Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 26.07.13, 08:51   #1
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 5,811
Ettiği Teşekkür: 17696
Aldığı Teşekkür: 28930
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Dağ'daki PKK'lı Sayısı Katlandı

Bölücü terör örgütü PKK ile ilgili her gün yeni bir iddia gündeme getiriliyor. AKP Diyarbakır Milletvekili Salim Ensarioğlu‘ndan sonra Siirt Valisi Ahmet Aydın, son dönemlerde 2 bin 500 civarında gencin PKK’ya katıldığını öne sürdü. Türkiye topraklarında en fazla 2 bin silahlı militan bulunuyor. Bunlardan yüzde 15 ya da en fazla yüzde 20’sinin Kuzey Irak’a çekildiği ifade ediliyor.
AKP milletvekilinin, AKP döneminde atanan valinin açıklamalarına göre 2 bin 500 civarında genç terör örgütünün dağ kadrosuna katılırken, Başbakan Tayyip Erdoğan‘ın açıklamalarındaki oran dikkate alındığında, ülkemizden ayrılan terörist sayısı 400 kişi civarında. Bu durumda, Türkiye topraklarından silahlı teröristlerin bırakın çekilmesini, sayıları da neredeyse bir kat arttı.
Ne oldu da örgüte katılımlar birden arttı. Edindiğimiz bilgilere göre katılımları örgüt istedi. Çünkü, terör örgütünün gündeminde yalnız Türkiye değil, Suriye’nin kuzeyindeki gelişmeler var. Suriye’de PYD ile işbirliği yapılması ve örgüt açısından yeni bir “güvenli bölge” oluşturulması amaçlanıyor.

Adam kurtarmak da parayla…


Terör örgütü, kendini güçlü göstermek, otoritesini pekiştirmek, kamu görevlileri ve halk üzerinde baskı oluşturmak amacıyla her türlü tehdit ve şantaja başvuruyor. Son dönemde örgütün gücünü ve etki alanını artırdığı, kamu görevlilerini etkisizleştirmek için her şeyin yapıldığı biliniyor.

Örgüt, önceleri eleman bulmakta büyük sıkıntı çeker, bunun için köylere baskın düzenleyip daha bıyıkları bile terlememiş çocukları beraberinde götürürdü. Bir çatışma, karakola saldırı eylemine sokulduktan sonra onlara, “Sen askeri öldürdün. Seni yakalarlarsa öldürürler” uyarısında bulunur, böylece teröristin kaçmaması, örgüte daha bağlı olması sağlanırdı.
Çocuğu kaçırılan aile karakola gidip şikayet eder. Çocuklarını kurtarmak için çabalar. Ancak bunlar çoğu kez sonuçsuz kalır. Terör örgütü içinde de, kaçırılanları örgütten kurtarıp ailelerine teslim eden ve bunun için yüklü paralar alanlar da çıkıyor. Ancak, bunun için önce kurtarılmak istenen teröristin gönüllü olması, ailesinin de istenen parayı ödemesi gerekiyor.

Katılım iki nedenden arttı


Terör örgütüne son dönemlerde katılımın niçin arttığını Güneydoğu’nun en olaylı ilçesinde görev yapan kamu görevlisinden dinliyorum:

“Son dönemlerde bölücü terör örgütü PKK’ya katılmak kendisine de, ailesine de itibar kazandırıyor. PKK’nın dağ kadrosunda bulunmak prim yapıyor. Bunlara, gelecekte örgüte katılmanın karşılığı olarak kendilerine, ailelerine iş, kadro ve benzeri imkanlar sağlanacağı söyleniyor. Geçmişte de dağ kadrosuna eleman bulabilmek için benzer vaatlerde bulunuluyordu. Örneğin ‘helikopter pilotu’ olacaksın diye götürülen genç, kendisine sadece katırların bakım görevi verildiğinde, ‘senin helikopterin katırlar’ denildiği de hep anlatılırdı. Şimdi, gençler teröristlerin çağrılarını bile beklemeden gönüllü olarak örgüte katılıp ilerde doğabilecek bazı imtiyazlardan yararlanmak için adım atıyorlar.
Güneydoğu’da terör örgütü ile ilintili olan ve belediyelerde çalışanlar da katılımın artmasında etkili oluyor. Onlar aracılığıyla vaatlerde bulunuluyor. Teröristlerin lehine olan psikolojik bir ortam var. Örgüte menfaat için girenler olduğu gibi, inandıkları için katılanlar da var.
Aileler için geçmişte terör örgütüne çocuğunun katılması bir utanç vesilesiyken, şimdi övünülecek bir durum haline getirildi. Şimdi, ailelerden çocuklarının dağ kadrosuna katılmasını isteyenler var. Çocukları dağda olanlara, bazısı korkuya dayalı olsa da saygı gösteriliyor. Nasıl, şehit askerin ailesine daha önceleri büyük saygı gösteriliyorsa, dağda öldürülen teröristin ailesi de Güneydoğu’da saygı görüyor.”

Oğlu örgüte katılan baba…


Terör örgütüne daha önce oğlu katılan bir babayla konuşuyorum. Baba, bugün oğlunun yaşayıp yaşamadığını bile bilmiyor. Çünkü, örgüte katılanın ailesiyle bağını kesiyorlar. Oğlunun ardından yıllardır gözyaşı döken babayı dinliyorum:

“Oğlumun örgüte katıldığını öğrendiğimde onun ya öldürüleceğini ya da tutuklanacağını biliyordum. Çünkü, dağa her gidiş ölüm ya da tutuklanma demektir. Benim oğlumun da öldüğünü tahmin ediyorum. Çünkü yıllardır izini bulamadım. Bugün, örgütün eylemsizlik dönemi var. Bu durum nasıl asker aileleri için sevindiriciyse, çocukları örgüte katılmış olan aileler için de aynısıdır.”
Terör örgütü, ne yaptığını biliyor ama henüz nerede duracağını onlar da bilmiyor. Çünkü, beklenmedik gelişmeler onları da şaşırttı ve “paralel devlet” oluşturmak için ellerini çabuk tutuyorlar. Bugün, dağlarda bulunan 6 bini aşkın terörist, kaymakam, vali, komutan, emniyet müdürü, savcı, hakim, polis olacağı günün hayalini kuruyor.

Sözcü-Saygı Öztürk
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..
”


Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.07.13, 09:43   #2
2023 - İlk Yolculuk

Cagliostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Yaş: 35
Konular: 34
Mesajlar: 710
Ettiği Teşekkür: 518
Aldığı Teşekkür: 2776
Rep Derecesi : Cagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dağ'daki PKK'lı sayısı katlandı

Bölücü başı 15 Ekime kadar süre vermiş, bu süre zarfında hükümet gerekenleri yapmaz ise-bu gerekenler nedir ?- çözüm süreci iptal olur diye..Hadi buyrun !
__________________
Cagliostro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Cagliostro'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.07.13, 23:28   #3
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 136
Mesajlar: 5,122
Ettiği Teşekkür: 17119
Aldığı Teşekkür: 24889
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dağ'daki PKK'lı sayısı katlandı

Alıntı:
“Son dönemlerde bölücü terör örgütü PKK’ya katılmak kendisine de, ailesine de itibar kazandırıyor.

Tayyip'in dev hizmeti...
Tntcool Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.13, 02:28   #4
Gerçek Üye

Nils' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 25
Mesajlar: 688
Ettiği Teşekkür: 3211
Aldığı Teşekkür: 3390
Rep Derecesi : Nils' has a spectacular aura aboutNils' has a spectacular aura aboutNils' has a spectacular aura aboutNils' has a spectacular aura aboutNils' has a spectacular aura aboutNils' has a spectacular aura aboutNils' has a spectacular aura aboutNils' has a spectacular aura aboutNils' has a spectacular aura aboutNils' has a spectacular aura aboutNils' has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dağ'daki PKK'lı Sayısı Katlandı

Normal!

Bunların cinsi neyse üremeleri fazlaca oluyor.
Nils' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Nils''in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.13, 02:42   #5
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 754
Mesajlar: 13,865
Ettiği Teşekkür: 134662
Aldığı Teşekkür: 48275
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dağ'daki PKK'lı Sayısı Katlandı

Eskiden bu Cocuklara, sizleri Avrupaya göndericegiz diye Kandiriyorlardi.

Böylelikle Daglara cikan Cocuklar Avrupayi bir tarafa birak, Dag Baslarinda geberiyordu.

Su bizim Mosad Basi, Kuzey Irak´a Mosadin dolu Para Cantalarini götürdükten sonra, Gladio-B pesinde Yahudistanin Kucagina oturtulmak icin, Gecleri simdi Daglara götürüyorlar.

Halbuki bu durum yakinda bütün Vahsetinle anlasilacak, Salom diye selamlanan Gencler neye ugradiklarini sasiracaklar.

Tayyipte, sanddigin icine tikildiktan sonra, Yahudistanda onlara Hosgeldin der artik.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-





Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dağdaki, için, katlandı, pkklı, sayısı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Burçların Komik Gizli Dili (: saya35 Astroloji | Mitoloji 11 05.04.14 22:56
Mobil İnternet Kullanıcı Sayısı Arttı Liaaa Teknoloji Haberleri 1 17.04.13 18:23
Cehalette Boğulup Sıtmadan Ölmediysek Eğer Bunu Ona Borçluyuz. Mavigöl Atatürk Kimdir? 0 15.11.12 00:29
Liselerde Alan Uygulaması Kalktı! Kartal Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 27 19.09.10 15:52


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.