Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 01.09.13, 10:33   #1
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1641
Mesajlar: 7,922
Ettiği Teşekkür: 27866
Aldığı Teşekkür: 35056
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Afedersiniz Sizin Tanrınız Hangisiydi? - Ali Murat Iratİbrahim’in kendi çocuğuna kıymasını engelleyen bir Tanrı’nın “çocukları” değil misiniz siz? Tanrı İsmail’e kıyamazken siz başka çocuklara nasıl kıyıyorsunuz? Böyle kolayca, böyle gözlerin içine baka baka nasıl yalanlar söylüyorsunuz? “Öldürmeyeceksin” diyen Tanrının hangi adıyla başlıyorsunuz katliamlara? Ellerini arkasından bağladığınız Adem ve Havva evlatlarının kafalarına o kurşunları sıkarken, tetikleri “Tanrının önüne çıkmadan ilk önce arıttığınız” ellerle mi çekiyorsunuz? Neden çarmıhlar çakıyorsunuz Ortadoğu’nun orta yerine hala. Sizin her gün defalarca, kana susamışçasına öldürdüğünüz insanlar başka bir Tanrı’nın çocukları mı?

Ellerinizdeki kanlı bıçaklarla çocukların kafalarını bedenlerinden ayıran sizler hangi Tanrı’dan emirler aldınız? Neden kravatlı ve apoletlisiniz? Neden hepinizin kollarında güzel takılar ve gösterişli saatler var? Yoksa sadece o lanet kravatlarınızı ve apoletlerinizi taktığınızda mı adamdan sayılıyor, takılarınızla mı değer kazanıyorsunuz? Neden büyük laflar eder gibi görünüp sadece kan kusuyor ve cinayet işliyorsunuz? Her katliamınıza “Birleşmiş Devletler” ciddiyeti verip bir de üzerine ciddi ciddi saçmalayarak kılıflar bulabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Hangi Tanrı ki sizin Tanrınız, Ortadoğu’da bilmem kaç milyon petrol varil, bilmem kaç milyon çocuğun gözyaşıyla doldurulurken hala adını o pis ağızlarınıza alabiliyorsunuz?

Şimdi sadece Tanrı’nın kimin tarafında saf tutacağını merak ediyorum bu kirli savaşta. Kimlerin duasının onun katında daha değerli olduğunu merak ediyorum. Şimdi kime kulak verecek Tanrı? Kimin çığlıkları baskın gelecek onun katında? Hangi dilde yakılan ağıtlar canını acıtacak? İbranice, Aramca, Farsça, Arapça, Kürtçe, Türkçe ağıtların değeri ne olacak onun nezdinde? Can alma “yetkisini” sadece kendine tanımışken, bu kadar hesabı mahşere mi bırakacak? “Sonraki” sonsuz bir tevekkül için neden sadece Ortadoğu dedikleri şu köhnemiş coğrafyadaki kullarını sınamakta peki? Suriye’ye enerji için girip ahlak ve etik gibi zavallılaşmış kavramlarla bunu ikame edenlere mi, yoksa uğruna savaşılan petrol ve enerjinin milyonda birinden bile faydalanamayan zavallıların ölmemek için yakarmalarına mı kulak verecek?

Katledenler ve katledilenler belli ki başka başka Tanrıların çocukları. Çevresine İsrailli askerler tarafından ölüm saçılırken bir Lübnanlı “Biz daha güçsüz bir Tanrı’nın çocukları olduğumuz için öldürülüyoruz” demişti. Hakikaten nasıl bir Tanrı ki sizin Tanrınız o kör bıçaklarla küçük bir kız çocuğunun kafasını keserken onun adını ağzınıza alıyorsunuz? Ya da annesinin gözleri önünde bir kız çocuğuna tecavüz ederken utanmıyorsunuz ondan. Nasıl bir Tanrı ki sizinki, ölü bir insanın kalbini söküp yerken bunu onun için yaptığınızı söylüyorsunuz?

Sizin devletleriniz hangi Tanrı’dan alıyor emirleri? Hangi Tanrı yoksul halk çocuklarını ellerine tutuşturduğunuz silahlarla birbirine kırdırırken emri vermiş oluyor? O inandığınızı söylediğiniz Tanrı değil miydi merhamet sahibi? Yoksa sizler onun çocukları değil misiniz? Neden çocukları öldürüyorsunuz? Habil’in ölümünden ders almamış mıydınız? Bilmez misiniz ki Habil’in dökülen kanı “intikam” yazmıştır Kabil için. Bilmez misiniz öldürdüğünüz ve katlettiğiniz halkların eline de bir gün siz düşeceksiniz? “Her kim Kabil'i öldürürse, intikam yedi kat fazlasıyla onun üzerine olsun" diyen ve sizi buna iman ettiren sizin Tanrınız değil miydi yoksa? Öyleyse neden öldürüyorsunuz kardeşlerinizi? Bütün erkek çocuklarının öldürülmesini emreden Firavuna nispet bütün insanların öldürülmesini sizin Tanrınız mı emretti size?

Artık biz biliyoruz ki sizin Tanrınız başka! O katlettiklerinizin Tanrısıyla bir değil belli ki. Sizin Tanrınızın kravatı var, apoletleri var. Güzel ayakkabılar giymekte sizin Tanrınız. Her yemeği bir çocuk işçinin bir aylık emeğine eş sizin Tanrınızın. Sizin Tanrınız bakımlı, parası var. Sizin Tanrınız moda kadar geçerli ve güçlü. Sizin Tanrınız için insan değil para önemli. Sizin Tanrınızın dili düzgün, aksanı yok. Derisi her yerde beyaz. Bizlerse başka bir Tanrının çocuklarıyız. Ancak siz mazlumlara zulmetseniz de biz sizin Tanrınız gibi zalim olmayacağız, işte buna inanabilirsiniz. Amma ve lakin sanmayın ki sürmeyecek kavga. Sürecek! Hem de sizin zulmünüze rağmen “Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek” sürecek.

Ali Murat Irat - Birgün
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.09.13, 10:54   #2
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 126
Mesajlar: 2,230
Ettiği Teşekkür: 7316
Aldığı Teşekkür: 12041
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Afedersiniz Sizin Tanrınız Hangisiydi? - Ali Murat Irat

Alıntı:
“Biz daha güçsüz bir Tanrı’nın çocukları olduğumuz için öldürülüyoruz”
Evet biz daha güçsüz bir Tanrı'nın çocukları olduğumuz için eziliyoruz,öldürülüyoruz ;çünkü güçlenme yelim diye diğer Tanrı cahil kalmamızı sağlıyor,Allah hepimize eşit dağıtmış beyinleri ama kullanmasını da yine bize bırakmış.Sonuç güçlü Tanrı çocukları onları kullanmayalım diye bize tv,oyun ve dinle eğlendirirken atı alıp bizi ezip geçmiş.
Doğa kanununu uygulamış güçsüz, sağ kalmaz...Güç birlikten doğar...ama birlik nerede?


"Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.

Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.

"SUÇ HEP O SARI ÖKÜZ''DE..."

Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:
"Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."

Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.

"AFERİN SİZİ KUTLARIZ!"

Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler:
"Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."

Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.

"NEREDE KAYBETTİK BİZ BU SAVAŞI?"

Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar.
Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş.
Boz Öküz, Benekli Öküz''ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli "Biz" demiş, "Sarı Öküz''ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı.."


Nerede kaybettik Savaşı;Tembelliği Sevdiğimiz İlk Anda
__________________
Inatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Inatci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.09.13, 16:28   #3
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 761
Mesajlar: 13,970
Ettiği Teşekkür: 136048
Aldığı Teşekkür: 48528
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Afedersiniz Sizin Tanrınız Hangisiydi? - Ali Murat Irat

Alıntı:
Sizin devletleriniz hangi Tanrı’dan alıyor emirleri? Hangi Tanrı yoksul halk çocuklarını ellerine tutuşturduğunuz silahlarla birbirine kırdırırken emri vermiş oluyor? O inandığınızı söylediğiniz Tanrı değil miydi merhamet sahibi? Yoksa sizler onun çocukları değil misiniz?
Bir zamanlar Hindistani kinayip, 18 Tanrica olurmu diye alay ediyorduk, halbuki bu Deyuslar kendilerini Tanricalastirmis, onlara Minettar olmamizi istiyorlar.

Ey yolu sasirmis deyuslar, anca Tanriya Minnettar olundugunu ne zaman unuttun, senin BEDENIN TOPRAK OLUP, ICINDE SOLUCANLAR YERLERINI BULURKEN, TANRININ HALEN VAR OLDUGUNDAN haberin yokmuydu?.

Bunlarin Tanrisi, Paranin üzerinde olan Renge bagli!.

Ruhunuz boski, bunlari Parayla bile kaldiramazsiniz!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
afedersiniz, hangisiydi, irat, murat, neden, sizin, tanrınız, İrat


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Burçların Aşk Uyumu DarkAngeL Astroloji | Mitoloji 24 06.02.18 19:27
Burç Kadınlarına Böyle Davranın Canan Astroloji | Mitoloji 10 28.02.14 21:43
15 Soruda Burcunuz ve Siz saya35 Astroloji | Mitoloji 12 13.01.14 22:20
Haftalık Burç Yorumları (2013) Canan Forum Gerçek Arşivi 208 24.12.13 20:12


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.