Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/index.php)
-   Cep Telefonu (http://www.forumgercek.com/forumdisplay.php?f=615)
-   -   Dev cep üreticisi bir basamak daha düştü (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=41875)

uur 26.01.09 07:59

Dev cep üreticisi bir basamak daha düştü
 
Pazara ilk çıktıklarında sadece telefonla görüşme ve SMS gönderimine izin veren ve kullanıcıların sadece en temel ihtiyaçlarını karşılayabilen cep telefonları, bugün birbirinden farklı ve en yeni teknolojik donanımlarıyla adeta bir cep bilgisayarına dönüştüler. Fotoğraf ve video çekiminden müzik dinlemeye, internete bağlanmaktan dosya alışverişine kadar birçok amaç için kullanılabilen günümüz cep telefonları, farklı ve renkli tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

Peki dünya genelindeki cep telefonu satışları ne durumda? DigiTimes, geçtiğimiz günlerde mobil telefon pazarının dünyadaki durumunu gözler önüne seren kapsamlı bir rapor yayınladı. Buna göre, 2008 yılında 480 milyon cep telefonu satışıyla Nokia mobil telefon pazarının bir numaralı ismi olmayı başarırken Samsung, 200 milyonluk satış rakamıyla Nokia'nın hemen ardından ikinci sırada yer aldı.

Samsung'u 100 milyonluk satış rakamıyla LG takip ederken, Motorola ise 99.9 milyonluk satış adediyle Samsung'dan sonra ancak 4. sırada yer alabildi. Geçen sene Motorola listenin üçüncü basamağında bulunuyordu.

Listenin son sırasında ise 96.6 milyonluk satış rakamıyla Sony Ericsson bulunuyor.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker