Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Buram Buram Türkiye'm

Buram Buram Türkiye'm Gitmesek de, görmesek de o yer bizim yerimizdir...


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 16.06.11, 22:57   #11
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,381
Ettiği Teşekkür: 83922
Aldığı Teşekkür: 79540
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Türkiye'nin Gölleri | Göllerimiz

Borçka Karagöl


Artvin ilinin ikinci Karagöl’ü, Borçka ilçesi sınırlarında. Karçal Dağları’nın eteklerinde, Borçka merkezine 27 kilometre uzaklıkta ve tipik bir heyelan gölü. Buraya ulaşmak için Camili beldesi (Maçahel) yolundaki Karagöl tabelasından sapılıyor. Tabeladan sonra yol bozuluyor ama Karagöl’e varınca karşılaşılan muhteşem manzara bunu unutturuyor.

Karagöl, Klaskur Yaylası yakınlarındaki bir tepenin aşağı kaymasıyla meydana gelen bir heyelan sonucu oluştu. Bu heyelan, alanda iki farklı doğal anıt yarattı. Bunlardan biri Karagöl, diğeri de göle birkaç kilometre uzaklıktaki ağaçlık alan. Buranın özelliği, heyelan sonucu kayaların üzerinde kalan ağaçların, zamanla kayaları ayrıştırarak kendi toprağını oluşturması ve burada beslenerek kayanın üzerinde büyümesi. Yüzlerce ağacın kökleri, üzerinde bulundukları kayaları tamamen sarmış durumda. Karagöl’ün denizden yüksekliği 1430 metre.


Borçka Karagöl – Artvin
Fotoğraf: Turgut Tarhan

Yöre neredeyse tüm yıl boyunca yağmur alıyor. Gölde balık avlamak yasak. Kıyılar bahar aylarında rengârenk çiçeklerle muhteşem bir renk cümbüşü sunuyor. Karagöl çevresi boz ayı, vaşak, çengel boynuzlu dağkeçisi gibi birçok yaban hayvanına ev sahipliği yapıyor. Göç zamanı yırtıcı kuşları da ağırlıyor. Karagöl’de ayrıca bol miktarda alabalık bulunuyor.
  • Konaklama
Borçka Karagöl kıyısında kalınabilecek tek yer, Orman İdaresi tarafından yapılan konukevi. Altı odalı tek katlı binada yemek de veriliyor. Çadır kuranların da tesisten faydalanması mümkün. Sadece yaz aylarında açık. Karagöl’ün çoğunlukla Maçahel’e giderken ya da dönerken ziyaret edildiğini de hatırlatalım.


Uzun Göl

Göl, Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl beldesi sınırları içinde. Yüksek tepeler arasında sıkışıp kalmış Uzun Göl, yamaçlardan gelen büyük bir heyelanın Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşan bir heyelan gölü. Trabzon’a 99 kilometre, Çaykara’ya ise 19 kilometre mesafedeki göl, Soğanlı ve Kaçkar dağlarının kesişme noktasında yer alıyor.

Uzun Göl’ü çevreleyen coğrafya, biyolojik çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. Yöre birçok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapıyor. Uzungöl’de gözlenen kuş türleri arasında yeşilbaş ördek, elmabaş patka, çaprazgaga ve şahin de bulunuyor. Kış mevsimi hariç, gölü çevreleyen tepelerde yeşillik ve çiçekler hiç eksik olmuyor. Birçok endemik bitkiye ev sahipliği de yapan yörede boz ayı, vaşak ve dağkeçisi de yaşıyor.


Uzun Göl – Trabzon
Fotoğraf: Hüseyin Keçe

Tüm bu özellikleri nedeniyle Uzun Göl, doğal sit alanı ve tabiat parkı statüleri aldı. Deniz seviyesinden yaklaşık 1090 metre yükseklikte bulunan gölün yakınındaki yaylalar ve buzul gölleri, yaz aylarında doğaseverlerin büyük ilgisini çekiyor. Tam bir doğa harikası olan Uzun Göl, çevresindeki yanlış mühendislik uygulamaları yüzünden ne yazık ki bu özelliğini kısmen kaybetti.

Göl kenarındaki yolun su taşkınlarından etkilenmemesi için yapılan istinat duvarı, doğal güzelliği yok etti. Bu duvar birçok canlının gölle ilişkisini kestiği gibi göle dışarıdan gelen besinlerin de önünü kesti ve ekosistem büyük yara aldı.


Ulugöl


Gölköy ilçesi sınırlarındaki Ulugöl, merkeze 17 kilometre mesafede. Ordu’nun en büyük doğal gölü; suyu tatlı ve 6.7 hektar büyüklüğünde. Göl ve çevresi, 2009’da Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından tabiat parkı ilan edildi. Ulugöl Tabiat Parkı’nda en yaygın ağaç türleri kayın ve meşe. Yöre halkının etrafını özellikle yaz aylarında piknik amacıyla kullandığı göl, soğuk suyu nedeniyle önemli bir projeye de ev sahipliği yapıyor.


Ulugöl – Ordu
Fotoğraf:Ufuk Duman


Abant Alabalığı Yetiştirme Projesi’nin başarılı olması halinde Ulugöl alabalık açısından zenginleşecek. Türkiye’de fazla bilinmeyen bu gizli cenneti daha iyi tanıtabilmek için her yıl temmuz ayında “Ulugöl Şenlikleri” düzenleniyor. Kıyıda bulunan doğaya uyumlu yapılar, gölün ziyaretçilerine hizmet veriyor. Gölün etrafı bahar aylarında çiçek tarlasını andırıyor. Yaz aylarında serinlemek isteyenler için önemli bir uğrak yeri olan Ulugöl, sonbaharda da muhteşem görüntüler sunuyor.
  • Konaklama
Ulugöl yakınlarında turistik bir konaklama merkezi mevcut değil. Göle 17 kilometre mesafedeki Gölköy ilçesinde belediyeye ait bir otel var. Ordu ve civarındaki turistik otellerde kalınabilir.Ladik GölüSamsun’un Ladik ilçesi sınırlarında yer alan göl, Ladik Ovası’nın doğusunda, ilçe merkezine 10 kilometre mesafede. Uzunluğu 5, genişliği 2 kilometre olan gölün derinliği ise yağışlara göre 2.5-6 metre arasında değişiyor. Toplam alanı yaklaşık 10 kilometrekare olan gölün derinliği kurak dönemlerde iyice azalıyor, hatta bazı yıllarda bataklığa dönüşebiliyor. Gölün ana beslenme kaynakları Akdağ’ın kuzey yamaçlarından doğarak göle akan Kürpecik, Gümüşçayır ve irili ufaklı diğer dereler.

Ladik Gölü bol yağışlı dönemlerde fazla suyunu Tersakan Çayı’na boşaltıyor. Kuzey Anadolu Fayı’nın üzerinde yer alan göl varlığını da bu faya borçlu. Göl içinde birkaç yüzer ada bulunuyor, gölde barınan birçok kuş üreme alanı olarak buraları kullanıyor. Gölde yaklaşık 40 kuş türü gözlendi. Gece balıkçılı, alaca balıkçıl, karaleylek, yeşilbaş, yeşil düdükçün bunlardan bazıları.


Ladik Gölü – Samsun
Fotoğraf: Şebnem Eraş


Ladik’te turna balığı, tahtabalığı, sazan, kızılkanat gibi balıklarla tatlı su ıstakozu yaşıyor. Kış aylarında kimi zaman donan Ladik Gölü’nde balıkçılar buzları kırarak avlanıyor. Ladik, doğal bir tatlı su gölü. DSİ’nin gölün kuzeyine yaptığı setle birlikte su seviyesi arttı ancak bu artış göl kenarındaki sucul bitkilerin azalmasına neden oldu. Bu durum gölde yaşayan canlıları da olumsuz etkilemeye başladı, ayrıca bazı tarım alanları sular altında kaldı.

Göl 2008 yılındaki kuraklıktan oldukça etkilendi. Toplam alanı 4 kilometrekareye kadar inen gölün derinliği de 20 santimetreye kadar düştü ve binlerce balık karaya vurdu. Yağışların artmasıyla göl kısmen eski halini aldı ve bataklık görüntüsünden kurtuldu.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.11, 17:50   #12
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,381
Ettiği Teşekkür: 83922
Aldığı Teşekkür: 79540
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Türkiye'nin Gölleri | Göllerimiz

Sülüklü GölYaklaşık 300 yıl önce Marmara Bölgesi’nde şiddetli bir deprem oldu ve büyük bir heyelan, Mudurnu ilçesindeki Tavşansuyu Deresi’nin önünü kesti. Kısa bir kısa süre sonra da muhteşem göller meydana geldi. Heyelan öylesine büyüktü ki bu gün izler hala belli ve dik eğimden dolayı bir türlü bitki örtüsü tutunamıyor. Sülüklü Göl, bu heyelanla oluşan göllerin en büyüğü. Göle adını veren sülükler nereden gelmiş, gölde nasıl yaşamayı başarmış bilinmiyor ama nasıl yok edildikleri biliniyor. Gölde alabalık yetiştirmek isteyen yöre halkı bunu başardı ama bu arada tüm sülükler alabalıklara yem oldu. Sülüklü Göl’ün en derin noktası 25 metre civarında. Dibi balçık olan gölde yüzmek yasak. En dikkat çekici özelliği, heyelanla yamaçtan aşağı kayan ağaçların gölde dik olarak kalması.

Suyun azaldığı dönemlerde bu ağaçlar ilgi çekici görüntüler oluşturuyor. Göl göçmen kuşlar tarafından çok fazla tercih edilmiyor. Sülüklü Göl, 1968’de tabiatı koruma alanı ilan edildi. Etrafında kamp kurulabiliyor. İstanbul’dan günübirlik gelenler en büyük ziyaretçi grubunu oluşturuyor. Ziyaret için en uygun mevsimler ilkbahar ve sonbahar. Bu dönemlerde doğanın en güzel renklerini bir arada görmek mümkün. İlkbaharda çuha çiçekleri, kardelenler ve siklamenler her yeri kaplıyor.


Sülüklü Göl – Bolu
Fotoğraf: Turgut Tarhan

İlkbaharın sadece birkaç günlük diliminde açan ters laleler ise gölün başka bir güzelliği. Göl öylesine sessiz ki kuşların cıvıltılarını ve yaprak hışırtılarını rahatlıkla dinlemek mümkün. Burada yapılacak bir diğer etkinlik de Sülüklü Göl’ün yakınındaki diğer göllere kısa geziler.
  • Konaklama
Sülüklü Göl Tabiatı Koruma Alanı’nı ziyaret etmek isteyenler için kaliteli konaklama tesisleri Mudurnu ilçesinde yer alıyor.


YedigöllerYedigöller’e yaz aylarında gitmek için en uygun güzergâh Bolu-Yedigöller yolu. Yaklaşık 50 kilometrelik bu yol kış aylarında ulaşıma kapanıyor. Bu nedenle Yedigöller’e kışın sadece Mengen üzerinden gidilebiliyor. Ormanlık alanlar içinde bulunan yedi adet gölün tümü, büyük bir depremden sonra bölgede meydana gelen bir heyelanla oluşmuş. Sazlı Göl, Nazlı Göl, İnce Göl, Büyük Göl, Derin Göl, Serin Göl ve Küçük Göl adlarıyla anılan yedi gölün her biri farklı güzellikler sunuyor.


Yedigöller Milli Parkı içinde 200 civarında bitki türü bulunuyor. Göller ilkbaharda yemyeşil bir bitki örtüsü ve rengârenk çiçekler, sonbaharda ise pastel renklerin her tonunu barındırıyor. Sabahın erken saatlerinde, rüzgârın henüz ağaçları sallamadığı zamanlarda Yedigöller’deki yansımalar o kadar net oluyor.

Yedigöller – Bolu
Fotoğraf: Cüneyt Oğuztüzün


Yedigöller’in kendi doğal popülasyonu değil. Yedigöller’in içinde bulunduğu alanda karaçam, sarıçam, kızılağaç, meşe, gürgen, köknar, ve ıhlamur ağaçları bulunur. Geyik, karaca, ayı, yabandomuzu, kurt, tilki ve sincap milli parkın sakinleri arasında.
  • Konaklama
Yedigöller’de Orman Bakanlığı’na bağlı altı tane bungalov, iki tane de misafirhane bulunuyor. Yoğunluktan dolayı rezervasyon yaptırmakta yarar var.


Abant GölüBolu il merkezinin 34 kilometre güneybatısında yer alan Abant Gölü’nün denizden yüksekliği yaklaşık 1328 metre. Göl çevresi yılın dört mevsiminde de gidilebilen bir dinlenme alanı. Yollar, kış şartlarından olumsuz etkileniyor ama göl yolu mutlaka açık tutuluyor.


Abant Gölü’nün çevresi 7 kilometre civarında; burada yürüyüşler, fayton turları yapılıyor.
Daha uzun yürüyüşler için Abant Gölü’nün kenarındaki patikalardan yaylalara uzanan parkurlar kullanılabilir. Bu yaylaların en ilgi çekici olanı Örencik. İdeal kamp yerlerine sahip Örencik Yaylası, yamaç paraşütü için de oldukça uygun.


Abant Gölü – Bolu
Fotoğraf: Özcan Yüksek

Abant Gölü, ağırlıklı olarak çam, kayın ve köknar ağaçlarının bulunduğu muhteşem ormanlarla çevrili. Göl ve çevresinde 50’nin üzerinde kuş türü kaydedilmiş. Küçük batağan, büyük ak balıkçıl, küçük ak balıkçıl ve balık kartalı bu türler arasında.

Olta balıkçılığı yasak. Göl kaynak suları, akarsular, yağışlarla beslense de ana beslenme kaynağı yeraltı suları.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.11, 19:02   #13
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7869
Mesajlar: 29,280
Ettiği Teşekkür: 107631
Aldığı Teşekkür: 155794
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'nin Gölleri | Göllerimiz

Offf...of Basakca... Bu kadar gölümüz mü varmis bizim Manzara harika, bilgiler de ilavesi. Ellerine saglik, emege saglik olur mu ama ben emegine de saglik diyorum. Tesekkürler
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.11, 19:06   #14
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,109
Ettiği Teşekkür: 171260
Aldığı Teşekkür: 185003
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Türkiye'nin Gölleri | Göllerimiz

Oldukça detaylı ansiklopedik çok güzel konu daha..

Ellerine sağlık, teşekkürler Başakça...
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.11, 22:11   #15
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,810
Ettiği Teşekkür: 26452
Aldığı Teşekkür: 23113
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Türkiye'nin Gölleri | Göllerimiz

Emeğine sağlık Başakcam, çok teşekkürler
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.10.12, 01:59   #16
Üye

Özgü® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 3
Mesajlar: 57
Ettiği Teşekkür: 35
Aldığı Teşekkür: 139
Rep Derecesi : Özgü® Karimasını arttırmak için doğru yerdeÖzgü® Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'nin Gölleri | Göllerimiz

Paylaşımızınız için gönülden teşekkürler.
Her yönü ile bir başka güzeldir benim memleketim.
Özgü® isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Özgü®'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.04.13, 15:39   #17
Geciken gözyaşı hiçbir şey çözmez...

Liaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2011
Konular: 591
Mesajlar: 5,041
Ettiği Teşekkür: 41966
Aldığı Teşekkür: 21891
Rep Derecesi : Liaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevherLiaaa işlenmemiş cevher
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'nin Gölleri | Göllerimiz

Göller ve manzara ayağını yerden keser valla.

Akıntılarda yeşillik ve taşlar ayrı bir atmosfer katıyor.

Hiçbiri kurumasın, çöl olmasın.

Ellerine sağlık, teşekkürler Başakça.
__________________
Liaaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Liaaa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.04.13, 15:46   #18
» Angel Fall «

Dilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Konular: 30
Mesajlar: 1,923
Ettiği Teşekkür: 10770
Aldığı Teşekkür: 10458
Rep Derecesi : Dilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'nin Gölleri | Göllerimiz

Ellerine sağlık çok güzel bir sunum olmuş teşekkürler
__________________


Regretsmistakes they’re memories made.
Dilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Dilem'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.02.16, 00:47   #19
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,381
Ettiği Teşekkür: 83922
Aldığı Teşekkür: 79540
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Türkiye'nin Gölleri | Göllerimiz

Gala(Çeltik Gölü)


Terkos Gölü


Büyükçekmece Gölü


Küçükçekmece Gölü


Gökçeada Tuz Gölü

__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.02.16, 01:05   #20
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,703
Ettiği Teşekkür: 15539
Aldığı Teşekkür: 22120
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiye'nin Gölleri | Göllerimiz

Çok güzel bir konu olmuş teşekkürler @Basakca


__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
gölleri, göllerimiz, türkiye'nin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türkiye'nin 10 Harikası Mathematician Buram Buram Türkiye'm 16 03.02.19 23:53
Kıbrıs'la İlgili Bütün Belgeler, Bütün Gerçekler Kartal Türk Tarihi 8 03.02.14 12:03
Türkiye'nin İl İl Gezilecek Yerler ve İllerin Meşhurları Smyrna Buram Buram Türkiye'm 6 23.02.12 14:20
Dünya Tarihinde Gelmiş Geçmiş Bütün ilkler oneyouu Dünya Tarihi 1 02.05.09 23:50
Ermeni Sorunu, İddialar, Gerçekler Kartal Türk Tarihi 29 26.01.09 03:21


WEZ Format +3. Şuan Saat: 23:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.