meydanı özgün mimari karakterin coğrafyayla uyumlu şekillendiği, Türk-Rum yada Müslüman-Hıristiyan olmak üzere iki farklı kültürün bir arda yaşadığı tipik bir yerleşmedir. Meydan adını bir zamanlar burada yer alan hapishaneden alır. Kimi evlere çıkmaz sokaklardaki avlu kapılarından geçilerek ulaşılır. Açık ya da kapalı ön sofaları, ahşap süslemeleri verandaları, duvara gömülmüş dolap şeklindeki banyoları Muğla evlerinin belirgin özelliklerindendir.

19.yy’ın başlarından itibaren Osmanlının kaybettiği topraklardan (Balkanlar, Kırım ve Girit) göç eden varlıklı insanlar yanlarında Rum ustaları da getirmişlerdir. Rum ustaların etkisiyle 1820–25’lerden sonra mimari değişimler ortaya çıkmıştır. Sadece Rum ustalar değil, değirmenciler, terziler, doktor ve eczacılarda Muğla’ya gelip yerleşen Rumlar arasında yer alıyordu. Rumlar Saburhane Meydanı ve çevresinde yoğunlaşmışlardı. Rumlar zamanında Saburhane, ulu çınarların olduğu, ortasından dere geçen ve dere üzerinde taş köprüsü olan sosyal hayatın yoğun olarak yaşandığı bir mekân özelliği taşımaktaydı. Yapı ustalığı ve marangozluktan sonra en önemli ve yaygın meslek meyhanecilikmiş. Meyhane Boğazı dediğimiz Andon’ un hamamının (Zeliha’nın Hamamı) bulunduğu sokakta sağlı sollu meyhaneler yer alırmış ve mezeler adalardan gelirmiş
4- Hükümet Konağı Meydanı – (Kastamonu)
Orijinal Haline Döndürüldü

1942’de dönemin valisi Avni Doğan’ın talimatıyla yapıldı. Meydanda Milli Mücadele yıllarında cepheye cephane taşırken küçük çocuğuyla birlikte şehit olan Şerife Bacı anıtı bulunuyor. Yanı sıra Kurtuluş Savaşı’nda şehit olan Türk askerlerinin de anıtı var. Bir ay önce restore edilerek orijinal haline dönüştürüldü. Şehrin tam merkezinde ve ağaçlarla çevrili olması nedeniyle dinlenme alanı olarak kullanılıyor. Güneyinde mimar Vedat Tek tarafından yapılan tarihi hükümet konağı, güneybatısında restorasyonu yapılan tarihi defterdarlık binası, batısında Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi, kuzeyinde Kastamonu şehir merkezi ve 100 metre ilerisinde Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı ilk kez okuduğu 600 yıllık Nasrullah Camii bulunuyor.


5. Orhangazi Meydanı – (Bursa)

Mimari Tasarımı 1983’te Yapıldı

Bursa tarihi kent merkezinde, Hanlar bölgesinde bulunuyor. Mimari tasarımı 1983 yılında Şaziment-Neşet Arolat tarafından yapıldı. Bursa Belediyesi tarafından 1986’da hizmete açıldı. Tarihi çınarların yer aldığı meydanın çevresinde Ulucami, Kapalıçarşı girişi, Koza Han, Orhan Camii, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası, sanat galerisi ve Orhangazi altgeçit çarşısı bulunuyor. Yeşil alanlar, tarihi çınarlar, açık çay bahçeleri, havuz, çeşme, tuvalet ve oturma banklarının yer aldığı meydan, tarihi Hanlar bölgesinde yer alması nedeniyle turistlerin yoğun bulunduğu bir yer.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 02.10.10, 00:17   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2664
Mesajlar: 31,304
Ettiği Teşekkür: 172408
Aldığı Teşekkür: 186097
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları

6- Prominand Alanı – (Amasya)Gün Boyu Müzik Yayını Var

Yeşilırmak Yalıboyu karşısında bulunan meydan, 2 bin 250 metrekarelik alanı kapsıyor. Yedi yıl önce Amasya Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Vakfı tarafından geliştirilen projeye göre yeniden düzenlendi, Prominand Alanı adını aldı. Atatürk ’ün Amasya Tamimi’ni imzalamasını tasfir eden gravür, Amasya’da şehzadelik yaptıktan sonra tahta geçen Osmanlı sultanlarının büstleri, Amasya’nın yetiştirdiği ünlü coğrafyacı Strabon ile efsanevi aşıklar Ferhat ile Şirin ’in heykelleri bulunuyor. Çevresinde restoran, kafe ve tarihi yapılar var. Meydan boyunca 7 bin 500 yıllık tarih diliminden, yedi ayrı medeniyete ait eserler görülebilir. Gösteri ve konserler için yapılmış bir amfitiyatro da var. Gün boyu Türk halk ve sanat müziği yayını var. Tarihi yalı boyu evlerini, Amasya Kızlar Sarayı’nı, kral kaya mezarlarını ve Amasya kalesini buradan izleyebilirsiniz.

7- Mevlana Meydanı – (Konya)
Yerli ve Yabancı Turist Ziyaret Ediyor.
40 bin metrekarelik bir alana yayılan Mevlana Meydanı’nı yılda yaklaşık bir milyon 500 yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Mevlana Müzesi, 2. Selim’in yaptırdığı Selimiye Camii, Yusufağa Kütüphanesi, Mevlana Çarşısı ve Mevlana Kültür Merkezi gibi önemli tarihi yapılar yer alıyor. Mevlana Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde bu yıl daha da hareketlendi. Belediye tarafından Mevlana Müzesi ile Kültür Merkezi arasında kalan bölgenin kamulaştırılmasından sonra buraya Konya çarşısı, Selçuklu eserleri mini maketleri, yürüyüş alanları ve 5 yıldızlı bir otel inşa edilecek.
Konya'nın Yedi Harikası
8- Balıklıgöl ve Dergah Platformu Meydanı – (Şanlıurfa)Turistlerin Uğrak Yeri

Balıklıgöl ve Dergah Platformu Meydanı, Şanlıurfa Valiliği tarafından 1999’da düzenlendi. Projenin uygulaması Şanlıurfa Kültür Sanat ve Araştırma Vakfı tarafından yapıldı. Meydanda Şanlıurfa Kalesi, İbrahim peygamberin doğduğuna inanılan mağara, ateşe atıldığı yer, Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Eyyübi, Akkoyunlu ve Osmanlı dönemine ait cami, medrese, çarşı ve hanlar bulunuyor. Proje dahilinde meydana 73 dükkan, otel, üç kafeterya, bir lokanta, bir kütüphane, bir aşevi, 250 kişilik konferans ve sergi salonu, bir amfitiyatro ile duş ve tuvaletler inşa edildi. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir.

9. Alaçatı Meydanı – (İzmir)Kasabanın Buluşma Noktası
Kemalpaşa Caddesi ile Mektep Caddesi’nin kesiştiği 400 metrekare büyüklüğündeki meydan, 50 yıllık geçmişe sahip. Kafe, bar, restoranlarıyla bir buluşma noktası olan Alaçatı Meydanı en son 15 yıl önce düzenlendi. Hafta boyunca, özellikle 20.00-24.00 saatleri arasında yoğun oluyor. Meydanda spor, iş, sanat ve sosyete dünyasından birçok ünlü isme görmek çok normal.
Alaçatı Geniş Konu
10. Cumhuriyet Meydanı – (Kars)Kabartmalarla Cumhuriyet Tarihi

Erzurum yolu üzerindeki kavşakta bulunan meydan; şehir stadı, Kars Devlet Hastanesi, Anadolu Lisesi, Kız Meslek Lisesi ile çevrili. İçinde şaha kalkmış at üzerinde bir Atatürk heykeli bulunuyor. En son 2004 yılında düzenlendi. Bir saat kulesi ve üç süs havuzu eklendi. Genellikle mesai saatleri sonrası kalabalık olan meydan, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Meydanın kaidesinin dört cephesinde, Atatürk’ün 1924’te Kars’ı ziyareti, Atatürk ’ün İsmet Paşa’ya çektiği telgraf, Kazım Karabekir Paşa’nın Kars’ı kurtarışı ve Alparslan’ın Ani’den Anadolu’ya girişini gösteren kabartmalar bulunuyor. Meydan, 10 bin kişiyi alabilecek büyüklükte.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 02.10.10, 00:29   #3
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 625
Mesajlar: 8,372
Ettiği Teşekkür: 37034
Aldığı Teşekkür: 38602
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları

İzmir'den iki meydanın listeye girmesi çok hoş.

Konu çok güzelmiş ReaL.

Teşekkürler...
__________________
Smyrna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Smyrna'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.10.10, 02:17   #4
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,429
Ettiği Teşekkür: 87849
Aldığı Teşekkür: 126330
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları

Geniş konu linkleri ile, sözlük gibi çok güzel bir konu olmuş.


Antalya - Cumhuriyet Meydanı da konumu ve manzarası ile çok güzeldir. Resimlerini çekip katkıda bulunacağım.


Paylaşım ve emeğin için teşekkürler ReaL.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.10.10, 02:43   #5
Fosforlu

SuLTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 708
Mesajlar: 4,415
Ettiği Teşekkür: 36691
Aldığı Teşekkür: 24526
Rep Derecesi : SuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları

Konu harika ancak Kayseri Meydan da harikadır ReaL, unutmuşsun

__________________
"Dostlar bizi hatırlasın..."
SuLTaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
15 Üyemiz SuLTaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.10.10, 13:01   #6
Uzman Üye

Böcü Dayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 47
Konular: 32
Mesajlar: 1,389
Ettiği Teşekkür: 4078
Aldığı Teşekkür: 5584
Rep Derecesi : Böcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları

Konyaya birde deniz getirebilsek tamamdır... Sultan tamam kız siz Kayserilileride yüzdürürüz...))
__________________
"Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir."
Böcü Dayı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Böcü Dayı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.10.10, 15:42   #7
Üye

TAN3R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2010
Konular: 16
Mesajlar: 69
Ettiği Teşekkür: 183
Aldığı Teşekkür: 247
Rep Derecesi : TAN3R Karimasını arttırmak için doğru yerdeTAN3R Karimasını arttırmak için doğru yerdeTAN3R Karimasını arttırmak için doğru yerdeTAN3R Karimasını arttırmak için doğru yerdeTAN3R Karimasını arttırmak için doğru yerdeTAN3R Karimasını arttırmak için doğru yerdeTAN3R Karimasını arttırmak için doğru yerdeTAN3R Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
TAN3R - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları

Şu an Muğla'dayım gerçektende anlatıldığından da çok güzel bir şehir.

Paylaştığınız için teşekkürler.
__________________
Paylaşımlarımın tamamı internetten derlenmiş alıntıdır.
Ne bir tahsil edipte okul buldum.
Nede bir derviş olup şu sırtıma çul vurdum,
Anlatmak ne haddime anyamadım ben beni,
Kula kulluk yok derken ben kendimi kul buldum..

Bende Mecnûn’dan füzûn âşıklık isti’dadı var
Âşık- ı sâdık benim Mecnûn’un ancak adı var
FUZULİ

Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici ;
üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici ?
TAN3R isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz TAN3R'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.10.10, 15:57   #8
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,810
Ettiği Teşekkür: 26446
Aldığı Teşekkür: 23119
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi BÖCÜ DAYI Mesajı göster
Konyaya birde deniz getirebilsek tamamdır... Sultan tamam kız siz Kayserilileride yüzdürürüz...))
Eskişehir'in Porsuk Nehri'ni Konya'ya uzatırız Böcüm, sen yeterki iste...
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.10.10, 15:58   #9
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,810
Ettiği Teşekkür: 26446
Aldığı Teşekkür: 23119
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları

harika bir çalışma olmuş Real, emeğine sağlık
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.10.10, 16:00   #10
Müdavim

Lilium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Yaş: 32
Konular: 376
Mesajlar: 3,677
Ettiği Teşekkür: 8737
Aldığı Teşekkür: 17868
Rep Derecesi : Lilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'nin En İyi - En Güzel Meydanları

En iyiler arasındaki bu 10 meydandan: Sultanahmet meydanını, Orhangazi meydanını ve Balıklıgöl meydanını görebildim ve içi de gerçekten güzel yerler.

Diğer yerleri de görmek kısmet olur umarım

Konu harika yine gerek resimler gerek içerik gerekse müzik bakımından...

Ellerine sağlık ReaL...
__________________
Lilium isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Lilium'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
en güzel, güzel, meydanları, türkiyenin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türkiye'nin İl İl Gezilecek Yerler ve İllerin Meşhurları Smyrna Buram Buram Türkiye'm 6 23.02.12 15:20
Dünya'nın Büyük Aşkları DAMLA Duygularımız 4 26.01.12 00:18
Dünya Tarihinde Gelmiş Geçmiş Bütün ilkler oneyouu Dünya Tarihi 1 03.05.09 00:50
Ermeni Sorunu, İddialar, Gerçekler Kartal Türk Tarihi 29 26.01.09 04:21
Cumhuriyet Döneminde Güzel Sanatlar oneyouu Türk Tarihi 0 25.01.09 01:09


WEZ Format +3. Şuan Saat: 18:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.