Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 05.03.16, 03:54   #31
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1350
Mesajlar: 12,681
Ettiği Teşekkür: 53130
Aldığı Teşekkür: 46130
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi dil-edebiyat Mesajı göster
İlk kanı onlar döktü: 4 Ocak 1968’de Ankara Site Yurdu Kantininde iftarını açtıktan hemen sonra Ruhi Kılıçkıran'ı şehid ettiler.

Sonra da iftira kampanyaları başlattılar. Mustafa Kuseyri öldü. "Faşistler öldürdü" dediler. Kanlı bir kavga başladı.

Gerçek nice yıllar sonra ortaya çıktı. Kuseyri, silahıyla Rus ruleti oynarlarken ölmüştü. Hasan Cemal yıllar sonra yazdı ama binlerce insan öldükten sonra:

Berktay'ın açıklamaları Hasan Cemal'in Kimse Kızmasın Kendim Yazdım kitabındaki bir itirafı akla getirdi. "Mustafa Kuseyri'nin ölümünü hatırlıyor musun?" başlıklı yazıda, 1970'de 'faşistler' tarafından öldürüldüğü söylenen olayda, Hasan Cemal, Devrim dergisi bürosunda Doğan Avcıoğlu'nun kendisine "Bak Hasan, Kuseyri'yi faşistler öldürmedi. Bir arkadaşı kazayla vurmuş" dediğini aktarıyordu. Cemal şöyle devam ediyordu: "Bir dolmuşa atlayıp Cebeci'ye, Siyasal Bilgiler'in yanındaki Basın-Yayın'a gittim. Dışarıda öğrenciler, 'Kahrolsun faşistler' diye slogan atıyordu.

Olay akşam vakti olmuştu. Kuseyri, tabancayla Rus ruleti oynarken yakın arkadaşı Nejat Arun tarafından kaza sonucu vurulmuştu. Nejat'ın kaçarken bıraktığı kanlı el izlerini silenler arasında, o zamanlar Doğu ********'in "Beyaz Aydınlıkçı ya da Proleter Devrimci Aydınlık (PDA) saflarında yer alan Cengiz Çandar da vardı ve olay örtbas edildi. Hemen ertesi gün Ankara'da Anayasa'ya Saygı Yürüyüşü düzenlendi. Faşizmi telin için! Cebeci'de, Siyasal Bilgiler ve Hukuk fakültelerinin önünden başlayacak yürüyüşe birçok öğretim üyesi katılacaktı. O yıllarda birçok devrimci genç, Faşistler tarafından öldürülmüş, birçok faili meçhul cinayet işlenmişti. 1968’den 1971 yılı başına kadar kurbanlarının çoğu devrimci gençler olan siyasî cinayetlerin sayısı 23'tü. Kuseyri olayının iç yüzünü o tarihte bilenlerden biri de Doğu ********'ti. Hiç unutmam, o gün Hukuk Fakültesinin önünde yürüyüş başlarken kulağıma eğilip ‘Yaptığınız olacak iş mi?’ demişti bana." ‘Kuseyri’yi faşistler öldürmedi.’

17 Mart 1978 tarihinde Ömer Bayraklar, Salih Uluğ, Bahri Bilgin, Cevat Koca, Sinan Koca isimli 5 ülkücü işçinin aynı anda, Dev-Yol militanları tarafından katledildiğini biliyor musunuz? Ümraniye de oturan bu ülkücülerin hepsinin de Giresunlu olduklarını, Sinan ile Cevat’ın kardeş olduğunu... Sinan Koca’nın henüz 10 günlük bebeği olduğunu Biliyor Muydunuz? Bunlar ABD ye değil ekmek parasına çalışan emekçilerdi.

18 Eylül 1979 tarihinde, Adana’da 6 ülkücü öğretmenin, arkalarından ateş açılmak suretiyle şehid edildiğini biliyor muydunuz? Ahmet Güleç, Davut Korkmaz, Müslüm Teke, Yılmaz Kızılay, Mustafa Karaca ve Özcan Doruk isimli öğretmenleri katleden komünist militanlardan çoğunun yakalanmadığını Biliyor Muydunuz?

8 Haziran 1970 tarihinde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bahçesi’nde şehit edilen Yusuf İmamoğlu’nun yapılan otopsi sonucu 36 saattir yemek yemediğini. Şehit edilmeden önce okulun arka bahçesinde bulunan ağaçların altında son namazını kılan İmamoğlu’nun, cebinden sadece 35 kuruş çıktığını Biliyor Muydunuz?

5 Eylül 1979 yılında şehit olan Adem Pekmezci isimli ülküdaşımızın henüz 15 yaşında olduğunu biliyor muydunuz?

İstanbul Üniversitesinde okuyan, kavgalardan uzak duran Hasan Levent Pamukçu'nun Bakırköy'deki evine gazete dağıtımcısı gibi gidip kapıyı açtığında kurşunlayanları biliyor musunuz?

Örnekler tam 5165 kişi.

BUNLARI KATLEDEN SİZİNKİLER SİZİ OKURKEN GÜLMEKTEN KATILIYORLARDIR.
Bu kadar sağ ve sığ bir zihniyetle tartışmak zordur... Çünkü kafa aynı AKP kafası aslında!


Tamam be abi... Kanlı Pazar olayları da olmadı!

Sizin ülkücüler islamcı canilerle el ele verip Amerikan 6. filosunu protesto eden ve denize döken devrimcilere karşı silahlarla, bombalarla saldırıp cinayetler falan işlemediler...

Biz hayal gördük!

Ya da mesela Ankara Bahçelievler' de 6 ODTÜ öğrencisini sizin reis dediğiniz Abtullah Çatlı çetesi öldürmedi... Öğrenciler kendi kendilerini tellerle boğdular...

...

Demagojiyi bırak da saadete gel biraz:

Siz hayatınızda bu ülkenin bu hale gelmesinin baş sorumlusu olan Amerikan emperyalizmine karşı hayatınızda tek bir eylem yaptınız mı?

...

Devrimciler duvarlara ''Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi'' yazardı siz silerdiniz.

Devrimciler duvarlara ''Bağımsız Türkiye'' yazardı; siz ''Bağımsız'' ı siler üzerine ''Milliyetçi'' yazardınız.

...

Hem milliyetçi geçineceksiniz hem de hayatınızda bir defa bile emperyalizmden, Amerikan uşaklığından bahsetmeyeceksiniz...

...

Ve siz hala ''neden biz milliyetçiyiz de, hayatımızda bir kere bile Amerika' ya karşı tavır alamadık?'' diye sormak yerine kalkıp ABD adına sebep olduğunuz cinayetleri aklamaya kalkışıyorsunuz...

...

Ha bir keresinde 12-13 yıl öncesinde...

Ülkücü gençler Marmaris açıklarına demirleyen ABD 6. filosunu protesto etmeye kalkmışlardı.

...

300 kadar ülkücü Marmaris' de ABD' ye karşı gösteri yaptı... Bu ülkücülerin tarihinde bir ilkti...

Ve aynı günün akşamında Ankara' dan Devlet Bahçeli emriyle o ABD karşıtı eylemi düzenleyen Muğla, Marmaris ve Milas ülkü ocakları başkanları görevlerinden alındı...

...

Sizin partiniz zaten AKP' nin koltuk değneği...

Hayatınızda bir defa bile emperyalizme karşı eylem yapmamışınız ama emperyalizme karşı eylem yapanlara karşı bol bol eylemler yapmışsınız... Nasıl da AKP' ye benziyorsunuz; farkında mısınız?

...

Kalkıp burada demagoji ve ajitasyon yapmayın...

Tamam sizinkiler masum kuzucuklar, solcular kanlı kurtlar olsun...

Siz bana neden hep AKP ve ABD' nin poposunda dolaştığınızı anlatın!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.16, 06:12   #32
Üye

dil-edebiyat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 13
Mesajlar: 82
Ettiği Teşekkür: 86
Aldığı Teşekkür: 204
Rep Derecesi : dil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerdedil-edebiyat Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

Bu ülkeyi ABD şemsiyesi altına sokan biz değiliz, milli şef... Onu mecbur eden de büyük devrimci önderlerinizden, milyonlarca insanın ölümünün baş sorumlusu Stalin. Nedense çizik plak gibi aynı şeyleri tekrarlamaya bayılıyorsunuz.
Sevgili Aristo. Anladım ki kaleler yıkılır ama sizin dayanaksız önyargılarınız yıkılmaz. Bu konuyu daha fazla uzatmadan size veda ediyorum.
__________________
Harâmsız mal azaldı, harâmzâde çoğaldı
Bu çağda helâl yemek büyük cesâret ister
İnsanı sıfatıyla anmak geride kaldı
Domuza domuz demek büyük cesâret ister...

Abdurrahim Karakoç
dil-edebiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz dil-edebiyat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.16, 06:20   #33
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2651
Mesajlar: 30,740
Ettiği Teşekkür: 167891
Aldığı Teşekkür: 182252
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi dil-edebiyat Mesajı göster
Bu ülkeyi ABD şemsiyesi altına sokan biz değiliz, milli şef... Onu mecbur eden de büyük devrimci önderlerinizden, milyonlarca insanın ölümünün baş sorumlusu Stalin. Nedense çizik plak gibi aynı şeyleri tekrarlamaya bayılıyorsunuz.
Sevgili Aristo. Anladım ki kaleler yıkılır ama sizin dayanaksız önyargılarınız yıkılmaz. Bu konuyu daha fazla uzatmadan size veda ediyorum.
Aristo güzel bir soru sormuş.

Ve dahası; bu çok taze. Dünkü haber...

Bahçeli, yeni anayasa ile ilgili "akp ye gerekli desteği vereceğiz" babında üstü örtülü, ağdalı mağdalı, mıy mıy birşeyler geveledi durdu yine.

Konu başlığı: MHP Kime Çalışıyor?

Artık bunu çocuklar bile öğrendi... Ama koca koca adamlar hala öğrenemedi...
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.16, 08:58   #34
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 362
Mesajlar: 12,250
Ettiği Teşekkür: 135047
Aldığı Teşekkür: 45260
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi dil-edebiyat Mesajı göster
Bu ülkeyi ABD şemsiyesi altına sokan biz değiliz, milli şef... Onu mecbur eden de büyük devrimci önderlerinizden, milyonlarca insanın ölümünün baş sorumlusu Stalin. Nedense çizik plak gibi aynı şeyleri tekrarlamaya bayılıyorsunuz.

Anladım ki kaleler yıkılır ama sizin dayanaksız önyargılarınız yıkılmaz. Bu konuyu daha fazla uzatmadan size veda ediyorum.Acik olarak söylemis olayim, Milliyetciligi ve Din´imizi sizlere birakmis olsak, Imam degil ***** yetistirmeye baslayabilirdik!.

Acaba MHP daha neleri Helal kildi?.

Iyi yani, Önyargi deyip konuyu kapatmiya calisiyorsun!.

Yahu bunlaridami göremedin, yoksa görmek istemedin?.

1980 Senesinden evvelde Dünyadaydik, "yeni nesil" olarak ordan burdan kulaklarimizi doldurmadik, kendi gözlerimizle gördük!.

Akilan kanlardan bahsetmissin, Satilan Topraktan ben sana bahsedeyim!.
Belkide Arsivimde daha görmedigin cok delil var!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.16, 21:59   #35
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 110
Mesajlar: 1,942
Ettiği Teşekkür: 4548
Aldığı Teşekkür: 6893
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak


Meşrutiyet Dööneminde Osmalı Devletini yaşatabilmek adına 3 temel düşünce ortaya çıktı. Osmanlıcılık, İslamcılık, Türkçülük. Daha sonraları buna batıcılık da eklendi.
İslamcılık, tüm müslümanların hamiliğine soyunmak üzerine kuruluydu. Osmanlıda da en güçlü kalemi Said Halim Paşa olmuştur. Müslümanları bir millet olarak birleştirme düşüncesiyle "Sebilürreşad Dergisi"nde Eşref edip, Mehmet Akif, İzmirli İsmail Hakkı, Ahmet Naim gibi isimler yazmaya başladılar. Yazdıklarının çoğu yemen çöllerinde Türk kanı döken Araplarla silinip gitti. 1960'lı yıllarda ise Nurculuğun ve Yeşil kuşağın dergisi oldu...

Bu dergilerden beslenenler günümüz muhafazakarlarının kaynağı oldu..
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.16, 22:03   #36
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 110
Mesajlar: 1,942
Ettiği Teşekkür: 4548
Aldığı Teşekkür: 6893
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

Osmanlıcılık fikri Jön türkler ile çıktı. İttihat ve Terakki Osmanlıcılığı temel bir düstur olarak ele almış, Osmanlı ülkesini Vatan-ı umumi olarak görmüştür. Türkler dışındaki müslümanları ve diğer milletleri etkileyememiştir...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.16, 22:11   #37
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 110
Mesajlar: 1,942
Ettiği Teşekkür: 4548
Aldığı Teşekkür: 6893
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

Türkçülük ve Turancılık fikri Ahmet Vefik Paşa ile yeşermiştir. Omanlı da halk'ın ne türklükten ne de Türkçülükten haberi vardı.Osmanlıda Müslüman halk genellikle tarım,askerlik ve devlet memurluğu ile geçimlerini sağlamakta, Rum, Yahudi ve Ermeni azınlıklar ise, ticari faaliyetin hemen tümünü ellerinde bulundurmaktadır. Osmanlı'da Türk,"eğitim görmemiş köylü" anlamına gelmektedir(Doç. Dr. Turgay UZUN,Osmanlı Döneminde Türk Milliyetçiliği İdeolojisinin Kaynakları).Osmanlıda Türk halkı bitmeyen seferler ve savaşlarda kırılırken, gayrimüslim halk özellikle Kırım Savaşı sonrası dönemde savaş ortamının sağladığı imkanlardan da yararlanarak iktisadi açıdan zenginleşmiştir. Bu haliyle İmparatorluğun en zenginleri gayri müslüm ve farklı ırktan kimselerdir.
Ayrıca Türklerin İslâmiyeti kabul edişi ile birlikte, var olan eski Türk inanış ve gelenekleri bir değişim sürecine girmiştir. İslâm inanışında mevcut olan "ümmet" prensibi ve İslamın kavmiyetçiliği reddedip, bunu bir asabiye olarak nitelendirerek kötülemesi, Türklerde ulusal bilincin gelişmesini geciktirmiştir. Osmanlı'da Türklere; "Hangi Ulustansın?" diye sorulduğunda genelde alacağınız cevap " müslümanım" şeklindedir. Hatta Müslümanlığın bir din olduğu hatırlatılınca soruyu "Osmanlıyız" biçiminde cevaplarlar ve bunun da bir ulus olmadığı belirtildiğinde bile türlü Türk olduklarını söylemeyi düşünemezler (Akçam, Taner, Türk Ulusal Kimliği ve Ermeni Sorunu). Kısaca Osmanlı ümmetçidir. Kurucuları her ne kadar Türk olsa da ümmetçilik benimsenmiş, Türklük unutulmuştur...
Osmanlıda ön'e çıkarılmayan "Türlük" Siyasi bir hareket haline getirilmiş, Hüseyin zade Ali, Ziya Gökalp bu akımın içinde olmuştur. İlk "Turan" ifadesini de Ziya Gökalp 'in eserlerinde görürüz. Yine bu hareketin önde gelen isimlerinden olan Yusuf Akçura, Türlerin artık "milliyetçilik" yapmaları gerektiğini söyler...

__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.16, 22:19   #38
Sic ad nauseam. .

Otilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Yaş: 25
Konular: 15
Mesajlar: 513
Ettiği Teşekkür: 92
Aldığı Teşekkür: 1717
Rep Derecesi : Otilia isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

Mhp bir fahise gibi ideolojisini surekli olarak ak zihniyete satti. Biat etti.
Bir ulke dusunun. Kurt milliyetci partisi Turk milliyetci partisini oylariyla ezip geciyor..
Sag parti olduklarindan arkasini kolluyor akpnin.
Elestiri alinca "bizim solla savasimiz bitmeden akpye yonelmeyiz "diyorlar.
Bu kedinin kuyruguyla savasmasi gibi.
Sol da mhp de akpyi istemiyor.
Chp-mhp birligi bu yuzden tutamadi.
Meclis baskani secilirken bir zamanlar cumhurbaskani adayi olan Ekmeleddini desteklemediler.
Mhp akpnin metresidir.
Eskiden cemaatti. Simdi mhp.
__________________
"Sorarlarsa, 'Ne iş yaptın bu dünyada?' diye,
rahatça verebilirim yanıtını: Yalnız kaldım.
Kalabildim! Altı milyar insanın arasında doğdum.
Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."
Otilia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Otilia'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.16, 22:52   #39
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1428
Mesajlar: 5,865
Ettiği Teşekkür: 19273
Aldığı Teşekkür: 25590
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

MHP'nin kime çalıştığını mhp li arkadaşlardan başka herkes biliyor.
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.03.16, 23:14   #40
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 110
Mesajlar: 1,942
Ettiği Teşekkür: 4548
Aldığı Teşekkür: 6893
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: MHP Kime Çalışıyor? | Tokmak

Biraz evvelden alarak Türkiyede Milliyetçi ve Irkçığı ele alalım....
Milli Mücadele'de İttihat ve Terakki'nin Türkçü ve Turancı kadroları önemli bir rol oynadığı halde, TBMM hükümeti 1920'den itibaren Turancı akıma karşı kesin bir tavır almıştır. Bunda Eylül 1920'de Sovyet rejimi ile Ankara arasında kurulan diplomatik yakınlığın etkisi bulunur..
Turancı düşüncenin tanınmış önderi Ziya Gökalp 1923'te Ankara'da Matbuat Müdürlüğü tarafından yayımlanan Türkçülüğün Esasları adlı eserinde Turancılığı "uzak mefkûre" ilan ederek, Türkiye devletinin kuruluşunu esas alan yeni bir Türkçülük tanımı getirmiş, Türk Ocakları Atatürk tarafından 1931 yılında kapatılmıştır.
Cumhuriyetin Kurulmasıyla Milliyetçilik ilkesine Özel bir önem adledilmiştir. Bol Yobazın olduğu bu dönemde milleti bir arada tutabilmek adına “milliyetçilik” Fikrine sarılınmıştır. CHP programlarında da yer almıştır.
Milliyetçilik: “Bütün muasır milletlerle bir ahenkte yürümekle beraber, Türk içtimaî heyetinin hususi seciyesini ve başlı başına müstakil hüviyetini mahfuz tutmayı esas sayar, millî olmayan cereyanların memlekete girmesini ve yayılmasını istemez.”(1930 C.H P. Programı)

Atatürk’ün vefatının ardından II. Dünya Savaşı döneminde, Türkiye dış politikasını savaştan kaçınmak üzerine inşa etmiş, savaşa katılması yönünde baskı yapan Müttefik Devletlere askeri ve lojistik eksiklikler bahane edilerek savaş dışı kalınmaya çalışılmış, Nazi Almanyası'nın üstün başarılar kazandığı 1943'e kadar Nazi Almanya’sıyla oldukça yakınlaşılmış ve hatta Türk askeri gözlemci heyeti Belgrad’da o sıralarda Kursk Muharebesi'ne hazırlanmakta olan Alman ordusunun hazırlıklarını incelemiş, 6. ve 7. Panzer Tümenlerinin yer aldığı Harkov Tatbikatı'na katılmışlardır. Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Franz von Papen, Enver Paşa'nın kardeşi işadamı ve eski asker Nuri Killigil aracılığla Irkçılığı ve Turancılığı örgütlemiştir. Bkz.

1943'ten sonra Mihver Devletlerin kademe kademe yenilgileri dolayısıyla Türk hükümeti, Nazi zaferleri dolayısıyla izin verdiği Nazi yanlısı bu hareketi baskılamış, bu baskılamaların sonucu olarak da Turancı çevrelerce isim yapmış edebiyat öğretmeni Nihal Atsız, Başbakan Şükrü Saracoğlu'na Orhun dergisinde iki açık mektup yazmış, bu mektuplar sonucu Nihal Atsız'a karşı açılan dava basında Irkçılık-Turancılık davası olarak adlandırılmıştır.
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çalışıyor, kime, tokmak


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 22:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.