Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 22.09.13, 01:40   #1
Taner
Tam Üye

Taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 61
Mesajlar: 380
Ettiği Teşekkür: 977
Aldığı Teşekkür: 1592
Rep Derecesi : Taner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Yeni Merkez Bankamız

Yeni Merkez Bankamız / Rıfat SERDAROĞLU
İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Eyl 20, 2013 17:58

Yeni Merkez Bankamız

Cumhurbaşkanı Gül, 19 Eylül 2013 Perşembe günü saat 17:00'de İslam Kalkınma Bankasının Türkiye Ofisinin açılışını yaptı. Banka 1974 yılında kuruldu, merkezi Suudi Arabistan’ın Cidde şehrindedir. İKB’nin 56 üyesi bulunmasına rağmen sermayenin çoğunluğu Suudi Hanedanındır. Yani patron Suudilerdir.

Cumhurbaşkanı Gül, 1983-1991 yılları arasında bu bankada “ekonomi uzmanı” olarak çalıştı. Tıpkı Maliye Bakanı, İngiltere vatandaşı ve 2001 krizinin tetikleyicisi Mr. Shimshek’in, Merrill Lynch adlı uluslararası finans kuruluşunda çalıştığı gibi. Yani Maliye Bakanının patronu İngilizler, Cumhurbaşkanı Gül’ün de patronu Suudiler idi.

Gül’ün, TC Cumhurbaşkanı olduğunu unutup, nefes nefese kalıncaya kadar koşarak Suudi Kral’ın otel odasına gittiğini hatırlarsınız, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Bankanın Türkiye Ofisinin kurulması 18 Haziran 2013 tarih ve 2013/4907 sayılı Resmi Gazetede yayınlandı. Bakanlar Kurulu Kararını ve TC Devleti ve Banka arasında imzalanmış antlaşmayı okuduğunuzda, Türkiye’nin kendi Merkez Bankasına vermediği “yetki ve koruma zırhını” Suudilerin Bankasına verdiğini gördük.

Sanki yeni Merkez Bankamız, Suudilerin İslam Kalkınma Bankası olmuştu!

Suudilere tanınan ayrıcalıklar;

Madde 5-1: TC’ nin idarî-adlî-askerî veya polisinden herhangi bir görevlisi veya temsilcisi veya TC dâhilinde Kamu otoritesi gücü kullanan başka bir kişi, Banka Grubunun veya Ofis Başkanının izni olmadan ofis mahalline giremezler.

Madde 5-2: Bankanın tüm arşivleri ve genel anlamda tüm dokümanlar ve bankanın elinde bulunan tüm veriler her zaman ve her yerde dokunulmaz olacaktır.

Madde 7-1: Resmi faaliyetleri kapsamında Banka Grubu ve ülke ofisi, taşınır-taşınmaz mülkü, faiz veya sermaye kazancı veya döviz kazancı gibi her türlü geliri dâhil varlıkları, bunun yanı sıra mal ve hizmet alımları dâhil, faaliyetleri ve işlemleri KDV, ÖTV, tevkifat ve damga vergisi dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, ŞİMDİ ve GELECEKTE doğrudan ve dolaylı vergi ve harçtan muaf olacaktır.

Madde 11-1: Banka Grubu ve ülke ofisi ile kurulacak tüm iletişim, gönderme vasıtasına ve şekline bakılmaksızın, sansürden veya başka türlü dinlemeden ve müdahaleden masundur.

Madde 11-3: Banka Grubu ve ülke ofisi TC’de, noktadan-noktaya telekomünikasyon tesisleri kurma ve işletme hakkına sahip olacak, bunlara telsiz alıcı ve verici istasyonu veya istasyonları, uydu alıcı-verici istasyonları kurabilecektir.

Bağımsız ve Egemenlik hakkını kullanabilen hiçbir devlet bir yabancı banka ile böyle bir antlaşma imzalayamaz. TC Devleti olarak, kendi Merkez Bankasını polisle basıp, çok sayıda çalışanını “Casusluk” iddiasıyla (Hiçbir gerekçe göstermeden) işten el çektireceksin, fakat kendin Suudilere “Dokunulmazlık” verip onların bankasına giremeyeceksin! Böyle rezillik görülmemiştir.

Bu anlaşma ile TC Devleti “Vergi Alma Hakkından” kendisi vazgeçmektedir. Kendi Kamu Bankalarından vergi alan devlet, sıra Suudilere gelince, “Vergi-harç istemez patron, bunlar sana bedava”, demektedir. Üstelik kendisinden sonraki iktidarları da bağlayacak şekilde, gelecekte de vergi alınmayacağı imza altına almıştır. İnanın böyle rezillik görülmemiştir.

Türk Milletinin “Hükümranlık Hakkını” ve vergilerini başkalarına peşkeş çekmek kimsenin haddi değildir. Bu hak Türk Milletinindir. Gül ve Erdoğan, bu yaptıkları için mutlaka Yüce Divan’da yargılanacaklardır.

Gül ve Erdoğan Suudilere bir kıyak yapmak istiyorlarsa, kendi servetleri-birikimleri ile yapabilirler. Türk Milletinin olana el uzatanların ve Türk Milletinin hakkını Suudilere peşkeş çeken antlaşmayı imzalayanların şunu bilmeleri şarttır. İlk fırsatta bu antlaşma yırtılıp atılacak ve o kirli eller Türk Yargısı tarafından kırılacaktır.

Sağlık ve başarı dileklerimle.

Rıfat SERDAROĞLU, 20 Eylül 2013

http://www.guncelmeydan.com/pano/yen...lu-t35646.html
__________________
Gerçekçi ol İmkansızı iste.
Taner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Taner'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.09.13, 04:12   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 781
Mesajlar: 14,543
Ettiği Teşekkür: 141081
Aldığı Teşekkür: 49619
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni Merkez Bankamız

Böyle sakat Kanunlarin Yirtilmasi icin, Simdiden oyumu veriyorum!.
Altinda zaten hem Ismim hemde Imzam bulunur!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.09.13, 19:03   #3
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,557
Ettiği Teşekkür: 19215
Aldığı Teşekkür: 11092
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Yeni Merkez Bankamız

Çok yadırganacak bir durum gibi gözükmüyor. Anlaşma içeriğine bakıldığında, verilmiş olan imtiyazlar, bu imtiyazların altına imza atanların geçmişi karanlık, kendilerinin fikirleri kirli ve karanlık, ayrıca hıyanet ölçüsünde yaptıkları ilk anlaşmada değildir. Abdullah Gül'ün Colın Powell ile yaptığı önce gizli sonra aşikar olan 2 sayfa 9 maddelik anlaşmayı unutanlar varsa, "Hafızay-ı beşer nisyan ile maluldür" cümlesinin ifade ettiği rahatsızlığa duçar olmuştur.

Rıfat Serdaroğlu, yazı ve fikirlerini keyifle takip ettiğim, bilgilendiğim eski bir siyaset ve bilim adamıdır. Can alıcı ve önemli bilgilendirmeleri, çok değerli bir uslup ve düzen içinde anlatma ve yazma yeteneğide olduğu için tüm yazıları sıkılmadan okunan bir yazar statüsündedir. Sn. Taner teşekkürler paylaşım için.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.09.13, 21:56   #4
Mislina
Süper Üye

Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 458
Mesajlar: 2,754
Ettiği Teşekkür: 3848
Aldığı Teşekkür: 9371
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni Merkez Bankamız

Bunun anlamı "İsviçre" ülkemize mi geliyor ve kara paranın aklanması için yeni bir sistem mi oluşturuluyor?
__________________
"Ama gerçek, aziz dostum, can sıkıcıdır."

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.09.13, 22:18   #5
Dilaver
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,617
Ettiği Teşekkür: 17941
Aldığı Teşekkür: 20303
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Yeni Merkez Bankamız

Bak şimdi, ne güzel 2-1 yeniyoruz, moralim güzel-di... Ya hu sevgili Taner, bu yazıyı yarın paylaşaydın ya bizlerle..

Yine de sağol, Rifat Serdaroğlu'nun bu yazısından haberdar olduk.. Yazarın da ellerine sağlık, belleğine parmaklarına kuvvet, dedikten sonraaa...

Ben ağzımı bozuyorum burada bu antlaşma mı anlaşma mı her ne haltsa yapanlar için ama siz duymuyorsunuz..

Elin Saudi'si yapar yapmak ister tabi böyle bir anlaşma, kim kaçırır böyle imtiyazları, onlara lafım yok da..

Leyynn (kibarca yazayım belki yönetim görmez), ........... .... ....... ... ...... .......... ............ ........... ........ lar, leyynnn ........ ...... ................. .................... ... .... ... ....lar..

Bir kere de şu devlet için şu millet için iş yapın be.. Allah inancınız yok mu? Hayatınız para be...

Leyynnn ... ............. .......... lar...

Ne güzel memleket bee..

Bunlar kul hakkını bilir mi acep ??

Aaaa neden benim yazdığım bazı yerler de noktalar çıkmış ki .. Allah Allah..


__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.09.13, 22:40   #6
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 781
Mesajlar: 14,543
Ettiği Teşekkür: 141081
Aldığı Teşekkür: 49619
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni Merkez Bankamız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mislina Mesajı göster
Bunun anlamı "İsviçre" ülkemize mi geliyor ve kara paranın aklanması için yeni bir sistem mi oluşturuluyor?
spekülasyon olarak oda düsünebilinirde, burada amacin daha baska oldugunu zannediyorum.

Planlar bundan 20 Sene evvel yapilip, SAUdilerin Petrolünün bir gün bitecegi O zamanlardada biliyordu.
Burada Planlamaya göre, SAUdiler büyük Projeler baslatip, Finanz sektörünü cekmeye calismislardi.

Bunun icinde sadece Dubai degil, daha baska düsünceler oldugunu zannediyorum.

Oralarda Denizin icinde bile yeni adalar yapip, kendi Politikasini örtmesine yetemedi, böylelikle Türkiye bir baska Las Vegas ve Finanz sektörü edilme, buradan amaclarina ulasma cabalari olabilir diye düsünüyorum.

Nede olsa son 20 Sene icerisinde, Türkiye Turistik gelismelerinde Avrupa Ak Deniz Ülkelerinide gecmeye basarmis, Ispanyada Betonlastirilmis Sahiller simdilik Sinek avlamakta.

Bunun üzerine daga evvel Türkiyenin Dogusuna yapilan yatirimlar, böylelikle yakinda patlak verecek su Kitligi, burada daha baska hallere neden olacaktir.

Konstantinopel, simdiki ismi Istanbul olarak büyük bir büyülme tarihini yeniden yasayip, Sadece Avrupanin degil Orta Asyaninda bir Elmasi olma durumunda.

Burada yatirimlar dogru dürüst yapilirsa, Amerika bile Disardan getirmeye mecbur kaldigi Energi yüzünden Dünya üzerine olan etkisinide kaybeticektir.

Amerika yeni Petrol yataklari pesinde olsada, burada Rusyaya karsi Kuzey Kutubu hemen hemen kaybetmis durumda, Sayet Rusyayla ilerki senelerde bir oyun oynanmazsa.

Burada Son Kartlari olarak zaten Türkiyeyi icine sokup, Tarihi Baglantilari vardir diye, Rusyaya karsi girimlerin gözükebilecegini zannediyorum!.

Dedigim gibi, sadece Spekulativ.

Söyle Internette yayilan resimlere bakildiginda!?!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
banka, bankamız, merkez, suudilere, veya, yeni


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Merkez Efendi Camii | Türbesi | Çilehane Canan Türk Tarihinde Yer Alanlar 7 26.08.18 21:30
Biz Neredeyiz? Merkez Nerede? | Murat Muratoğlu Cansuyu Diğer Köşe Yazıları 0 28.08.13 09:52
Merkez Av Komisyonu Kararları 2013-2014 Dilaver Kara Avcılığı 1 18.05.13 21:26
Kara Avcılığı Kanunu Dilaver Kara Avcılığı 4 03.03.13 22:50
Polis telsizinde geçen komik diyaloglar Dolunay Fıkra ve Gülmece Yazıları 7 31.01.12 13:38


WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.