Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 26.10.14, 07:52   #1
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 782
Mesajlar: 14,320
Ettiği Teşekkür: 137660
Aldığı Teşekkür: 48875
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Soner Yalçın'a Polis Baskını

Gazeteci yazar Soner Yalçın, gece yarısı polis baskınıyla uyandı. Bir konuşma yapmak için Denizli'ye giden Soner Yalçın'ın kaldığı otele sabaha karşı 05:30 sıralarında polis baskını gerçekleşti.#


Yalçın'ın, kaldığı Şiir Otel'le gelen polisler tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.


"İfadeye gitmediği" gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenilen Soner Yalçın, konudan haberi bile olmadığı söylese de polislere dinletemedi.Gözaltı kararının Ankara 35. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verildiği öğrenildi. Ankara'daki mahkemenin, ev ve ofis adresi herkes tarafından bilinen Soner Yalçın'a "ulaşamadığı"ndan dolayı yakalama kararı çıkarttığı belirtildi.

Şu an Soner Yalçın gözaltında tutulmaya devam ediliyor.

Ayrıntılar gelecek...


Odatv.com
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.14, 09:37   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 782
Mesajlar: 14,320
Ettiği Teşekkür: 137660
Aldığı Teşekkür: 48875
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Soner Yalçın'a Polis Baskını
Deniz Gezmiş’in merak ettiği çocukAKP’nin Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Fazıl Say’ın iki bestesinin Cumhurbaşkanı Senfoni Orkestrası tarafından çalınmasını yasakladı! Bir başka AKP’li Kültür Bakanı da “Metin Altıok Oratoryosu”nu sansürlenmek istemişti.

Bunlar hiç şaşırtıcı değil.


Atatürk rozetini çıkarması için babasına baskı yapan bir holding patronu da, Fazıl Say Festivali’ne son vermedi mi? AKP Antalya Büyükşehir Belediyesi Fazıl Say’ın elinden uluslararası piyano festivalini kapmadı mı? Hangisini yazayım; Türkiye’de vasatın iktidarı var. Bu nedenle sanata-sanatçılara tahammül edilemiyor.


Peki, kim bu büyük sanatçı Fazıl Say; bugünlere nasıl geldi?..

Fazıl Say…


Babası Ahmet Say…
Öğretmen anne babanın evladı Ahmet Say, İstanbul’da anneannesi ve büyükbabası ile birlikte büyüdü. 1876 doğumlu -anne tarafından dedesi- Selami Senai Özgeçen, Çanakkale gazisi kurmay bir subay emeklisiydi. Birinci Dünya Savaşı müttefikimiz Alman subaylar sayesinde Almancasını geliştirdi. Almanca, Fransızca ve eski Türkçe kitaplar okur, topçu subayı olduğu için başta trigonometri olmak üzere matematiği iyi bilirdi.


Ahmet Say meraklıydı; dedesinin gömleğinin en üstteki düğmesinin hep ilikli olması dikkatini çekiyordu. Bir gün… Dedesini banyo yaparken gördü; o gün anladı o düğmeler neden hep ilikliydi. Bedeni engebeli bir biçimde kapkaraydı, kurumuş çıbanlar vardı derisinde. Anlattı dedesi; Çanakkale Savaşı’nda, yakınlarına düşen top mermisi bedenini delik deşik etmişti.


Spartakus Bund
Fazıl Say…
Baba Ahmet Say…
Ve dede Fazıl Say…

Erzurumlu bir ailenin çocuğu dede Fazıl Say, Maarif Vekaleti’nin siparişi üzerine yazdığı ders kitaplarıyla tanınmış bir matematikçiydi.


Birinci Dünya Savaşı’nın hemen sonrasında Heidelberg ve Berlin üniversitelerinde matematik ve inşaat mühendisliği öğrenimi yapmak üzere devlet bursuyla Almanya’ya gönderildi. Bu yıllarda Berlin’de komünist “Spartakus Bund” (Spartaküst) hareketine katıldı.


Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Erkek Lisesi ve Işık Lisesi‘nde öğretmenlik yaptı. 1940’lı yıllarda Kadırga Yüksek Tahsil Erkek Talebe Yurdu’nun müdürlüğünü yaptı…


Babaanne Nüzhet Özgeçen…

Babası asker olduğu için birçok memleket gördü. Örneğin, babası Yemen‘de savaştığı için özellikle Arapça’yı iyi öğrendi. İlkokul öğrenimini Arabistan’ın Taif kentinde Fransızca öğrenim veren bir ilkokulda yaptı. Yurda döndüklerinde ise ortaokulu bitirdi.Çanakkale Savaşı dolayısıyla liseye gitme imkanı bulamadı. Liseyi dışarıdan bitirmesi gerekiyordu ve sınava hazırlanmak üzere Fazıl Say’dan, matematik ve fen dersleri aldı. Sınavlarda başarılı oldu; Edebiyat Fakültesi’nin Felsefe Bölümü’ne girdi.Dersler sırasında aşk doğmuştu.
Matematik öğretmeni Fazıl Say ile felsefe öğretmeni Nüzhet Özgeçen evlendi.
İLK PİYANO

Ülker Say…

Nüzhet-Ahmet Say çiftinin ilk çocuğuydu.
Ailede ilk piyano ona alındı. 1940’lı yıllarda İstanbul’un aydın aileleri çocuklarına genellikle piyano dersi aldırırlardı. Ülker, birkaç yıl sonra piyano eğitimini bırakınca, piyano bir kenara kondu. Ahmet Say doğana kadar…
Ülker Say Erginsoy… 1928’de doğdu.Arnavutköy Amerikan Kız Koleji’nde yatılı öğrenim gördü.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü‘nü bitirdi. Selçuklu Maden Sanatı üzerine doktora yaptı.
Prof. Dr. Cavit Erginsoy ile evlendi.

Londra’da ve Viyana’da görev yaptı; ODTܑde dekan oldu.

Türkiye’de TÜBİTAK tarafından verilen “Bilim Ödülü”nü aldı.

Henüz 40 yaşındayken, meslektaşı Erdal İnönü’nün yemek davetinde bir kalp krizi geçirerek vefat etti. Ali ve Ömer isimli iki çocukları vardı…


FAZIL SAY’IN OĞLU

Baba Ahmet Say…


İstanbul Erkek Lisesi’nde öğrenim gördü. 1954’te Almanya’ya gazetecilik öğrenimi görmeye gitti ve beş buçuk yıl kaldı. Piyano çalmayı hiç bırakmadı. Dört yılını Kurt Köhler isimli emekli bir müzikolog ve orketra şefinin pansiyonunda geçirdi.


Almanya’da sosyalist oldu. Sosyal Demokrat Partisi’nin gençlik örgütü Sosyalist Öğrenci Birliği‘nin üyesi oldu.


Almanya’da felsefe ve tarihe nasıl bakması gerektiğini öğrendi. Adorno gibi filozofların seminerlerini takip etti.


1958’de Franfurt’ta “Uluslararası Sosyalist Gençlik Kongresi” yapıldı ve kongreye delege olarak katıldı. Kongrede yetmiş yaşlarında bir Alman hanım yanına gelip, delegede adını gördüğünü ve üç gündür ulaşmaya çalıştığını söyledi.


“Fazıl Say ile bir akrabalığınız var mıdır?” diye sordu. Babası olduğunu öğrenince çok heyecanlanan yaşlı hanım “Babanız Fazıl Say bizim Spartakus Bund geleneğini benimsemişti! Değerli bir militandı…” dedi.


1960 yılında Türkiye’ye döndüğünde olayı annesi ile paylaşan Ahmet Say, annesinden öğrendi ki; Demokrat Parti iktidara gelince babasının Almanya’daki geçmişini kurcalamış ve babasını sorguya çekmişti…

Bingöl’de öğretmen

Ahmet Say Almanya’dan döndüğünde 25 yaşındaydı. Almanya’daki öğrenim programının Türkiye’deki eğitim programına benzememesi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı “denklik” yönünden diplomasını onaylamadı.


27 Mayıs 1960 askeri müdahalesini gerçekleştiren Milli Birlik Komitesi‘nin olumlu kararlarından biri, lise mezunlarına askerliği köy öğretmeni olarak yaptırmaktı.


Ahmet Say Bingöl’e öğretmen olarak gitti.

Burada hiç görmediği/yaşamadığı ülke gerçeklerini gördü. Maaşını öğrencilerin ihtiyaçlarına harcamaktan çekinmedi. Köylülere okuma-yazma öğretti. Gençlerle halk dansları aracılığıyla yakınlık kurdu…


İstanbul’a döndüğünde arkadaşlarına hep Bingöl’ü anlattı. Büyük yazar Orhan Kemal “yazsana bunları” dedi. “Bingöl Hikayeleri”ni yazdı.


Bingöl’den dostu olan Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uysal, Öğretmenler Federasyonu’nda yayın müdürü olmasını istedi. 1964’te Ankara’ya yerleşti.

Türkiye Öğretmenler Dernekleri Milli Federasyonu’nda Öğretmenler Gazetesi‘ni çıkardı. Arkası geldi, hep yayın organları kurdu.


Ahmet Say’ın yazarlığı da hep sürecekti. Dört ciltlik Müzik Ansiklopedisi başta olmak üzere birçok müzik kitabı yazdı: Müzik Öğrenimi, Müzik Tarihi, Müziğin Kitabı, Müzik Sözlüğü gibi…


Ve gelelim yazının başlığına…


Ahmet Say… 12 Mart 1971 askeri darbesi döneminde yüzlerce aydınla Mamak Askeri Cezaevi‘ne atıldı.


60-70 kişinin olduğu “müebbetlikler” koğuşundaydı.

Koridorun diğer tarafında Deniz Gezmiş’lerin kaldığı “idamlıklar” koğuşu vardı.

Bir gün... Koridorun sonundaki “hamam” denen alandan gelirken Deniz Gezmiş ile karşılaştı.

“Nasıl oldu senin oğlan?” diye sordu Deniz Gezmiş. “Oğlan” dediği bugün dünyada tanınan 1970 doğumlu olan Fazıl Say’dı ve İngiltere’de küçük bir ameliyat geçirmişti.

Onca olayın arasında bunu sormayı ihmal etmeyecek kadar ince bir karaktere sahipti Deniz Gezmiş…


Fazıl Say…


Ankara’da solcu sanatçıların bulunduğu bir çevrede öğrendi; ulusal değerleri ve enternasyonal dayanışmayı…

AFGANLI KIZLARA OKUL YAPTIRDI

“Fazıl benim değil Atatürk’ün dünyaya hediyesidir” diyen anne Gürgün Say…
Eczacı Gürgün Say ile yazar-müzikolog Ahmet Say ayrılınca, Fazıl Say babasıyla yaşadı.
Fazıl Say dünyaya dudak damak yarığı ile geldi. Bebeklik döneminde ameliyatlar geçirdi; yarım dudağı dikildi. Doktorlar üflemeli çalgı çalmasını istedi.
Bir gün… İki yaşındaki Fazıl Say’ın eline aldığı düdükle “Daha dün annemizin…” diye bilinen çocuk şarkısını çaldığı gören babası, düdüğü alıp kendi çalmak istedi ama başaramadı. Düdüğü verdiğinde Fazıl yeniden melodiyi çıkardı; Ahmet Say çok şaşırdı. “Kim öğretti sana bunu?” diye sorduğunda Fazıl Say kabahat işlediğini sanarak korktu ve düdüğü yere attı.
Bu durumu… Ahmet Say, Ankara Devlet Opera Orkestrası obua sanatçısı Ali Kemal Kaya ile paylaştı.


Fazıl Say’ın ilk öğretmeni Ali Kemal Kaya oldu.

El çırpma ya da yürüme yoluyla ritmik hareketler gibi özel dersler bitince yeni öğretmen bulundu: Türkiye’de çoksesli müzik yaşamının gelişmesi yönünde önemli katkılar getirmiş olan besteci-piyanist; Mithat Fenmen.

Fakat bir sorun vardı; evdeki kırık dökük piyanoyu yenilemek gerekiyordu. Ama para yoktu.


Milliyet Gazetesi bir roman yarışması düzenledi ve iyi para ödülü veriyordu. Ahmet Say üç ayda bitirmek zorunda kaldığı “Kocakurt” adını verdiği ilk romanıyla mansiyon aldı. Kazandığı para ödülüyle Fazıl Say’ın piyanosunu yeniledi.


ÇOK ÜŞÜDÜĞÜ GÜN

Yıl, 1982…
Fazıl Say ilkokulu bitirip konservatuvara girdiği yıl, Mithat Fenmen vefat etti. Sekiz yıl birlikte çalışmışlardı. O gün hayatında hiç üşümediği kadar üşüdü…

Yine de…


Konservatuvar giriş sınavında 7-8 sesli çağdaş müzik akortlarını bilerek jüriyi şaşırttı. Beethoven sonatını çalması; konservatuvarın bitişik odasından gelen akortların seslerini tanıması jürinin karşılarında kim olduğunu anlamasına sebep oldu: Bu çocuk deha olabilirdi…

Fazıl Say üçüncü öğretmenini buldu. Babası Ayvalık’ta kunduracı ve belediye bandosunun tubacısı olan Türkiye’nin önemli piyano eğitmenlerinden Prof. Dr. Kamuran Gündemir, Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Fazıl Say’ın piyano eğitimini üstlendi. İş artık daha da ciddiydi.


O yıl…


Fazıl Say ilk kez walkman sahibi oldu. İlk yaptığı Beethoven’ın 7. senfonisini dinleyerek saatlerce sokaklarda yürümek oldu. Aslında sokağa fazla çıkmazdı.

Pek olmayan boş vakitlerinde; bez bir topla evin koridorunda babasıyla futbol oynuyordu.
Bir de hep okuyordu; çocuk klasiklerinin yanı sıra çağdaş yazarları da okuyordu.


YILDIZININ PARLADIĞI AN

Tarih: 12 Şubat 1986…
Fazıl Say, konservatuvarın piyano ve kompozisyon bölümlerini tamamlamak üzereydi. Ne yapacaktı? Türk Devleti, “sanat eğitimi” için burs vermiyordu. İmdada Almanlar
yetişti!


Müzik yetenekleri keşiflerine Güney Amerika’dan başlayıp, Uzakdoğu’dan Ortadoğu ülkelerine kadar pek çok yerde sürdüren ünlü Alman besteci Albert Reimann ve piyanist David Levine Ankara’ya geldi.


Okulu gezerken uzaktan piyano sesi duydular.

Piyanonun başında Fazıl Say vardı.

İçeri giren David Levine, Fazıl’ı piyanodan kaldırıp, kendi çalmaya başladı.Yapıtın kime ait olduğunu sordu. Fazıl “Berg” cevabını verdi. Piyanoyu yeniden Fazıl’a bırakıp parçayı çalmasını istedi. Fazıl çaldı. Sonra Fazıl’ın omzunu okşayıp gittiler.

Günler sonra Ahmet Say’a bir mektup geldi. Levine, Düsseldorf’ta Schumann Akademisi‘nde Fazıl Say’ın hocası olmaktan sevinç duyacağını bildirdi. Ayrıca Goethe Enstitüsü‘nden burs alınmasında yardımcı olacaktı.


DÜNYA ŞAMPİYONU

Fazıl Say Almanya’ya gittiğinde 17 yaşındaydı. Almanca öğrenmesi için ilk üç ay Freiburg Goethe Enstitüsü’nde yatılı öğrenim gördükten sonra Düsseldorf Devlet Müzik Yüksek Okulu’nda piyano öğrenimini sürdürdü.


YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZOdatv.com

__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.14, 18:00   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 782
Mesajlar: 14,320
Ettiği Teşekkür: 137660
Aldığı Teşekkür: 48875
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Soner Yalçın'a Polis Baskını
Soner Yalçın'ı gözaltına aldıran şikayeti kim yaptı

Odatv İmtiyaz Sahibi ve Sözcü Gazetesi Yazarı Soner Yalçın'ın bu sabah Denizli'de gözaltına alınmasına neden olan olan şikayeti Bugün Gazetesi Washington Temsilcisi Adem Yavuz Arslan'ın yaptığı ortaya çıktı. Soner Yalçın verdiği ifadede şikayete konu olan yazıyı kendisi yazmasa da içeriğine aynen sahip çıktı.


Arslan Odatv'de çıkan "Cemaatin Yalancısı Doymak Bilmiyor" başlıklı yazıyla ilgili olarak tazminat ve ceza davası açtı.

Ergenekon davasında telefonuna 139 numara polisler tarafından yüklenen Teğmen Mehmet Ali Çelebi'yle ilgili Arslan'ın iddialarına yanıt içeren habere Arslan'ın açtığı tazminat davası reddedildi.


Ancak Arslan'ın açtığı ceza davasıyla ilgili olarak soruşturma açıldı.Yakalama kararında ev adresi ve Odatv ofisinin adresi yer alan, yılllardır aynı evde oturan ve 20 yıldır aynı telefonu kullanan Soner Yalçın nasıl oluyorsa bulunamadı(!) ve 17 Ekim günü Yalçın hakkında yakalama kararı çıktı. 9 gün boyunca İstanbul'da ve yaptığı yolculuklarda da yakalanamayan(!) Soner Yalçın, Denizli'de verdiği konferansın ardından sabah saat 5'te otelinde polis tarafından gözaltına alındı.


MAHKEME SAVUNMASINDA NE DEDİ

Soner Yalçın bugün çıkarıldığı mahkeme savunmasında şunları söyledi: "Adem Yavuz Arslan Cemaatin propaganda biriminde görevli bir müriddir. Gazeteci değildir. olsa olsa kendisine sözde gazeteci denebilir. İnsanların hayatını karartan bir organizasyonun üyesidir. Mahkemeniz huzurunda bunları tekraren beyan ediyor altına imza atıyorum."

BU KAVGA BİZİM KAVGAMIZ DEĞİL

Soner Yalçın mahkeme çıkışı serbest kaldıktan sonra şunları söyledi: "Bu bana yapılan bir cemaat operasyonudur. Cemaat bu operasyonla 'ben de varım' mesajı vermıştir. Bu Hükümetle Cemaat arasında fillerin tepişmesidir. Bu kavga bizim kavgamız değildir. Ben özgürce gazetecilik yapmaya devam edeceğim."


ODATV İHBARCISI DA ARSLAN

Meselenin daha ilginç bir yanı var. Odatv operasyonunu başlatan ihbarlar da 5 gazeteci tarafından yapılmıştı. Bu gazetecilerden biri de Adem Yavuz Arslan'dı. Arslan'ın televizyonlarda yaptığı konuşmaları ihbar kabul eden polisler Odatv davası sanıkları hakkında takip kararı almıştı.
WASHINGTON'A KAÇTI
Bir ayrıntı daha... Cemaat operasyonu başlayınca başına geleceklerden korkan Arslan soluğu Washington'da aldı. Bugün gazetesinin Washington temsilcisi oldu. Kısacası gözaltına alınmaktan, korktuğu için ülkeyi terk eden Arslan Odatv'deki 22 ay tutukluluğundan sonra Soner Yalçın'ı gözaltına aldıran isim çıktı.


SONER YALÇIN'ıN SAHİPLENDİĞİ HABER

Soner Yalçın verdiği ifadede söz konusu yazarın Odatv haberi olduğunu, altında Odatv imzası olduğunu ancak haberin içeriğine aynen katıldığını ve haberi tamamen sahiplendiğini söyledi.


İşte Adem Yavuz Arslan'ın Soner Yalçın'ı gözaltına aldırdığı ve Soner Yalçın'ın aynen katılıyorum dediği o haber:


Odatv.com

__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.14, 19:06   #4
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 148
Mesajlar: 4,710
Ettiği Teşekkür: 15044
Aldığı Teşekkür: 22595
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Soner Yalçın'a Polis Baskını

Cumhurbaşkanının oğlu ifade vermeye aylar sonra gitmişti. Tabi Cb oğlu isen "Hangi polis onu alacakmış ? Şaşarım" diye düşünmek lazım...
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!

Nilgün MARMARA
Tntcool Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.10.14, 01:27   #5
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2704
Mesajlar: 28,399
Ettiği Teşekkür: 159092
Aldığı Teşekkür: 175402
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Soner Yalçın'a Polis Baskını

Bazı eksiklikler var.

Otellerde kalan kişilerin listesi (Kimlik Bildirme Kanunu gereğince) emniyete bildirilir..

Aranan kişiler bu şekilde belli olur, birinin ihbar edip etmemesi pek de önemli değil, zaten bu kayıtlarda kendiliğinden çıkar.

Soner Yalçın tanınan ve bilinen biri olduğu için haber olmuştur, bunun gibi nice olaylar var, haberimiz olmaz.

Tanık olsa bile; mahkemeye gitmeyen kişi hakkında zorla getirme çıkarılır. Burada tek kusurlu merci; Soner Yalçın'ın oturduğu yerdeki Karakoldur. O karakola illaki, illaki celp kağıdı gelmiştir. O celbin de bir şekilde Soner Yalçın'a ulaştırılması gerekirdi.

Belirtilen adrese polis gider, adresinde yoksa, karakola geri dönüp, ilgili mahkemeye iki satır yazı yazır. Belirtilen adrese gidildi, bahse konu şahıs adresinde bulunamadı.. Ve ardından zorla getirilme çıkar. Bu işler böyle yürüyor.

Bu işlemde art niyet var mıdır? Olabilir de, olmayabilir de. Soner Yalçın ile iletişim kurulabilinirdi. Soner Yalçın'ın beyanına göre, kendisiyle kimse iletişime geçmediği.

Karşı tarafın beyanını bilmiyoruz haliyle..

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
baskını, polis, soner, tarafından, yalçına


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
“Mesele”yi Anlama Kılavuzu! Ya da Gezi’deki Çevreci Gençlere Yapılanlar! Heliosaga Serbest Kürsü 2 19.08.13 18:39
Başbakan'ın "Destan Yazdılar" Dediği Polisler Konuştu. Heliosaga Ülkemiz ve Dünya Gündemi 6 14.07.13 17:54
Polis kolejine öğrenci alınacak Abartmatozu Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 13 13.03.09 07:28


WEZ Format +3. Şuan Saat: 00:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.