Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 13.12.13, 11:02   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 5,420
Ettiği Teşekkür: 17128
Aldığı Teşekkür: 27681
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart F. Gülen’in Sevdiği Solcu | Soner Yalçın

Bugün öyle bir hava estiriliyor ki; “hoşgörü abidesi” Fethullah Gülen sanki ilk kez bir siyasal liderle /Erdoğan’la “kavga” ediyor.

Fethullah Gülen’in, Turgut Özal’a kızıp neler yazdığını biliyor musunuz? “Sızıntı” dergisinin “Milletin Önünü Kesen Kanlı Kabul” başlıklı başyazısında Fethullah Gülen, Turgut Özal’a seslendi:

“Sen ‘çağdaşlık’, ‘çağ atlama’ nakaratıyla kendi kendini avutadur, kazanç, gelir dağılımı, refah, mutluluk, keyif, neşe gibi gevezeliklerle teselli olmaya devam et… Aslında senin, çağdaşlığın da çağı yakalaman da sadece züğürt tesellisi ve kendi kendini aldatma; senin icraatın sırf bir taklit, idaren de, kurtları çobanlığa yükseltip çobanları da sürüleştirmekten ibaret.” (Sayı 151, Ağustos 1991)

F. Gülen, eleştirisini öyle sözlerle sürdürüyor ki şaşmamak elde değil:
“Sen karanlık düşüncelerin esiri, ikide bir zamanın çıkmazına düşen ve elli defa burnunu yerlere sürtmeden kendine gelmeyen içi geçmiş ruh!.. Sürekli ufuksuz!.. Bilinmezlere yelken açan sarhoş ve şaşkın kaptan!..”

Devam edelim:

“Ey, kinin, nefretin, garazın, muhakemesizliğin azat kabul etmez kölesi! Ey, kendi tarihinin sayfalarını kanla kirleten tarihin kanlı delisi, cinnetinin de bir sınırı olmalı değil mi?”
F. Gülen niye bu kadar öfkeliydi?..


Özal’a niye çok kızdı?

Cemaat gazetecisi Faruk Mercan’ın Pensilvanya’ya gidip Fethullah Gülen ile görüşerek yazdığı “Fethullah Gülen” kitabından öğreniyoruz ki; bu ağır başyazıdan sonra Cumhurbaşkanı Turgut Özal kardeşi Korkut Özal’ı hemen F. Gülen’e gönderiyor. Kitapta ilgili bölüm şöyle:
“Gülen’in başyazısında Özal’a verdiği mesaj, Mesut Yılmaz’ın parti lideri olmasıyla ilgili değildi. Mesele, ANAP’ta oluşan bu yeni yapılanmanın etkisiyle bazıbürokratların sadece dindar oldukları için devletteki görevlerinden alınmalarıydı.” (s. 136)


Kimdi bu “dindar bürokratlar?”
“Sızıntı’nın başyazısındaki tavrı, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet gibi kurumlarda bazı devlet görevlilerinin sadece dindar oldukları gerekçesiyle görevlerinden alınmalarıyla ilgiliydi.”


“Dindar” yerine “cemaat” koyabilir miyiz?
Şöyle: F. Gülen’in bu ağır yazısından bir buçuk ay önce/15 Haziran 1991’de Mesut Yılmaz ANAP Genel Başkanlığı’na seçildi ve dolasıyla Başbakanlık koltuğuna oturdu. İlk ataması da 8 Temmuz 1991’de oldu; Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ÜnalErkan’ı getirdi. Ümit Erdal ise Polis Akademisi Başkanı yapıldı.

Ardından polis okulları, akademi ve emniyetteki cemaatçi kadrolaşmayla ilgili soruşturmalar başladı.
Kızgınlığın asıl nedeni işte buydu…
F. Gülen sonra Turgut Özal’la barıştı; “Babama ağladığım kadar ağladığım ikinci insan Özal oldu” dedi. (s 152)
Çünkü o yapılan soruşturmaların, müfettiş raporlarının çöpe gitmesini Özal sağladı!


Erbakan ile kavgası

Fethullah Gülen, dönemin en etkili cemaati Nurcular ile Adalet Partisi’nin Nurcu milletvekili Osman Demirci ve Erzurumlu Mehmet Kırkıncı hoca aracılığıyla tanıştı.


Necmettin Erbakan liderliğinde Milli Nizam Partisi’nin (MNP) kuruluşu Nurcuları böldü. Bazıları hem partiye hem de Nakşibendiler’le ortak harekete etmeye karşıydı. F. Gülen onlardan olmadı.

İstanbul’daki Nurcular, F. Gülen’i dışladı. Hakkında “ajandır”, “paraya-gösterişe düşkündür” söylentileri çıkarıldı.

F. Gülen, 12 Mart 1971 darbesinden sonra da MNP yerine kurulan Milli Selamet Partisi’ne yaklaştı. Cemaatinin tabanını MSP’liler oluşturmaya başladı. Cemaat koalisyon ortağı MSP desteğinde gelişmeye başladı.
Fakat zamanla cemaat içindeki MSP’liler huzursuz olmaya başladı. Çünkü yurt-dershane gibi sorumluluklar MSP’lilerden alınıp Işık Evleri‘nde yetişenlere veriliyordu.


F. Gülen, 24 Haziran 1980’de verdiği vaazında MSP ve partinin yayın organı Milli Gazete’yi eleştirince yollar ayrıldı: “Cübbeyle sarıkla bu işler olmaz, paçavra gibi bir gazeteyle bu iş yürümez.”

Kavga büyük oldu. Yeni Devir gazetesi F. Gülen’e sert eleştiriler yöneltti.
Araya 12 Eylül 1980 askeri darbesi girdi.


Susurluk Çetesi listesi

F. Gülen’in, “12 Eylül ihtilalinin en güzel yanı Müslümanları, Erbakan gibi kendini bilmez bir adamdan kurtardı” dediği iddia edildi.
Erbakan’ın siyasete tekrar girmesiyle eski çatışma kaçınılmaz oldu. Irak Savaşı sırasında, F. Gülen’in “İsrailli bebelerin durumuna ağladığını” söylemesi, Milli Gazete’de Mukadder Başeğmez tarafından sertçe eleştirildi. Zaman gazetesi ise “Erbakan’ı iki yüzlü davranmakla” itham etti.


Tabanı, F. Gülen’e haddini bildirecek sözler etmesini istedi ama Erbakan konuşmadı. Sadece ev toplantılarında, “Allah onu ıslah etsin, dünyayı da kaybediyor, ahretini de” dediği söyleniyor.

Asıl kavga Erbakan başbakan olunca çıktı.
Susurluk kazasında siyaset-mafya-devlet ilişkisi ortaya serildi ve F. Gülen’in adı geçirildi. Çankaya Köşkü zirvesine getirilen MİT Raporu’nda F. Gülen’in adı vardı. Zaman gazetesi Başbakan Erbakan’ı topa tuttu, “Liste kimin” diye sordu.


Bugünkü MİT kavgası o dönemden kalmadır…
28 Şubat sürecinde F. Gülen, Başbakan Erbakan’dan “listenin” intikamını aldı. Yalçın Doğan’ın Kanal D’deki programında şöyle konuştu:


“Bugün Türkiye’yi idare edemeyenler, ‘bu işi beceremedik yüzümüze gözümüze bulaştırdık’ demeliler. ‘Ben bu emaneti götüremiyorum, emaneti al’ diyerek millet adına bu fedakarlığı yapmalıdır.” (16 Nisan 1997)

Ardından RP kapatma davası sırasında, “RP davası bitmeden seçime gidilmeli; o zaman fazla oy alamazlar” diyecekti!
Evet. F. Gülen ilk kez R.T. Erdoğan’la kavga etmiyor.
Fakat sevdiği de var, üstelik solcu!


Ecevit’i niye sevdi?

Fettullah Gülen en çok hangi lideri seviyor:
Bülent Ecevit’i!..
Aktif siyaseti bıraktığında, gazetelere “Onuruyla Yaşayan, Onuruyla Ayrılan Devlet Adamı’na” başlıklı mesaj yayınlattı. (Zaman, 26.7.2004)
Ve Pensilvanya’daki yakın çevresine hep şöyle dedi: “İki kişinin cenazesine katılmak isterdim. Biri Ecevit diğeri Aydın (Bolak) Abi.”
Çünkü: “Ecevit okullara çok sahip çıktı. Önüne bir dosya getirildiğinde elinin tersiyle itti.”
Sevmesinin ölçüsü bu…


--Sözcü--
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..
”


Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.12.13, 12:25   #2
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 71
Mesajlar: 1,748
Ettiği Teşekkür: 4042
Aldığı Teşekkür: 6966
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: F. Gülen’in Sevdiği Solcu | Soner Yalçın

Kendinde gizli güç vehmeden bir adam diye düşünüyorum, pensilvanyalı ağlayan adamı.. Herkese bir kulp takmış yazılanlara bakıldığında, kendisi kimdir? abd nin ılımlı islam projesinin mimarı mı?


İlginç şeyler yaşanıyor ülkede, cidden ilginç.. Güç, iktidar, çıkar ilişkisi..
__________________
Bizde bilirdik kıkırdak fıkırdak olmasını...Ama kalbe en güzel hüzün yakışıyordu, bizde onu bastık sinemize...

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.12.13, 12:42   #3
Hasat
Uzman Üye
Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 1,995
Ettiği Teşekkür: 7356
Aldığı Teşekkür: 11108
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: F. Gülen’in Sevdiği Solcu | Soner Yalçın

Dergahlar ve cemaatlerin amacı nedir?
İslamı dahada fazla öğrenmek dahada fazla yaşamak yaymak o dergahın ileri geleni kurucusu kabul edilen kişinin arkasından yürüyerek belkide şefaat istemek.

Yazıda Gülenin hangi yolda ne kadar etkili olmaya çalıştığı gün gibi aşikar.Hep ülkenin işine karışmış karışmaya çalışmış karıtırmayını ise lanetlemiş.

Şimdi ise Gülenin adını bile söyleyemiyorsun bu adam kimdir diyemiyorsun tövbe haşaa ne diyorsun diyorlar bir nevi peygamber sıfatı yakıştırmışlar adama.

O eğer bu kadar mübarek bir adam olaydı devlet işlerini yönetmek için bu kadar ısrarcı devletin her makamına kendi adamını yerleştirme konusunda bu kadar ısrarcı olmazdı.
Yönünü Allaha çevirir nasıl daha iyi bir müslümn olabilirim diye düşünürdü.
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.12.13, 13:57   #4
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 71
Mesajlar: 1,748
Ettiği Teşekkür: 4042
Aldığı Teşekkür: 6966
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: F. Gülen’in Sevdiği Solcu | Soner Yalçın

Ve bana öyle geliyor ki, bundan sonra seveceği ikinci solcu da Mustafa SARIGÜL olacak...Sadece kişisel bir öngörü...
__________________
Bizde bilirdik kıkırdak fıkırdak olmasını...Ama kalbe en güzel hüzün yakışıyordu, bizde onu bastık sinemize...

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.12.13, 14:07   #5
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2704
Mesajlar: 28,401
Ettiği Teşekkür: 159137
Aldığı Teşekkür: 175408
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: F. Gülen’in Sevdiği Solcu | Soner Yalçın

Tarafsız ve derin düşünürsek Fettullah Gülen'e hiç kızmamak lazım.. Herkes kendi yaşam tarzını benimseyip öyle yaşanılmasından yana ise bu zat da bunu yapmaya çalışıyor. Bir nebze de başarılı oldu sayılır..

Bu din ile daha kolay oluyor tabi. Din deyince akan sular duruyor. Din adına yapılmayan ne kaldı?

Laiklikten daha güzeli ne var? Laik olmayan bir ülke de mezhep savaşları hep olur, olacaktırda. Birbirlerine saygı yoktur ki..

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
gã¼len’in, gülen, gülen’in, sevdiäŸi, sevdiği, solcu, soner, yalçın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Burçların Aşk Uyumu DarkAngeL Astroloji | Mitoloji 24 06.02.18 20:27
Burçların Komik Gizli Dili (: saya35 Astroloji | Mitoloji 11 05.04.14 23:56
Bir “Teröristin” Günlüğü | Soner Yalçın Cansuyu Diğer Köşe Yazıları 0 12.12.13 10:40
"Neden Sözcü'deyim" | Soner Yalçın Sting Diğer Köşe Yazıları 6 03.12.13 23:31


WEZ Format +3. Şuan Saat: 18:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.