Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.08.15, 07:57   #1
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 8,914
Ettiği Teşekkür: 30581
Aldığı Teşekkür: 30529
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Daha Neler… | Yekta Güngör Özden
Kar­şı­la­şı­lan du­rum­lar, ya­şa­nan olay­lar şa­şır­tı­cı. Ül­ke­mi­zin içi­ne çe­kil­me­ye ça­lı­şı­lan ka­ran­lık or­ta­mı­nın so­rum­lu­la­rı hal­kı al­dat­ma ya­rı­şı için­de. De­ği­şik ne­den­ler, ol­ma­dık ba­ha­ne­ler ve ger­çekdı­şı ge­rek­çe­le­riy­le suç­la­rı­nı ka­pat­ma ça­ba­sın­da­lar. PKK bir­lik­te­li­ği­ni, yan­daş­lı­ğı­nı, sa­vu­nu­cu­lu­ğu­nu öv­gü­ler­le sür­dü­ren­ler, yurt­dı­şı iliş­ki­ler­le de dev­le­ti suç­la­ma­ya kal­kış­tı­lar. Kı­na­ya­ma­dık­la­rı, or­tak­la­rı sa­yı­la­cak­la­rı ör­gü­te da­yan­dık­la­rı­nı, on­la­rın gü­cü­ne gü­ven­dik­le­ri­ni açık­ça söy­le­me­le­ri bir yan­da, iç­tik­le­ri mil­let­ve­ki­li an­dı­na ay­kı­rı tu­tum­la­rı­nı da açık­ça sür­dü­rü­yor­lar. Av­ru­pa Bir­li­ği­’ne ve Bir­leş­miş Mil­let­ler Gü­ven­lik Kon­se­yi­’ne ya­pıl­dı­ğı du­yu­ru­lan baş­vu­ru­la­rı, do­ğal bir hu­kuk ve de­mok­ra­si ge­re­ği say­mak ya­nıl­tı­cı­dır. Ül­ke­miz­de ya­kın­dık­la­rı olay­la­rı çö­züm­le­mek­le yet­ki­li or­gan­lar var­dır. Ay­rı bir dev­le­tin yurt­taş­la­rı gö­rü­nü­müy­le yurt­dı­şın­da­ki ku­rul­la­ra baş­vur­ma­nın olum­lu kar­şı­lan­ma­sı ola­nak­sız­dır.

On­ bin­ler­ce ki­şi­nin ka­ti­li te­rör ör­gü­tü ba­şı­nı “Si­ya­sî li­de­r” gös­ter­mek, “Sa­yı­n” di­ye se­lâm­la­mak, bü­yük suç­la­rı oluş­tu­ran ey­lem­le­ri onun buy­ru­ğu­na bı­rak­mak, on­dan yar­dım bek­le­mek yan­lış­lık­la­rı, ona sa­rıl­mak­la, o ol­ma­sa ken­di­le­ri­nin de ol­ma­ya­ca­ğı­nı do­lay­lı bi­çim­de açık­la­yan söz­le­riy­le yo­ğun­laş­mak­ta­dır. “PKK bir öz­gür­lük ha­re­ke­ti­” de­me­ye utan­mı­yor­lar.

Kaç kez so­rul­du, ya­nıt ve­re­mi­yor­lar. PKK’­nın ola­nak­la­rı na­sıl sağ­la­nı­yor, as­ke­rî stra­te­ji­le­ri kim­ler öğ­re­ti­yor? Dı­şar­da­ki bel­li ko­ru­yu­cu­la­rı ve des­tek­çi­le­riy­le iliş­ki­le­ri na­sıl ku­ru­lup sü­rü­yor? Ne için, ki­me kar­şı sa­va­şı­yor­lar? Top­rak­la­rı, mal­la­rı mülk­le­ri el­le­rin­den mi alın­dı? Eş­le­ri, ço­cuk­la­rı mı ka­çı­rıl­dı? Tür­ki­ye Cum­hu­ri­ye­ti yurt­ta­şı ola­rak öbür yurt­taş­lar­dan ne ay­rı­lık­la­rı var? Ne­le­ri ek­sik? Ne­ler esir­ge­ni­yor? Ne­le­ri yok? Ne­ler­den dış­la­nı­yor­lar?

HDP’­li ki­mi mil­let­ve­kil­le­ri­nin suç içe­ren ko­nuş­ma­la­rı Şır­nak ve Yük­se­ko­va­’dan baş­la­yan “ö­zerk­li­k” kal­kış­ma­la­rıy­la ör­tüş­mek­te­dir. Bir kez da­ha an­la­şıl­mak­ta­dır ki is­te­dik­le­ri, özerk­lik, fe­de­ras­yon ve ba­ğım­sız­lık ilâ­nıy­la, Tür­ki­ye­’yi par­ça­la­mak­tır. Ve kim­bi­lir Ba­tı ile bir­lik­te ve on­la­rın kuk­la­sı ola­rak ne­ler..

ÖN­LEM?

Gü­nü­müz ik­ti­da­rı yıl­lar­dır “De­mok­ra­tik açı­lım-Çö­züm sü­re­ci­” sav­la­rıy­la ay­rı­lık­çı­la­ra umut ver­di. Öy­le ki ba­tı­ya geç­mek için ölü­mü gö­ze alan ço­ğu Müs­lü­man Tür­ki­ye­’yi ka­lı­na­cak, ya­şa­na­cak yer bul­ma­dı­ğın­dan Yu­na­nis­ta­n’­a ve İtal­ya­’ya ge­çi­yor. Su­ri­yeli­ler za­ten kent­le­rin ya­şa­mı­nı boz­du. İk­ti­dar eği­tim­de, ada­let­te, dev­let ya­şa­mın­da ge­rek­li ön­lem­le­ri ala­cak, eko­no­mi­nin sa­na­yi ve te­cim dal­la­rın­da­ki yer­le­riy­le ger­çek­le­ri be­lir­te­rek ya­lan­la­rı or­ta­ya çı­ka­ra­cak yer­de ken­di çı­ka­rı için or­ta­ya at­tı­ğı de­ği­şik söy­lem­le­ri şim­di sert uy­gu­la­ma­lar­la (ki bun­lar da ge­cik­ti) ter­si­ne çe­vi­ri­yor. Şim­di hü­kû­met oyun­la­rın­da.

Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.


Sözcü
Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
daha, güngör, neler…, özden, yekta


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 11:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.